Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#226 29. 12. 2014 14:03

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

Keď sa zamieňa rodičovský a partnerský vzah, tak s odchodom detí naozaj mizne jediný dôvod existencie vzahu. Ak sú partneri okrem rodičov a partnermi, môže im zača nová, radostnejšia etapa. A nemyslím si, že by všetci chlapi 40+ s odrastenými demi túžili znovu prebažova, stara sa, financova...

Pokusila jsem se popsat, čím se liší konce manželství (protože ta končí rozvodem) žen 50+ a případné následné možnosti od jiných věkových kategorií, a že si myslím, že se liší. (Téměř) nic víc a nic míň.

Není tady

 

#227 29. 12. 2014 14:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Daphné napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Takze tim chci rict,ze Sipova zadneho jazykovího korektora nepotrebuje je to prece ucitelka nebo reditelka a ta ma patricne vzdelani k tomu,ze kniha bude OK.A ne,aby to za ni delal nekdo jinej ktery to vsechno prevrati a zadny vyznam to mit nebude.

Erem, ve tvém případě možná dali dohromady několik příběhů, čtenářům na tom přece nezáleží.
Korektura je důležitá, protože psaní článků, knížek, fejetonů a podobně má své zákonitosti....nejen gramatiku, interpunkci, slovní zásobu, ale také skladbu vět, aby měly hlavu a patu (a taky tělo, samozřejmě smile), aby dávaly smysl. To po formální stránce, tam může korektor věci upravit. Ta obsahová stránka už je na autorovi smile, a tam se rozhoduje o kvalitě. Jako z každého tenisty nebude Lendl, tak ani z každého psavce nebude Čapek.

P.S. Divila by ses, co dokážou napsat (některé) učitelky. Být ředitelem také neznamená, že se všichni umějí správně písemně projevovat....bohužel.

Aj obsah, resp. zaradenie, štýl, apod. upravuje redaktor, resp., editor vydavatežstva - autor má konečné slovo, ale redaktor mu do toho smie a má hovori.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#228 29. 12. 2014 16:42

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Kely napsal(a):

Eva. napsal(a):

Kely napsal(a):

Nic ničím nepřekrývám. To už mám za sebou v případě prvního mého přítele, ten byl jen náplast. Tohle už je láska. Po rozchodu teď budu dva roky. Nebyla jsem nikdy tak do nikoho zamilovaná, ani na začátku vztahu se svým manželem.
Je lepší v mnoha věcech, než on. A nemusíme to teď svalovat na moje růžové brýle. Jsou to prostě povahové vlastnosti, které on má vrozené a takový on je. Vidím na něm i chyby. I tak je v celkovém skore, lepší než muž, se kterým jsem žila 20 let. Jen jsem nevěděal, že lepší existují, protože jsem jen slepě žila pro rodinu. Z toho jsem si také odnesla ponaučení dámy wink

Ještě na konci května 2013 jste s manželem normálně spolu žili...
Nikdy nepíšeš o své starší dceři... Jako by ani neexistovala...
Lžeš sama sobě? offtopic

Co to tady meleš? V čem lžu sama sobě? Se starší dcerou jdu zítra na oběd, máme normální vztahy. Co ta má co společného s tím, že její tatínek rozflákal rodinu a rozbil jí tříleté holčičce? Nemluvím o ní proto, že tohle téma jde mimo ní. Jej jí 20, ale týká se to malé. Ta bude žít jiný život.
Jinak jsem se tě tady před pár dny ptala, jestli jsi ještě pořád dlouhodobou milenkou ženáče. Neodpověděla jsi. A to offtopic rozhodně v této diskuzi není.
Jinak ve finále jsem šastná, protože mám skvělého nového partnera - to pro ostatní ženy, které se trápí. Nebojte se, je to velké trápení s nimi. Ale bude Vám jednou mnohem líp, až se jich zbavíte a potká Vás štěstí. A ono potká, protože každý si ho zaslouží.

kazdeho nepotka


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#229 29. 12. 2014 16:57

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Příběhy žen 50+ moc pěkně popsala ve své knize Magická padesátka Marcela Košanová.

Není tady

 

#230 29. 12. 2014 17:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

ale to není sobeckost. ta má trochu jinou definici.
Třeba tuhle - Sobec je člověk, který myslí víc na sebe, než na mě. lol
Poslechni, že ty považuješ sobectví za fuj vlastnost?
o přežití či nepřežití vojáka zapikaného někdě v džungli nebo zákopu rozhodnou ponožky!... pokud má vůli a sílu je mít... také jde o splnění potřeby. a jaké obyčejné. sobec jeden!
Nazývᚠjej ironicky "sobec jeden"... a ani netušíš, jak blízko jsi pravdě.
Značně totiž záleží na tom, jakým způsobem se k těm vypranejm fuseklím dopracuje... vissla

Upravil(a) helena (29. 12. 2014 17:45)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#231 29. 12. 2014 18:56

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

Aj obsah, resp. zaradenie, štýl, apod. upravuje redaktor, resp., editor vydavatežstva - autor má konečné slovo, ale redaktor mu do toho smie a má hovori.

Obsah a styl, Seli? Já ti věřím, není povolanějšího nad tebe.....ale k čemu je pak autor? To by se mi teda hrubě nelíbilo, být autorem smile Aby mi upravovali obsah, zkracovali, vlastně přepracovávali, že bych pak dílo třeba ani nepoznala? Neber mi iluze smile Představ si to v jiném umění - že by někdo radil a upravoval díla třeba Michelangelovi ( David je nahatej, nezdá se vám, pane Michelangelo? Trošku vám to tady přitesnu, jo?), natož Picassovi? Fakt jsem si myslela, že autorství, co se obsahu týká, je opravdu autorovo...no co už.

Není tady

 

#232 29. 12. 2014 20:58

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

helena napsal(a):

ale to není sobeckost. ta má trochu jinou definici.
Třeba tuhle - Sobec je člověk, který myslí víc na sebe, než na mě. lol
Poslechni, že ty považuješ sobectví za fuj vlastnost?
o přežití či nepřežití vojáka zapikaného někdě v džungli nebo zákopu rozhodnou ponožky!... pokud má vůli a sílu je mít... také jde o splnění potřeby. a jaké obyčejné. sobec jeden!
Nazývᚠjej ironicky "sobec jeden"... a ani netušíš, jak blízko jsi pravdě.
Značně totiž záleží na tom, jakým způsobem se k těm vypranejm fuseklím dopracuje... vissla

prd a vořech - jde o to, zdali to dá a tak dokáže posílit VŠE v sobě v sílu přežít

Není tady

 

#233 30. 12. 2014 8:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

jde o to, zdali to dá a tak dokáže posílit VŠE v sobě v sílu přežít
Jistě... a co má prosím tohle chování společnýho s ne/sobectvím?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#234 30. 12. 2014 8:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Cirilla napsal(a):

Příběhy žen 50+ moc pěkně popsala ve své knize Magická padesátka Marcela Košanová.

Skúsim si to pozrie, dík za tip...
Inak, ja si neviem vybavi žiadnu ženu z môjho okruhu známych, ktorá by sa rozviedla po 50tke... hmm Možno môj bývalý riaditež, ktorý si narazil mladicu dumbom, ale tam som to skôr prežívala s tou druhou stranou, od absurdného balenia mladicou, cez opustenie rodiny, až po smutné konce. grater kapitulation Bývalka ho nakoniec, keď ho mladica obrala prakticky o všetko, vzala spä a neskôr doopatrovala v Alzheimerovi. sad kapitulation Iný prípad si nepamätám. Len dve vdovy 50+ - ale to je asi iná pieseň...

Upravil(a) Selima (30. 12. 2014 8:53)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#235 30. 12. 2014 8:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Daphné napsal(a):

Selima napsal(a):

Aj obsah, resp. zaradenie, štýl, apod. upravuje redaktor, resp., editor vydavatežstva - autor má konečné slovo, ale redaktor mu do toho smie a má hovori.

Obsah a styl, Seli? Já ti věřím, není povolanějšího nad tebe.....ale k čemu je pak autor? To by se mi teda hrubě nelíbilo, být autorem smile Aby mi upravovali obsah, zkracovali, vlastně přepracovávali, že bych pak dílo třeba ani nepoznala? Neber mi iluze smile Představ si to v jiném umění - že by někdo radil a upravoval díla třeba Michelangelovi ( David je nahatej, nezdá se vám, pane Michelangelo? Trošku vám to tady přitesnu, jo?), natož Picassovi? Fakt jsem si myslela, že autorství, co se obsahu týká, je opravdu autorovo...no co už.

Pokiaž viem, napríklad Rowlingovú dlho odmietali, potom jej rukopis vzali, ale dos upravovali - a je otázka, či to bolo dobre alebo zle... "Vypísaný" autor si už môže rozkazova, ale začiatočník musí (a mal by, možno aj vo vlastnom záujme), si necha poradi. Niekedy vydavatežstvo neupraví skoro nič, inokedy prakticky prepíše... a možno tomu istému autorovi.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#236 30. 12. 2014 8:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Kely napsal(a):

helena napsal(a):

Člověk a nejen člověk byl stvořen k životu v páru.
Ještě jednou prd a vořech... pár je "stvořenej" tak akorát kvůli rozmnožování, potažmo době vyvedení mladejch...
To, že z mnoha dobrejch důvodů - převážně materiálních - začali žít lidi ve dvojicích, původním záměrem nebylo.

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska. Já vím, tohle se už v dnešní době nenosí dumbom asi jsme moc zastaralá a konzervativní reta
http://www.bulvy.cz/2014/12/01/11-zvira … ot-v-paru/

V dnešní době sa skôr žije v trojuholníku/štvoruholníku/mnohouholníku, keď to vezmeš štatisticky. A nemᚠcelkom pravdu, historicky sme žili stáročia / tisícročia vo väčších skupinách, kde pár bol len malou čiastkou, a aj to väčšinou len pár rokov, poažmo tak 20 rokov (ženy často umierali pri pôrodoch a muži vo vojnách), takže možno odtiaž ten sklon rozširova pár na viacuholník... stolt V podstate tých 15-20 rokov je asi tak maximum, čo spolu páry žili - potom buď jeden umrel, alebo muž odišiel za prácou, žena sa odsahovala opatrova rodičov, apod. Neboli rozvody, ale ani ich nebolo treba. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#237 30. 12. 2014 8:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

juliana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Juliano? Proč se nevnoříš do vlastního příběhu, prožitého, a možná dosud někde v duši živého? Bývá to vlastní bolest, která způsobuje, že se odvracíš k jiným příběhům a zkušenostem. Jenže z živosti TVÉHO prožitku může povstat ten nejlepší příběh...
Nepsat z vlastního nitra znamená zhmotňovat jalovosti...

Co se mne týče: starej pes jako já si líže rány výhradně o samotě

gymnasión - já tady již poněkolikáté opakuji: opravdu nežádám o rady co a jak mám nebo nemám, názory na mé plány ... a fakt nechápu, proč mi je tady neustále furt dokola včetně tebe někdo vnucuje, hodnotí mé pohnutky, duševní stav, co mě bolí, nebolí  ... . říká mi jak jsem na tom 
ty tvé řečnické otázky ... ty jaloviny co tady píšeš ... . zamysli se nad tím cos napsala a proč si to napsala - jaké tě k tomu doopravdy vedly pohnutky. myslím, že kdybys to myslela dobře - to by sis musela myslet, že jsem bezmozek neschopný myšlenky.
to je tvoje věc jak si lížeš rány. tvá odpověď je jaksi mimo mísu.
co je to ve vás za pýchu? já bych si toto - a vůbec rady někomu, hodnocení ho ... nedovolila k nikomu kdo mě o to nepožádá.
takže gymnasión - starej se o sebe , lízej si rány.
jo - a já žiji již úplně jiný příběh. můžu se vrátit a pokračovat v tom starém - ale ten nový je mnohem lepší. to chci těm, kteří budou mou knihu číst, říci. je tomu totiž tak v 99 % ! z obrovské bolesti se zrodí nový a nádherný život.
přeji ho všem kteří rozvodem prošli. vykopne to fakt nahoru - jen ten kopanec hold bolí.

Myslím, že to bola jej odpoveď na TVOJU otázku, ako sa ženy vyrovnávajú s rozchodom. Hlboko som sa zamyslela, kto je tu teda mimo mísu... a kde sa v tebe berie ten hnev na ženy. Alebo je to hnev na kohokožvek, kto nepovie presne to, čo ty očakávaš? va Neviem...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#238 30. 12. 2014 8:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):

helena napsal(a):

Potom nevím ,proč spoustu lidí žije v párech. A materiální důvody to nejsou, třeba jen láska.
Protože je to jaksi v kraji zvykem... ostatně ona i ta láska je poněkud sobeckej důvod = nebejt sám/sama... někdy za každou cenu.
A k tomu tvýmu odkazu - savců je známo cca 5,5 tisíce, ptáků skoro deset tisíc... kolik promile je z toho těch jedenáct druhů?

helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

No ale to robíme všetky/všetci do istej miery, či si to priznáme, rozoznáme to, alebo nie... Podvedomé programy, napr. z detstva, sú sfiňa...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#239 30. 12. 2014 8:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Barča napsal(a):

Selima napsal(a):

Inak, ja si všeobecne myslím, že odpusteniu by ale mala predchádza nejaká snaha zo strany "previnilca", ak sa fakt previnil, a rozhovor s vysvetlením, ak je to previnenie len relatívne či subjektívne. Zasa odpusti len naoko alebo len vedome (pričom všetko vo mne kričí "Nikdy, ty sviniar!") nemá ten želaný efekt. hmm

Pokud o to odpuštění provinilec stojí, chce "narovnat" vztahy, tak určitě. Pokud o to nestojí, neomluví se, atd., tak je pro mě přesto výhodné odpustit, tedy nechat to být, neužírat se tím. Nezapomenu (pokud mi to ten Němec a spol. dovolí), takže nemusím litovat, nemusím opakovat chyby, nebudu brát zpět a tak, ale nebudu se užírat, nebude mne to zaslepovat. Pravda je, že to mohu udělat, až mě přejde vztek.

Jj, celé je to proces, ktorý chce čas...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#240 30. 12. 2014 8:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Daphné napsal(a):

Selima napsal(a):

Aj obsah, resp. zaradenie, štýl, apod. upravuje redaktor, resp., editor vydavatežstva - autor má konečné slovo, ale redaktor mu do toho smie a má hovori.

Obsah a styl, Seli? Já ti věřím, není povolanějšího nad tebe.....ale k čemu je pak autor? To by se mi teda hrubě nelíbilo, být autorem smile Aby mi upravovali obsah, zkracovali, vlastně přepracovávali, že bych pak dílo třeba ani nepoznala? Neber mi iluze smile Představ si to v jiném umění - že by někdo radil a upravoval díla třeba Michelangelovi ( David je nahatej, nezdá se vám, pane Michelangelo? Trošku vám to tady přitesnu, jo?), natož Picassovi? Fakt jsem si myslela, že autorství, co se obsahu týká, je opravdu autorovo...no co už.

smile Pokiaž viem, Michelangelove fresky v Sixtínskej kaplnke mali by, a možno aj boli, zahalené...  Neidealizujme si veci, cenzúra - nie len redakčné vedenie - bola vždy, je a asi aj bude.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#241 30. 12. 2014 9:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

V dnešní době sa skôr žije v trojuholníku/štvoruholníku/mnohouholníku, keď to vezmeš štatisticky. A nemᚠcelkom pravdu, historicky sme žili stáročia / tisícročia vo väčších skupinách, kde pár bol len malou čiastkou, a aj to väčšinou len pár rokov, poažmo tak 20 rokov (ženy často umierali pri pôrodoch a muži vo vojnách), takže možno odtiaž ten sklon rozširova pár na viacuholník... stolt V podstate tých 15-20 rokov je asi tak maximum, čo spolu páry žili - potom buď jeden umrel, alebo muž odišiel za prácou, žena sa odsahovala opatrova rodičov, apod. Neboli rozvody, ale ani ich nebolo treba. hmm

Četla jsem o tom, že dnes je nejspíš proto tolik rozvodů, že žijeme déle a 15-20 let je opravdu maximum, co páry spolu žijí, než dovedou děti do dospělosti. Pak už vědí, jestli se svým partnerem chtějí žít dál, jestli při prvním výběru dobře vybírali. A taky se člověk mění. Proto nejspíš pak hledají na další roky někoho, kdo by k nim více ladil.
A taky že někteří muži mají ještě potřebu založit druhou rodinu s novou mladou partnerkou a zopakovat si to. Ostatně to kolem sebe hodně vidíme.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#242 30. 12. 2014 10:52

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

V dnešní době sa skôr žije v trojuholníku/štvoruholníku/mnohouholníku, keď to vezmeš štatisticky. A nemᚠcelkom pravdu, historicky sme žili stáročia / tisícročia vo väčších skupinách, kde pár bol len malou čiastkou, a aj to väčšinou len pár rokov, poažmo tak 20 rokov (ženy často umierali pri pôrodoch a muži vo vojnách), takže možno odtiaž ten sklon rozširova pár na viacuholník... stolt V podstate tých 15-20 rokov je asi tak maximum, čo spolu páry žili - potom buď jeden umrel, alebo muž odišiel za prácou, žena sa odsahovala opatrova rodičov, apod. Neboli rozvody, ale ani ich nebolo treba. hmm

Četla jsem o tom, že dnes je nejspíš proto tolik rozvodů, že žijeme déle a 15-20 let je opravdu maximum, co páry spolu žijí, než dovedou děti do dospělosti. Pak už vědí, jestli se svým partnerem chtějí žít dál, jestli při prvním výběru dobře vybírali. A taky se člověk mění. Proto nejspíš pak hledají na další roky někoho, kdo by k nim více ladil.
A taky že někteří muži mají ještě potřebu založit druhou rodinu s novou mladou partnerkou a zopakovat si to. Ostatně to kolem sebe hodně vidíme.

Ale blbost,znam spoustu paru co spolu ziji 45 a vice let.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#243 30. 12. 2014 10:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

erem, to už je zase jiná doba, ti lidé se narodili v jiné době a prožili svůj vztah před revolucí. To jsou v podstatě naši rodiče. Na ty už se to nevztahuje.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#244 30. 12. 2014 11:00

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

Daphné napsal(a):

Selima napsal(a):

Aj obsah, resp. zaradenie, štýl, apod. upravuje redaktor, resp., editor vydavatežstva - autor má konečné slovo, ale redaktor mu do toho smie a má hovori.

Obsah a styl, Seli? Já ti věřím, není povolanějšího nad tebe.....ale k čemu je pak autor? To by se mi teda hrubě nelíbilo, být autorem smile Aby mi upravovali obsah, zkracovali, vlastně přepracovávali, že bych pak dílo třeba ani nepoznala? Neber mi iluze smile Představ si to v jiném umění - že by někdo radil a upravoval díla třeba Michelangelovi ( David je nahatej, nezdá se vám, pane Michelangelo? Trošku vám to tady přitesnu, jo?), natož Picassovi? Fakt jsem si myslela, že autorství, co se obsahu týká, je opravdu autorovo...no co už.

Pokiaž viem, napríklad Rowlingovú dlho odmietali, potom jej rukopis vzali, ale dos upravovali - a je otázka, či to bolo dobre alebo zle... "Vypísaný" autor si už môže rozkazova, ale začiatočník musí (a mal by, možno aj vo vlastnom záujme), si necha poradi. Niekedy vydavatežstvo neupraví skoro nič, inokedy prakticky prepíše... a možno tomu istému autorovi.

Ono by to nemělo být tak, že jim to pošleš, oni to přepíšou jak se jim zachce, a pak to vydají, ale jde o spolupráci autora a nakladatelského redaktora. Dobrý redaktor většinou miluje "svého autora" a vzájemná spolupráce je ku prospěchu věci. Pokud mᚠnějakého oblíbeného autora, zkus si v tiráži najít, kdo knihu redigoval, a pokud se odpovědný redaktor liší, pravděpodobně se svým způsobem liší i text (nemyslím námět a spol.) smile. Nota bene, spousta spisovatelů a báníků používá psaní jako autopsychoterapii a artefakt vznikne až s pomocí redaktora (vše platí i v ženském rodu - spisovatelky, autorky, básnířky a redaktorky).
O lásce k autorům za všechny: Bedřich Fučík: Čtrnáctero zastavení.

Není tady

 

#245 30. 12. 2014 11:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

ti lidé se narodili v jiné době a prožili svůj vztah před revolucí
Mňo... u těch co prožívají či "prožili svůj vztah" až po ní je limitních pětadvacet roků, že... delší zatím bejt nemůže...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#246 30. 12. 2014 11:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

eremuruss napsal(a):

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

V dnešní době sa skôr žije v trojuholníku/štvoruholníku/mnohouholníku, keď to vezmeš štatisticky. A nemᚠcelkom pravdu, historicky sme žili stáročia / tisícročia vo väčších skupinách, kde pár bol len malou čiastkou, a aj to väčšinou len pár rokov, poažmo tak 20 rokov (ženy často umierali pri pôrodoch a muži vo vojnách), takže možno odtiaž ten sklon rozširova pár na viacuholník... stolt V podstate tých 15-20 rokov je asi tak maximum, čo spolu páry žili - potom buď jeden umrel, alebo muž odišiel za prácou, žena sa odsahovala opatrova rodičov, apod. Neboli rozvody, ale ani ich nebolo treba. hmm

Četla jsem o tom, že dnes je nejspíš proto tolik rozvodů, že žijeme déle a 15-20 let je opravdu maximum, co páry spolu žijí, než dovedou děti do dospělosti. Pak už vědí, jestli se svým partnerem chtějí žít dál, jestli při prvním výběru dobře vybírali. A taky se člověk mění. Proto nejspíš pak hledají na další roky někoho, kdo by k nim více ladil.
A taky že někteří muži mají ještě potřebu založit druhou rodinu s novou mladou partnerkou a zopakovat si to. Ostatně to kolem sebe hodně vidíme.

Ale blbost,znam spoustu paru co spolu ziji 45 a vice let.

není to blbost....
před sto lety se lidé dožívali daleko nižšího věku než nyní.

Není tady

 

#247 30. 12. 2014 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

eremuruss napsal(a):

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

V dnešní době sa skôr žije v trojuholníku/štvoruholníku/mnohouholníku, keď to vezmeš štatisticky. A nemᚠcelkom pravdu, historicky sme žili stáročia / tisícročia vo väčších skupinách, kde pár bol len malou čiastkou, a aj to väčšinou len pár rokov, poažmo tak 20 rokov (ženy často umierali pri pôrodoch a muži vo vojnách), takže možno odtiaž ten sklon rozširova pár na viacuholník... stolt V podstate tých 15-20 rokov je asi tak maximum, čo spolu páry žili - potom buď jeden umrel, alebo muž odišiel za prácou, žena sa odsahovala opatrova rodičov, apod. Neboli rozvody, ale ani ich nebolo treba. hmm

Četla jsem o tom, že dnes je nejspíš proto tolik rozvodů, že žijeme déle a 15-20 let je opravdu maximum, co páry spolu žijí, než dovedou děti do dospělosti. Pak už vědí, jestli se svým partnerem chtějí žít dál, jestli při prvním výběru dobře vybírali. A taky se člověk mění. Proto nejspíš pak hledají na další roky někoho, kdo by k nim více ladil.
A taky že někteří muži mají ještě potřebu založit druhou rodinu s novou mladou partnerkou a zopakovat si to. Ostatně to kolem sebe hodně vidíme.

Ale blbost,znam spoustu paru co spolu ziji 45 a vice let.

Píšem historicky a štatisticky významne.... Ty si už starožitnos, že pamätᚠhistorické rodiny?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#248 31. 12. 2014 5:27

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Holky 50+ - jak jste se vyhrabaly z rozvodu.

Selima napsal(a):

gymnasión napsal(a):

juliana napsal(a):


helčo helčo - prd a vořech - tomu sama nevěříš, jen si chceš zase čutnout
nechtít být sama je sobecké??? bóže - mít nějaké základní životní potřeby nebo i touhy (které si sama ani nevybírám) je sobecké???
mám dost - tady je to fakt zvrácené

tam muze bejt zakopanej pes... jet bez vyberu podle naprogramovanyho, tak nejak obecne uznavanyho schematu...

No ale to robíme všetky/všetci do istej miery, či si to priznáme, rozoznáme to, alebo nie... Podvedomé programy, napr. z detstva, sú sfiňa...

To samozrejme, ale je dobry si to tu a tam pripomenout


Zpomal.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů