Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 6. 11. 2014 22:54

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Re: Nezvladam uz nic, nevim jak dal :(

zoufalka89 napsal(a):

Tatinek plati 3000 podle rozsudku by mel 5000. Kdyz se ptam co s tim mohu delat na soc a ruzne tak nic mam byt rada ze neco plati ze ma snahu...hmm  no a kdyz chci nejake davky tak mam pry uvest tech 5000 a mam si to z nej vymoct. Z te logiky uradu je mi spatne.

J vim ze az povyrostou tak snad bude malicko lepe . Praci mam snad jistou. Nic moc ale nejhorsi take ne.

Tedy, už je to asi 10 let, co jsem dávky brala, ale na sociálce je vždy zajímalo, kolik mi alimentů skutečně poslal, fotila jsem jim výpis z banky. Zkus zabojovat. A jestli pracuje, tak s pomocí exekutora se lze domoci, aby mu strhávali rovnou z platu.

Není tady

#27 8. 11. 2014 17:42

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Zoufalko, ti kluci jsou teprve ve věku, kdy se poslouchat učí. Nemůžeš po nich po chudákách chtít, aby Tě na slovo ihned poslechli, dítě v tomto věku je celodenně poskakující živel. Má to dané a nemůže za to. Kluci jsou v nejhorším věku - už ne mimina a ani ne starší předškoláci, kteří už nějaké návyky mají upevněny a jsou navíc hned dva a k tomu jsi s nimi sama, další negativum je, že nemᚠdost financí a z toho jsi vystresovaná a v neposlední řadě je tu fakt, že sice kde bydlet máš, ale obě babči místo aby se s Tebou dohodli na nějakých pravidlech, Ti spíš ve výchově překážejí. Na jednu stranu jako babička musím říct, že my už máme ten nadhled /víme, že když se dítě nenají v poledne, svět se nezboří a ohřeje se mu to o hodinu dvě později, hlavně, že jí s chutí, taky třeba že když se vyválí v louži, tak se to holt vypere, protože kdyby nám vlítlo do silnice pod auto, to by byla katastrofa. Už jsme taky ve věku, kdy nás do vrtule nevytočí dětský křik, ale umíme díky těm svým rokům a zkušenostem  odvést pozornost jinam a trošku předejít těm různým  scénám. Co je ale chyba, že vy tři vlastně jakoby soupeříte o ty svoje pravdy a kdo bude mít navrch, a odnášejí to vlastně ty děti, o které jde v první řadě. Vy tři plýtváte energií na ty vaše spory. Jak ty děti mají mít nějaké návyky, když lítají mezi třemi autoritami? V první řadě musím říct, že Tě chápu, obdivuju, každá by ve tvé situaci byla asi na dně! Ovšem musím říct, že tím, že postavíš tak malé dítě do kouta, naprosto nic nevyřešíš! Nedivím se ani, že babi na dětský křik přiběhne, poněvadž tenhle způsob jednání s dá se říct ještě batolaty opravdu  není dobré řešení! Je to důsledkem toho, že už nevíš, kudy kam. Což Tě tedy v jednání s kluky neomlouvá. Oni za Tvou situaci nemůžou. Za rok dva tři budou ve školce, ve škole, Ty v práci a budeš nakonec ráda, když budou babky fungovat a vyzvednou Ti je ze školky a z družiny, dají jim něco k jídlu a že děti nebudou v baráku samy, s prací to je všude bída a třeba budeš dojíždět. Ujasni si priority ve svém životě. Mluvíš o sobě, ale ty Tvoje babči to asi taky nemají lehké, není jim to jedno a snaží se Ti pomáhat. Nechávají Tě bydlet doma, to je na něco dobře a na něco zase ne. Dobře to je na to, že mᚠaspoň pocit, že na to nejsi sama a špatně to je na to, že Ty bys možná sama bydlet potřebovala, aby sis to líp zorganizovala a naučila se spoléhat sama na sebe. Řekla bych, že byste si vy tři dospělé ženské měly sednout a promluvit. Děti potřebují nějaký řád a pořádek. Trochu se u nich prostřídejte, abyste měly šanci si odpočinout. Počítám, Tvá matka chodí do práce a musí toho asi mít taky až nad hlavu. Nikdo nemá sil na rozdávání. Řekni babčám, že si vážíš jejich pomoci, i když jim to asi tak až nepřipadá, ale na druhou stranu že jako matka, by z nich nejmladší a nejmíň zkušená, si připadᚠjako nesvéprávná, když jim donekonečna musíš říkat, že třeba  teď je oběd a ne mlsání. Řekni jim, že už na ty spory nemᚠsílu, takže buďto se dohodnete, nebo jdeš bydlet s dětmi sama do azylového domu, aby ses naučila postavit se na vlastní nohy, nebo si najdeš pronájem, abys měla nárok na nějaké ty sociální dávky. Že prostě jiné východisko nevidíš. Domluv se s nimi, že třeba jeden den dva  v týdnu si děti vezmou k sobě a Ty si doma něco uděláš, na co s dětmi nemᚠčas, nebo prostě doma nebudeš vůbec. I kdybys měla vzít kolo a jet dvacet kilometrů tam a dvacet jen zpět, nebo kdyby sis šla na dvě hodiny zaplavat a pak doma spala u TV, to je jedno. Nebo jeď ke kamarádce na celý víkend, babči to snad obstarají. Ono snadno se prarodičům kazí autorita, když to dítě zase vrátí rodičům  a pak kritizují, nojo, ono neposlouchá...ale že k tomu taky přiložili polínko, o tom se mlčí....A babči hlídaj spolu a a se taky spolu chytnou, když jedna bude vařit a druhá říkat, teď jim dám bonbonky....nech je pomáhat, ale nenech se tím ničit. A když s dětmi neuklidí babči hračky, tak a pak přes ně padají, až dají děti spát. Ono snadno se babčám zasahuje do Tvých práv i povinností, když Ti ty děti každodenně vracejí na noc, na večer, atd. Tak jim dopřej, aby si je nechaly až do rána. Jinak to dělá stará babi, co Tě straší? Vždy Ty se dětí nezbavuješ, druzí prarodiče je snad taky mají rádi. A nebo možná chce mít babi vnoučky v dosahu, v baráku, abys je nikam nedávala? Je to nesmysl, proč by děti nemohly být u druhé strany, když jsou tam vítané. Stará babi by je potřebovala mít dva týdny v kuse sama, pak by je taky někam půjčila....ono to nějak půjde....dávej na sebe pozor, děti Tě potřebují...když se zhroutíš, nebudeš jim nic platná.

Není tady

#28 8. 11. 2014 18:35

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

DÁVÁM SEM ČLÁNEK, KTERÝ JSEM NAŠLA NA INTERNETU. ASI JE T̎KÉ PRO KAŽDOU MÁMU, CO JE SAMA, TOHLE ZVLÁDAT. S PRVNÍM DÍTĚTEM JSEM BYLA DVA ROKY SAMA. BYLO TO T̎KÉ A BÝVALO MI SMUTNO.TAKY JSEM OBČAS VYLÍTLA A PAK MĚ TO MRZELO.BYDLELA JSEM ALE SAMA A S PENĚZI VYŠLA. MYSLÍM, ŽE V KAŽDÉ MLADÉ MÁMĚ SE JEDNAK PEROU HORMONY A JEDNAK NEJISTOTA, ZDA DĚLÁ VŠECHNO JAK DÍTĚ POTŘEBUJE. KDYŽ JE ALE NA VŠE SAMA A KDYŽ SE NEDOSTÁVÁ PENĚZ, TO MUSÍ POLOŽIT KAŽDOU.
Dneska ráno, když jsem dceru přebalovala měla jednu stranu zadečku fialovou. Přehnala jsem to, totálně jsem zklamala jako matka. Není to poprvé, co dostala na zadek, když nechce večer spát, ale ne tak moc. Furt na to myslím a je mi z toho špatně."

Rádi bychom si předchozí text vymysleli, ale bohužel je skutečně ze života. Našli jsme ho na webu mojetehotenstvi.cz a týká se rok a půl starého dítěte...

Když je máma zoufalá

"Tak jsem se dnes ráno probudila vedle svý osmnáctiměsíční holčičky a bylo mi do breku. Ona je skvělá, jsem ráda že jí mám, ale občas to prostě nezvládám, protože jsem na ní sama už od narození. Když jí bylo půl roku, našla jsem jí tatínka, jenže ten nás nedávno opustil, a od té doby to prostě nezvládám. Ona je šídlo, strašně zlobí, pořád rabuje šuplíky... Tak na ni řvu a to nedělá, můžu řvát dvacetkrát denně, a nic. Občas dostane přes ruku, když už mi ujedou nervy, ale včera jsem totálně selhala," svěřuje se maminka na webu mojetehotenstvi.cz.

Čtěte také: Tělesnými tresty dětí si léčí komplexy dospělí!

"Chodí spát kolem deváté hodiny, ale to i musím jít lehnout s ní a čekat, než usne. Tak jsem včera šla zase, ale neusnula, bojkotovala to, a já nervní, protože jsem si chtěla jít umýt hlavu. Dávala jsem ji spát opakovaně, ona vždy vylezla z postele a šla za mnou, já ji vždycky dala na dupu a vrátila do postele. Večer chci mít prostě klid. Bohužel neumím ovládat svou ruku, když mám nervy, dala jsme jí pokaždé hodně na zadek, asi desetkrát, pak už i brečela. Usnula v jedenáct hodin, a já mohla konečně do vany! Jenže mně to bylo tak líto, proto jsem si ji dala do postele a spala s ní a hladila ji. Brečela jsem, a teď brečím taky, když to píšu, tak mě to mrzí. Už to nikdy neudělám, maximálně jen plácnutí na zadek, ale ne toto. Je tu taky někdo takový, nebo jsem jen já taková kráva, která mlátí svoje dítě?" ptá se.

Doporučujeme: Babička bije vnuka, aby ho naučila na nočník

Možná vás to překvapí, ale maminky, které odpovídaly - a že jich byla spousta - sice připouštěly, že miminka se bít nemají, nicméně přesto tu nešastnici ještě utěšovaly. Tak trochu měly pravdu.

Mlčení jehňátek

"Pokud rodiče bijí malé děti, je to obvykle kvůli vlastním vnitřním konfliktům. Pro samotnou ženu bez partnera představuje mateřství fyzicky i psychicky náročnou a vyčerpávající zátěž. Občas situaci nezvládne a svou frustraci, podráždění, ale i přirozenou lidskou agresivitu si vybije na jediném dostupném slabším tvorovi, miminku. Trestané dítě se rozpláče, mámě se uleví," vysvětluje mechanismus fungování pražská psycholožka Vlasta Svobodová.

Miminka se nebijí!

Často tak postupují matky, které samy byly v dětství trestané, a proto nyní považují fyzické tresty za normální výchovný prostředek. Jenže tomu tak není. Bití malých dětí nemá vůbec smysl - batolata nedokážou rozlišit příčinu a důsledek, netuší, proč jim maminka - jejich jediná jistota v neznámém světě - způsobuje bolest. Zejména ve výše popsaném případě, kdy máma jednou vezme dceru do postele a mazlí, a podruhé ji za totéž tvrdě potrestá.

Jedinou možnou cestou, jak batole vychovat, je důslednost. I malé dítě by mělo vědět, co smí a nesmí, mít jasná pravidla chováním, kterým bude rozumět. A když je porušuje? Snažte se ovládnout, ošidit, vysvětlit. Rány nepomohou - jen vyvolají začarovaný kruh: Kdo býval jako dítě bit, sám bude bít svoje děti...

Není tady

#29 8. 11. 2014 18:44

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zoufalko, kde bydlis? Alespoň přibližně. Napis mi to prosím do soukromé zprávy. Tedy pokud chceš.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#30 11. 11. 2014 6:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

zoufalka89 napsal(a):

Tatinek plati 3000 podle rozsudku by mel 5000. Kdyz se ptam co s tim mohu delat na soc a ruzne tak nic mam byt rada ze neco plati ze ma snahu...hmm  no a kdyz chci nejake davky tak mam pry uvest tech 5000 a mam si to z nej vymoct. Z te logiky uradu je mi spatne.

J vim ze az povyrostou tak snad bude malicko lepe . Praci mam snad jistou. Nic moc ale nejhorsi take ne.

nevěřím, že ti řekli, že mᚠbýt ráda, že platí aspoň něco, protože rada je snadná- podat si návrh na výkon rozhodnutí.
a pokud o něco žádᚠ- nevím o co, protože pokud bydlíš v domě , který je zkolaudovaný jako jedna bytová jednotka, jsi společně posuzována se svou matkou (otcem) a její matkou a jejím  manželem.

Ja ji verim,ze ji tohle na socialce rekli.....kdyz me pred rokem telefonovala soudkyne a rekla me,ze s mym pripadem vymahani alimentu nic uz delat nebudou a ja se ohradila,ze jsem tolika let o tohle bojovala,rekla me,ze takovych nas je.......pristup nekterych statnich uredniku je hrozny,uz jsem se s takovym jednanim v zivote setkala 2x

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#31 11. 11. 2014 6:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥

pristup nekterych statnich uredniku je hrozny
To sice je... ale na druhou stranu mi řekni, CO by měli konkrétně dělat?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#32 11. 11. 2014 6:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

marvika napsal(a):

Děti zlobí, když se nudí., zkus je utahat jen tím, že je vezmeš na dlouhou procházku, na hřiště, vezmi jim odstrkovadlo, teple obleč a jeďte nasbírat barevné listy, nemusíte daleko, jen abys je měla pod dohledem a nic je nepřejelo. hřiště, ohrazený dvůr, vezmi si teplý čaj do termosky, nějaký polštář pod sebe a jen dohlížej. Moje děti (i vnoučata) chodí ven za každého počasí, i když je potom musí strčit do vany na rozehřátí a celé převlíknout. Možná je tam u vás nějaký kroužek maminek s předškoláky, tam mívají programy pro děti na půlden a maminky se zapojují. Když je nechᚠaby se dívali na telku, nebo aby si samy hráli, to tak malé děti sami neumí. Moje vnučka (3roky) zvládne 10 minut pohádky v televizi, víc ne a tak to mají všechny děti. Hodně aktivit, sedni si s nima na zem a postavte si dráhu pro auta z kostek, a si jezdí, musíš pro ně vymyslet nějakou činnost cca po 15  minutách, jinak je opravdu unudíš a nenaučíš je si hrát samotné. Ty je musíš vychovávat, a že babi přiběhne a utěšuje, když ty zařveš? Snad máte oddělené bydlení, tak je babičce předej na hodinu, že si potřebuješ vytřít (umejt okna, cokoliv) a za hodinu si je převezmi, ona je tu chvíli zvládne a ty si odpočineš. Sbírejte kaštany, žaludy, na internetu jsou pěkné výrobky z šišek, a ti pomůžou nasbírat hloh, větvičky listy a nandejte do truhlíků za okno, děti rádi pomáhají, ale musí se k tomu přistrčit. Sedět a koukat, jak "zlobí" to ještě nikdy žádné matce nepomohlo. Já byla od 5 let mladší dcery (postižené) sama na dvě děti, bez alimentů (jednou za 3 měsíce něco poslal), rodiče pomáhali s jídlem, já věčně s dítětem na OČR, princezna do 18 let  12 operací, legrace to nebyla, ale největší pomoc v každé situaci najdeš na konci své vlastní ruky.

Souhlasim s Marvilkou a Evou.S detma jsem chodila kazdy den ven a kazdy patek do divadla rolnicka na loutkove divadlo.Detem se musis venovat jinak se nudi a zlobi.Kdyz je nevezmes ven ty,proc je nevezme ven babicka?S takle malyma detma jsem take zustala sama a take me bylo 25 let.Financne jsme teda na tom nebyli tak spatne jako ty,ale financne me nepodporoval vubec nikdo.Je teda pravda,ze me nasi davali kraliky a vajicka.A obcas mamka privezla detem obleceni ze sekace.
Kdyz byli deti doma zabavili se omalovankama,papirama,pastelkama.Proste si kreslili.Kdyby jsme byli cely den v byte tak bych s nich taky zesilela.Zlobili by stejne jako ty tvoje.Spise zacni neco delat pro deti....
Jinak byvalemu dej exekuci na plat....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#33 11. 11. 2014 6:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

pristup nekterych statnich uredniku je hrozny
To sice je... ale na druhou stranu mi řekni, CO by měli konkrétně dělat?

Nelhat -v pripate zadosti synovi o davky hmotny nouze.Urednik co lze tam nema co delat

Není tady

#34 11. 11. 2014 6:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nelhat -v pripate zadosti synovi o davky hmotny nouze.
Aha... já si naivně myslela, že mluvíš o výživným - "ze s mym pripadem vymahani alimentu nic uz delat nebudou".
A jak jste se dozvěděli, že "lže"?

Není tady

#35 11. 11. 2014 7:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Aha... já si naivně myslela, že mluvíš o výživným - "ze s mym pripadem vymahani alimentu nic uz delat nebudou".

Psala jsem snad o 2 pripadech laxniho jednani uredniku ne jen o jednom,tak neprekrucuj.
Jednani soudkyne me tenkrat hodne vytocilo......

Není tady

#36 11. 11. 2014 7:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Psala jsem snad o 2 pripadech laxniho jednani uredniku ne jen o jednom,tak neprekrucuj.
No... psalas o výživným a dvou případech... to je pravda. Ale o dávkách ani uk, to až potom... tak mě nevosočuj z překrucování, prosím. Já fakt nemůžu vědět, co si myslíš...

Není tady

#37 11. 11. 2014 7:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Tenktat nam pomohla ohledne davek hmotne nouze jedna hodna urednice s netu ,ktera ty davky hmotne nouze dela.Presne me vypocetla kolik ma syn dostat......kdyz tam byl syn osidili ho o 3 tisice korum,rekli mu,ze na tu davku co jsem mu rekla,ze nema narok.....tak jsem tam dosla ja,me rekli to same a ja se zacala ohrazovat znamou co dela davky hmotne nouze v jinem meste a,ze pokud na to narok tady nema,ze se odvolame,protoze vime,ze syn narok ma.Do 2 dnu mu prislo rozhodnuti a priklepla davka o kterou jsme zadali.

Není tady

#38 11. 11. 2014 7:19

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jinak me vytocilo i pred lety,kdyz jsem kvuli neplaceni vyzivneho byla na kriminalce a jedna vysetrovatelka me sdelila,ze pokud neplatici otec je nezamestnyny je mu dluh za danne obdobi smazan.Kdyz jsem se ohradila tak me rekla,ze snad musim pochopit,ze kdyz je nezamestnany,ze nema s ceho platit.....to me doslova vyrazila dech.
Ale matka se o deti musi postarat v kazde situaci,otec nemusi nic,to mame zakony.

Není tady

#39 11. 11. 2014 7:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Nastesti ta doba vecneho behani na policii a soudy je za mnou.Bylo to naprosto zbytecne
Na dobu kdy byli deti hodne male vzpominam velice rada....

Není tady

#40 15. 11. 2014 17:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Zoufalka, nemohla by si skúsi robi niečo z domu? neviem, akú mᚠkvalifikáciu, ale napr. účtovníctvo sa dá robi aj doma, dá sa niečo prepisova... skoro-nevesta mala internetový obchod a teraz si otvára už kamenný...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí