Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 1. 2015 19:57

Blanč
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2015
Příspěvky: 10

Manžel děvkař, sestra alkoholička

Nevim už co si počít, nemám nikoho komu to všechno povědět. Poslední dobou jsem jako zombie, jen chodící monstrum. Z práce domu, z domu do práce. Šílený stereotyp.

Před pár měsíci zemřela maminka, jediný člověk, který mi byl vším, se kterým jsem si sedla a o všem popovídala, člověk, co mi byl oporou, vyslechl mě, poradil, utřel slzy. A pak najednou jednoho rána odešla. Z ničeho nic. Na infarkt. Pár let po tátínkovi, co zemřel úplně stejně. A mně zbyla sestra co se roky potýká s alkoholem a po smrti matky je to o 100% horší, navíc si nedokáže svůj problém přiznat a jakákoliv poznámka o alkoholu ji naštve. No a manžel - který se mnou jen žije v jedné domácnosti, ale to je všechno, jeho závislost na sexu, která ho nutí střídat jednu milenku za druhou z nás udělala jen spolubydlící, co je drží pohromadě společný dům a hypotéka.
Jsem poslední dobou vyčerpaná a mám obrovský problém vstát a jít do práce. Často brečim a myšlenky na sebevraždu jsou čím dál intenzivnější.

Jsem objednaná k psycholožce, ale nevím, zda tam jít, už jednou jsem to vzdala. Vím, že to je ale jedinou možnou cestou jak jít dál.

Není tady

 

#2 11. 1. 2015 22:18

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč,
tvým problémem je asi přílišná závislost na lidech kolem sebe. A kde jsi ty? Dokážeš být sama se sebou, být tu sama pro sebe? Je to určitě veliká bolest, ale i přes tu bolest by ti pomohlo přestat se litovat a uvědomit si svoji sílu, to, kým jsi, vzít život do svých rukou a vyrazit do světa bez opory. Jen jde o to v sobě tu sílu najít smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#3 11. 1. 2015 22:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč, ničeho se neboj, na nic nečekej a psycholožku opravdu navštiv, v Tvé situaci je to tím nejlepším řešením pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#4 12. 1. 2015 2:04

Vlčice
♥------
Registrovaný: 12. 1. 2015
Příspěvky: 8

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč, nic nevzdávej, psycholožku navštiv a objednej se i k dobrému psychiatrovi. Na toto tam jsou, jak psycholožky, tak psychiatři, aby Ti poradili a pomohli. A určitě poradí. Úleva je již jen to, že se můžeš bez obav někomu vypovídat. 

Měla jsem to podobné. Máma zemřela, sestra - opravdu hodně psychicky nemocná, v  inv. důchodu se schizofrenií, máma se o ni dokud mohla starala, pak to bylo také velice těžké, o nemocnou sestru jsme se starali ještě s druhou zdravou sestrou.  Jsem už dlouho vdaná, můj má také závislost, ale jinou, než tvůj manžel, bohužel se to v současné době nedá řešit.
Znám dobrého psychiatra, jenže pro Tebe by to bylo asi daleko, je ve Fakultní nemocnici v Olomouci. MUDr. Bohdan Broza, objedná vždy na určitý čas a pak se celou hodinu objednanému věnuje. Bohužel dost lékařů objedná a je to u nich třeba při jejich normální ordinaci a mají málo času. Také termíny bývají dost dlouhé, ale určitě by bylo dobré, aby ses objednala a zašla i psychiatrovi nebo psychiatričce. Zřejmě Ti předepíší na určitou dobu nějaká antidepresíva, ale ničeho se neboj, po asi 3 týdnech užívání zabírají a pak budeš úplně normálně fungovat, spát i pracovat a nic tě nebude tak hrozně deptat.  Bohužel to chce ten čas - a bývá to většinou dost dlouhá doba - i u mě to tak bylo - od té doby, co jsem se cítila tak mizerně, než jsem se odhodlala jít k psychoušovi, pak než jsem byla objednána, pak mi nasadili antidepresíva, která mi nevyhovovala a po kterých mi bylo špatně, pak předepsali jiná antidepresíva - ZOLOFT od firmy Pfizer (ten mi vyhovoval a po třech týdnech užívání jsem byla OK.), ale to už je tak 8 let, teď už určitě budou daleko dokonalejší antidepresíva a možná je nebude nutné tak dlouho brát, než je člověk schopen normálně fungovat.
V každém případě to trvá nějakou dobu, od doby, než se člověk odhodlá, do té doby, než antideprasíva zabírají tak, že člověk funguje úplně normálně. Ale chce to neotálet a za odbornými lékaři se vypravit co nejdříve.  Rozhodně to není žádná ostuda a nic nenormálního. Někdo dostane chřipku, někdo nedej bože třeba TBC nebo rakovinu a někdo má deprese z toho, čím musí projít. A současné dění v naší společnosti i v okolním světě na optimismu bohužel nepřidá.
Tak se Blanč nevzdávej, trošku bojuj, vydrž a bude to dobré, to mi věř.
                                                                                                  Dana

Není tady

 

#5 12. 1. 2015 7:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Před pár měsíci zemřela maminka
Smutek tě bude ještě nějakou dobu držet... každej to má jinak, ale "pár měsíců" je přece jen na vyrovnání se málo. Chybět ti máma bude po zbytek života, ale přece jen se ta bolest časem bude zmenšovat, i když si teď možná myslíš něco jinýho.
A mně zbyla sestra
To skoro zní, jako bys měla pocit, že se musíš postarat, když ona, "chudák", teď nikoho jinýho nemá...
Opravdu musíš? Nebo jsi jen přesvědčená, že je to tvoje povinnost?
Jo, ono se blbě kouká na to, jak se někdo blízkej dobrovolně ničí... ale ničit se spolu s ním ničemu nepomůže, víš.
co je drží pohromadě společný dům a hypotéka
A je to nutný? Opravdu není jiný řešení?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 12. 1. 2015 7:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Psycholog je dobré řešení. Určitě tam jdi. Deprese je ale jenom následek. Řeš příčinu.
Měla bys ale především řešit svůj vztah. Společný dům a hypotéka není důvodem k tomu, aby ses takhle trápila. Vždy to jde nějak vyřešit. Taky jsem při rozvodu řešila společný dům a hypotéku. Bála jsem se toho, ale šlo to.
Řeš to dříve, než spadneš do skutečné deprese, ze které ti bude muset pomáhat psychiatr a antidepresiva. Obzvláště jestli mᚠděti, které tě potřebují. Ale i kdybys neměla, tak kvůli sobě. Držím palce.
A sestra se snad může starat o sebe sama, jestli je dospělá. Neber si na sebe víc, než je nutné, než uneseš.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7 12. 1. 2015 13:47

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Mám spíš pocit, že jsi závislá na ostatních. Všechny stavíš na první místo a ty jsi někde na konci.
Sestra a se alkoholem udáví, stejně jí nepředělᚠa chlap? S tebou jen bydlí a chodí si zasexovat jinam?
Postav se na vlastní nohy, rozveď se, rozděl majetek, začni myslet na sebe.

Není tady

 

#8 12. 1. 2015 21:44

Blanč
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2015
Příspěvky: 10

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Chtěla bych dům prodat, smáznout tak hypotéku a jít bydlet třeba do pronájmu. Byla jsem se i informovat v bance co a jak, banka by nám s prodejem pomohla, např.  dobrovolnou dražbou, problém je, že on dům prodat nechce a na vyplacení mě nemá dostatek peněz.
Ano, domů se chodí jen vyspat, žijeme vedle sebe, ne spolu, sex po mně chtěl i toho dne co maminka zemřela a to byla poslední kapka, zhnusil se mi tím úplně, debil. Jak já ho nenávidím!
A moje sestra? Je mi líto, co z ní je, že se z ní stala totální troska, která se předemnou většinou schovává a když se spolu náhodou sejdeme, nepodívá se mi ani do očí, je pořád velmi nervózní. A mě tohle všechno strašně mrzí, protože s tím nemohu nic udělat. Mohu se jen sebrat a jít dál, ale bez pomoci to nedokážu.

Není tady

 

#9 12. 1. 2015 23:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč napsal(a):

Chtěla bych dům prodat, smáznout tak hypotéku a jít bydlet třeba do pronájmu. Byla jsem se i informovat v bance co a jak, banka by nám s prodejem pomohla, např.  dobrovolnou dražbou, problém je, že on dům prodat nechce a na vyplacení mě nemá dostatek peněz.
Ano, domů se chodí jen vyspat, žijeme vedle sebe, ne spolu, sex po mně chtěl i toho dne co maminka zemřela a to byla poslední kapka, zhnusil se mi tím úplně, debil. Jak já ho nenávidím!
A moje sestra? Je mi líto, co z ní je, že se z ní stala totální troska, která se předemnou většinou schovává a když se spolu náhodou sejdeme, nepodívá se mi ani do očí, je pořád velmi nervózní. A mě tohle všechno strašně mrzí, protože s tím nemohu nic udělat. Mohu se jen sebrat a jít dál, ale bez pomoci to nedokážu.

To by sa vyriešilo cez právnikov, prinajhoršom cez súd... V manželstve asi nemôže plati, čo chce len JEDEN... Najprv si pomôž ty sama - ak nebudeš silná, nepomôžeš ani sestre, ani nikomu inému. Dočasne možno farmaceutikami, neskôr terapiou a potom, tipujem, už svojpomocne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 13. 1. 2015 7:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

problém je, že on dům prodat nechce
§ 692 obč. z.
(2) Nedohodnou-li se manželé o podstatné záležitosti rodiny, může soud na návrh jednoho z nich nahradit svým rozhodnutím souhlas druhého manžela, odmítá-li svůj souhlas v takové záležitosti rodinného života bez vážného důvodu a v rozporu se zájmem rodiny, anebo není-li schopen vůli projevit. Soud však vede manžele především k dohodě.
A mě tohle všechno strašně mrzí, protože s tím nemohu nic udělat.
Nejdřív musíš začít dělat pro sebe... teprve potom se můžeš začít případně starat o ty ostatní.
To je to známý "pravidlo kyslíkový masky" - nejdřív rodič, potom dítě.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 13. 1. 2015 9:07

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Vždycky se dá něco dělat, ale musíš na to najít sílu přijmout správné rozhodnutí. Vzdycháním a stěžováním se dostaneš jen do depresí a hrozí Ti stejná jáma, do která spadla sestra...

Není tady

 

#12 13. 1. 2015 15:10

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Ahoj, holky toho napsaly az az. Rozvadela jsem se 2x, zadna prochazka ruzovou zahradou, ale vsechno se da ... Nepises, jestli mate deti, predpokladam jen majetek a ten se da vyresit vzdy.
Jinak jsem nedavno narazila na dobrou hlasku: Beznadějný je jenom to, když na víko rakve spadne zem. Zbytek se da vzdy napravit. Tak se tim prosim rid a hlavu vzhuru.... klesnes na uplne dno, ale zas pak uz zacne to stoupani ...

Není tady

 

#13 14. 1. 2015 21:07

Blanč
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2015
Příspěvky: 10

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Máme kluka - 19 let na VŠ, domů moc nejezdí právě kvůli nám, našel si v Brně děvče a bydlí tam spolu.
Dnes jsem byla u psycholožky, moc hodná a milá doktorka, navrhuje mi hospitalizaci v PL, prý by mi to pomohlo. Já nevím. Nechce se mi tam. Mám si vše rozmyslet. Zatím jsem to odmítla, za 14 dní u ní mám další sezení, tak se uvidí.
Máte někdo zkušenost s hospitalizací v PL?

Není tady

 

#14 14. 1. 2015 21:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Hospitalizace v nemocnici ani v PL ti nepomůže, když nevyřešíš příčinu.
Mᚠdospělé dítě, nejsi mladá matka s malými dětmi, takže hypotéka-nehypotéka, klidně se můžeš postavit na vlastní nohy. Odejít, najít si garsonku do pronájmu, nějaké řešení se určitě najde.
Nezbyl po mamince byt, kam by ses mohla přestěhovat? Nebo někam jinam?
Nebo dál nechᚠna sobě štípat dříví a místo řešení svého problému utečeš s těžkou depresí do PL? Před svým problémem neutečeš nikam. Pořád si ho poneseš v sobě, dokud ho nevyřešíš.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsem 7 týdnů byla schovaná na psychiatrii v nemocnici. A když mě poslali domů, že už jsem tam dlouho, bylo mi psychicky ještě hůř. Taky jsme při rozvodu prodávali dům a já jsem se stěhovala... Vím, o čem mluvím. Všechno se dá vyřešit, pokud opravdu chceš a dᚠse do toho.

Upravil(a) Eva. (14. 1. 2015 21:15)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#15 15. 1. 2015 0:49

Vlčice
♥------
Registrovaný: 12. 1. 2015
Příspěvky: 8

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč, taky si myslím, že by hospitalizace na PL nebyla to, co by Ti nejlépe pomohlo. Osobní zkušenost s tím nemám, ale moje sestra bývala dávno a dávno na PL hospitalizovaná, je starší než já, bývala tam jako mladá, tak od svých 16-ti let, co se u ní projevila paranoidní schizofrenie. Tehdy ale nebyly pořádné léky, bylo to za hluboké totality. Já si osobně myslím, že kdyby měla od začátku k dispozici léky, antidepresiva, které jsou k dispozici dnes a měla doma a od celé společnosti laskavý a chápající přístup, že by dnes byla docela dobrá. Ne snad s úplně vynikajícím zdravotním stavem, ale dobrá. Tehdy se nám i jí tak akorád celá vesnice šklebila, že je blázen a že máme nemocnou dceru a sestru. Myslím si, že kdyby tehdy měla dobré léky a dobrý přístup, že by teď měla manžela, rodinu, děti. U ní se to projevilo po tom, co se jako mladá rozešla s klukem, naši tomu vztahu snad i nějak bránili, mě bylo tehdy 6 let.  Taky u  ní byl ten problém, že jí po těch lécích bylo špatně a tak jen co vždy přišla z PL, prohlásila, že je zdravá a léky přestala brát. Tak z ní vždy za tři týdny či měsíc byl jiný člověk. Byla zlá, agresívní, na nás všechny i na mámu. Máma s námi byla sama, otec brzy zemřel, byly jsme tři holky.
Já jsem přesvědčená, že by Ti po této stránce nejvíce pomohla ambulantní péče u dobrého psychiatra,  který by Ti na dočasnou přechodnou dobu předepsal dobrá antidepresiva, to by ti moc pomohlo. Získala bys tím vnitřní sílu, dřívější elán, rozhled a správné názory na vše kolem sebe. Byla bys schopna v pohodě vykonávat dřívější práci i by sis dokázala zorganizovat všechno, co je potřeba si zorganizovat a zařídit ve Tvé současné situaci. Určitě to není lehké, je to těžké, ale nikdo z nás nemá ani právo žít s někým, kdo s námi třeba žít nechce. Je to nedůstojné a ponižující i pro Tebe samu. Jak to vidí ten Tvůj manžel? Nechce jen neprodávat společný dům, nebo i nechce přestat s Tebou žít a nebo chce žít s někým jiným? Jak to opravdu a vážně chce? Ty by si s ním ještě chtěla žít, kdyby se pokusil se změnit, nebo ne? Nemyslím si, že by Ti pomohlo, kdyby Tě na tři měcíce (to je obvyklá doba) zavřeli na psychiatrii  a cpali do tebe léky nebo nedej bože ještě léčili - ale to se snad už ani nedělá - elektrošoky. Nevím, jak je to přesně teď, ale dřív to bylo tak, že tam člověka prostě zavřeli a ven se také mohl dostat třeba až ho mohli někomu doma předat, kdo se za něj více méně zaručil. Kdo by to byl u Tebe? Tvůj manžel? Nebo mᚠještě rodiče, na které by ses mohla nějak spolehnout? Určitě by nebylo dobré, kdyby jsi byla v PL a Tvůj manžel by rozhodoval ve spolupráci s lékaři, jestli si Tě tam ještě nechají, nebo jestli Tě pustí a on na Tebe bude dohlížet a "postará se o Tebe a o to, abys nic neprovedla".  Já jsem tedy přesvědčena, že by určitě byla nejdříve nejlepší návštěva dobrého psychiatra, užívat  předepsaná antidepresíva, zklidnit se, srovnat si všechno v hlavě, rozhodnout se pak, co udělat a jak. Určitě to není a nebude lehké.

Ale mám zkušenosti s tím, jak se po braní antidepresiv jako kouzelně vrátí životní élán, vnitřní síla, pohoda, schopnost normálně fungovat a pracovat a řešit a vyřešit si své věci.
Přeji Ti hodně síly a pohody.   
                                   Dana

Není tady

 

#16 15. 1. 2015 4:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

je zvláštní, že ty které neznají skutečný zdrav. stav tazatelky ji navrhovanou léčbu odborníkem rozmlouvají... to by snad mělo být trestné kapitulation
blanč měla by jsi řešit a současně se léčit a naopak léčit se a řešit.

Není tady

 

#17 15. 1. 2015 7:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Blanč, ještě se zeptám. Bylas opravdu u psycholožky, ne u psychiatričky? Psycholožka není doktorka. Hospitalizace a pobyt v PL je záležitost psychiatra, ne psychologa. Psychiatr je doktor. Obvykle bývá nejdříve hospitalizace na psychiatrickém oddělení, až tam rozhodují, jestli je to na PL. PL je obvykle nejméně na 3 měsíce.
Já bych zašla k psychiatrovi, ten by po svém uvážení nejspíše ve tvém stavu napsal antidepresiva, ta začnou zabírat tak po 3 týdnech. Abys mohla vůbec fungovat a nepropadla se do těžké deprese, kdy už je nutná hospotalizace. A pak řeš svou situaci, abys nemusela do nemocnice či do léčebny. Nemocnice ani PL ti ve tvém stavu nepomůže, jestli jsi ještě schopna trochu fungovat a řešit, ta jenom oddálí nutnost řešení. Antidepresiva jsou dobrá, pomůžou v nejhorším. Ale je to pořád chemie. Mně chyběly mé emoce, když jsem brala AD, cítila jsem se necitlivá a vypnutá. Ale pomohly mi, že jsem byla schopna svou situaci řešit k lepšímu.
K psycholožce choď i dál, jestli můžeš a jestli ti sedla. To tě bude podporovat, abys byla schopna svou situaci řešit.
Držím palce.

Upravil(a) Eva. (15. 1. 2015 8:07)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#18 15. 1. 2015 13:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

aprill napsal(a):

je zvláštní, že ty které neznají skutečný zdrav. stav tazatelky ji navrhovanou léčbu odborníkem rozmlouvají... to by snad mělo být trestné kapitulation
blanč měla by jsi řešit a současně se léčit a naopak léčit se a řešit.

TO vidíš KDE? va Hispitalizácia - apsoň u nás, v SR - nie je JEDINÁ možná forma liečby psyhcických problémov. Ale u vás možno nenecha sa hospitalizova znamená nelieči sa. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#19 15. 1. 2015 14:10

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Pokud to bez terapeuta nezvládáš, potom je na čase úprk

Není tady

 

#20 15. 1. 2015 14:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

flink napsal(a):

Pokud to bez terapeuta nezvládáš, potom je na čase úprk

Co to přesně znamená?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#21 15. 1. 2015 14:18

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

V zájmu vlastního zdraví opustit všechno (nejen negativa) a postavit se na vlastní nohy.

Není tady

 

#22 15. 1. 2015 14:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

flink napsal(a):

V zájmu vlastního zdraví opustit všechno (nejen negativa) a postavit se na vlastní nohy.

To je jiná. Tak to neflinkej a piš srozumitelně, i když jsi flink. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#23 15. 1. 2015 14:34

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

No co už, lepší to nebude :-D

Není tady

 

#24 15. 1. 2015 15:31

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Selima napsal(a):

aprill napsal(a):

je zvláštní, že ty které neznají skutečný zdrav. stav tazatelky ji navrhovanou léčbu odborníkem rozmlouvají... to by snad mělo být trestné kapitulation
blanč měla by jsi řešit a současně se léčit a naopak léčit se a řešit.

TO vidíš KDE? va Hispitalizácia - apsoň u nás, v SR - nie je JEDINÁ možná forma liečby psyhcických problémov. Ale u vás možno nenecha sa hospitalizova znamená nelieči sa. hmm

pokud dr. navrhla hospitalizaci , tak asi protože je nutná, aby se dostala z prostřední kde ji to ubíjí, aby přišla na jiné myšlenky (sebevražda), aby ji "nastartovali" a  ukázali cestu z problému.


vlčice - Blanč, taky si myslím, že by hospitalizace na PL nebyla to, co by Ti nejlépe pomohlo.
eva - Hospitalizace v nemocnici ani v PL ti nepomůže, když nevyřešíš příčinu.  (příčinu nevyřeší, když je labilní a přemýšlí o sebevraždě)

Upravil(a) aprill (15. 1. 2015 15:34)

Není tady

 

#25 15. 1. 2015 16:04

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Manžel děvkař, sestra alkoholička

Včera jsem ti, milá Blanč, psala, aby sis, co se hospitalizace týče, nechala otevřená vrátka, ale pak mi spadl počítač a nic jsem neposlala. Teď vidím, že se tu odbornice na léčbu duše zmnožily, tak přece jen přidám to svoje.
Myslím si totiž, možná na rozdíl od Evy s tečkou, že hospitalizace může být součástí řešení příčiny.
Nemusí být útěkem, ale přestávkou na odpočinek a načerpání sil - ty jich, řekla bych, moc nemáš.
Vzdálením se z epicentra bolesti, zranění, zhnusení můžeš na vše získat jiný náhled, vidět to, co jsi předtím neviděla, může se zvýšit šance, že najdeš skutečnou příčinu a řešení na první dobrou, nebo alespoň dříve.
Když řídíš auto se skly neprůhlednými špínou, kdy sis před sebou umyla průhled 20x10, mᚠco dělat, abys nesjela ze silnice, natož abys viděla, kam ta silnice vede, navíc jsi takovou jízdou naprosto vyčerpaná. Když z takového auta vystoupíš, líp vidíš, zda tvoje silnice vede tam, kam chceš, jak to, kam chceš, vypadá a jaké jsou překážky na cestě.
Ty možná mᚠteď okýnka zablácená depresí a emocemi, léčebna by mohla umožnit to vystoupení/poodstoupení. To umytí auta, volba směru a jízda zvoleným směrem se všemi riziky a odpovědností, to už je pak to řešení, to jenom tvoje (samozřejmě, ptát se na cestu lze smile).
Pokud se ti zdá psycholožka rozumná a sympatická, uvidíš, jak se bude situace vyvíjet a ¨co bude pro tebe nejlepší.
Na rozdíl od nás tě viděla a uvidí a asi jste spolu chvíli strávily.
Ono to takhle vůbec nemusí být, ale nenechávala bych se ovlivnit zdejšími zkušenostmi - jsou jiných a s jiným.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů