Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 3. 2006 14:31

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Vycházím z rubrik: Otázky pro Crabata a  Duše versus realita (pro Salvatora)

Teda, vůbec mě nenapadlo, že zde Salvator nakousl něco, co bylo už dávno ve vzduchu.
Ono, to, co nasáno není, bývá často důležitější,  než to, co napsáno bylo.
Teprve teď mě došlo, že se týká KODEXU diskuse.
Musím říci, že když jsem založila Otázky pro Crabata , tak že mě Žena2 taky trochu podráždila s tím, svým příspěvkem: Pro začátečníky. Protože pro mne, to byly Otázky pro Crabata, který mě zajímal jako typ znalce (a ostatní vstupy mě rušily). A ne, pro Ženu2. (já vím, že mi to Žena 2 nebude mít za zlé, taky jsme to  zvládly v pohodě- bylo to zajímavé.
Crabat, je filosof.

Já jsem vstoupila Ditě2 do rubriky pro Salvatora a zrovna tak, jsem podráždila já, Ditu2, ), protože ona potřebovala navázat kontakt se Salvatorem a ne se mnou – neměla jsem to dělat.
No a Salvatora? Každý máme jiný temperament. Na to má každý právo.

Jenomže. Zase z mého pohledu je to jinak. Myslím si, že tady by nemělo jít, o boj za pravdu, ale i o naslouchání druhým, proto mám ráda, když sem přijdou věřící, do svého domu: Víra, náboženství, filosofie. Myslím si, že Ezoterika ani Okultismus zde není.
A přesto, zde chceme být doma, v našem domě, protože to všechno, patří dohromady a my to tak cítíme. Já si myslím, že tohle by měl být dům pro všechny, ale, jak to udělat?
Tak to tedy dorazím  a  na dopisu pro Salvatora, jsem se pokusila zobrazit zase svůj úhel pohledu.

Není tady

 

#2 12. 3. 2006 14:33

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Dopis pro Salvatora:
Tohle, byla simulace, snad přímo shůry – nic se neděje bezdůvodně.

Všichni zde, jsme docela normální lidi se svými přednostmi i chybami.
A já vím, že Ty, jsi člověk s dobrým srdcem. A že mᚠsilný pocit odpovědnosti. .
Co o mě napíše Dita L bylo jasné, ještě dříve, než měla mou odpověď (není to problém.) Proto jsem odpověděla vyhýbavě, ale již to bylo připraveno a z mého pohledu zbytečně.
Lev má přece nadhled a není třeba mu pomáhat, nejde mu totiž o vítězství.
Když Lev bojuje, tak sám – a taky sám prohrává. Jinak by přece přestal být Lvem.
Známe  archetyp bojovníka............
Podvědomí je opravdu kapitola sama pro sebe, co s ním naděláme?

Jak to tady sleduji, záleží nejvíce na tréninku. Nejlépe, aby nový přispívající,
dříve, než se zhroutí nebo než mu někdo ublíží a než se obrátí na babinet, šel na dvouměsíční školení,aby si zjistil psychologický profil skalních přispívajících, možná, aby se zúčastnil i školení pro komunikaci v mimořádných situacích, aby se naučil poznávat zajeté a vyzkoušené průběhy.

To znamená, že sem přijde někdo nový, nezkušený a má problém. Nebo jen názor. Odpoví mu jeden, z diskutujících a dostane odpověď, která je adekvátní jeho mentalitě, či příslušnosti k určité komunikační skupině.A ten s problémem nebo s názorem, dostane pocit, že nebyl pochopen. Pochopen skutečně nebyl, protože nenapsal to nejdůležitější, co si chrání a protože pochopit vše, může jen Bůh – nebo prozřetelnost – vesmír? Tak se ohradí.
A vymění si názory. To by bylo v pořádku.
Jenomže, ten skalní diskutující již patří do klubu a tak se v tomto případě skoro mimosmyslově doplní s druhým členem klubu a mimochodem, jako by šlo o něco jiného, lehce zahovoří o kvalitě profilu toho, co žádal o radu a ještě účinnější je přirovnat ho k nějaké literární, velice negativní postavě. Je to elegantní a nedá se to vyvrátit, stejně jako kdyby se chtělo u soudu, aby někdo dokazoval nevinu proti obvinění, vzneseném na základě nepřímých důkazů, jako když by ze znásilnění, byl obviněn muž s tím argumentem, že to přece mohl udělat, že je na to zařízen.
Zkrátka, ten nový se projeví zlobně a toho skalního otevřeně, ale vlastně bezdůvodně napadne...
No a pak má vše stejný scénář, opakující se jako lidská historie sama.
A tohle, se nemusí aplikovat jen na nové členy, má to několik vyzkoušených
podob a principů, dnes Ty mě, zítra já Tobě. Dobré je, odpovídat na něco trochu jiného,
a pak toho postiženého s dalším proprat, také po straně. A on, se pak projev텅
Je k povšimnutí, že někteří lidé, hovoří jen přímo a jen k tomu konkrétnímu člověku.
Tak, to bylo jen takové zamyšlení o rozdílu mezi Duchovní a ostatními rubrikami.

Kdybych byla „cílevědomá,“, tak bych na Tvém místě, projela net a našla si chytré
pojednáni  o paranoickém jednání, nedůvěřivých lidí, pramenící z jejich….atd, atd.. Posléze bych postupovala podle výše uvedného návodu a vyprala bych mi prádlo . Funguje, to fakt.
A ještě bych rozvinula úvahu na téma: co vidí na druhých, je jejím velkým problémem a našlo by se toho ještě více, to mi věř, sama bych mohla napovídat, protože neexistují zdraví jedinci, existují pouze málo vyšetření. A našlo by se toho na nás… jako na každém.

Já vím, že Víš, že proto Tobě nic nemám, že zde, to je jen jedinečná a nenapodobilelná virtuální imaginární diskuse, která se skutečnou opravdovou diskusí nemá nic společného.
Je to prostor jaksi "navíc", jakýsi "mimoprostor", simulace, která vůbec nemusí být v souladu s našimi nevirtuálními životy a osobnostmi, která nám všem, vyplňuje určitou mezeru.
Každý, něco hledá, ale ne každý to přizná.
Babinet, je opravdu báječná spojka mezi různými lidmi, kteří by se jinak nepotkali….
Ale, nemělo by se to brát úplně vážně.

Já vím, že jednou, až vysvitne sluníčko, budeš mít v srdci i porozumění a zrovna tak i já.
A třeba, možná, (nic se nedá vyloučit, odříkaného chleba největší krajíc) se spolu jednou i zasmějeme, doopravdy, v doopravdovém životě, ne v tom virtuálním, náhradním.

Přeji krásný život Bláža..

Není tady

 

#3 12. 3. 2006 17:00

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Díky za hezký příspěvek Blážo,
když se zahloubᚠdo sebe, přijdeš zajisté na to, že také já proti tobě nic nemám a ani nemohu. Jsi mou součástí stejně, jako já jsem tvou. Jsme součástí jediné, velké skupiny zvané lidstvo. Tvé zkušenosti jsou pro všechny stejně důležité, jako moje, v tom není rozdílu.
Chtěl bych tě požádat - rozviň samostatné diskuse na témata, které jsi naznačila a které tě zajímají. Každý by měl mluvit a diskutovat o tom, co ho zajímá, trápí, co je pro něj důležité. Já bych daleko raději rozvinul diskuse na jiná témata, bohužel, málokdy se mi podaří, abych zaujal širší publikum, než jenom několik konkrétních lidí. Ti ostatní pak mnohdy mají pocit, že přišli do španělské vesnice. Chápu je a pokud mne osloví a jsou slušní, snažím se odpovědět jak umím. A mnoho lidí jsem v jejich hledání již uspokojil a dal jsem jim relevantní odpovědi. Šlo však o opravdové hledající, nikoliv o ty, kteří zneužívají internetové diskuse k tomu, aby "tahali z druhých energii". Pozor, nemluvím o tobě, přece jenom jsme zde spolu nějaký ten měsíc.

Lidé chtějí řešit především své osobnostní záležitosti, zatímco globální problémy a jejich řešení jsou většinou na okraji jejich zájmu. Je to tak a jinak to snad ani nebude. Nejsem zde od toho, abych "propíral" příchozí, ovšem když jsem dotázán, pak odpovídám. Ovšem mám právo i mlčet. A pokud jde o diskusi, jakmile začínám mít dojem že sklouzává v bohapusté tlachání, vycouvávám.
Ovšem osobnostní témata jsou většinou na okraji zájmu mého. V tomto ohledu se musím já přizpůsobovat. Což dělám rád, pokud to má smysl. A někdy to opravdu smysl má...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#4 12. 3. 2006 17:20

folly
Host

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Bláža.. napsal(a):

Blážo, moc pěkný příspěvek.Skutečně jsi se trefila do situace na babinetu, do které jsem se dostala,kdy jsem si tady vyměňovala názory s Pandorrou, a  i někteří další. Nečetla jsi ji náhodou? :-)
Jsem ráda, že se situace uklidnila,ale měla jsem tehdy neodbytný pocit, že tady něco jako kodex chybí. 
Většinou to však potřeba není, jen pár lidí pod rouškou anonymity tady pronese něco, nad čím většina lidí mávne rukou a nedotkne se jich to, protože si o dotyčném něco pomyslí a je to.
Co se týče problematických příspěvků, spíš bych apelovala na moderátory, aby si hlídali úroveň diskuzí na svém fóru.

 

#5 12. 3. 2006 17:30

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Jasně, Salvatore, rozumím.
A piš, já to čtu.
Bláža..

Není tady

 

#6 12. 3. 2006 17:41

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

folly napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Blážo, moc pěkný příspěvek.Skutečně jsi se trefila do situace na babinetu, do které jsem se dostala,kdy jsem si tady vyměňovala názory s Pandorrou, a  i někteří další. Nečetla jsi ji náhodou? :-)
Jsem ráda, že se situace uklidnila,ale měla jsem tehdy neodbytný pocit, že tady něco jako kodex chybí. 
Většinou to však potřeba není, jen pár lidí pod rouškou anonymity tady pronese něco, nad čím většina lidí mávne rukou a nedotkne se jich to, protože si o dotyčném něco pomyslí a je to.
Co se týče problematických příspěvků, spíš bych apelovala na moderátory, aby si hlídali úroveň diskuzí na svém fóru.

Folly:
Ti lidé, co sem píšou (píšete) jsou (jste) všichni jedineční a znalí.
Nějaká drobná pravidla by to asi chtělo, ale víc hlav, víc ví.
O čem by podle Tebe ten kodex měl být?
Bláža..

Upravil(a) Bláža.. (12. 3. 2006 17:42)

Není tady

 

#7 12. 3. 2006 18:18

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Dovolil jsem si vytvořit návrh Kodexu formou Diskusního práva:

Každý má právo svobodně vyslovit svůj názor
Každý má právo mlčet
Každý má právo na základní pravidla slušnosti

Pouhá tři pravidla ale měla by stačit. Co vy na to?


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#8 12. 3. 2006 18:27

folly
Host

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Salvator napsal(a):

Dovolil jsem si vytvořit návrh Kodexu formou Diskusního práva:

Každý má právo svobodně vyslovit svůj názor
Každý má právo mlčet
Každý má právo na základní pravidla slušnosti

Pouhá tři pravidla ale měla by stačit. Co vy na to?

Každý má právo svobodně vyslovit svůj názor
-- Ale neměl by nikoho urážet a soudit, a svůj názor  uvádět slovy - podle mne, myslím si, apod. - to už žádala blanch v jedné diskuzi

Každý má právo mlčet
-- to snad ani není potřeba  do kodexu zahrnovat:-)

Každý má právo na základní pravidla slušnosti
-- upřesnila bych,že se nejedná jen o hrubá slova, ale i narážky typu, že "když někdo chce se mnou diskutovat, měl by nejen mít občanku,ale i být svéprávný"

 

#9 12. 3. 2006 19:28

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Svoboda vyjadřování je již obsažena v idei babinetu. Proto byl Jirkou založen.
Jde spíše o pravidla diskuse, která by tohle umožňovala všem.

Každý, má právo na úctu ke své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.

No a co dále?

Upravil(a) Bláža.. (12. 3. 2006 19:40)

Není tady

 

#10 12. 3. 2006 19:49

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Bláža.. napsal(a):

Svoboda vyjadřování je již obsažena v idei babinetu. Proto byl Jirkou založen.
Jde spíše o pravidla diskuse, která by tohle umožňovala všem.

Každý, má právo na úctu ke své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.

No a co dále?

Souhlasim, az na jednu malickost - kazdy ma pravo na uctu ke sve osobe - to jde tezko vynutit, pokud si ho nikdo nevazi, to ale nezakazuje sdelit dotycnemu vlastni nazor, podle trech dalsich pravidel....


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#11 12. 3. 2006 20:16

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Dita.L napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Svoboda vyjadřování je již obsažena v idei babinetu. Proto byl Jirkou založen.
Jde spíše o pravidla diskuse, která by tohle umožňovala všem.

Každý, má právo na úctu ke své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.

No a co dále?

Souhlasim, az na jednu malickost - kazdy ma pravo na uctu ke sve osobe - to jde tezko vynutit, pokud si ho nikdo nevazi, to ale nezakazuje sdelit dotycnemu vlastni nazor, podle trech dalsich pravidel....

Dito,
nedá se vynutit něco, co k druhým necítíme, ale netýká se to spíše jiných pocitů,
jako jsou sympatie, přátelství, láska?
Není vzájemná úcta nebo zdvořilost, základním kamenem mezilidské komunikace?
I nesouhlasit, se dá se vzájenmou úctou.
Co myslíš?

Není tady

 

#12 12. 3. 2006 20:26

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

ano, ale v tom pripade prvni bod nemuze znit tak, ze kazdy ma pravo na uctu ke sve osobe....ale treba tak, jak jsi prave napsala - nesouhlasit, se dá se vzájenmou úctou a ani tak mi tam to slovicko ucta nesedi. spis bych tam napsala s respektem. Ten se taky neda vynutit. Co treba jednoduse, jak napsal Salvator - kazdy ma pravo na slusnost?? To se vynutit da. smile


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#13 12. 3. 2006 20:56

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Bláža.. napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Svoboda vyjadřování je již obsažena v idei babinetu. Proto byl Jirkou založen.
Jde spíše o pravidla diskuse, která by tohle umožňovala všem.

Každý, má právo na slušnost vůči své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.

No a co dále?

Souhlasim, az na jednu malickost - kazdy ma pravo na uctu ke sve osobe - to jde tezko vynutit, pokud si ho nikdo nevazi, to ale nezakazuje sdelit dotycnemu vlastni nazor, podle trech dalsich pravidel....

Dito,
nedá se vynutit něco, co k druhým necítíme, ale netýká se to spíše jiných pocitů,
jako jsou sympatie, přátelství, láska?
Není vzájemná úcta nebo zdvořilost, základním kamenem mezilidské komunikace?
I nesouhlasit, se dá se vzájenmou úctou.
Co myslíš?

A co tam takhle dát:
pokud někdo zavede rubriku Otázky pro: xxxxxx mělo by to být ostatními respektováno.
Ono to opravdu ruší a je to svým způsobem porušování slušnosti, vůči tomu, pro kterého byla rubrika založena?

Není tady

 

#14 12. 3. 2006 20:59

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Bláža.. napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Dita.L napsal(a):


Souhlasim, az na jednu malickost - kazdy ma pravo na uctu ke sve osobe - to jde tezko vynutit, pokud si ho nikdo nevazi, to ale nezakazuje sdelit dotycnemu vlastni nazor, podle trech dalsich pravidel....

Dito,
nedá se vynutit něco, co k druhým necítíme, ale netýká se to spíše jiných pocitů,
jako jsou sympatie, přátelství, láska?
Není vzájemná úcta nebo zdvořilost, základním kamenem mezilidské komunikace?
I nesouhlasit, se dá se vzájenmou úctou.
Co myslíš?

A co tam takhle dát:
pokud někdo zavede rubriku Otázky pro: xxxxxx mělo by to být ostatními respektováno.
Ono to opravdu ruší a je to svým způsobem porušování slušnosti, vůči tomu, pro kterého byla rubrika založena?

Nevím, jak to napsat, aby to znělo? Co myslíš Dito?

Není tady

 

#15 12. 3. 2006 21:03

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Znova:
Kodex  diskusního práva:

Každý, má právo na slušnost vůči své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A co tam takhle dát:
pokud někdo zavede rubriku Otázky pro: xxxxxx mělo by to být ostatními respektováno.
Ono to opravdu ruší a je to svým způsobem porušování slušnosti, vůči tomu, pro kterého byla rubrika založena.

Nevím, jak to napsat, aby to znělo? Co myslíš Dito?

Upravil(a) Bláža.. (12. 3. 2006 21:05)

Není tady

 

#16 12. 3. 2006 21:13

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Bláža.. napsal(a):

Znova:
Kodex  diskusního práva:

Každý, má právo na slušnost vůči své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A co tam takhle dát:
pokud někdo zavede rubriku Otázky pro: xxxxxx mělo by to být ostatními respektováno.
Ono to opravdu ruší a je to svým způsobem porušování slušnosti, vůči tomu, pro kterého byla rubrika založena.

Nevím, jak to napsat, aby to znělo? Co myslíš Dito?

Tak tady jednoznacne nevim. Ono to je tezke, protoze v nekterych pripadech se najdou i jini, kteri muzou mit kvalitni nazor na onu vec, jinde bych rekla ze pro ty, kteri stoji vyhradne pro diskusi s jedinou osobou by se to melo lozit pod heslem, ale to na babinetu bohuzel nejde. Nejde ani poradit, aby se tu napsalo "tyto dotazy vyhradne na mail, protoze to by mohl byt dotycny zasypany maily, ktere mu polezou na nervy. Co treba takto?? Pro ty co zakladaji soukromou slozku - pocitejte s tim, ze muzete vyslechnout i nazory jinych, byt nechtene. jestli se toho chcete vyvarovat, pouzijte slozku "soukrome zpravy" ktera funguje tady na babinetu....


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#17 12. 3. 2006 21:23

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Dita.L napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Znova:
Kodex  diskusního práva:

Každý, má právo na slušnost vůči své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .
Všechny tyto prvky, které jsou spojeny do kolektivního napadání nesou prvky
organizované šikany.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A co tam takhle dát:
pokud někdo zavede rubriku Otázky pro: xxxxxx mělo by to být ostatními respektováno.
Ono to opravdu ruší a je to svým způsobem porušování slušnosti, vůči tomu, pro kterého byla rubrika založena.

Nevím, jak to napsat, aby to znělo? Co myslíš Dito?

Tak tady jednoznacne nevim. Ono to je tezke, protoze v nekterych pripadech se najdou i jini, kteri muzou mit kvalitni nazor na onu vec, jinde bych rekla ze pro ty, kteri stoji vyhradne pro diskusi s jedinou osobou by se to melo lozit pod heslem, ale to na babinetu bohuzel nejde. Nejde ani poradit, aby se tu napsalo "tyto dotazy vyhradne na mail, protoze to by mohl byt dotycny zasypany maily, ktere mu polezou na nervy. Co treba takto?? Pro ty co zakladaji soukromou slozku - pocitejte s tim, ze muzete vyslechnout i nazory jinych, byt nechtene. jestli se toho chcete vyvarovat, pouzijte slozku "soukrome zpravy" ktera funguje tady na babinetu....

No nevím. Když ostatní reagují tam kde je jen téma, musí se s tím počítat, že se ostatní začnou bavit mezi sebou nebo že jiný reaguje se svým názorem, ale otázky pro? To bych ještě promyslela.

Není tady

 

#18 12. 3. 2006 21:30

folly
Host

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Každý, má právo na slušnost vůči své osobě.
každý má právo:
Aby se k němu nikdo nechoval hrubě, arogantně a povýšeně.
Aby se nikdo nestavěl do role soudce.
Aby nebyl nikdo,  zesměšňován a urážen .

Já myslím, že tohle je v kostce všechno.
Jde nejen o to, jak kodex bude znít,ale také - jakým způsobem ho uplatňovat.
Máte představu, co  uděláte s "nezdvořákem" ? :-)

 

#19 13. 3. 2006 3:31

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

No, takze Lisninu ludskych prav uz mame, a co dalej? Hor sa spat do totality, mam sa bat vyjadrit svoj nazor sad ? Toto je verejne pristupne miesto, viac hlav, viac rozumu, ak chcete sukromie, posielajte si e-maily! Oh, snad som dost slusna......... dudlikvissladudlik

Upravil(a) Buba (13. 3. 2006 3:33)

Není tady

 

#20 13. 3. 2006 9:00

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

folly napsal(a):

Každý má právo mlčet
-- to snad ani není potřeba  do kodexu zahrnovat:-)

Každý má právo na základní pravidla slušnosti
-- upřesnila bych,že se nejedná jen o hrubá slova, ale i narážky typu, že "když někdo chce se mnou diskutovat, měl by nejen mít občanku,ale i být svéprávný"

Ad 1
Z vlastní zkušenosti. Když jsem mlčel a nehodlal se k něčemu vyjadřovat, byl jsem obviněn, že si někoho nevšímám. Ovšem, že to tam má co dělat. Každý má právo vyjadřovat se nebo nevyjadřovat podle své vůle.

Ad 2
Kdo bude určovat která použitá slova jsou "slušná" a která nejsou? Založíme nějakou morální inkvizici? Myslím, že zmíněný příklad není dobrý. Navrhuji takto se vyjadřující lidi bojkotovat. Je to účinnější než posuzovat slovíčka. Každému vadí něco jiného a pokud někomu pořád něco vadí, tak by se také měl nad sebou zamyslet.
Vstupovat do konfliktu je zcela přirozené a kdo odmítá jenom pomyslet na jakýkoliv konflikt (podotýkám, že zde všechno co se řekne je pouhou diskusí a nejde tu o nic životně důležitého), také by se měl nad sebou zamyslet.

Ale jak myslíte. Již jenom to, že někdo uvažuje o nějakém "kodexu" svědčí o tom, že potřebuje mantinely a bez nich se cítí v životě nejistý (tím nemyslím nikoho konkrétního a eventuální podobnost s chováním kohokoliv na tomto webu je čistě náhodná). S mantinely však svoboda není a bez svobody není život, jenom živoření.

Upravil(a) Salvator (13. 3. 2006 9:36)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#21 13. 3. 2006 9:26

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

folly napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Co se týče problematických příspěvků, spíš bych apelovala na moderátory, aby si hlídali úroveň diskuzí na svém fóru.

Píšu jako moderátor,nehodlám vám vstupovat do diskusí,ani do nich zasahovat.
Máte mezi sebou zajímavé rozepře,to souhlasím,ale více méně si každý hájíte svou pravdu.Potud je to v pořádku.
Fóra jsou tu proto aby na nich mohl každý vyjádřit svůj názor.Zatím neshledávám že by tu byl někdo osobně napadán,já osobně vidím že je to v rámci diskuse spojeno s výměnou názorů.Pravda,někdy ostřejších,ale ne neslušných nebo diskriminujících a ponižujících.
Jste tu dost uzavřená skupina,ale domnívám se ,že pokud kdokoliv požádal o vᚠnázor,nebyl odmítnut,natož slovně napaden.Pokud neunesl názor diskutujících,je to jiná věc,ale pokud někdo přednese názor,musí počítat s tím s tím ,že ne každý mu odpoví kladně a uspokojivě.
Pokud si chcete zavádět soukromá fóra a diskutovat jako uzavřená skupina,musíte
o takové fórum požídat administrátora,jinak nemáte zaručeno že vám do diskuse vstoupí třetí osoba.Toto by jste měli rovněž respektovat.
Můj dojem z diskusí založených založených jmenovitě pro určité skupiny je takový,že je to diskuse dvou lidí,která je přístupná pro čtení,ale třetí osoba by skutečně měla jen číst.Konečně,i z těchto diskusí lze čerpat.

Není tady

 

#22 13. 3. 2006 9:42

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

anka,
konečně názor zkušeného a nestranného moderátora. Nechtěla bys moderovat taky tuto konferenci namísto odcházející Ženy 2?


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#23 13. 3. 2006 9:44

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Salvator napsal(a):

anka,
konečně názor zkušeného a nestranného moderátora. Nechtěla bys moderovat taky tuto konferenci namísto odcházející Ženy 2?

Salvator, anka moderuje...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#24 13. 3. 2006 9:46

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Díky za nabídku.Žena2 je OK,snad se k vám vrátí.Moderování Duchovní mi dává zabrat víc než je zdrávo smile

Není tady

 

#25 13. 3. 2006 9:50

Folly
Host

Re: KODEX: Naslouchání? Diskuse? Boj?

Salvator napsal(a):

folly napsal(a):

Každý má právo mlčet
-- to snad ani není potřeba  do kodexu zahrnovat:-)

Každý má právo na základní pravidla slušnosti
-- upřesnila bych,že se nejedná jen o hrubá slova, ale i narážky typu, že "když někdo chce se mnou diskutovat, měl by nejen mít občanku,ale i být svéprávný"

Ad 1
Z vlastní zkušenosti. Když jsem mlčel a nehodlal se k něčemu vyjadřovat, byl jsem obviněn, že si někoho nevšímám. Ovšem, že to tam má co dělat. Každý má právo vyjadřovat se nebo nevyjadřovat podle své vůle.

Ad 2
Kdo bude určovat která použitá slova jsou "slušná" a která nejsou? Založíme nějakou morální inkvizici? Myslím, že zmíněný příklad není dobrý. Navrhuji takto se vyjadřující lidi bojkotovat. Je to účinnější než posuzovat slovíčka. Každému vadí něco jiného a pokud někomu pořád něco vadí, tak by se také měl nad sebou zamyslet.
Vstupovat do konfliktu je zcela přirozené a kdo odmítá jenom pomyslet na jakýkoliv konflikt (podotýkám, že zde všechno co se řekne je pouhou diskusí a nejde tu o nic životně důležitého), také by se měl nad sebou zamyslet.

Ale jak myslíte. Již jenom to, že někdo uvažuje o nějakém "kodexu" svědčí o tom, že potřebuje mantinely a bez nich se cítí v životě nejistý. S mantinely však svoboda není a bez svobody není život, jenom živoření.

Já myslím, že ta potřeba jistého kodexu vznikla proto,že někdo si svoji svobody vyjadřování vykládá tak, že anonymita je dobrý prostředek k ventilování svých mindráků na úkor jiných. Kdyby to byl jediný případ, asi by to nikoho nenapadlo.

Vidíte, že o tom přemýšlíte i vy. Samozřejmě nikomu neubírá právo mlčet-spíš jsem měla na mysli, že nikdo nikoho nedonutí odepsat, jestliže on nechce. O takové páce na anonymním fóru tedy nevím :-)

O inkvizici řeč být nemůže - tady se bavíme o urážení a osočování- vulgárním -výrazivo jest všem obyčejně důvěrně známé - a pak o diskuzi ve stylu našich politiků, když dojdou argumenty, tak aspoň nesouhlasícího diskutanta urazím, abych mu vzala chu se mnou diskutovat.

Bojkotovat takovéto lidi tím, že jim neodpovím - vlastně jsem to také udělala,a za mě odpověděl někdo jiný, kdo se takovým jednáním také cítil dotčen. A navíc když někomu dovolím ,aby mě nebo někoho jiného napadal,a nikdo na to nereaguje - přestane ten dotyčný s oním způspbem chování nebo si bude dovolovat dál? Nevím, jaké máte zkušenosti Vy, ale já mám za sebou mnohaletou šikanu od kolegyně v zaměstnání - mlčela jsem, nikdo se mě nezastal,ačkoliv mně osobně říkali, jak se jim její chování nelíb.,A i když jsem se přestěhovala do jiné kanceláře, tak jsem klid neměla. Musela jsem se zastat sama sebe a dokazovat, že to je opravdu tak, jak říkám.

Jinak samozřejmě věcné diskuze jsou užitečné pro všechny -  o tom není sporu.


Absolutní svobda neexistuje - každý má mít svobodu do té míry, aby neomezoval svobodu druhého. Tedy ani ho neurážel. Nebo si snad chceme brát příklad z televizních debat politiků?

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů