Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#201 29. 12. 2014 9:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska.
Protože je to jaksi v kraji zvykem... ostatně ona i ta láska je poněkud sobeckej důvod = nebejt sám/sama... někdy za každou cenu.
A k tomu tvýmu odkazu - savců je známo cca 5,5 tisíce, ptáků skoro deset tisíc... kolik promile je z toho těch jedenáct druhů?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#202 29. 12. 2014 9:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

A co státy, ve kterých je legální mnohoženství? Anebo třeba někde i mnohomužství?
Souhlasím, že člověk rád žije ve skupině, a už se jmenuje rodina nebo jakkoliv. Že se potřebuje setkávat s jinými lidmi.
Ale že by jediným možným způsobem byl pár, a to ještě pár sameček-samička, tak to opravdu není.

Kely, to přece vůbec není o tom, jestli jsi, jak píšeš, moc zastaralá a konzervativní. Jen si touto frází maskuješ prostý fakt, že neumíš/nechceš být sama, ale s mužem. Na tom není nic špatného, ale ten muž nesmí být jediným zdrojem tvého štěstí, tvého hezkého života. Aby se ti žilo hezky, to je jenom na tobě. Nikdo jiný ti to nezajistí. Co když ti i tento muž odejde? Není lepší naučit se být sama se sebou, aby ti bylo hezky? To přece nevylučuje, že k tomu současně můžeš žít i s partnerem. Jen nemá být jediným smyslem tvého života.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#203 29. 12. 2014 10:21

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Eva. napsal(a):

A co státy, ve kterých je legální mnohoženství? Anebo třeba někde i mnohomužství?
Souhlasím, že člověk rád žije ve skupině, a už se jmenuje rodina nebo jakkoliv. Že se potřebuje setkávat s jinými lidmi.
Ale že by jediným možným způsobem byl pár, a to ještě pár sameček-samička, tak to opravdu není.

Kely, to přece vůbec není o tom, jestli jsi, jak píšeš, moc zastaralá a konzervativní. Jen si touto frází maskuješ prostý fakt, že neumíš/nechceš být sama, ale s mužem. Na tom není nic špatného, ale ten muž nesmí být jediným zdrojem tvého štěstí, tvého hezkého života. Aby se ti žilo hezky, to je jenom na tobě. Nikdo jiný ti to nezajistí. Co když ti i tento muž odejde? Není lepší naučit se být sama se sebou, aby ti bylo hezky? To přece nevylučuje, že k tomu současně můžeš žít i s partnerem. Jen nemá být jediným smyslem tvého života.

Evo, jistě mᚠsvým způsobem pravdu. Ćlověk by měl umět žít sám, protože ne vždy se najde ta druhá polovička pro pěkný vztah. Ano mᚠpravdu nechci být sama. Zkusila jsem to a nenašla v tom zalíbení. Proto jsem hledala partnera a našla. Najít normálního partnera v této době je nadlidský výkon wink Ale to není na tohle vlákno. On není jediným smyslem mého života, kdo to tohle řekl? Používᚠtady takové fráze, jako koule u nohy...teď jsem se zamyslela. Mluví z tebe ta milenka a když píšeš, tak vlastně jako milenka. Tou koulí u nohy jsi vlastně myslela manželku, že? Jenže já jsem teď naštěstí v úplně jiné pozici, než manželka wink a milenkou nikdy být nechci.

Není tady

 

#204 29. 12. 2014 10:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Kely, píšu to jako bývalá manželka. Udělala jsem chybu, že jsem svého manžela postavila na piedestál a byl pro mě vším. Taky jsem si bez něj neuměla představit svůj život. Taky jsem si neuměla představit život bez nějakého partnera. Neuměla jsem si představit, že mohu žít sama a může mi být hezky na světě. Nebyla jsem sebevědomá žena ale chudinka, co visí svému manželovi na krku a pro něj je koulí na nohe.
Píšeš, že jsi v jiné pozici, než manželka. Jsi ve stejné pozici, pokud žiješ s partnerem. Jsi partnerka, stejně jako manželka je partnerka. Jen to má úředně potvrzeno.

Upravil(a) Eva. (29. 12. 2014 10:48)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#205 29. 12. 2014 10:59

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Eva. napsal(a):

Kely, píšu to jako bývalá manželka. Udělala jsem chybu, že jsem svého manžela postavila na piedestál a byl pro mě vším. Taky jsem si bez něj neuměla představit svůj život. Taky jsem si neuměla představit život bez nějakého partnera. Neuměla jsem si představit, že mohu žít sama a může mi být hezky na světě. Nebyla jsem sebevědomá žena ale chudinka, co visí svému manželovi na krku a pro něj je koulí na nohe.
Píšeš, že jsi v jiné pozici, než manželka. Jsi ve stejné pozici, pokud žiješ s partnerem. Jsi partnerka, stejně jako manželka je partnerka. Jen to má úředně potvrzeno.

Já s přítelem nežiju, bydlím sama wink

Není tady

 

#206 29. 12. 2014 11:03

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

gymnasión napsal(a):

Juliano? Proč se nevnoříš do vlastního příběhu, prožitého, a možná dosud někde v duši živého? Bývá to vlastní bolest, která způsobuje, že se odvracíš k jiným příběhům a zkušenostem. Jenže z živosti TVÉHO prožitku může povstat ten nejlepší příběh...
Nepsat z vlastního nitra znamená zhmotňovat jalovosti...

Co se mne týče: starej pes jako já si líže rány výhradně o samotě

gymnasión - já tady již poněkolikáté opakuji: opravdu nežádám o rady co a jak mám nebo nemám, názory na mé plány ... a fakt nechápu, proč mi je tady neustále furt dokola včetně tebe někdo vnucuje, hodnotí mé pohnutky, duševní stav, co mě bolí, nebolí  ... . říká mi jak jsem na tom 
ty tvé řečnické otázky ... ty jaloviny co tady píšeš ... . zamysli se nad tím cos napsala a proč si to napsala - jaké tě k tomu doopravdy vedly pohnutky. myslím, že kdybys to myslela dobře - to by sis musela myslet, že jsem bezmozek neschopný myšlenky.
to je tvoje věc jak si lížeš rány. tvá odpověď je jaksi mimo mísu.
co je to ve vás za pýchu? já bych si toto - a vůbec rady někomu, hodnocení ho ... nedovolila k nikomu kdo mě o to nepožádá.
takže gymnasión - starej se o sebe , lízej si rány.
jo - a já žiji již úplně jiný příběh. můžu se vrátit a pokračovat v tom starém - ale ten nový je mnohem lepší. to chci těm, kteří budou mou knihu číst, říci. je tomu totiž tak v 99 % ! z obrovské bolesti se zrodí nový a nádherný život.
přeji ho všem kteří rozvodem prošli. vykopne to fakt nahoru - jen ten kopanec hold bolí.

Není tady

 

#207 29. 12. 2014 11:09

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Daphné napsal(a):

Tu bude ten známej rozdíl mezi samotou a osaměním smile

jojo, potřebovala bych víc samoty, je to fičák. a osamění? to díkybohu neznám. jojo, jde být osamělý i v obklopení lidí

Upravil(a) juliana (29. 12. 2014 11:18)

Není tady

 

#208 29. 12. 2014 11:14

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

helena napsal(a):

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska.
Protože je to jaksi v kraji zvykem... ostatně ona i ta láska je poněkud sobeckej důvod = nebejt sám/sama... někdy za každou cenu.
A k tomu tvýmu odkazu - savců je známo cca 5,5 tisíce, ptáků skoro deset tisíc... kolik promile je z toho těch jedenáct druhů?

helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

Není tady

 

#209 29. 12. 2014 11:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Kely napsal(a):

Já s přítelem nežiju, bydlím sama wink

Psalas, že se sžíváte, že spolu budete bydlet.
Tak to je jenom dobře, jestli to už tak máš.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#210 29. 12. 2014 11:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

přeji ho všem kteří rozvodem prošli. vykopne to fakt nahoru - jen ten kopanec hold bolí.

To neplatí u všech.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#211 29. 12. 2014 11:30

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Eva. napsal(a):

Kely napsal(a):

Já s přítelem nežiju, bydlím sama wink

Psalas, že se sžíváte, že spolu budete bydlet.
Tak to je jenom dobře, jestli to už tak máš.

Plánujeme spolu samozřejmě bydlení, do budoucna. Je tady spousta věcí, které musíme předtím vyřešit.

Není tady

 

#212 29. 12. 2014 12:16

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

helena napsal(a):

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska.
Protože je to jaksi v kraji zvykem... ostatně ona i ta láska je poněkud sobeckej důvod = nebejt sám/sama... někdy za každou cenu.
A k tomu tvýmu odkazu - savců je známo cca 5,5 tisíce, ptáků skoro deset tisíc... kolik promile je z toho těch jedenáct druhů?

helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

Upravil(a) gymnasión (29. 12. 2014 12:26)


Zpomal.

Není tady

 

#213 29. 12. 2014 12:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

tomu sama nevěříš... mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
Podívej - pokud něčemu nevěřím, tak to nehlásám.
Samozřejmě, že to "je sobecké"... "základní životní potřeby nebo i touhy" člověk naplňuje (pomíjím výjimky typu "obětoval/a se" - a už komu/čemukoliv) především s ohledem na sebe a na svůj duševní i tělesnej komfort.
Někdo holt pro něj potřebuje partnera, jinej dítě, kocoura nebo naopak vůbec nikoho - ale vždycky je to primárně jeho preference.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#214 29. 12. 2014 12:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

Selima napsal(a):

Kely napsal(a):


april jsem moc ráda, že Juli její podnikání přeješ reta To víš, každý svého štěstí strůjcem. A Juli je moc šikovná, empatická a má silné sociální cítění, tak se jí daří. Reklamu opravdu nepotřebuje, protože má plno na dalších pár let. To je myslím ta nejlepší reklama, jaká může být godlike Mimo jiné pracuje i jako dobrovolnice v jiných soc. zařízeních a její práce je velmi ceněna. Píšu to tady já proto, protože ona je velice skromný člověk a tímto se nechlubí.
Ale to jsme odbočili od tématu nevěrných lidí co rozbijí rodinu a připadá jim to naprosto normální. Toto vlákno by se mělo zabývat těmito zrůdnostmi.

Niežeby to bolo niečo radostné - ale ži s niekým bez lásky, len zo zvyku alebo preto, že mám z toho výhody - to NIE JE zrúdné? Radšej budem, ak ma niekto taký opustí (ale mal by sa postara teda o deti - s tými sa nedá rozvies tak žahko...) a ja dostanem šancu na niekoho lepšieho, na lepší vzah.

to mᚠpravdu, ale když se manžel po 20 letech bláznivě zamiluje, opustí do měsíce rodinu, manželce řekne a se co nejdřív vystěhuje a nedá jí nic, je to dům po jeho rodičích, co na tom že celé manželství cpali všechny prachy do baráku oba. no  a po roce a půl smutně píše své čtyřleté dceři (která tráví první vánoce již s novým tatínkem a novou sestřičkou - protože toho zas takto opustila maminka s okouzlujícím číšníkem) že se na ní moc těší, že je mu u stromečku smutno, už není s tou úžasnou láskou která dala nový směr jeho životu ???!!! je smutný, zestárl a exmanželka mi říká: co bych za to dala, aby se to nestalo. protože zpět - to už nejde.

Njn, i tak še dá, ako hovoria naši Východniari...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#215 29. 12. 2014 12:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Kely napsal(a):

aprill napsal(a):

Kely napsal(a):


Je to tak. Já jsem díky tomu, že on rozbil Fungující rodinu na padr, poznala mnohem, mnohem lepšího chlapa, než je on. Skoro exmanžel, a si teď svojí samotu vypije do dna. Přeji mu jen to špatné. Vůbec ne kvůli mě, on už je pro mě cizí a je to dávno za mnou, protože jsem zamilovaná. Je to kvůli malé, které zničil rodinu..bezdůvodně, jen proto, že ho chytla druhá míza. Třeba to malou do budoucna nijak nepoznamená. Pokud ano, a on skončí co nejhůře.

přej  a bude ti přáno.... aby ses nedivila kapitulation

Čemu bych se měla divit? Abych nebyla potrestána za to, že mu přeji jen to špatné? Za co, nebo proč bych mu měla přát jen to dobré? Zachoval se hrozně, nestačilo mu rozbít rodinu. Vyhazoval mě na mateřské z domu, bezcitně bez ohledu na malou atd. atd. Karta se otočila, neb boží mlýny melou spravedlivě. Mě se začíná dařit. On upadá tam, kam upadnout měl. Každý je svého štěstí strůjcem.

Pozri, každému sa vráti to, čo vysiela (čo robí, čo hovorí i čo si myslí) - jemu jeho zbrklé rozhodnutie (to sa už možno deje) a tebe tvoje hnusné (ne)prianie. Ale ty potom budeš udivená a ukrivdená, ako sa môže takej prajnej a dobrosrdečnej osobe, takej chudinke obeti, dia niečo zlé? va
Riešenie podža mňa je vykašla sa na to, čo bolo, nepipla si staré krivdy, ale díva sa do budúcnosti a snaži sa da dcére pekný vzor partnerského vzahu, aby mala v dospelosti z čoho vychádza (s exom to asi nebude ideálny príklad). A čo je exovo, by som fakt nechala na ňom... ono sa mu to pekne vráti. Čomu dávaš energiu, to rastie a prekvitá (vrátane nenávisti, negácie, apod.) a čo ignoruješ, to samo odumiera.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#216 29. 12. 2014 12:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Barča napsal(a):

Mrzí mě, že se to tady zvrtlo v napadání a osočování - přemýšlela jsem o tématu. Věkově se mě týká - je mi 50+. Myslím, že tato věková kategorie se skutečně liší od ostatních, jak správně psala Juliana, manželky jsou už v postproduktivním věku a zaniká jedna ze základních rolí manželství - přivádění potomků na svět. Často už ani není nutné starat se o ně a živit je. Postě zmizí snad nejdůležitější náplň vztahu.
Žena v případném příštím vztahu, na rozdíl od muže nemůže už nabídnout jednu velmi důležitou věc - možnost společného potomka. Co to znamená?
Ženy přes 50 po rozpadu/rozvodu také řeší přednostně úplně jiné věci, než mladší kategorie. Jejich dospělé děti jsou v jiné situaci, v jiném vztahu k oběma rodičům, než ty mladší. 
Pokud manžel takovou ženu (mě, přespadesátnici) opustí, proč? Ty důvody nejsou úplně stejné, jako u 20+, 30+, 40+.
Bylo by zajímavé tuto kategorii nechat věkově omezenou. Je fajn, že v každém věku žena nachází po opuštění partnerem partnera podstatně lepšího, je to jistě útěšné a třeba. Je ale pro 50+ třeba hledat partnera? Mají na něj čas a trpělivost?
Pokud ano, nezmění se výčet optimálních vlastností u partnera?
A jinak: pokud bude Juliana psát knihu, korektora samozřejmě potřebovat bude. To není nic proti ní. Jazykoví korektoři jsou takřka všude, a tam kde nejsou, je to zatraceně vidět. A to, že helena bazíruje na zdánlivých "prkotinách", na tom také nevidím nic špatného - řeč souvisí s myšlením, buďme tedy rády, že ji máme, a máme takhle možnost na svém myšlení, a tím i na sobě, pracovat - je tu na místě přísloví: Nenadávej na zrcadlo, když mᚠkřivou hubu.

Keď sa zamieňa rodičovský a partnerský vzah, tak s odchodom detí naozaj mizne jediný dôvod existencie vzahu. Ak sú partneri okrem rodičov a partnermi, môže im zača nová, radostnejšia etapa. A nemyslím si, že by všetci chlapi 40+ s odrastenými demi túžili znovu prebažova, stara sa, financova...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#217 29. 12. 2014 12:45

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):

helena napsal(a):

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska.
Protože je to jaksi v kraji zvykem... ostatně ona i ta láska je poněkud sobeckej důvod = nebejt sám/sama... někdy za každou cenu.
A k tomu tvýmu odkazu - savců je známo cca 5,5 tisíce, ptáků skoro deset tisíc... kolik promile je z toho těch jedenáct druhů?

helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

no, opět - buď si to nepochopila, nebo se tak tváříš. jsou to základy psychologie. obecné psychologie.

Není tady

 

#218 29. 12. 2014 12:52

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

helena napsal(a):

tomu sama nevěříš... mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
Podívej - pokud něčemu nevěřím, tak to nehlásám.
Samozřejmě, že to "je sobecké"... "základní životní potřeby nebo i touhy" člověk naplňuje (pomíjím výjimky typu "obětoval/a se" - a už komu/čemukoliv) především s ohledem na sebe a na svůj duševní i tělesnej komfort.
Někdo holt pro něj potřebuje partnera, jinej dítě, kocoura nebo naopak vůbec nikoho - ale vždycky je to primárně jeho preference.

ano ano - ale to není sobeckost. ta má trochu jinou definici.
jinak jsem myslela základní životní potřeby - dle obecné psychologie. ty platí a se nám to líbí nebo nelíbí.

kdysi dávno mě udivilo, že o přežití či nepřežití vojáka zapikaného někdě v džungli nebo zákopu rozhodnou ponožky! čisté ponožky! pokud má vůli a sílu je mít - šance na přežití je několikanásobně vyšší - také jde o splnění potřeby. a jaké obyčejné.
sobec jeden!

Upravil(a) juliana (29. 12. 2014 12:53)

Není tady

 

#219 29. 12. 2014 13:01

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):

helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

no, opět - buď si to nepochopila, nebo se tak tváříš. jsou to základy psychologie. obecné psychologie.

Psychologie koneckonců, a obecná psychologie zvláště, nemá nakonec nic jinýho na práci než průměrovat... Je to věda popisná, a tedy vždy pozadu smile.
Jakmile se řekne "chci" a "nechci", v téže chvíli je alespoň palec nohy v zóně sobectví. Je OK si to uvědomit.


Zpomal.

Není tady

 

#220 29. 12. 2014 13:04

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

Kely napsal(a):

aprill napsal(a):


přej  a bude ti přáno.... aby ses nedivila kapitulation

Čemu bych se měla divit? Abych nebyla potrestána za to, že mu přeji jen to špatné? Za co, nebo proč bych mu měla přát jen to dobré? Zachoval se hrozně, nestačilo mu rozbít rodinu. Vyhazoval mě na mateřské z domu, bezcitně bez ohledu na malou atd. atd. Karta se otočila, neb boží mlýny melou spravedlivě. Mě se začíná dařit. On upadá tam, kam upadnout měl. Každý je svého štěstí strůjcem.

Pozri, každému sa vráti to, čo vysiela (čo robí, čo hovorí i čo si myslí) - jemu jeho zbrklé rozhodnutie (to sa už možno deje) a tebe tvoje hnusné (ne)prianie. Ale ty potom budeš udivená a ukrivdená, ako sa môže takej prajnej a dobrosrdečnej osobe, takej chudinke obeti, dia niečo zlé? va
Riešenie podža mňa je vykašla sa na to, čo bolo, nepipla si staré krivdy, ale díva sa do budúcnosti a snaži sa da dcére pekný vzor partnerského vzahu, aby mala v dospelosti z čoho vychádza (s exom to asi nebude ideálny príklad). A čo je exovo, by som fakt nechala na ňom... ono sa mu to pekne vráti. Čomu dávaš energiu, to rastie a prekvitá (vrátane nenávisti, negácie, apod.) a čo ignoruješ, to samo odumiera.

no, to je bomba jak si to napsala!!! a je to tak.

ale Kely je už "za". dceři dává ona a i její přítel to, co jí otec nikdy nedal. a ještě sestřičku k tomu !!!  exáka myslím spíš lituje když u ní pořád častěji a nenápadně vzbuzuje lítost (aby byl vzat na milost). a hold dostala vztek.  kdo by nedostal - došlo mu co udělal a již nic nejde zpět.

Není tady

 

#221 29. 12. 2014 13:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

modrovous napsal(a):

Kely napsal(a):

aprill napsal(a):


přej  a bude ti přáno.... aby ses nedivila kapitulation

Čemu bych se měla divit? Abych nebyla potrestána za to, že mu přeji jen to špatné? Za co, nebo proč bych mu měla přát jen to dobré? Zachoval se hrozně, nestačilo mu rozbít rodinu. Vyhazoval mě na mateřské z domu, bezcitně bez ohledu na malou atd. atd. Karta se otočila, neb boží mlýny melou spravedlivě. Mě se začíná dařit. On upadá tam, kam upadnout měl. Každý je svého štěstí strůjcem.

Jednou, až pochopíš, že odpuštění není nejdůležitější pro toho, komu je odpuštěno, ale právě pro toho KDO ODPOUŠTÍ, pak se ti hodně uleví a bude se ti líp žít.

Přání "všeho nejhoršího" se obvykle spolehlivě vracívá tam, odkud bylo vypuštěno.

Myslím, že odpustenie je dôležité pre obe strany (pre každú z iného dôvodu), ale pri existencii spoločných detí je to životné dôležité minimálne preto, že tieto deti majú 50% z každého rodiča, a pri zásadnom konflikte sa ich 50% ocitá v strašnom konflikte s druhými 50 percentami hmm . Ma v sebe 50% "toho zločinca" musí by hrozný pocit, ale dos ažko sa dá predstiera, že to tak nie je... Dá sa to znenávidie, poprie, dištancova sa od tých 50% génov - ale ony tam aj tak zostanú... Pre ne je to odpustenie možno najdôležitejšie.
Inak, ja si všeobecne myslím, že odpusteniu by ale mala predchádza nejaká snaha zo strany "previnilca", ak sa fakt previnil, a rozhovor s vysvetlením, ak je to previnenie len relatívne či subjektívne. Zasa odpusti len naoko alebo len vedome (pričom všetko vo mne kričí "Nikdy, ty sviniar!") nemá ten želaný efekt. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#222 29. 12. 2014 13:07

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):

gymnasión napsal(a):


tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

no, opět - buď si to nepochopila, nebo se tak tváříš. jsou to základy psychologie. obecné psychologie.

Psychologie koneckonců, a obecná psychologie zvláště, nemá nakonec nic jinýho na práci než průměrovat... Je to věda popisná, a tedy vždy pozadu smile.
Jakmile se řekne "chci" a "nechci", v téže chvíli je alespoň palec nohy v zóně sobectví. Je OK si to uvědomit.

zase vedle. roll

Není tady

 

#223 29. 12. 2014 13:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

Selima napsal(a):

Kely napsal(a):


Čemu bych se měla divit? Abych nebyla potrestána za to, že mu přeji jen to špatné? Za co, nebo proč bych mu měla přát jen to dobré? Zachoval se hrozně, nestačilo mu rozbít rodinu. Vyhazoval mě na mateřské z domu, bezcitně bez ohledu na malou atd. atd. Karta se otočila, neb boží mlýny melou spravedlivě. Mě se začíná dařit. On upadá tam, kam upadnout měl. Každý je svého štěstí strůjcem.

Pozri, každému sa vráti to, čo vysiela (čo robí, čo hovorí i čo si myslí) - jemu jeho zbrklé rozhodnutie (to sa už možno deje) a tebe tvoje hnusné (ne)prianie. Ale ty potom budeš udivená a ukrivdená, ako sa môže takej prajnej a dobrosrdečnej osobe, takej chudinke obeti, dia niečo zlé? va
Riešenie podža mňa je vykašla sa na to, čo bolo, nepipla si staré krivdy, ale díva sa do budúcnosti a snaži sa da dcére pekný vzor partnerského vzahu, aby mala v dospelosti z čoho vychádza (s exom to asi nebude ideálny príklad). A čo je exovo, by som fakt nechala na ňom... ono sa mu to pekne vráti. Čomu dávaš energiu, to rastie a prekvitá (vrátane nenávisti, negácie, apod.) a čo ignoruješ, to samo odumiera.

no, to je bomba jak si to napsala!!! a je to tak.

ale Kely je už "za". dceři dává ona a i její přítel to, co jí otec nikdy nedal. a ještě sestřičku k tomu !!!  exáka myslím spíš lituje když u ní pořád častěji a nenápadně vzbuzuje lítost (aby byl vzat na milost). a hold dostala vztek.  kdo by nedostal - došlo mu co udělal a již nic nejde zpět.

Môže to by zdravý vztek (ktorý jej zabráni vzia so spä, žutova ho, pomáha mu, apod.), alebo nezdravý vztek, ktorý ju hodí o týždne, mesiace, roky naspä a spôsobí blbé pocity, ohováranie otca pred dcérou, apod... Vztek je emócia, ale človek sa môže rozhodnú, ako s ňou naloží...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#224 29. 12. 2014 13:18

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):

no, opět - buď si to nepochopila, nebo se tak tváříš. jsou to základy psychologie. obecné psychologie.

Psychologie koneckonců, a obecná psychologie zvláště, nemá nakonec nic jinýho na práci než průměrovat... Je to věda popisná, a tedy vždy pozadu smile.
Jakmile se řekne "chci" a "nechci", v téže chvíli je alespoň palec nohy v zóně sobectví. Je OK si to uvědomit.

zase vedle. roll

Tož...co už, že..

Upravil(a) gymnasión (29. 12. 2014 13:35)


Zpomal.

Není tady

 

#225 29. 12. 2014 13:18

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

Inak, ja si všeobecne myslím, že odpusteniu by ale mala predchádza nejaká snaha zo strany "previnilca", ak sa fakt previnil, a rozhovor s vysvetlením, ak je to previnenie len relatívne či subjektívne. Zasa odpusti len naoko alebo len vedome (pričom všetko vo mne kričí "Nikdy, ty sviniar!") nemá ten želaný efekt. hmm

Pokud o to odpuštění provinilec stojí, chce "narovnat" vztahy, tak určitě. Pokud o to nestojí, neomluví se, atd., tak je pro mě přesto výhodné odpustit, tedy nechat to být, neužírat se tím. Nezapomenu (pokud mi to ten Němec a spol. dovolí), takže nemusím litovat, nemusím opakovat chyby, nebudu brát zpět a tak, ale nebudu se užírat, nebude mne to zaslepovat. Pravda je, že to mohu udělat, až mě přejde vztek.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů