Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 1. 2015 18:44

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Chlap neumi vydelat

Muze sehnat brigadu v nejakem tom supermarketu.Unas delaji holky co jsou na materske a do prace chodi,kdyz maji hlidani deti.Takze prodavacky se prizpusobuji brigadnicim.Takze kdyz manzel bude mit ranni,tak ty muzes odpoledne a naopak.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#52 8. 1. 2015 8:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Chlap neumi vydelat

U nás (na viacerých miestach Slovenska) už skoro nie sú miesta pre deti a chce to vežkú tlačenku a možno aj úplatok, dosta tam aspoň 3-ročné diea - o 2,5-ročnom nemôže by ani reči.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 8. 1. 2015 9:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

V České republice v některých oblastech je také velký problém dostat dítě do školky.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#54 8. 1. 2015 10:03

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Chlap neumi vydelat

Tak kamarádka - Zlínský kraj - chtěla dát 3 leté dítě do školky, obvolala dvacet školek v širém okolí a všude nátřesk jako blázen, takže měla smolíka...
Mě malýho nevzali taky, naštěstí přes prázdniny se jedno místo uvolnilo, tak nám to vyšlo tak tak...
Ale je možné, že někde problém není...

Není tady

 

#55 8. 1. 2015 10:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

A teď začíná být nedostatek míst i v družinách, takže to pokračuje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#56 8. 1. 2015 12:28

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Chlap neumi vydelat

Je zajimave,ze se za 20 let nic nezmenilo i ja jsem mela problem umistit deti do matersky skolky.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#57 8. 1. 2015 12:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

erem změnilo se to k horšímu, ty jsi možná měla smůlu, ale teď je situace o mnoho horší. A bohužel, přesunuje se to i do těch družin, takže maminky, které měly problém s umístěním do školky, teď mají problém i s umístěním do družiny.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#58 8. 1. 2015 12:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

Kdyby do družiny, to je pohoda. Ale do školy, která je nejblíž bydlišti, to je horší.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 8. 1. 2015 12:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

eremuruss napsal(a):

Je zajimave,ze se za 20 let nic nezmenilo i ja jsem mela problem umistit deti do matersky skolky.

Kdo to sleduje, ví, že změnilo. V letech, kdy bylo dětí málo. Teď zase nastoupily silnější ročníky.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#60 8. 1. 2015 13:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Eva. napsal(a):

Kdyby do družiny, to je pohoda. Ale do školy, která je nejblíž bydlišti, to je horší.

Vzdálená škola - to je blbé.
Ale družina - málokdo z rodičů končí v práci tak, jak děti v prvním stupni. A nechat takhle malé děti doma samotné - třeba i dopravit se sami z té vzdálené školy - to si asi málokdo lajzne.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#61 8. 1. 2015 13:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

Judyna napsal(a):

Vzdálená škola - to je blbé.
Ale družina - málokdo z rodičů končí v práci tak, jak děti v prvním stupni. A nechat takhle malé děti doma samotné - třeba i dopravit se sami z té vzdálené školy - to si asi málokdo lajzne.

Já ti nevím, Judyno. Možná to dneska někteří (rodiče) moc žerou.
Mé děti od první třídy dojížděly do vedlejší vesnice. Do družiny chodily proto, že jim hned po škole nejel autobus domů, než autobus jel. Pak přijely domů samy autobusem a byly samy doma, dokud jsme nepřijeli z práce my, rodiče. Jinak to prostě nešlo. A taky jsme to přežili.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#62 8. 1. 2015 13:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Teď je na těch ulicích méně bezpečno než před 25 lety,je  větší provoz. Protože znám situaci v družinách u nás i v okolí, vím, že je daleko větší poptávka než nabídka.
Ale je to každého věc. Někdo třeba ty děti nebo i jedno dítě samotné doma nechá.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#63 8. 1. 2015 13:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Chlap neumi vydelat

Možná to dneska někteří (rodiče) moc žerou.
Možná dneska není tak bezpečno, jako bejvávalo... a to ze mě fakt nemluví nostalgie http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale tehdy děti u sebe nenosily "majetek", kterej může bejt pro leckoho zajímavej - přece jen mívají víc peněz, mobil a podobně, co se dá vrazit někde do frcu. Byla výrazně menší dopravní frekvence... lidi byli všímavější... a i když to zní blbě, policajti chodívali pěšky a "svůj" okrsek znali velmi dobře.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#64 8. 1. 2015 13:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Evo, na ten autoby děcka čekají i v dnešní době. Protože většina jich do okolních dědin jede až po 14. hodině. Navíc jsou autobusové spoje oproti době před 25 lety značně omezeny.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#65 8. 1. 2015 13:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

Judyno, nevím, proč to píšeš mně. Já to vím.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#66 8. 1. 2015 13:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Chlap neumi vydelat

Navíc jsou autobusové spoje oproti době před 25 lety značně omezeny.
Mladí bydlí víceméně v civilizaci - žádná samota u lesejčka - a v sobotu a neděli k nim nejede vůbec nic. Od nejbližší zastávky vlaku/busu "pouhejch" osm km, ale děti, pokud je někdo neodveze a nepřiveze, nemůžou za kamarádama, do kina... nikam, páč po silnici je soudnej rodič samotný pěšky nepustí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#67 8. 1. 2015 14:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Eva. napsal(a):

Judyno, nevím, proč to píšeš mně. Já to vím.

Byla to reakce na to, co jsi psala o tom, že Tvoje děti byli v družině jen do odjezdu autobusu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#68 8. 1. 2015 14:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

Judyna napsal(a):

Eva. napsal(a):

Judyno, nevím, proč to píšeš mně. Já to vím.

Byla to reakce na to, co jsi psala o tom, že Tvoje děti byli v družině jen do odjezdu autobusu.

Nerozumím, ale to je jedno.
Autobus jim jel v první třídě dvě hodiny po skončení vyučování. Jen pro informaci. I tenkrát k nám bylo hodně špatné spojení. Proto jsme se taky přestěhovali do města. Do žádné díry už bych nechtěla, kde není spojení. Nechci bydlet na vesnici, ale ve městě, kde je vše k dispozici, nejlépe ve vzdálenosti pro dojití pěšky. Toto jsem si splnila. Myslím, že si to můžou splnit i jiní, pokud po tom skutečně touží.

Upravil(a) Eva. (8. 1. 2015 14:25)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#69 8. 1. 2015 14:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Chlap neumi vydelat

Ale to už jsem odbočila od tématu. Omlouvám se autorce vlákna.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#70 20. 2. 2015 14:21

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Chlap neumi vydelat

My s mužem žijeme už 10 let v podnájmu a nikdo z příbuzních nám nepomůže, ale obráceně muž by se pro rodiče rozkrájel, prostě ho zneužívají. Okolo nás všem rodiče pomáhají, jen k nám chodí jen s prací. Také jim závidím, prostě to tak je. Muž nechce děti, protože si je z finančních důvodů nemůžeme dovolit. Jsme zaměstnaní oba, já si delší dobu hledám práci domů jako přivídělek, ale zatím nic. Mám nemocné nohy, tak nemůžu jít vykládat do prodejny zboží, nebo někde umývat podlahu, přes týden vstávám do práce před pátou a vracím se večer po 19. hodině. Snad tak mě nemrzí, že nám rodiče nepomáhají, jen mi schází ten pocit zadních vrátek, kdyby se člověk někdy dostal do úzkých.

Není tady

 

#71 20. 2. 2015 14:37

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Chlap neumi vydelat

Ahoj Hanko, vy deti nechcete z Fin důvodu? Píšeš ze oba pracujete...přijde mi smutné, když někdo nechce deti z Fin. Důvodu, ale někde to jinak nejde.

Není tady

 

#72 20. 2. 2015 14:38

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Chlap neumi vydelat

A o svých rodičích nepises?

Není tady

 

#73 20. 2. 2015 14:46

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Chlap neumi vydelat

Lamatko napsal(a):

A o svých rodičích nepises?

Obojí rodičové jsou stejní, nepomůžou, ani morálně, ale pomoc očekávají.

Není tady

 

#74 20. 2. 2015 14:49

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Chlap neumi vydelat

Lamatko napsal(a):

Ahoj Hanko, vy deti nechcete z Fin důvodu? Píšeš ze oba pracujete...přijde mi smutné, když někdo nechce deti z Fin. Důvodu, ale někde to jinak nejde.

Ano, je to tak. I když oba pracujeme, zaplatíme nájem, poplatky, a ze zůstatku oba vyjdeme. Bez jednoho přijmu, jen s mateřskou, si to dnes vůbec neumíme představit. Tak to prostě je.

Není tady

 

#75 20. 2. 2015 15:00

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Chlap neumi vydelat

Hanka M napsal(a):

My s mužem žijeme už 10 let v podnájmu a nikdo z příbuzních nám nepomůže, ale obráceně muž by se pro rodiče rozkrájel, prostě ho zneužívají. Okolo nás všem rodiče pomáhají, jen k nám chodí jen s prací. Také jim závidím, prostě to tak je. Muž nechce děti, protože si je z finančních důvodů nemůžeme dovolit. Jsme zaměstnaní oba, já si delší dobu hledám práci domů jako přivídělek, ale zatím nic. Mám nemocné nohy, tak nemůžu jít vykládat do prodejny zboží, nebo někde umývat podlahu, přes týden vstávám do práce před pátou a vracím se večer po 19. hodině. Snad tak mě nemrzí, že nám rodiče nepomáhají, jen mi schází ten pocit zadních vrátek, kdyby se člověk někdy dostal do úzkých.

Rodiče nejsou povinni se jakkoliv starat o svoje dospělé, soběstačné děti. Stejně tak děti se nemusejí nechat zneužívat svými rodiči.
Nejjistější je spolehnout se sám na sebe a neočekávat nic. Nejspolehlivěji najdeš totiž pomocnou ruku na konci svého ramene.

To, že si "nepořizujete" děti, když jste ve finanční tísni a nemáte vyřešené ani bydlení mi nepřipadá smutné, ale spíš rozumné. Je spousta takových, kteří nemyslí, rodí a pak očekávají, že se někdo (stát, rodiče...) postará. hmm


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů