Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 12. 2014 7:28

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Grainne napsal(a):

juliana napsal(a):

Napište jaké to bylo než to bouchlo, jak se choval během výbuchu on, vy i ta jeho nová, děti, jak dlouho jste byly mimo, co vám pomohlo, za jak dlouho jste zjistily, že už ho nechcete, kdy a jak jste šly do nového vztahu a jak dopadl, jak dopadl ex, co děti na piruetu tatíka říkají dnes a jestli se o ně, by dospělé zajímá ... .
Je to totiž trochu jiný rozvod než ve 30+, 40+.
Co vám rozvod dal a co vzal.
Chovali by jste se dnes jinak?
Chci o tom napsat knihu, která pomůže všem, které to teprve čeká, kterým to život naservíruje a budou na tom tak, jako kdysi já. bylo to strašné, položilo mě to. hodně mi to vzalo - a hodně dalo. možná nakonec víc dalo. ale stejně budu do smrti považovat rozpad mé rodiny za tragedii. no ale tragedie se dějí. a i mnohem horší.
děkuji vám všem, které si najdete čas, odvahu a chu mi napsat.
bude to dárek pro nás, ženy které to potkalo. ale nejen pro ženy. a nejen pro ty které to potkalo.
prosím notoricky známé prudičky - pruďte jinde, nechte nás.

a asi napíšu můj příběh - zkráceně, znají ho tady všichni:
rozvod jako rána z jasného nebe - po 17 letech - zamiloval se do kolegyně - vykopla jsem ho okamžitě a probrečela jsem pak skoro rok. přestala jsem, když jsem potkala 1. přítele - pár měsíců neskutečná vášeň, nic víc. Hned poté 2. přítel - bez vášně a jiskry, ale moc hodný.
Kamarádím s oběma. Střídavě. No, nedaří se mi na poli lásky.
Jo a nezbláznila jsem se díky kamarádce kterou jsem potkala tady, která na tom byla stejně, denně jsme si povídaly, plakaly ... . Ona už je znova šastně zadaná a je ráda, že je to tak, jak je.
Daří se mi ekonomicky: zrekonstruovala jsem dům, odešla jsem z místa ředitelky školy, založila a provozuji soukromé sociální služby (předtím pracovala jako dobrovolnice v komunitě, začala studovat další VŠ (v 53 letech je to t잚í než za mlada, hlavně jazyk drtím denně aspoň 2 hodiny).
Dbám o sebe.
Ulevilo se mi, neživím nemakačenka a pivaře (ano, za takovým jsem smutila, byla jsem slepá).
Ale zatím pouze doufám, že budu zase šastná ve dvou. A bojím se, že ne. Že to už nepřijde, že to takto zůstane. Budu mít vše, jen ne lásku. A z toho mi je často do pláče. Zatím pro to tedy nic nedělám. Snad na jaře mrknu na seznamku. Nebo na nějakého chlapa - syn mi furt říká že po mě pokukují. Já to nevidím. Nemám na ně chu.
Tak pište dámy.
Změnila jsem nick, ale určitě jste mě poznaly. tak pište, svěřujte se, ulevte si.

V cem je rozdil oproti 40+ ?

v podstatě v ničem. jen 50+ už přeci jenom není tak ohebná (fyzicky ale hlavně psychicky) a nemá tolik síly na nový život.
jinak v ničem. a 40+ možná ještě má šanci mít dítě a založit novou rodinu. já nevím. já chtěla dítě a bylo mi 41. jen to nedopadlo.

Není tady

 

#52 23. 12. 2014 7:31

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

graine - díky.hjarta

Není tady

 

#53 23. 12. 2014 8:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

já spíš nemám čas na vztah. škola mi dává zabrat. a jak to začalo vážnět, tak už jsem mu prala, vařila, víc jsem uklízela ..., mluvil mi do věcí, na nákupu se ptal proč kupuji toto a ne tamto, večer jsem si nemohla dřepět u pc, musela jsem s ním koukat na správy
Kdyby to byl opravdu vztah a ne jen "mužskej v baráku", tak by sis ten čas našla...
Zdá se mi, že tebe svým způsobem soužití s chlapem "omezuje" - na tohle se ptá, tamto ne/chce, do onoho mluví... ale na druhou stranu ten "poslušnej" ti zas neimponuje, protože mᚠpocit, že všechno je na tobě... takový dilema - moc se ti nechce přizpůsobovat, ovšem "přizpůsobivýho" muže za rovnocennýho partnera nepovažuješ.
vnímala bych ho tady jako by mi koukal pod sukni - mám to tady vše úplně jinak. a do toho jak - do toho mu je hov... je mi ho líto
I zápo*ný emoce jsou emoce... a ty se pořád ještě cejtíš "nevyhrabaná". To je nakonec vidět i na tom, jak se to snažíš přerazit chlapama, který tě nijak zvl᚝ neberou a hromadou práce navíc. To je nakonec známá věc, že makačka působí jako "anestetikum". Nakonec porazit strom je lepší, než porazit láhev vizoura http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Srovnaná budeš teprve tehdy, až budeš schopná unýst, že ex přišel do za klukem do tvýho bytu a třeba mu i kafe uvařit...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 23. 12. 2014 9:07

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

helena napsal(a):

já spíš nemám čas na vztah. škola mi dává zabrat. a jak to začalo vážnět, tak už jsem mu prala, vařila, víc jsem uklízela ..., mluvil mi do věcí, na nákupu se ptal proč kupuji toto a ne tamto, večer jsem si nemohla dřepět u pc, musela jsem s ním koukat na správy
Kdyby to byl opravdu vztah a ne jen "mužskej v baráku", tak by sis ten čas našla...
Zdá se mi, že tebe svým způsobem soužití s chlapem "omezuje" - na tohle se ptá, tamto ne/chce, do onoho mluví... ale na druhou stranu ten "poslušnej" ti zas neimponuje, protože mᚠpocit, že všechno je na tobě... takový dilema - moc se ti nechce přizpůsobovat, ovšem "přizpůsobivýho" muže za rovnocennýho partnera nepovažuješ.
vnímala bych ho tady jako by mi koukal pod sukni - mám to tady vše úplně jinak. a do toho jak - do toho mu je hov... je mi ho líto
I zápo*ný emoce jsou emoce... a ty se pořád ještě cejtíš "nevyhrabaná". To je nakonec vidět i na tom, jak se to snažíš přerazit chlapama, který tě nijak zvl᚝ neberou a hromadou práce navíc. To je nakonec známá věc, že makačka působí jako "anestetikum". Nakonec porazit strom je lepší, než porazit láhev vizoura http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Srovnaná budeš teprve tehdy, až budeš schopná unýst, že ex přišel do za klukem do tvýho bytu a třeba mu i kafe uvařit...


tak helčo - v první části mᚠpravdu. ta svoboda je omamná čím dál víc a jsem zvědavá, jestli někdo bude na to mít být mi partnerem.
přerazit to chlapama - to si opravdu myslíš, že se snažím? ani jednoho jsem neoslovila já. ani o jednoho se nějak nesnažím. dokonce jsem jim o sobě řekla, protože jsem nechtěla jít víc do vážna. a obojí jsou úspěšní, měla bych se dobře. prostě mi vešli do života.  a myslím si, že hledat po rozvodu partnera není projev neuzavřené minulosti jak se mi tu snažíš předestřít. naopak. a až opravdu začnu hledat - to bude fičák, to si piš. ale ne na seznamce. a ne v čr. ale až dostuduji.
jo a o té práci - nic nepřebíjím, to já tak mám odjakživa. a brigády jsem chodila od šesté třídy. máme to asi v rodině, sourozenci to mají také tak. postavíme bazén - a nemáme čas si v něm zaplavat. a makám méně než v manželstí - nemusím živit náročného chlapa. ex ještě spinkal a já jela do práce a už spinkal, když jsem dodělávala zakázku (měla jsem dvě práce). mezitím byl 3x na pivě - jojo byla jsem to ale krááááva.
k té srovnanosti : nikdy nepřijde do mého bytu . a ne proto, že bych s tím nebyla srovnaná, ale proto, že se děsím, že by nechtěl odejít. hoří mu koudel u pr..., nevyšlo mu to, hledá cestičku zpět - a ta již není. zneužívá k tomu syna.
a nevím proč bych měla vařit kafe pro někoho, kdo udělal to, co udělal on. kluka za dva roky viděl 4x - a teď mu začal chybět? houby, chybí mu dobré bydlo, ubytovna a 10 000 měsíčně ho přestala bavit. láska vyšuměla ... no jo no.
navíc, syn se s ním vidět nechce, nikdy by si s ním už ke kafi nesedl - a ještě víc než já se bojí, že chce návrat vzít přes něj (jak se to už jednou stalo). pohrdá s ním - ne že nás opustil, ale že se na něj vy ... po odchodu.
a dárky? byly tam i pro mne - vyhodili jsme to všechno.
takže dle tvého měřítka nebudu srovnaná nikdy - protože mu nikdy nedovolím jakkoliv vstoupit do mého života. já se mu do jeho také necpu.

Není tady

 

#55 23. 12. 2014 9:12

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

a nevhrabaná se budu cítit už do smrti asi (no výstižněji smutná, ale srovnaná) - ale ne z toho druhomízáka (to byl nakonec dar, nemusím ho do smrti živit), ale z toho, že mi "zemřela " rodina, která byla pro mne vším a druhá už se mi "nenarodí" - jen bude max. přítel + rodina synova. no jo, poslala jsem lenocha do práce:dumbom:

Není tady

 

#56 23. 12. 2014 9:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Můj syn by ti řekl, že rodina můžeš být i ty sama. Nebo ty se synem. Nebo ty a přítel...
Vše je jenom v tvé hlavě, jak to vnímáš, jak to chceš vnímat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#57 23. 12. 2014 9:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

jsem zvědavá, jestli někdo bude na to mít být mi partnerem
Jestliže to stavíš takhle, pak těžko...
že mi "zemřela " rodina, která byla pro mne vším a druhá už se mi "nenarodí"
Všem nám někdo a něco umírá i "umírá"... a všichni se s tím musíme nějak vyrovnat a unýst to. Trápit se až "do smrti" je ta horší možnost...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#58 23. 12. 2014 10:51

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

přerazit to chlapama - to si opravdu myslíš, že se snažím? ani jednoho jsem neoslovila já. ani o jednoho se nějak nesnažím. dokonce jsem jim o sobě řekla, protože jsem nechtěla jít víc do vážna. a obojí jsou úspěšní, měla bych se dobře. prostě mi vešli do života.  a myslím si, že hledat po rozvodu partnera není projev neuzavřené minulosti jak se mi tu snažíš předestřít. naopak. a až opravdu začnu hledat - to bude fičák, to si piš. ale ne na seznamce. a ne v čr. ale až dostuduji.
jo a o té práci - nic nepřebíjím, to já tak mám odjakživa. a brigády jsem chodila od šesté třídy. máme to asi v rodině, sourozenci to mají také tak. postavíme bazén - a nemáme čas si v něm zaplavat. a makám méně než v manželstí - nemusím živit náročného chlapa. ex ještě spinkal a já jela do práce a už spinkal, když jsem dodělávala zakázku (měla jsem dvě práce). mezitím byl 3x na pivě - jojo byla jsem to ale krááááva.

Zapojím se do hovoru smile: Taky si trochu myslím, že ti chlapi jsou "k přeražení", nakonec, o čem svědčí, žes jednomu řekla o druhém? A tvoje předsevzetí k budoucímu opravdovému hledání partnera znějí poněkud výhružně. A že musíš něco dělat proto, abys něco dělala (viz bazén) od mládí - možná jsi něco přebíjela už od dětství, ne?

juliana napsal(a):

k té srovnanosti : nikdy nepřijde do mého bytu . a ne proto, že bych s tím nebyla srovnaná, ale proto, že se děsím, že by nechtěl odejít. hoří mu koudel u pr..., nevyšlo mu to, hledá cestičku zpět - a ta již není. zneužívá k tomu syna..

Tvůj bývalý, pokud vím, nemá žádnou jinou možnost zůstat, kromě toho, že by sis to přála sama - a už sama za sebe, nebo za syna. A to je to, čeho se bojíš - že tě ukecá.

juliana napsal(a):

a nevím proč bych měla vařit kafe pro někoho, kdo udělal to, co udělal on. kluka za dva roky viděl 4x - a teď mu začal chybět? houby, chybí mu dobré bydlo, ubytovna a 10 000 měsíčně ho přestala bavit. láska vyšuměla ... no jo no.
navíc, syn se s ním vidět nechce, nikdy by si s ním už ke kafi nesedl - a ještě víc než já se bojí, že chce návrat vzít přes něj (jak se to už jednou stalo). pohrdá s ním - ne že nás opustil, ale že se na něj vy ... po odchodu.
a dárky? byly tam i pro mne - vyhodili jsme to všechno.

Myslím, že až na nic z toho, cos tu napsala ani nevzpomeneš a to kafe mu bez lítosti uděláš, pak budeš za vodou .....
a že teď ještě nejsi, z toho si nic nedělej, jsi ještě příliš krátce po rozvodu a rozchodu, dej si ještě tak 3 roky pussa

Není tady

 

#59 23. 12. 2014 14:12

šestka
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2013
Příspěvky: 113

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Myslím, že mu nikdy kafe neuděláš. Ona ta jizva po kudle do zad bude bolet do smti, sice méně a méně, ale budeš ji cítit stále.I kdyby nebolela, mozek nikdy nezapomene, že to bylo nezasloužené a nespravedlivé. Kdyby po odchodu projevil alespoň trochu lítosti a slušnosti, tak snad, ale takhle ne.

Není tady

 

#60 23. 12. 2014 14:23

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Eva. napsal(a):

Můj syn by ti řekl, že rodina můžeš být i ty sama. Nebo ty se synem. Nebo ty a přítel...
Vše je jenom v tvé hlavě, jak to vnímáš, jak to chceš vnímat.

ano, každý to máme jinak. a vše je správně.

Není tady

 

#61 23. 12. 2014 14:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

já si myslím, že by jsi mu měla být vděčná, že tě "opustil" , sama teď vidíš, že to nebylo to pravé ořechové nebo se mýlím?
byl to lenoch, živila si ho (pokud to tak bylo) , mᚠmu děkovat ,že udělal co udělal a tobě dal šanci na nový život .

Není tady

 

#62 23. 12. 2014 15:02

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

helena napsal(a):

jsem zvědavá, jestli někdo bude na to mít být mi partnerem
Jestliže to stavíš takhle, pak těžko...
že mi "zemřela " rodina, která byla pro mne vším a druhá už se mi "nenarodí"
Všem nám někdo a něco umírá i "umírá"... a všichni se s tím musíme nějak vyrovnat a unýst to. Trápit se až "do smrti" je ta horší možnost...

souhlas. ale já se netrápím, jen to budu mít do smrti za smutnou věc. přišla jsem o to nejvzácnější . (rodinu) vše je v mém životě  jinak, nic není jak bylo. i příbory, nádobí ... jsem např. vyhodila. vlastně vše.
a chlap - taky si myslím že těžko ... . nevím tedy přesně co chci, ale vím co nechci -  to je moje poučení "z krizového vývoje".  pro chlapa už nikdy žít nebudu jak jsem žila. jediná výjimka je syn, příp. vnuk. říkám si, že budu cestovat, celou zimu v čudu. ale to až syn i já dostudujeme a syn po mě převezme štafetu. těším se na to. ale tam hluboko uvnitř budu vždycky cítit, že jsem to chtěla jinak. že jsem chtěla zestárnout se svým mužem.
můj strejda odjel v 70 ti do Anglie, poznává tam život, dělá na cizineckém (umí 11 jazyků a nyní studuje čínštinu, tak je tam za poklad). zírám jak žije. celý život nemohl cestovat, byl vojenský pilot, tak si to užívá. je mi vzorem.

Není tady

 

#63 23. 12. 2014 15:25

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

šestka napsal(a):

Myslím, že mu nikdy kafe neuděláš. Ona ta jizva po kudle do zad bude bolet do smti, sice méně a méně, ale budeš ji cítit stále.I kdyby nebolela, mozek nikdy nezapomene, že to bylo nezasloužené a nespravedlivé. Kdyby po odchodu projevil alespoň trochu lítosti a slušnosti, tak snad, ale takhle ne.

To si myslíš, kočičko. Ten starý Němec Alzheimer zvítězí nad všemi "dosmrtnými" bolestmi.
A vážně: MَEŠ si to do smrti hejčkat, tu bolest a tu lítost, jenže když zavřeš oči nad tím, co všechno ses tím naučila, jak ses (k dobrému) změnila, jak jsi zase kousek nadhlédla a zlidštěla, z bolesti se stane bolestínskost a z lítosti sebelítost.
Tím vůbec nehci zlehčovat, je to veliká bolest, veliké zranění, které se musí čistit a ošetřovat ...... ale pokud si tam nebudeš zanášet nebo nenechᚠzanést špínu a infekci, nebo si do toho nebudeš  rejpat, zahojí se. Ne za chvíli, chce to čas.

Není tady

 

#64 23. 12. 2014 16:02

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

helena napsal(a):

jsem zvědavá, jestli někdo bude na to mít být mi partnerem
Jestliže to stavíš takhle, pak těžko...
že mi "zemřela " rodina, která byla pro mne vším a druhá už se mi "nenarodí"
Všem nám někdo a něco umírá i "umírá"... a všichni se s tím musíme nějak vyrovnat a unýst to. Trápit se až "do smrti" je ta horší možnost...

souhlas. ale já se netrápím, jen to budu mít do smrti za smutnou věc. přišla jsem o to nejvzácnější . (rodinu) vše je v mém životě  jinak, nic není jak bylo. i příbory, nádobí ... jsem např. vyhodila. vlastně vše.
a chlap - taky si myslím že těžko ... . nevím tedy přesně co chci, ale vím co nechci -  to je moje poučení "z krizového vývoje".  pro chlapa už nikdy žít nebudu jak jsem žila. jediná výjimka je syn, příp. vnuk. říkám si, že budu cestovat, celou zimu v čudu. ale to až syn i já dostudujeme a syn po mě převezme štafetu. těším se na to. ale tam hluboko uvnitř budu vždycky cítit, že jsem to chtěla jinak. že jsem chtěla zestárnout se svým mužem.
můj strejda odjel v 70 ti do Anglie, poznává tam život, dělá na cizineckém (umí 11 jazyků a nyní studuje čínštinu, tak je tam za poklad). zírám jak žije. celý život nemohl cestovat, byl vojenský pilot, tak si to užívá. je mi vzorem.

To je trošku marnotratnost, vyhazovat příbory, nádobí a další podobné, ne?
Bacha na to, abys syna neznásilňovala svýma představama o jeho (a své) budoucnosti.
Proč nepoužívᚠvelká písmena? To tě školství tak ujařmovalo, že ses teď musela písmem utrhnout ze řetězu?

Není tady

 

#65 23. 12. 2014 16:06

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

těším se na to. ale tam hluboko uvnitř budu vždycky cítit, že jsem to chtěla jinak. že jsem chtěla zestárnout se svým mužem.

Ty už sis na to zadělala, že bude špatně? hmm

Není tady

 

#66 23. 12. 2014 16:52

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Cituji: Zapojím se do hovoru smile: Taky si trochu myslím, že ti chlapi jsou "k přeražení", nakonec, o čem svědčí, žes jednomu řekla o druhém? A tvoje předsevzetí k budoucímu opravdovému hledání partnera znějí poněkud výhružně. A že musíš něco dělat proto, abys něco dělala (viz bazén) od mládí - možná jsi něco přebíjela už od dětství, ne?
Barčo: nevím o čem to svědčí, řekla jsem jednomu o druhém proto, aby nebyl nᚠ"vztah" zavazující, ale volný, takové "frend with benefit".
výhružně to znít nemělo - byla to nadsázka, špatně jsi to pochopila
a od dětství proto, že jsme byli 4 děti, všichni jsme chodili do hudebky, měli lyže, kola, tábory ..., nechápu jak to naši dokázali - a na luxus navíc jsem si hold  musela vydělat, nechtěla jsem na to od rodičů. ano, už od šesté třídy. chtěla jsem foák, rifle, magneák. to byl luxus nevídaný. polovinu prázdnin jsem proto pracovala.
a jinak negativní věci z dětství přebíjíš až když vyrosteš. až pak ti věci dojdou.

Cituji: Tvůj bývalý, pokud vím, nemá žádnou jinou možnost zůstat, kromě toho, že by sis to přála sama - a už sama za sebe, nebo za syna. A to je to, čeho se bojíš - že tě ukecá.
Nene. toho se nebojím vůbec  Neukecá ani mne ani syna. To už jsem totiž jednou udělala. Vzala ho zpět. Uprosil mě syn. A za 11 let to udělal zas. podruhé opakovat chybu??? tak to ne. ani kdybych měla doopravdy už být sama. a syn mi řekl: mami, to by to utrpení, které jsme prožili, bylo zbytečné.
jen si strašně moc přeji, aby to dal, aby dokázal nemožné: postavil se na vlastní nohy. protože vlastně mi zpětně došlo, že ho moje předchůdkyně(s tou komunikuji celá léta, je to super baba) i já jsme ho nesly životem. teď hold narazil na jiný kalibr. je to vlastně profesionálka, takových ženáčů už měla ! pch ! ale třeba to bude ještě dobré, třeba se ho děvčeti zželí a nechá si ho. vždy ho tolik litovala jak se mnou trpěl, plakala proto ... . a to vypadal dobře. teď je to troska. potřebuje se přisát.
Cituji:Myslím, že až na nic z toho, cos tu napsala ani nevzpomeneš a to kafe mu bez lítosti uděláš, pak budeš za vodou .....
Vyloučeno.To by musel odejít jako muž a ne jako sráč : za podepsání rozvodu požadoval a dostal statisíce, zbalil co mohl a na syna se vy ... . Nechal nás samotné na baráku a šel za štěstím.
Cituji : a že teď ještě nejsi, z toho si nic nedělej, jsi ještě příliš krátce po rozvodu a rozchodu, dej si ještě tak 3 roky pussa   
Nerozumím. Jak si dát tři roky? Na co? Že s ním pakpřestanu pohrdat za to jak se choval? Že to čas omluví? Vyloučeno. A on to ví. A za tři roky už k nám snad už ani nepoleze. Už teď bych ho neřešila, kdyby dal pokoj synovi - tomu to ubližuje moc. A to mě bolí. Moc. Hlavně proto, že se začal sebepoškozovat poté, co ho ex najednou začal kontaktovat, vlezl za ním dokonce do školy. Syn začal chodit  na terapie. A ex mu v klidu přijde dát dárky a říct, že je tady pro něj! - a já mu mám k tomu uvařit kafe !!! Aby mohl v klidu  přemlouvat syna na kterého máma dá. Má to ostatně vyzkoušené, jednou to zabralo.
Navíc mi syn řekl, že to má v sobě vyřešené, že ho nechce zpět, že si o něm myslí své, jako by si to myslel u kohokoliv jiného, kdo by udělal to co ex - ale že je to pro něj strašně těžké to slyšet. Že chce zapomenout. že čekal dva roky že zavolá, napíše... a marně. nezazlíví mu rozvod - ale že ho nechal i když mu sliboval, že mezi nima to jede dál. a toto mi rve srdce. a bohužel to není můj boj. a syn asi bude zapomínat déle. konejšit ho nesmím - protože jsem ho konejšila po rozvodu - že se ho netýká, že jeho miluje a zůstává tátou - a syn mi žekl a toho nechám, a ho nechám... toto je na rozvodu to nejhorší. podle tohoto jsem to uzavřela - takže kafe... komukoliv, ale ex NE. nevím proč jo.

Není tady

 

#67 23. 12. 2014 16:52

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

příspěvek níž je pro Barču

Není tady

 

#68 23. 12. 2014 16:55

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

aprill napsal(a):

já si myslím, že by jsi mu měla být vděčná, že tě "opustil" , sama teď vidíš, že to nebylo to pravé ořechové nebo se mýlím?
byl to lenoch, živila si ho (pokud to tak bylo) , mᚠmu děkovat ,že udělal co udělal a tobě dal šanci na nový život .

aprill - JO. To je přesné. Do posledního písmenka. Jsem za novou šanci vděčná.

Není tady

 

#69 23. 12. 2014 17:10

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

šestka napsal(a):

Myslím, že mu nikdy kafe neuděláš. Ona ta jizva po kudle do zad bude bolet do smti, sice méně a méně, ale budeš ji cítit stále.I kdyby nebolela, mozek nikdy nezapomene, že to bylo nezasloužené a nespravedlivé. Kdyby po odchodu projevil alespoň trochu lítosti a slušnosti, tak snad, ale takhle ne.

děkuji za pochopení. už jsem si myslela, že mluvím tatarsky, že mě tady nikdo nepochopí a furt jsem jen četla neustále mě předhazované "nevyrovnala, dej tomu čas, i negativní emoce ...", jako kdyby tady žádná netušila nic třeba i o hrdosti, nebo proč se kamarádit s podrazákem - kterýmkoliv.
opravdu děkuji.
nikdy bych ho zpět nevzala, je pod mojí úroveň s ním ztratit slovo . ty jeho luxusní pera jsem dala jednomu klukovi v komunitě kam docházím. nenaučil se sice psát, ale kreslí si. a nikdo mu nedá ani tužku. asi nejvíc ocenil, že jsou červená.

Není tady

 

#70 23. 12. 2014 17:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

aprill napsal(a):

já si myslím, že by jsi mu měla být vděčná, že tě "opustil" , sama teď vidíš, že to nebylo to pravé ořechové nebo se mýlím?
byl to lenoch, živila si ho (pokud to tak bylo) , mᚠmu děkovat ,že udělal co udělal a tobě dal šanci na nový život .

aprill - JO. To je přesné. Do posledního písmenka. Jsem za novou šanci vděčná.

tak proč skuhráš? užívej si nové šance a kašli na sepisování "problémů" po rozvodu. nemᚠproč se hrabat ze s....k, protože ty jsi šastná! nebo to tak není? je nějaký kostlivec ve skříni, je něco co si jenom namlouváš?

Není tady

 

#71 23. 12. 2014 17:22

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Barča napsal(a):

šestka napsal(a):

Myslím, že mu nikdy kafe neuděláš. Ona ta jizva po kudle do zad bude bolet do smti, sice méně a méně, ale budeš ji cítit stále.I kdyby nebolela, mozek nikdy nezapomene, že to bylo nezasloužené a nespravedlivé. Kdyby po odchodu projevil alespoň trochu lítosti a slušnosti, tak snad, ale takhle ne.

To si myslíš, kočičko. Ten starý Němec Alzheimer zvítězí nad všemi "dosmrtnými" bolestmi.
A vážně: MَEŠ si to do smrti hejčkat, tu bolest a tu lítost, jenže když zavřeš oči nad tím, co všechno ses tím naučila, jak ses (k dobrému) změnila, jak jsi zase kousek nadhlédla a zlidštěla, z bolesti se stane bolestínskost a z lítosti sebelítost.
Tím vůbec nehci zlehčovat, je to veliká bolest, veliké zranění, které se musí čistit a ošetřovat ...... ale pokud si tam nebudeš zanášet nebo nenechᚠzanést špínu a infekci, nebo si do toho nebudeš  rejpat, zahojí se. Ne za chvíli, chce to čas.

možná. kdyby šlo o normálního chlapa. ale když kočko si konečně uvědomíš, co to bylo zač, jak se zachoval, co předvádí teď, tak po bolesti a lítosti přijde jen znechucení, pohrdání a chu se od něj distancovat. úplně stejně jako od kohokoliv jiného takového.

Není tady

 

#72 23. 12. 2014 17:28

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Barča napsal(a):

juliana napsal(a):

helena napsal(a):

jsem zvědavá, jestli někdo bude na to mít být mi partnerem
Jestliže to stavíš takhle, pak těžko...
že mi "zemřela " rodina, která byla pro mne vším a druhá už se mi "nenarodí"
Všem nám někdo a něco umírá i "umírá"... a všichni se s tím musíme nějak vyrovnat a unýst to. Trápit se až "do smrti" je ta horší možnost...

souhlas. ale já se netrápím, jen to budu mít do smrti za smutnou věc. přišla jsem o to nejvzácnější . (rodinu) vše je v mém životě  jinak, nic není jak bylo. i příbory, nádobí ... jsem např. vyhodila. vlastně vše.
a chlap - taky si myslím že těžko ... . nevím tedy přesně co chci, ale vím co nechci -  to je moje poučení "z krizového vývoje".  pro chlapa už nikdy žít nebudu jak jsem žila. jediná výjimka je syn, příp. vnuk. říkám si, že budu cestovat, celou zimu v čudu. ale to až syn i já dostudujeme a syn po mě převezme štafetu. těším se na to. ale tam hluboko uvnitř budu vždycky cítit, že jsem to chtěla jinak. že jsem chtěla zestárnout se svým mužem.
můj strejda odjel v 70 ti do Anglie, poznává tam život, dělá na cizineckém (umí 11 jazyků a nyní studuje čínštinu, tak je tam za poklad). zírám jak žije. celý život nemohl cestovat, byl vojenský pilot, tak si to užívá. je mi vzorem.

To je trošku marnotratnost, vyhazovat příbory, nádobí a další podobné, ne?
Bacha na to, abys syna neznásilňovala svýma představama o jeho (a své) budoucnosti.
Proč nepoužívᚠvelká písmena? To tě školství tak ujařmovalo, že ses teď musela písmem utrhnout ze řetězu?

děkuji za cenná ponaučení a rady1. věci co za něco stály jsem dala charitě 2. syn má své plány a nenechá si je mnou diktovat. max mě požádá o radu. nᚠvztah je díky rozvodu neuvěřitelně perfektní.
písmena? velká? aha. jo - ty přijdeš fakt na všechno.

Není tady

 

#73 23. 12. 2014 17:42

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

aprill napsal(a):

juliana napsal(a):

aprill napsal(a):

já si myslím, že by jsi mu měla být vděčná, že tě "opustil" , sama teď vidíš, že to nebylo to pravé ořechové nebo se mýlím?
byl to lenoch, živila si ho (pokud to tak bylo) , mᚠmu děkovat ,že udělal co udělal a tobě dal šanci na nový život .

aprill - JO. To je přesné. Do posledního písmenka. Jsem za novou šanci vděčná.

tak proč skuhráš? užívej si nové šance a kašli na sepisování "problémů" po rozvodu. nemᚠproč se hrabat ze s....k, protože ty jsi šastná! nebo to tak není? je nějaký kostlivec ve skříni, je něco co si jenom namlouváš?

je - přibírám:rolleyes:musím přestat žrát. a to mě teda bolí moc. nejvíc.
ale jo, rozvod mi dal mnohem víc než vzal. je to super. ale právě proto to chci napsat - dát naději těm, které to potká.
protože já to prožívala moc těžce, neviděla jsem světýlko na konci tunelu, plakala jsem a plakala.
a vše co mě potkalo, přišlo samo. fakt. prostě mě to napadlo. nepřemýšlela jsem o tom, šlo to samo. já vím, je to neuvěřitekné, ale fakt to tak bylo.
moje sekretářka říká: bůh ti nikdy nenaloží víc než uneseš.
a přednášející sociální politiky nám hned na první přednášce řekla: "v životě mi vždycky pomohlo se držet hesla : POMOŽ SI A BUDE TI POMOŽENO". a fakt že to funguje.
jinak - ta škola je pro mne to nejlepší co mi tento rok přinesl. znova sedím v posluchárně, jsem nejstarší, ale užívám si to hrozně moc. chtěli mě šoupnout hned do druháku, protože mám státnice z hlavních předmětů - ale kdepak, nedala jsem se - kolikrát v životě ještě můžu říkat že jsem studentka, ha? si to dám asi do seznamky: studentka hledá ....lol

Není tady

 

#74 23. 12. 2014 18:01

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

no a konečně holky pište své příběhy. už je snad jasné, proč to po vás chci a nepodezříváte mě z těch hovadin o kterých se tady psalo. to jsem řešila jindy a jinde.
zítra je kouzelný den. a ho máte co nejkrásnější.hjarta

Není tady

 

#75 23. 12. 2014 18:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Sipova,tobe take preji hezke vanoce.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů