Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 12. 2014 20:01

Darla007
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 14

Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak je to se školením BOZP, když máme zaměstnance? Máme restauraci a zaměstnáváme 8 lidí. Dočetla jsem se nějaké informace na internetu, ale zdálo se mi to celkem složité. No, holt jsem asi totálně blbá blondýna gloria Nikde jsem se nedočetla, jak je to třeba s  brigádníkama. No prostě, jestli mi to tu někdo polopatě vysvětlí, co musím všechno mít, kolik mě to bude stát apod., tak budu moc ráda. Díky.

Není tady

 

#2 2. 12. 2014 20:31

šestka
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2013
Příspěvky: 113

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Najdi si nějakého soukromého poradce v oblasti BOZP. Vyplatí se ti to. Připraví ti osnovu, udělá školení všech zaměstnanců i brigádníků, které musíš mít nejpozději v den nástupu a také ti nachystá jiné protokoly, které musíš mít, např, rizika na pracovišti apod. Další roky si to už budeš podle materiálů, které ti připraví dělat sama. Na financích se s ním domluvíš. Bezpečáků je dost.

Upravil(a) šestka (2. 12. 2014 20:32)

Není tady

 

#3 2. 12. 2014 22:00

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Proškoleny musíš mít zaměstnance i brigádníky. Dělám bozp a po, moji specializaci jsou právě restaurace, hotely a podobné provozy. Pokud jsi z moravskoslezského kraje, ráda pomůžu.

Není tady

 

#4 4. 12. 2014 15:19

petra-kikina
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2014
Příspěvky: 4

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Odborná školení a získání odborné způsobilosti k práci jsou základním požadavkem k odborné kvalifikaci zaměstnance. Nedílnou součástí plnění povinností ze zákona je absolvování pravidelných školení v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Proto zaměstnavatel musí zajistit kurzy bozp a po pro všechny své zaměstnance. Může to být formou klasickou, setkání s lektorem ve školící místnosti, nebo formou školení BOZP a PO přes internet. Každému může vyhovovat něco jiného, záleží i na pracovní náplni a na zaměření firmy. Rovněž roli hrají finance. Školení e-learningem je finančně méně náročné. Základem obou metod by ale měl být individuální a flexibilní přístup.

Není tady

 

#5 4. 12. 2014 16:07

Darla007
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 14

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Mockrát díky za upřesnění. Takže z toho všeho vyplývá, že mě to prostě nemine, jinak mi hrozí pokuta co? Asi ale zvolím spíš to klasický školení. Přes internet to bude určitě složité. No, jde se hledat. Díky moc všem.

Není tady

 

#6 4. 12. 2014 16:50

petra-kikina
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2014
Příspěvky: 4

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Udělej si školení online a kašli na zdlouhavé kurzy se školitelem. Ztráta času, věř mi. Pokusím se ti to popsat.

Prezenční školení provádějí lektoři a bezpečnostní technici. Kurz bozp a po se individuálně přizpůsobuje dané firmě, aby byl opravdu přínosný. Zákazník, kterým je firma či zaměstnavatel, si volí místo školení. Školení bozp a po, nebo také školení první pomoci a řidičů se mohou konat v sídle firmy nebo ve speciálních školících místnostech. Znalosti se po absolvování školení ověřují, a to ústně nebo testem. Takový test bozp ověří, zda byl kurz dobrý a zda pracovníci dávali pozor.  Po úspěšném absolvování je možno vydat osvědčení nebo potvrzení.

Internetová forma školení: Moderním a úpo*ným způsobem školení bozp, požární ochrany, řidičů z povolání a školení řidičů referentů, nebo kurzů první pomoci na pracovišti je forma internetová. Prostřednictvím počítače se lze vzdělávat velmi efektivně a za minimální cenu. V čase, který vyhovuje, může každý absolvovat předepsaná školení. Takový kurz bozp online ušetří náklady za místo a dopravu, nemluvě o nákladech za lektora. Každá firma by si měla zvolit takový způsob školení, který je pro ni nejvíce přijatelný a efektivní. Je to zcela dle zákona. Určitě zkus toto.

Není tady

 

#7 5. 12. 2014 10:18

Darla007
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 14

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Tak musím říct, že jsem z toho hledání byla celkem znechucená, ale nakonec jsem si našla firmu, která se specializuje na e-learning a to především právě v oblasti BOZP. Mají to moc hezky zpracované, takové kreslené. Rovnou jsem tam volala, moc příjemný kontakt. No a bude to stát nějakých 100 Kč jeden kurz. Tak snad vyřešeno. Díky moc všem.

Upravil(a) AndreaP. (13. 5. 2015 10:54)

Není tady

 

#8 5. 12. 2014 13:40

petra-kikina
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2014
Příspěvky: 4

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

No vidíš, je to úplně jednoduchý a nestojí to moc. Jestli mᚠ8 zaměstnanců, bude tě to stát 800 Kč, což se dá přežít. My děláme ve firmě online školení od stejného poskytovatele koukám, takže přes aplikaci instructor. Ale tohle je nějaký jejich nový web. Měj se.

Není tady

 

#9 5. 12. 2014 17:50

Darla007
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 14

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Ano, vypadá to, že to nebude ani nijak náročné. Příští týden budeme školení dělat všichni, co to jsme, tak pak poreferuji, jak to dopadlo. Ještě jednou díky.

Není tady

 

#10 7. 12. 2014 22:19

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Muhehe lol lol lol
Když pominu debilitu celé téhle rozpravy mezi kikinkou a darlinkou (hele, není to trochu schíza, přeskakovat z nicku do nicku? wink ), fakt si myslíte, že veškerou bezpečnost práce si ošetříte nějakým švindlkurzem na netu? Jako testík a hotovo? No tak dobře, no.
Ale v tom případě souhlasím s tazatelčiným sebekritickým  konstatováním z prvního příspěvku. lol


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#11 9. 5. 2015 21:34

kAemil
♥------
Registrovaný: 9. 5. 2015
Příspěvky: 2

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

"modrovous" zřejmě neznᚠzákony a nevím proč si raději nejdeš léčit bolístky jinam. Přiznej, že sám dělᚠbezpečáka, jen nemᚠsvůj e-learning BOZP, který je na výrobu drahý a tak ho haníš, kde se dá smile Mᚠjedinou pravdu v tom, že online školení není všespásné a nejde přes něj školit všechny zaměstnance (ti co de nedostanou ke počítači) a není ani vhodné na školení pracovních pozic, kde je potenciál zvýšených rizik (obvykle výrobní činnosti). Školení ostatních méně rizikových pracovní činností (administrativa, obchod apod.) formou e-learningu je ideální. Nikde se nemusíte scházet, každý si udělá kurz v čase, který je pro něj vhodný, je znatelně levnější a navíc vždy trvale dle legislativy. Systém hlídá i časové opakování, takže zaměstnavatel se víceméně nemusí o nic starat.  Školení online je v ČR používáno již 13 let a pokud ho zaměstnavatel použil za předpokladů výše vyjmenovaných, nikdy z toho nebyl při kontrole z OIP problém. Ba naopak. Přes online školení se ročně školí cca 35% všech zaměstnanců. Nemyslíš, že kdyby to bylo nezákonné tak by se o tom už dávno vědělo?  rock Osobní zkušenosti mám s www.skolenibozp.cz a troufám si říci, že v ČR nic lepšího není. Nebo alespoň zatím.

Upravil(a) kAemil (15. 6. 2015 12:38)

Není tady

 

#12 10. 5. 2015 22:27

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Ne, bezpečák teda fakt nejsem, takže na rozdíl od tebe nemám potřebu si tady přihřívat polívčičku a cpát sem reklamu, což je mimochodem na těchto stránkách zakázané. tongue
Zato jsem sdílela skoro 12 let kancelář s pánem, který byl v tomhle oboru fachman, a ještě i moc dobře pamatuju, jak si zakládal na tom, jak má zpracovaný rejstřík rizik ke každé činnosti, a jak pořád dokola otravoval s tím, že než pustí nějakého zaměstnance k jakémukoliv stroji, chce mít od něj písemně potvrzené, že byl seznámený s tím, jaká rizika z té konkrétní práce plynou. A kupodivu to při kontrolách vyžadovaly i státní orgány.
A protože to byl pán velice puntičkářský a 12 let otravování bezpečností (a otřesný proces certifikace ISO) ve mě jakési povědomí o bezpečnosti práce zanechalo, tak taky vím, že to nezačíná a nekončí jen školením.
Takže se přikláním k tomu, co tady psala šestka hned v první odpovědi.
Ale pro některé takybezpečáky je cesta "všechnosinajdetenamýchstránkách" asi nejjednodušší. Ovšem chudáci ti podnikatelé, kteří na tuhle jednoduchost skočí. hmm


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#13 11. 5. 2015 17:06

kAemil
♥------
Registrovaný: 9. 5. 2015
Příspěvky: 2

Re: Školení BOZP stanovené zákonem. Jak to je?

Polívčičky mi nechutnají a nemám důvod sem cpát reklamu. Kolik lidí se na tuto diskusi dostane - 15 va?

Také souhlasím s tím, že bezpečáků je dost. Všichni ti, co nabízí elearning jsou bezpečáci nebo by alespoň jimi měli být. A také mezi online školeními je propastný rozdíl. Jak v kvalitě obsahu, tak kvalitě provedení. Nutno se dívat pečlivě.

Když už jsme u těch bezpečáků potíž je v tom, že ten šikovný pán, o kterém píšeš, je mezi všemi bezpečáky výjimka. Netvrdím že všichni, ale většina OSVČ na začátku něco připraví ze vzorové dokumentace vč. školení a jsou dál, ale protože se jednou firmou neuživí, jsou nuceni hledat další firmy, aby měli alespoň na ty daně. Samozřejmě konkurence tlačí ceny dolu a tak víceméně nedělá nic jiného, než hledá nové klienty, a to všechno na úkor opečovávání těch stávajících. Praxe je tedy taková, že na svoje firmy kašle, jen posílá faktury dokud mu to lidi baští, a když je potřeba něco řešit, nemá moc čas. To se u větších a zavedených firem obvykle nestává, nebo alespoň ne u těch kvalitnějších.  Jak jistě víš, e-learning je jen jedna součást vzdělávání zaměstnanců z pohledu BOZP a měl by být doplněn nejen o rizika zaměřená na konkrétní činnosti zaměstnance, ale i o specifika spojená s provozovnou, kde pracuje (víceméně by si zaměstnanci měli pročíst celou dokumentaci BOZP, když půjdeme do detailu). Tak má vypadat správné školení dle zákona. To, zda bude provedeno online formou nebo osobním školením už je jedno. Musí být ale vždy prokázáno, že se vším tím byli zaměstnanci seznámeni a že tomu rozumí. A to pak není jen o nějakém testu s pár obrázky a závěrečným testem, ale o dalších povinnostech v rámci systému. Chudáci podnikatelé/zaměstnavatelé, kteří si to neuvědomují lyssna
Takže srovnávejme srovnatelné a neříkejme všemu e-learning. Tak jako kabelka není vždy Kabelka, dort není vždy  Dort nebo auto co není Auto. smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů