Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 6. 11. 2014 11:01

zoufalka89
♥------

Nezvladam uz nic, nevim jak dal :(

Jsem samozivitelka, 25let, 2 deti kluci 3,5r a 2r . Jsou nesmirne zivy a neposlusni. Me absolutne neposlouchaji a ja uz nemam silu. Temer jsem rezignpvala. Bydlim v r.dome s bytovyma jednotkama. V dalsich bytech bydli moje babicka a v dalsim mamka. Obe je jen rozmazluji a vychovu stezuji. Kdyz kluka poslu do kouta bouchnul brachu treba tak breci babicka prilitne me sjebe a kluka zachrani. Pak mam mit nejaky respekt. Hracky dostanou rpzbiji a babi jim koupi hned nove. Niceho si nevazi. A to nemluvim o neustalych sladkostech co bych take radso nevidela. Mluvila jsem o tom s babickama stale a vysledek zadny. Kdyz ji reknu ne ted mu to nedavej budeme obedvat tak se urazi a rekne tak ja jim uz nic nekoupim. To je hruza. Jenze tady byt musim. Kluci uz jsou opravdu nezvladatelno. S babickama jsou zlaty nic po nich nechce. A nepoustet je k nim to tadyroste neni mozny. Penize co mam je 7800 a po poplaceni mam 1800 na mesic. Bez babicek bych nas neuzivila. Brigady neustale shanim ale s detma co muzu delat. Starsiho mi ted do skolky nevzali a nikdo mi je na dlouho nepohlida. 1x14dni jezdi na vikend k tatovi. To je balzam na nervy. S tech penez jsem zoufala. Nemuzu se naa nic tesit, nic me netesi. Posledni mesic uz jenom stekam jsem protivna a k nicemu. Tento tyden jsme vsichni 3 nachcipani to je des. Mela jsem jeden 3 mesicni vztah a zjistila jse, ze me chlap jen vyuzil. Hnusne. Tak zase sama. Ale to me netrapi. Uz radsi sama dokud se nedam do kupy. Ale nevim jak. Jestli to  zvladnu sama ci nikoliv. Uz proste nemuzu ...  jsem k nicemu. sad(
Prozila jsem hodne tezkych chvil. Treba v tehu se starsim kdyz jsme zustali sami bylo strasne a zvladli jsme to. Zvladali az ted mesic jsem na dne. Mohla jsem dostat prisp. Na bydleni a aspon bych nas snad uzivila zdrave vsechny ale nedostala jsem ho tento barak je 100lety a nema kolaudaci uz a ani zkolaudovat pry asi nepujde. Navuic hned pote prisla na me exekuce 10tis z doby kdy mi bylo 18 uplne nezodpovedna jsem. No zaplatili jsme to ale s tim ze to budu splacet zustava mi 800 na mesic. To me proste uz znicilo uplne. Ja bych proste chtela jen normalne zit, vychovavat si svoje deti , mit na jidlo moct s nima nekam chodit, moct si zajit treba s kamaradkou na kavu ale ne. Nemuzu. Nedokazu se z toho vyhrabat. Na vsechny jsem protivna nikdo nechape proc. Jsem asi k nicemu. Chtela bych z toho ven ale sama to nezvladnu a nejakeho psychologa pres pojistovnu ktery me bude mit jako nejakou polozku zakaznika nechvi.. nebo psychiatra prasky ktere mi sice udelaji treba usmev na tvari ale muj zivot nezlepsi. Musim prijit na to jak, jak zit lepe,jak byt lepsi clovek.ale nejde mi to ; ((kapitulationgrater

Není tady

#2 6. 11. 2014 11:03

zoufalka89
♥------

Re: Nezvladam uz nic, nevim jak dal :(

Omlouvam se za chyby pisu v rychlosti a na mobilu. Deti mi tu demoluji byt.

Není tady

#3 6. 11. 2014 11:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Nejsi k ničemu. Jsi jen moc unavená. Je toho na Tebe opravdu hodně. Taky jsem kdysi byla - ještě při MD závislá na rodičích,  ale do práce mě po MD vzali, takže aspoň finance byly vyřešeny.
Zkusila sis svých pocitech promluvit s babičkama - že už nemůžeš?

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4 6. 11. 2014 11:56

zoufalka89
♥------

Ne to bohuzel s babickou to opravdu nema smysl a s moji mamkou... ona to vi... ale nijak mi v tom nemuze pomoct. Pomaha mi tak ze nam dava nejake jidlo co nosi z prace.. treba za levno co by vyhodili.. potukany nehezky ovoce,zeleninu skoro zadarmo, vajicka kde je jedno rozbite za levno, a veci co se musi co nejdriv spotrebovat . Hlady neumremi i kdyz musime jist co je
evne a dostanem nez co bych chtela zdraveho vyzivneho dobreho to si moc nemohu vybirat (),bydlet mame kde ale s moji psychikou mi nepomuze. Financne nijak. Kluky si obcas na hodinku vezme jednoho dva jen vextra pripadech . Asi bych si nemela. Ak stezovat jsme zdravi, a nejhlavnejsi veci mame. Ale ja chci zit nejak lepe malicko ne jen proste prezivat sad(

Není tady

#5 6. 11. 2014 12:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No to ti věřím. Až kluci ještě trošku povyrostou a vezmou je do školky - je potřeba žádat zavčas  a možná by ti v tom pomohly i soc. pracvonice - aby ti je pak vzali přednostně a mohla sis jako samoživitelka najít práci. Jakoukoliv. Pak budeš mít nějakou tu korunu a trošku si odpočneš i od dětí. O tatínkovi nepíšeš, tak asi nefunguje. Jestli ani neplatí, zkus v tom něco podniknout. I když vím, že pokud chlap platit nechce, těžko se to vymáhá.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6 6. 11. 2014 12:35

zoufalka89
♥------

Tatinek plati 3000 podle rozsudku by mel 5000. Kdyz se ptam co s tim mohu delat na soc a ruzne tak nic mam byt rada ze neco plati ze ma snahu...hmm  no a kdyz chci nejake davky tak mam pry uvest tech 5000 a mam si to z nej vymoct. Z te logiky uradu je mi spatne.

J vim ze az povyrostou tak snad bude malicko lepe . Praci mam snad jistou. Nic moc ale nejhorsi take ne.

Není tady

#7 6. 11. 2014 12:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No, tak to je super s tou sociálkou usch. Zkus mu  pohrozit, že to dᚠk soudu, aby aspoň část dlužné částky doplatil. Ale faktem je, že když aspo´něco platí, kdoví, jestli by se tím soud zabýval.  To by ti řekli možná v nějaké právní poradně.
A vid횠 - práci snad budeš mít, tak to je fajn. Opravdu bude líp.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8 6. 11. 2014 14:19

Mendy
♥♥♥♥♥--

zoufalka89 napsal(a):

Tatinek plati 3000 podle rozsudku by mel 5000. Kdyz se ptam co s tim mohu delat na soc a ruzne tak nic mam byt rada ze neco plati ze ma snahu...hmm no a kdyz chci nejake davky tak mam pry uvest tech 5000 a mam si to z nej vymoct. Z te logiky uradu je mi spatne.

J vim ze az povyrostou tak snad bude malicko lepe . Praci mam snad jistou. Nic moc ale nejhorsi take ne.

Hm klasika. Měla ses tam těch státních lehkoživek optat jestli nemají volnou židli, že si tam za ty peníze sedneš s nima a tyhle rady budeš rozdávat taky. Ani VŠ na to nepotřebuješ.

Není tady

#9 6. 11. 2014 15:25

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Zoufalko,
k psychologovi nechceš, prášky také nechceš, vymáhat peníze po otci také necheš.... když nic nechceš, jak to chceš vyřešit? Možná čekᚠna zásah Boha, ale tak to bohužel nefunguje. Domluv se třeba s otce, a si vezme obě děti na týden, dej se dohromady, odpočiň si, uvař si čaj, dívej se na televizi, běž na procházku... a rozmysli si strategii, co budeš dělat. Protože bez akce není reakce a nic se nezmění. Buď můžeš čekat, až ti děti vezmou do školky a věřit, že se to pak zlepší nebo pro to udělat maximum, ne NECHCI a NECHCI.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#10 6. 11. 2014 16:00

Mendy
♥♥♥♥♥--

Škoda, že se nedá rozpoznat s těhotenstvím jestli rodičům nezačnou být děti jednou přítěží - "soudíme se o děti, on je taky nechce"

Není tady

#11 6. 11. 2014 16:20

zoufalka89
♥------

Ppsychologovi bych snad i sla ale neumim si predstavit prijit k dr. A rikat mi ze mam deprese. Prasky nejsou reseni.... ty mi zivot nezmeni. Alimenty byvh rada vymahala zjistovala jsem vsude i s pravnikem a soc a na soudu. A nic. Nakonec jsem rada ze plati aspon takhle. Bojovat se systemem nemam silu a aby platil exekutorovi a pro deti by uz pak nezbyly ani ty 3tis to ne. Holt tak. Radeji bych nekde vydelala kdyby to slo sad
Samozdrejme ze CHCI snazila jsem se a vse se vetsinou podelalo takze jsem v situaci kdy znova hodnotim jak na to a jsem ve slepe ulicce. A psychiku uz mam uplne r.. nemam silu. Ano ten klid bych potrebovala ale neni moznost. Snad az odjedou na vikend. Trosku uz se modlim jen za zazrak to je fakt. Chjo. 1xjsem si dovolila poprosit otcovu stranu aby meli kluky o den dele v poradku otcova strana. Komunikuji s ex.tchyni tatinek se mnou nekomunikuje. Alemoje babi na me hlasila ze o deti prijdu, ze jim je tam strkam a hrozny reci. Tohle me nici. Ona nedokaze ani trochu pochopit v jake jsem situaci porad jen cse spatne. Kez b X ch mohla kamkoliv jinam.

Není tady

#12 6. 11. 2014 18:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

zoufalka89 napsal(a):

Ppsychologovi bych snad i sla ale neumim si predstavit prijit k dr. A rikat mi ze mam deprese. Prasky nejsou reseni.... ty mi zivot nezmeni. Alimenty byvh rada vymahala zjistovala jsem vsude i s pravnikem a soc a na soudu. A nic. Nakonec jsem rada ze plati aspon takhle. Bojovat se systemem nemam silu a aby platil exekutorovi a pro deti by uz pak nezbyly ani ty 3tis to ne. Holt tak. Radeji bych nekde vydelala kdyby to slo sad
Samozdrejme ze CHCI snazila jsem se a vse se vetsinou podelalo takze jsem v situaci kdy znova hodnotim jak na to a jsem ve slepe ulicce. A psychiku uz mam uplne r.. nemam silu. Ano ten klid bych potrebovala ale neni moznost. Snad az odjedou na vikend. Trosku uz se modlim jen za zazrak to je fakt. Chjo. 1xjsem si dovolila poprosit otcovu stranu aby meli kluky o den dele v poradku otcova strana. Komunikuji s ex.tchyni tatinek se mnou nekomunikuje. Alemoje babi na me hlasila ze o deti prijdu, ze jim je tam strkam a hrozny reci. Tohle me nici. Ona nedokaze ani trochu pochopit v jake jsem situaci porad jen cse spatne. Kez b X ch mohla kamkoliv jinam.

Psycholog není lékař. Nedává žádné prášky, ani na deprese. Psychiatr je lékař.
Nebylo by možné, abys do práce nastoupila už teď, abys poprosila o pomoc sociálku nebo zašla do školky, aby ti vzali obě děti? Vysvětlila bys jim svou situaci. Nebo mladší do jesliček a starší do školky, třeba do jiné, když ho nevzali do první, jestli bydlíš ve větším městě. Nebo vozit děti do jiného města a najít si tam práci. Přišla bys i na jiné myšlenky, pomohla si finančně.

Upravil(a) Eva. (6. 11. 2014 18:19)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#13 6. 11. 2014 18:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

zoufalka89 napsal(a):

Tatinek plati 3000 podle rozsudku by mel 5000. Kdyz se ptam co s tim mohu delat na soc a ruzne tak nic mam byt rada ze neco plati ze ma snahu...hmm  no a kdyz chci nejake davky tak mam pry uvest tech 5000 a mam si to z nej vymoct. Z te logiky uradu je mi spatne.

nevěřím, že ti řekli, že mᚠbýt ráda, že platí aspoň něco, protože rada je snadná- podat si návrh na výkon rozhodnutí.
a pokud o něco žádᚠ- nevím o co, protože pokud bydlíš v domě , který je zkolaudovaný jako jedna bytová jednotka, jsi společně posuzována se svou matkou (otcem) a její matkou a jejím  manželem.

Není tady

#14 6. 11. 2014 18:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

No, tak to je super s tou sociálkou usch. Zkus mu  pohrozit, že to dᚠk soudu, aby aspoň část dlužné částky doplatil. Ale faktem je, že když aspo´něco platí, kdoví, jestli by se tím soud zabýval.  To by ti řekli možná v nějaké právní poradně.
A vid횠 - práci snad budeš mít, tak to je fajn. Opravdu bude líp.

proč jenom pohrozit?

Není tady

#15 6. 11. 2014 18:58

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

zoufalka89 napsal(a):

výživné má přednost před dluhy.

Není tady

#16 6. 11. 2014 19:07

marvika
♥♥♥♥♥♥-

Děti zlobí, když se nudí., zkus je utahat jen tím, že je vezmeš na dlouhou procházku, na hřiště, vezmi jim odstrkovadlo, teple obleč a jeďte nasbírat barevné listy, nemusíte daleko, jen abys je měla pod dohledem a nic je nepřejelo. hřiště, ohrazený dvůr, vezmi si teplý čaj do termosky, nějaký polštář pod sebe a jen dohlížej. Moje děti (i vnoučata) chodí ven za každého počasí, i když je potom musí strčit do vany na rozehřátí a celé převlíknout. Možná je tam u vás nějaký kroužek maminek s předškoláky, tam mívají programy pro děti na půlden a maminky se zapojují. Když je nechᚠaby se dívali na telku, nebo aby si samy hráli, to tak malé děti sami neumí. Moje vnučka (3roky) zvládne 10 minut pohádky v televizi, víc ne a tak to mají všechny děti. Hodně aktivit, sedni si s nima na zem a postavte si dráhu pro auta z kostek, a si jezdí, musíš pro ně vymyslet nějakou činnost cca po 15  minutách, jinak je opravdu unudíš a nenaučíš je si hrát samotné. Ty je musíš vychovávat, a že babi přiběhne a utěšuje, když ty zařveš? Snad máte oddělené bydlení, tak je babičce předej na hodinu, že si potřebuješ vytřít (umejt okna, cokoliv) a za hodinu si je převezmi, ona je tu chvíli zvládne a ty si odpočineš. Sbírejte kaštany, žaludy, na internetu jsou pěkné výrobky z šišek, a ti pomůžou nasbírat hloh, větvičky listy a nandejte do truhlíků za okno, děti rádi pomáhají, ale musí se k tomu přistrčit. Sedět a koukat, jak "zlobí" to ještě nikdy žádné matce nepomohlo. Já byla od 5 let mladší dcery (postižené) sama na dvě děti, bez alimentů (jednou za 3 měsíce něco poslal), rodiče pomáhali s jídlem, já věčně s dítětem na OČR, princezna do 18 let  12 operací, legrace to nebyla, ale největší pomoc v každé situaci najdeš na konci své vlastní ruky.

Není tady

#17 6. 11. 2014 19:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Přidávám se k marvice a potvrzuji její slova.
Když byly mé děti malé, chodila jsem s nimi taky co nejvíc ven, dopoledne i odpoledne. A doma jsme dělali různé věci, co je bavily.
Nedávno jsem měla u sebe vnoučata - 4,5 roku a 2 roky. Také jsme chodili co nejvíc ven, i když byla zima a třeba mrholilo. Dobře se obléknout a obout a je to fajn. Malovali jsme křídou na chodník, krmili kachny, vedli šiškovou "válku"...
Choď s nimi ven co nejvíc nejenom kvůli nim, ale i kvůli sobě. Uběhne vám rychleji den, děti to venku baví a dá se tam dělat spousta zajímavých věcí.

Není tady

#18 6. 11. 2014 19:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

děti zlobí když se nudí.. vem si rady marviky a evy k srdci

Není tady

#19 6. 11. 2014 19:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě mě napadlo, mé děti a teď i vnoučata baví, když spolu vaříme anebo pečeme. Sice to trvá trošku déle big_smile , ale je to moc prima zábava.

Není tady

#20 6. 11. 2014 19:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

děti zlobí když se nudí
S tím se nedá nesouhlasit... leč neřekla bych, že je to zoufalky hlavní problém...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#21 6. 11. 2014 19:54

Lonela
♥♥-----

Zoufalky hlavní problém jsou peníze. Od nich se vše odráží.
Musíš to mít velmi těžké bez manžela/táty, jak po stránce psychické, tak po té finanční. Najdi si práci a zvýšíš své příjmy, píšeš že mᚠmamku a babičku, tudíž ti má děcka kdo hlídat.
Klobouk dolů před každou samoživitelkou.

Není tady

#22 6. 11. 2014 20:36

miaa
♥♥♥♥♥--

Hele, já se takhle žrala snad 7 let, než jsem konečně si došla k lékaři pro antidepresiva. Následně jsem si nadávala, že jsem to měla udělat dřív. Mohou přijít skutečné těžké stavy deprese a to nechtěj zažít. Neboj, nebudeš první ani poslední, dnes tam chodí málem každý, hlavně z nás, samoživitelek, pak lidi bez práce, se špatným věkem a tak. A od ledna budou návštěvy lékaře zase zadarmo.
My celý život bez výživného...občas bez práce...a bez pomoci babiček, navíc zvýšená nemocnost moje i dceři.
Takže nejsi na tom nejhůř, nemusíš utíkat z bytu a nejsi na ulici. A snad ti nehrozí, že tě vyhodí z bytu! Což jiným třeba ano. 10 let jsem si nekoupila nový kabát, sekáč  byl můj  nejlepší kamarád.
Zkus hledat práci, ale budeš muset zapřít děti, jinak tě nevezmou. A než najdeš práci, to bude trvat a tomu jednomu už budou 3 a to ho vezmou.
JO, jestli jsou kluci živí, tak je nějak unavit-sportem, oblíbenou činností, hlavně ne pobytem v bytě-domě. Já třeba se 3-letou jsem jela na kolečkových bruslích jezdit na normálních (ledových), pak domů. Sousedka se smála, ale chtěla jsem dítě naučit co nejdříve sportu. Kolo-lyže-plavání...mimibazar seženeš levně. Anebo se tyto věci dědí nebo půjčují. Änebo udělej poradu s babičkami.
Já jsem v nouzi chodila do mateřských center, kde každý přispíval sumou, jakou mohl dát za půlden pobytu a často jsem neměla 10 kč, abych přispěla....Ale děti si hrály, nebo kreslily nebo prostě něco a najdeš tam maminky s podobným osudem a uleví se ti, že v tom nejsi sama.
Přece se nechceš dostat do stavu jako já, že jsem nebyla schopna vyjít z bytu třeba klidně 14 dnů a jen lékař pod hrozbou nemocnice mne přinutil jít k němu na kontrolu. A o dalším ani nechci psát.

Není tady

#23 6. 11. 2014 21:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Zoufalko, já myslím, že jsi v roli oběti. Tzn. vinu dávᚠokolí. Je jedna cesta: pořádně se naštvat, vzít život do svých rukou a vyřešit to. Stěžování ti nepomůže. Neříkej, že to nejde, hledej cestu, kudy to jde. Třeba to bude chvíli trvat, ale ta cesta se vždycky najde.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#24 6. 11. 2014 21:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Souhlasím s Marvikou a Evou. Venku přijdeš i ty na jiné myšlenky a zapomeneš na chmury a starosti.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#25 6. 11. 2014 22:01

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Zoufalko, já si myslím stejně jako Judyna, že jsi v první řadě strašně unavená, vyčerpaná. A zdá se mi, že že nejvíc pro sebe použitelného najdeš v radách dam, které to zažily taky na dlouhý běh a zvládly a přežily - Marviky a Mii.
Držím palce! pussa

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí