Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 11. 2014 21:42

Lonela
♥♥-----
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 41

Večerní návštěva hřbitova

Chodím pravidelně každou neděli na hřbitov, dnes jsem se ale rozhodla, že tam půjdu po setmění. Vždy jsem měla z takové návštěvy strach, dnes jsem ale byla překvapena. Když jsem tam dorazila, bylo tam ještě spousta lidí, což jsem tak nějak čekala v tento den. Po nějakém čase jsem tam ale zůstala sama a cítila jsem se překvapivě dobře. Postála jsem u hrobu rodičů a prarodičů, pak se prošla mezi hroby a vyrazila k domovu. Mám z toho zvláštní, ale takový hezký pocit. Vůbec jsem necítila strach. Možná je to tím, že spousta těch rozsvícených svíček v tento den nedělá hřbitov tak tajemný, opuštěný a strašidelný. Nevím.

Není tady

 

#2 2. 11. 2014 22:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Večerní návštěva hřbitova

Když byl byl syn malý, chodili jsme jenom  potmě. A rozsvítili pár svíček na opuštěných a zapomenutých hrobech.
Synovi to zůstalo doteď - byli se slečnou na hřbitově až po setmění.
Strach? Tak ten jsem na hřbitově necítila nikdy.
To je fajn, žes to zkusila.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 3. 11. 2014 14:54

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Večerní návštěva hřbitova

Na hřbitově je pokoj. Nekonečný klid a smíření. Tedy pokud zrovna nepotkᚠrákšasy. Ovšem ti jsou ve zdejších krajích poměrně vzácní. tillfreds


Crabat

Není tady

 

#4 3. 11. 2014 14:59

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Večerní návštěva hřbitova

Právě po setmění je hřbitov nejhezčí. Je tam klid a ticho.

Není tady

 

#5 3. 11. 2014 15:19

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Večerní návštěva hřbitova

Každému, kdo není naladěný dovnitř, je tam trochu ouzko; kdo nevzpomíná anebo nerozjímá, cítí, že tam jaksi nepatří. A proto je tam každé zahloubané duši úplně báječně. Zvláště pak po setmění. wink Jenom ti rákšasové, nebo nedej bože rákšasí!., tam neradno je potkat.


Crabat

Není tady

 

#6 3. 11. 2014 15:28

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Večerní návštěva hřbitova

Neveřim na žádné tyhle bytosti - strašidla, hejkaly, klekánice, nebo chceš-li - rákšasí. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala, ani neznám případ, že by tyto bytosti někomu někdy ublížily. Ublížit člověku může vždycky zase jenom člověk roll

Upravil(a) Mendy (3. 11. 2014 15:29)

Není tady

 

#7 3. 11. 2014 15:30

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Večerní návštěva hřbitova

Já se na hřbitově bojím, ale nikoli zemřelých, nýbrž zlodějů a přepadávačů, kteří se tam v hojné míře vyskytují. Když jsou Dušičky, tak se nebojím, to je tam spousta lidí a je tam krásná mystická atmosféra s těmi světýlky na hrobech.

Není tady

 

#8 3. 11. 2014 15:46

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Večerní návštěva hřbitova

Mendy napsal(a):

. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala

A ani nesetkáš, Mendy smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#9 3. 11. 2014 16:14

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Večerní návštěva hřbitova

Dělám si srandu, Mendy, jasně že se tam s nimi nesetkáš. Ale jak říká Ivana, mohl by se tam objevit nějaký pobuda, tedy inkarnovaný rákšasa do lidské sféry, a to by pak nebyl zrovna příjemný zážitek. Ovšem jinde tady hovoříte, že ono se to nestane, když si to sami nepřitáhnem (totiž fascinací zlem, na které neustále podvědomě myslíme), a s tím bych úplně a beze zbytku souhlasil.


Crabat

Není tady

 

#10 3. 11. 2014 18:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Večerní návštěva hřbitova

mohl by se tam objevit nějaký pobuda
Kdyby jen pobuda... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Před pár lety jsem si to metelila zmrzlým těsně předvánočním hřbitovem chvilku před zavřením, tedy téměř prázdným... a bála jsem se fest - ne toho, že někoho potkám, ale že někdo potká mě - neidentifikovatelnou siluetu v dlouhým kabátě, šálu přes hlavu, která se vynoří zpoza náhrobku... a buď mě někdo preventivně bací nebo budu křísit... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 3. 11. 2014 18:56

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Večerní návštěva hřbitova

Mezitím však už ale tvůj palec stahoval ostatní prsty do karatistické dlaně a Ty, v každém okamžiku připravena zaujmout obranný postoj, jsi druhou rukou svírala kabelku, abys ji případně použila jako úderný nástroj ve smyslu cepínu, kladiva anebo v některých vyhrocených situacích osvědčeného válečku na nudle. wink


Crabat

Není tady

 

#12 3. 11. 2014 19:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Večerní návštěva hřbitova

Milej Crabate - jen kdybys věděl, co se mi stahovalo... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 3. 11. 2014 19:10

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Večerní návštěva hřbitova

Hehehe vissla hehe


Crabat

Není tady

 

#14 3. 11. 2014 20:54

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Večerní návštěva hřbitova

Crabat napsal(a):

Hehehe vissla hehe

V jednom kočka, krysa a netopýr v podobě malého otravného chlupáče vissla


Zpomal.

Není tady

 

#15 4. 11. 2014 8:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Večerní návštěva hřbitova

na cintoríny som chodila odjakživa, a odjakživa rada. Buď preto, že ma stará mama často na jeden vodila (k starému otcovi), alebo možno preto, že som si pritiahla niekoho, kto sa potom na nich dobre cítil... hmm a spríjemnil ich aj mne. ažko poveda, už ho pri sebe/v sebe nemám (aspoň to tak cítim) a opýta sa niet koho. Bᝠsom sa konkrétne mŕtvych nebála asi nikdy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#16 4. 11. 2014 8:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Večerní návštěva hřbitova

Mendy napsal(a):

Neveřim na žádné tyhle bytosti - strašidla, hejkaly, klekánice, nebo chceš-li - rákšasí. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala, ani neznám případ, že by tyto bytosti někomu někdy ublížily. Ublížit člověku může vždycky zase jenom člověk roll

Strašidla sú len "penzionovaní" žudia bez telesnej schránky a je fakt, že ublíži živým je pre nich ažšie, ale že by nikdy nikomu neublížili, to by som si tvrdi netrúfala (už len tým, že napr. vystrašia...). Živí majú väčšiu moc, lebo majú to, čo mŕtvu nie a čo chcú - telo a životnú energiu. smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#17 4. 11. 2014 13:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Večerní návštěva hřbitova

Na hřbitově je pokoj. Nekonečný klid a smíření.

Ano.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#18 4. 11. 2014 21:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Večerní návštěva hřbitova

helena napsal(a):

mohl by se tam objevit nějaký pobuda
Kdyby jen pobuda... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Před pár lety jsem si to metelila zmrzlým těsně předvánočním hřbitovem chvilku před zavřením, tedy téměř prázdným... a bála jsem se fest - ne toho, že někoho potkám, ale že někdo potká mě - neidentifikovatelnou siluetu v dlouhým kabátě, šálu přes hlavu, která se vynoří zpoza náhrobku... a buď mě někdo preventivně bací nebo budu křísit... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Heleno, tys literární talent! Věčná škoda, že jsi nepotkala šikovnýho mistra kameramana (se šálou ležérně kolem krku).
Přiznej se, nebála ses taky trochu, že tě tam zavřou? To se stalo mýmu tátovi a jeho povedenýmu kamarádovi z dětsví; o dušičkách se na hřbitově poněkud zapomněli a pak oba, už v dosti pokročilém věku, přelejzali plot.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#19 4. 11. 2014 21:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Večerní návštěva hřbitova

helena napsal(a):

mohl by se tam objevit nějaký pobuda
Kdyby jen pobuda... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Před pár lety jsem si to metelila zmrzlým těsně předvánočním hřbitovem chvilku před zavřením, tedy téměř prázdným... a bála jsem se fest - ne toho, že někoho potkám, ale že někdo potká mě - neidentifikovatelnou siluetu v dlouhým kabátě, šálu přes hlavu, která se vynoří zpoza náhrobku... a buď mě někdo preventivně bací nebo budu křísit... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Heleno, tys literární talent! Věčná škoda, že jsi nepotkala šikovnýho mistra kameramana (se šálou ležérně kolem krku).
Přiznej se, nebála ses taky trochu, že tě tam zavřou? To se stalo mýmu tátovi a jeho povedenýmu kamarádovi z dětsví; o dušičkách se na hřbitově poněkud zapomněli a pak oba, už v dosti pokročilém věku, přelejzali plot.

Nešlo mi to odeslat, a teď je to tu dvakrát!

Upravil(a) vrabčák (4. 11. 2014 21:09)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů