Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 11. 2014 20:57

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

U porodu v porodnici jen porodní asistentka

... zhruba takto se nazývalo téma, které bylo součástí televizních novin. A já se tak nějak zamyslela, co si o tom vlastně myslím já. Šíří se docela také téma domácí porody, řeší se pro a proti. Jedni jsou jednoznačně pro, druzí zase razantně proti.  Osobně se přikláním k tomu, že by měl být lékař přítomen, tudíž já domácí porody neuznávám - pozor, neznamená to, že odsuzuju ty, jež ho podstoupí, jen dotyčné ženy spíše nechápu (ano uznávám, ovlivněno tím, že ani jeden z mých porodů nebyl zrovna jednoduchý a oba dva skončily císařským řezem). Jaký máte na to názor vy? Lékař ano či ne? Domácí porod ano či ne?

Není tady

 

#2 7. 11. 2014 22:11

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: U porodu v porodnici jen porodní asistentka

Lékař ano, ALE za dveřmi a s rukama v klíně smile Jinak netřeba.

Porody doma = ANO, možnost volby má být... je to na každém.


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#3 8. 11. 2014 18:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: U porodu v porodnici jen porodní asistentka

Pro mě lékař ano, domácí porod ne.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 9. 11. 2014 13:09

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: U porodu v porodnici jen porodní asistentka

Záleží na tom, na co se ptáš. Osobně jsem pro to, aby měly rodičky možnost si vybrat, aby byly legálně možné domácí porody zaštítěné vzdělanými PA (samozřejmě u fyziologicky probíhajících těhotenství zdravých matek), aby byly porodní domy, kde by byl přítomen lékař, ale zasahoval by jen v případě potřeby, a aby i porody v porodnicích mohly probíhat podle přání rodiček tam, kde je to možné.

Pro sebe bych si domácí porod nevybrala, jsem ale všemi deseti pro to, aby tu ta možnost byla.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 9. 11. 2014 17:33

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: U porodu v porodnici jen porodní asistentka

Proč by nemohla být u porodu jen porodní asistentka? U posledního porodu jsem to tak měla, pravda, malinko jsem znejistěla, jestli mám opravdu tlačit, co kdyby se něco stalo. Jen co se dítko rozřičelo, lékař vstoupil, mezi dveřmi pogratulovala, viděl, že vše OK, a zase odešel. Takže on tam byl, jen za dveřmi v jiné místnosti a kdyby se cokoliv dělo, mohl zasáhnout. U druhého porodu jsem měla lékaře jen pasivně přítomného v koutku a zasáhl po porodu, když bylo potřeba, taky OK přístup. Nejhůř jsem dopadla u porodu prvního, kde byla lékařka asi s půlrokem praxe a aktivně se začala do dobře jdoucího porodu montovat poslední 2 minuty a šmikla mě preventivně, aniž by mi dala šanci zkusit to bez nástřihu. Tehdy jsem si myslela, že mi pomohla, dnes už vím, že vůbec ne. Takže mě lékař u porodu vůbec nevadí, akorát nemusí být aktivní.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů