Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#251 2. 3. 2015 11:49

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Chlap neumi vydelat

Souhlasím s Hankou uz několikrát jsem se přesvědčila ze to jak Jaku reaguje a urazí ostatní lidi tady ze s ni nebude něco v pořádku. Takové chování neni normální, aby někoho nazývala trubku a ještě k tomu neschopnou. A ještě psala ze ona je ta schopna. No každopádně to na mě působí tak, ze sama Jaku zas tak spokojena nebude a ma opravdu nějaký problém. smile

Není tady

 

#252 2. 3. 2015 11:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Hani, četla jsi špatně. Jaku právě píše o tom, že se  - když měli děti malé - moc dobře neměla a byli bez jakékoliv pomoci. Přes to to zvládli - sami. Podle pravidla - co tě nezabije, to tě posílí. A teď se dobře mají.

Upravil(a) Judyna (2. 3. 2015 11:58)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#253 2. 3. 2015 19:46

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Chlap neumi vydelat

Jsem z diskuse trochu tumpachová. Jen chci ujistit obě protistrany, že rozhodně nepíšu proto, abych se někoho dotkla. To vážně ne. A pokud to někdo vztáhne na sebe, nemyslím to zle, je to mnou blbě napsáno nebo tou, co to čte, blbě pochopeno.
když jsme u toho: Jednou se mě docela dotkla poznámka bývalé spolužačky. Kasala se, jak na děti za hluboké totality šila a pletla. Po pravdě jsem řekla, že jsem nešila ani nepletla nikdy v životě. Její poznámka mě dostala. To je vidět, že nevíš, co s penězma. To ses asi vždycky měla až moc dobře, já tím hodně ušetřila. Prohlásila. No, koupit látku, mít doma stroj, pak takové ty všechny potřebné věci, teď toho času, co to člověka stojí, mně by se to nevyplatilo, jaký jsem antitalent, ani kdybych měla být o suchém chlebu...tohle podle mě není měřítko. Šetřit se dá i jinými způsoby. Myslím, že málokdo by mohl říct, že se měl vždycky dobře a žil v dostatku. Ale ženy - nemehla jako jsem byla vždycky já by se do ručních prací rozhodně pouštět neměly.

Není tady

 

#254 2. 3. 2015 19:57

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Chlap neumi vydelat

Jestli to bylo na mě....pak bych s čistým svědomím chtěla říct, já jsem nijak špatně neskončila, jsem na světě ráda. Někam jsem se posunula, někam to dotáhla a ještě nejsem u konce. Točím si prstama pěkně doma a líbí se mi tu. Když chci, sama nejsem a když chci, sama můžu být kdykoli. Užívám si, že jsem povinnosti k rodině splnila, byly to hezké roky i přes tu všechnu práci...a teď mám zas hezké roky jinak. Párkrát jsem u moře byla taky, jinak mám v cizině pár kamarádů, s nimiž se vzájemně navštěvujeme, neměnila bych s nikým, vážně. Umím máknout i se fláknout. Jak se mi chce. Nemusím se nikomu zodpovídat, odkud jsem přišla a kam půjdu. Když chci, něco si koupím a když ne, tak ušetřím.

A nerada se hádám. Život je na nějaké zbytečné sváry a naschvály krátkej. Jen pro zajímavost - znám i takové, co dopadly daleko hůř, než já.

Není tady

 

#255 3. 3. 2015 12:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Kalupinko - super. Hezký život.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#256 3. 3. 2015 19:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Chlap neumi vydelat

Kalupinko, taky se mi moc líbí, jak jsi to napsala.  smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#257 3. 3. 2015 20:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Chlap neumi vydelat

kalupinka napsal(a):

Jsem z diskuse trochu tumpachová. Jen chci ujistit obě protistrany, že rozhodně nepíšu proto, abych se někoho dotkla. To vážně ne. A pokud to někdo vztáhne na sebe, nemyslím to zle, je to mnou blbě napsáno nebo tou, co to čte, blbě pochopeno.
když jsme u toho: Jednou se mě docela dotkla poznámka bývalé spolužačky. Kasala se, jak na děti za hluboké totality šila a pletla. Po pravdě jsem řekla, že jsem nešila ani nepletla nikdy v životě. Její poznámka mě dostala. To je vidět, že nevíš, co s penězma. To ses asi vždycky měla až moc dobře, já tím hodně ušetřila. Prohlásila. No, koupit látku, mít doma stroj, pak takové ty všechny potřebné věci, teď toho času, co to člověka stojí, mně by se to nevyplatilo, jaký jsem antitalent, ani kdybych měla být o suchém chlebu...tohle podle mě není měřítko. Šetřit se dá i jinými způsoby. Myslím, že málokdo by mohl říct, že se měl vždycky dobře a žil v dostatku. Ale ženy - nemehla jako jsem byla vždycky já by se do ručních prací rozhodně pouštět neměly.

Hm ... domácí pletení, háčkování a šití je v dnešní době poměrně dost drahým koníčkem, kdyby se mu člověk chtěl věnovat pouze z důvodu "aby ušetřil", tak by asi prodělal kalhoty. I když si pamatuji, že za hluboké totality tomu bylo jinak a tenkrát byly různé ruční práce v široké oblibě - jednak aby se ušetřilo, druhak aby se člověk svými módními kreacemi odlišil od ostatního stáda big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#258 4. 3. 2015 7:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Chlap neumi vydelat

koupit látku, mít doma stroj, pak takové ty všechny potřebné věci, teď toho času, co to člověka stojí, mně by se to nevyplatilo
Vždycky jsem tvrdila, že "z novýho to umí každej píp" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Mnohem větší radost mi udělala, když jsem zpracovala různý zbytky na modýlek, kterej byl jedinej... a stál mě akorát ten čas...
Jinak se ještě vrátím ke kapesnýmu pro chlapa - já tenhle způsob neznám, tak se zcela vážně ptám, zda když manžel odevzdává celou vejplatu a ženou je mu odděleno, by tentýž model přijaly i ty manželky?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#259 4. 3. 2015 8:14

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Chlap neumi vydelat

helena napsal(a):

koupit látku, mít doma stroj, pak takové ty všechny potřebné věci, teď toho času, co to člověka stojí, mně by se to nevyplatilo
Vždycky jsem tvrdila, že "z novýho to umí každej píp" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Mnohem větší radost mi udělala, když jsem zpracovala různý zbytky na modýlek, kterej byl jedinej... a stál mě akorát ten čas...
Jinak se ještě vrátím ke kapesnýmu pro chlapa - já tenhle způsob neznám, tak se zcela vážně ptám, zda když manžel odevzdává celou vejplatu a ženou je mu odděleno, by tentýž model přijaly i ty manželky?

Přesně takhle to fungovalo u našich. Tatínek přinesl výplatu i s výplatní páskou, všecko odevzdal mamince a ta mu oddělila "kapesné", z něhož si kupoval cigarety, noviny apod. Ušetřil z toho i na dárky. Když si koupil něco na oblečení nebo drogérii, tak to pak mamince vyúčtoval a ona mu to z příští výplaty vrátila. Maminka hospodařila se všemi penězi, platila všecky poplatky, nakupovala, šetřila na dovolenou a věci dlouhodobé spotřeby a rozhodně neutrácela za sebe, ona byla ta poslední, ktzerá si něco pro sebe koupila. Tatínek byl daleko více rozhazovačný a tak ho maminka držela trošku na uzdě. Celých 39 let jejich manželství jim tento způsob hospodaření maximálně vyhovoval, nikdy se nehádali o peníze.

Není tady

 

#260 4. 3. 2015 9:45

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Chlap neumi vydelat

Hanka M napsal(a):

Jaku napsal(a):

kalupinka napsal(a):

Emilie a Hanko,
asi žádný nemáme všechno, co bychom chtěli. Někdo děti nemá, a chtěl by je, jiný je má, a nevychází s penězi, další má třeba peníze i děti a nemá pro výchovu cit a k dětem patřičný vztah. Jde o to, být rád za to, co mám, když to jinak nejde. Mám děti už velké, taky si ale vzpomínám, že jim odešly boty či bunda zrovna, když se to nejmíň hodilo. Dneska mám na starosti sama sebe a když vidím, že mladí nemají, jdu a koupím. Nečekám vděk ani oplátku, prostě to udělám. Moji rodiče neměli na to, aby mě nějak podporovali. Rodiče bývalého byli zcela opační, dávali ale i to, bez čeho bychom se byli obešli. Myslím, že v bytě a na sobě by člověk měl mít, co mu sedne a co se mu líbí, ne co vybral jiný. Vím, že se těžko vyžije z mateřské, vyžívalo se těžko vždycky, o tom není pochyb. Na druhou stranu, člověk jde pak do práce, ale...musí děti do té školky a školy přece jen jinak obléknout, než když byly celý den s mámou doma, zaplatit jim obědy, pomůcky, takže bych se asi moc netěšila. Místo mateřské 7 táců můžu brát třeba 11,12, ale tase...školka 1200, dojíždění do práce nebo MHD, nějaký ten kroužek ve škole, ve školce, takže ten rozdíl mezi mateřskou a platem spolknou asi zase ty nové poměry. Mívala jsem zamlada kolegyni, která mezi námi vynikala tím, že žila sama. Zatímco my měly každá děti dvě a měly se co točit, i když jsme každá měly doma chlapa a k dětem tátu /taky ten muž dá práci, jíst chce, vyžehlit chce, kapesné chce, věnovat se mu musíte, takže jedna z nás řekla - já ne - ta se má, má na starosti jen sama sebe, ta musí mít peněz...Tehdy jsem to tak nebrala, zase byla sama, žejo, ale dneska jsem si na to vzpomněla. Je to samozřejmě méně starostí, mám pro sebe celý plat, ale zas když bych neměla přítele, nebo na mě všichni příbuzní zapomněli, to je zas trochu smutný život. No mezi námi - kdybych dětem nedávala...tak se snad v těch penězích budu topit... ale neměnila bych. Ani tehdy, ani teď.

Ježíš,zas jeden šílený žalozpěv. Byla jsem na dvou md po sobě,celkem 4 roky při obou dětech,ale nikdy jsem nepocítila nedostatek-bylo to koncem 80.let,manžel byl při tom na vojně po vš a já měla jen mateřskou,obojí rodiče 80 km od nás,bez telefonu,na polosamotě,kde občas nešla elektřina a tuddíž ani netekla voda,když netekla voda díky elektřině,tak někdy v létě prostě vyschla studna a zas nebyly pleny kde máchat...
ale byli jsme mladí a tak nějak jsme se přes tohle všechno díky přirozenosti mládí přenesli... aa dnes je to přesně dle přísloví,že co nás neporazilo,to nás posílilo. Nikdy jsme neměli potřebu natahovat ruku smwrem k rodičům a ani oni nám žádné finance nedávali;já byla pak sekretářka,manžel učitel,přesto jsme naučili naše děti lyžovat,jezdili s nimik moři,kupovali si vždy jen nové auto,šetřili jsme na všechny 4 stavebka plnou plálku atd.Dnes díky tomu všemu,omalu točíme palcema v našem novém domečku na daleko lepším a lukrativnějším místě a nemusíme být za nic nikomu vděčni - na vše jsme dosáhli sami a v tomto duchu jsme vychovali i naše 2,dnes již dospělé děti.

A opravdu - to co píšeš o těch mužích - jsem s jedním již 35.rokem,byt ne celou dobu manželé,je hodně divné,já se věnovat musela jen svým dětem,s manželem jsme se vždy spolu věnovali sami sobě,a dávat mu kapesné či na pivo? Hodně divné. No pak ty ženské končí podobně jakoty.

Jaku, jaký žalozpěv? Kalupinka to napsala moc pěkně. Měla ses s malýma dětma dobře, ale ne každý se tak měl a není na tom nic špatného! Já prožívala dětství v 80. letech, oblečení jsem dědila po starší sestře, od prarodičů nikdy nic nepřišlo, na horách nebo v cizině jsem jako dítě nikdy nebyla, prostě na to nebylo! A mám se proto stydět za své rodiče, brát to jako nářky? To rozhodně ne, je to prostě fakt. Je to stejné jako dnes, někdo si mateřství užije jako prasátko, nemusí počítat a na všechno má, nebo obrací každou korunu. Myslím že hlavně záleží, jak to dítě vychová. Já děti nemám a ani mít nebudu. A i kdybych děti měla, musela bych počítat každou korunu, nemohla bych si dovolit to co popisuješ Ty, Jaku. A nebyla bych proto horší než ty ostatní!

Tyuž si horší než tady ti ostatní - typický sebestředný sobec!

Není tady

 

#261 4. 3. 2015 11:30

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Chlap neumi vydelat

Jaku napsal(a):

Hanka M napsal(a):

Jaku napsal(a):


Ježíš,zas jeden šílený žalozpěv. Byla jsem na dvou md po sobě,celkem 4 roky při obou dětech,ale nikdy jsem nepocítila nedostatek-bylo to koncem 80.let,manžel byl při tom na vojně po vš a já měla jen mateřskou,obojí rodiče 80 km od nás,bez telefonu,na polosamotě,kde občas nešla elektřina a tuddíž ani netekla voda,když netekla voda díky elektřině,tak někdy v létě prostě vyschla studna a zas nebyly pleny kde máchat...
ale byli jsme mladí a tak nějak jsme se přes tohle všechno díky přirozenosti mládí přenesli... aa dnes je to přesně dle přísloví,že co nás neporazilo,to nás posílilo. Nikdy jsme neměli potřebu natahovat ruku smwrem k rodičům a ani oni nám žádné finance nedávali;já byla pak sekretářka,manžel učitel,přesto jsme naučili naše děti lyžovat,jezdili s nimik moři,kupovali si vždy jen nové auto,šetřili jsme na všechny 4 stavebka plnou plálku atd.Dnes díky tomu všemu,omalu točíme palcema v našem novém domečku na daleko lepším a lukrativnějším místě a nemusíme být za nic nikomu vděčni - na vše jsme dosáhli sami a v tomto duchu jsme vychovali i naše 2,dnes již dospělé děti.

A opravdu - to co píšeš o těch mužích - jsem s jedním již 35.rokem,byt ne celou dobu manželé,je hodně divné,já se věnovat musela jen svým dětem,s manželem jsme se vždy spolu věnovali sami sobě,a dávat mu kapesné či na pivo? Hodně divné. No pak ty ženské končí podobně jakoty.

Jaku, jaký žalozpěv? Kalupinka to napsala moc pěkně. Měla ses s malýma dětma dobře, ale ne každý se tak měl a není na tom nic špatného! Já prožívala dětství v 80. letech, oblečení jsem dědila po starší sestře, od prarodičů nikdy nic nepřišlo, na horách nebo v cizině jsem jako dítě nikdy nebyla, prostě na to nebylo! A mám se proto stydět za své rodiče, brát to jako nářky? To rozhodně ne, je to prostě fakt. Je to stejné jako dnes, někdo si mateřství užije jako prasátko, nemusí počítat a na všechno má, nebo obrací každou korunu. Myslím že hlavně záleží, jak to dítě vychová. Já děti nemám a ani mít nebudu. A i kdybych děti měla, musela bych počítat každou korunu, nemohla bych si dovolit to co popisuješ Ty, Jaku. A nebyla bych proto horší než ty ostatní!

Tyuž si horší než tady ti ostatní - typický sebestředný sobec!

Nechápu, co je na mém příspěvku - názoru "sebestředně sobeckého"?

Není tady

 

#262 4. 3. 2015 11:35

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Chlap neumi vydelat

Hanko to taky nechápu

Není tady

 

#263 4. 3. 2015 13:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Chlap neumi vydelat

Ivana napsal(a):

helena napsal(a):

koupit látku, mít doma stroj, pak takové ty všechny potřebné věci, teď toho času, co to člověka stojí, mně by se to nevyplatilo
Vždycky jsem tvrdila, že "z novýho to umí každej píp" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Mnohem větší radost mi udělala, když jsem zpracovala různý zbytky na modýlek, kterej byl jedinej... a stál mě akorát ten čas...
Jinak se ještě vrátím ke kapesnýmu pro chlapa - já tenhle způsob neznám, tak se zcela vážně ptám, zda když manžel odevzdává celou vejplatu a ženou je mu odděleno, by tentýž model přijaly i ty manželky?

Přesně takhle to fungovalo u našich. Tatínek přinesl výplatu i s výplatní páskou, všecko odevzdal mamince a ta mu oddělila "kapesné", z něhož si kupoval cigarety, noviny apod. Ušetřil z toho i na dárky. Když si koupil něco na oblečení nebo drogérii, tak to pak mamince vyúčtoval a ona mu to z příští výplaty vrátila. Maminka hospodařila se všemi penězi, platila všecky poplatky, nakupovala, šetřila na dovolenou a věci dlouhodobé spotřeby a rozhodně neutrácela za sebe, ona byla ta poslední, ktzerá si něco pro sebe koupila. Tatínek byl daleko více rozhazovačný a tak ho maminka držela trošku na uzdě. Celých 39 let jejich manželství jim tento způsob hospodaření maximálně vyhovoval, nikdy se nehádali o peníze.

Moji rodiče to měli také tak. Akorát s tím rozdílem, že taka nebyl rozhazovačný, ale toto bylo pro něj jednodušší. On  se nechtěl o nic starat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů