Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

#26 8. 11. 2014 6:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Postupně, když to tu nikdo neobjasnil, jsem již vyzýval...
Co kdybys namísto opětovnýho "vyzývání" věnoval tutéž energii na pochopení, že tu nikdo takovej bejt nemusí? I když ty ho zrovna teď chceš...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 8. 11. 2014 23:44

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Opakuji: "Prosím tedy o radu/zkušenost s Anuitou od někoho, kdo:
byt od LBD do OV již převáděl."


Původní formulace příspěvku zněla:
"Dokáže prosím Vás někdo objasnit co to znamená, když oba dva tvrdí že je anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

- v inzerátu to tvrdí: makléř
- v prohlášení to tvrdí: převodce práv a povinností "



DOSUD NIKDO NEOBJASNIL..., a
ani do vlákna nepřispěl KDO JIŽ od LBD do OV PŘEVÁDĚL:

- ani v jednom příspěvku nezaznělo : Vztah anuity při převodu do OV v LBD je .......(toto právě nikdo nenapsal)
- ani v jednom příspěvku nezaznělo : Převáděl/a jsem od LBD do OV a nastalo ........(co nastalo právě právě nikdo nenapsal)

Jde-li tu někomu o téma, a prosím píše.
Jde-li tu někomu o podsouvání autorovi a vyjadřování se k autorovi, tak jeho psaní tématu nepomůže.
A je-li tu někdo kdo ví jak to je, tak ten se pak jen buď baví, nebo se to již bojí napsat aby tu nebyl rozcupován jak např.malé děcko atd. viz co se stalo autorovi.

Děkuji
Beg

Není tady

 

#28 8. 11. 2014 23:53

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

helena napsal(a):

Postupně, když to tu nikdo neobjasnil, jsem již vyzýval...
Co kdybys namísto opětovnýho "vyzývání" věnoval tutéž energii na pochopení, že tu nikdo takovej bejt nemusí? I když ty ho zrovna teď chceš...

Tak když tu není ani kdo to ví, ani kdo to zná ze zkušenosti,
tak kdo a proč tedy psal tolik příspěvků? a kvůli čemu je cca  11721 x někteří odklikli? ..........

Není tady

 

#29 9. 11. 2014 16:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

tak kdo a proč tedy psal tolik příspěvků?
Ti, kteří se ti (opět zbytečně) pokoušeli cosi (marrně) vysvětlit...
a kvůli čemu je cca  11721 x někteří odklikli?
Mňo... detektivky taky nečtou jen zločinci, vyšetřovatelé a soudci, že...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#30 9. 11. 2014 22:26

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

helena napsal(a):

tak kdo a proč tedy psal tolik příspěvků?
Ti, kteří se ti (opět zbytečně) pokoušeli cosi (marrně) vysvětlit...
a kvůli čemu je cca  11721 x někteří odklikli?
Mňo... detektivky taky nečtou jen zločinci, vyšetřovatelé a soudci, že...

však ano, psal si tu každý co ví o anuitě, co ví o družstvu .... o mě ...
Takových tématických vláken zde, a informací na netu, je mnoho...

Proto šlo o to specifické spojení, když objasnit se tu přece mělo: LBD a anuita.

K tomu nenapsal celou dobu nikdo.
To je prostý fakt - neb nesouhlasí snad někdo takto to nazvat? - a si prosím založí vlákno na psycho.

Tady toto vlákno již poněkolikáté v podstatě uzavírám:
opakuji:
A již prosím píše jen ten kdo má zkušenost s anuitou při převodu do OV od LBD.

Děkuji, Beg

Upravil(a) begbegbegbeg (9. 11. 2014 22:28)

Není tady

 

#31 10. 11. 2014 10:04

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

......... ani kdo to zná ze zkušenosti.....
Ty brdo, to, co jsem psala, je zkušenost z praxe ! Je úplně jedno, jestli se domluví následující kupujíc/třeba ty, pokud na to ten dotyčný nemá/í, že uhradíš zbývající anuitu...protože ti chce prodat byt/.........nebo současný majitel bytu!  Prostě bez vyrovnání starého dluhu - anuity -  ti byt do OV nikdo nepřevede. Poté, co se anuita splatí LBD, není třeba se už o ni nikdy v životě bavit. CO ti na tomto není jasné ? Ale toto ti určitě řeknou na kterémkoliv družstvě, spolku bytů a je jedno, jak se to jmenuje. A tím byl dotaz odpovězen, ne, že ne! Já jsem tě navíc upozornila, aby sis dal pozor na jiné závazky/dluhy...ale pokud jsi nepochopil takovou maličkost s anuitou, to je pak těžké......
Připadá mi to, jako bys v obchodě nákup zaplatil a chceš odejít......ale stále se budeš k pokladně vracet, jestli mᚠzaplaceno a můžeš odejít. Když ti  pár lidí řekne, že mᚠzaplaceno, že můžeš odejít, tak ty se stále budeš k pokladně vracet a ptát se opět, zda můžeš odejít, zda mᚠzaplaceno. A pak už si tě raději nikdo nevšimne, protože není normální, jak se ptᚠstále dokola na totéž. Jasné ?dumbom

Upravil(a) Irena001 (10. 11. 2014 10:08)

Není tady

 

#32 11. 11. 2014 20:22

tendruhej
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2009
Příspěvky: 146

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Za právní radu v takto zapeklitém případu si účtuji 15000 Kč, protože je tazatel pravděpodobně v jiném stavu, jsem ochoten mu poskytnout slevu 3Kč a poradit mu jako někdo, kdo má zkušenosti s převody bytů.

Není tady

 

#33 12. 11. 2014 16:44

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

tendruhej napsal(a):

Za právní radu v takto zapeklitém případu si účtuji 15000 Kč, protože je tazatel pravděpodobně v jiném stavu, jsem ochoten mu poskytnout slevu 3Kč a poradit mu jako někdo, kdo má zkušenosti s převody bytů.

Ale proč jste tedy nepřispěl již dříve?


sice vtipné, ale chybí ten závěr zpřesnit a dopsat:

"......jako někdo, kdo má zkušenosti s převody do OV od LBD".

Těchto přispěvatelů, kteří mají: "zkušenosti s převody bytů" sem již přispělo hodně, ale téma nebylo dáno takto obecně.

Upravil(a) begbegbegbeg (12. 11. 2014 17:01)

Není tady

 

#34 12. 11. 2014 16:56

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Irena001 napsal(a):

......... ani kdo to zná ze zkušenosti.....
Ty brdo, to, co jsem psala, je zkušenost z praxe ! Je úplně jedno, jestli se domluví následující kupujíc/třeba ty, pokud na to ten dotyčný nemá/í, že uhradíš zbývající anuitu...protože ti chce prodat byt/.........nebo současný majitel bytu!  Prostě bez vyrovnání starého dluhu - anuity -  ti byt do OV nikdo nepřevede. Poté, co se anuita splatí LBD, není třeba se už o ni nikdy v životě bavit. CO ti na tomto není jasné ? Ale toto ti určitě řeknou na kterémkoliv družstvě, spolku bytů a je jedno, jak se to jmenuje. A tím byl dotaz odpovězen, ne, že ne! Já jsem tě navíc upozornila, aby sis dal pozor na jiné závazky/dluhy...ale pokud jsi nepochopil takovou maličkost s anuitou, to je pak těžké......
Připadá mi to, jako bys v obchodě nákup zaplatil a chceš odejít......ale stále se budeš k pokladně vracet, jestli mᚠzaplaceno a můžeš odejít. Když ti  pár lidí řekne, že mᚠzaplaceno, že můžeš odejít, tak ty se stále budeš k pokladně vracet a ptát se opět, zda můžeš odejít, zda mᚠzaplaceno. A pak už si tě raději nikdo nevšimne, protože není normální, jak se ptᚠstále dokola na totéž. Jasné ?dumbom

Když píšete "..to, co jsem psala, je zkušenost z praxe ! ....Poté, co se anuita splatí LBD, není třeba se už o ni nikdy v životě bavit." , znamená to tedy že je to Vaše zkušenost z praxe s anuitou při převodu do OV v LBD ?? Tedy že jste Vy  anuitu při převodu do OV v LBD zaplatila? Prosím o vyjadřování se jednoznačně.

..a co třeba příměr:
o placení rohlíku v oddělení pečiva, a o placení rohlíku rohlíku u švédského stolu ??

Upravil(a) begbegbegbeg (12. 11. 2014 22:03)

Není tady

 

#35 12. 11. 2014 21:48

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

"Tedy že jste Vy  anuitu za převod do OV v LBD zaplatila?"
anuita se neplatí za převod do OV, spalcená anuita je podmínku, která musí být před (přápandým) převeodem do OV splněna v každém bytovém družstvu (LBD nevyjímaje)

Není tady

 

#36 12. 11. 2014 22:06

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

janička25 napsal(a):

"Tedy že jste Vy  anuitu za převod do OV v LBD zaplatila?"
anuita se neplatí za převod do OV, spalcená anuita je podmínku, která musí být před (přápandým) převeodem do OV splněna v každém bytovém družstvu (LBD nevyjímaje)

(za/při  -opraveno, děkuji )

Máte prosím nějakou oporu ve vlastní zkušenosti neb v paragrafech apod., jak je to u LBD, když píšete:
"spalcená anuita je podmínku, která musí být před (přápandým) převeodem do OV splněna v každém bytovém družstvu (LBD nevyjímaje)"

..nebo je to zas jen obecně.

Není tady

 

#37 13. 11. 2014 8:31

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Begu, nevím, co konkrétně chceš slyšet, ale při převodech jakýchkoli družstevních bytů ( i u LBD) platí zákon č. 311/2013 Sb. V § 9 tohoto zákona se uvádí:
"Součástí smlouvy o převodu vlastnického práva k jednotce nebo skupinovému rodinnému domu podle tohoto zákona je ujednání o závazku oprávněného člena uhradit převádějícímu družstvu částku, která odpovídá nesplaceným úvěrům s příslušenstvím poskytnutým tomuto družstvu podle právních předpisů o družstevní bytové výstavbě, popřípadě jiným nesplaceným úvěrům, a to ve výši připadající na převáděnou jednotku nebo skupinový rodinný dům. Vlastnické právo k jednotce nebo ke skupinovému rodinnému domu lze převést až po vypořádání tohoto závazku."
Z toho je jasné, že převod (bezúplatný) družstevního bytu do osobního vlastnictví člena družstva se může uskutečnit až po splacení anuity. Ta se splácí celou dobu, co byt existuje a člen družstva ho užívá.  U jednotlivých bytů ti družstvo sdělí, zda už anuita je splacená (splácí se automaticky při platbě nájemného za byt) nebo ještě splacená není a jakou částku je třeba ještě doplatit, aby bylo možno byt převést do osobního vlastnictví.
Lidé převádějí družstevní byty se splacenou anuitou bez toho, že by si tento byt nechali převést do sobního vlastnictví z toho důvodu, aby se nemusela platit daň z převodu nemovitostí. Při převodu družstevního bytu totiž nepřevádíš vlastnictví nemovitosti (bytu), nýbrž pouze členská práva spojená s užíváním bytu.

Není tady

 

#38 13. 11. 2014 12:20

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Ivana napsal(a):

Begu, nevím, co konkrétně chceš slyšet, ale při převodech jakýchkoli družstevních bytů ( i u LBD) platí zákon č. 311/2013 Sb. V § 9 tohoto zákona se uvádí:
"Součástí smlouvy o převodu vlastnického práva k jednotce nebo skupinovému rodinnému domu podle tohoto zákona je ujednání o závazku oprávněného člena uhradit převádějícímu družstvu částku, která odpovídá nesplaceným úvěrům s příslušenstvím poskytnutým tomuto družstvu podle právních předpisů o družstevní bytové výstavbě, popřípadě jiným nesplaceným úvěrům, a to ve výši připadající na převáděnou jednotku nebo skupinový rodinný dům. Vlastnické právo k jednotce nebo ke skupinovému rodinnému domu lze převést až po vypořádání tohoto závazku."
Z toho je jasné, že převod (bezúplatný) družstevního bytu do osobního vlastnictví člena družstva se může uskutečnit až po splacení anuity. Ta se splácí celou dobu, co byt existuje a člen družstva ho užívá.  U jednotlivých bytů ti družstvo sdělí, zda už anuita je splacená (splácí se automaticky při platbě nájemného za byt) nebo ještě splacená není a jakou částku je třeba ještě doplatit, aby bylo možno byt převést do osobního vlastnictví.
Lidé převádějí družstevní byty se splacenou anuitou bez toho, že by si tento byt nechali převést do sobního vlastnictví z toho důvodu, aby se nemusela platit daň z převodu nemovitostí. Při převodu družstevního bytu totiž nepřevádíš vlastnictví nemovitosti (bytu), nýbrž pouze členská práva spojená s užíváním bytu.

..u předposlední věty prosím zpřesnit formulaci.

Děkuji

Není tady

 

#39 13. 11. 2014 12:23

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

uvedený 9§ je zde: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-311 , a je tam toho i více....

Proto znovu prosím o objasnění či vyjádření se někoho kdo má vlastní zkušenost a ze strany převádějícího do OV v LBD, nebo ze strany pracovníků LBD. Nebo i právní zkušenost.

Děkuji za pochopení toho, že agument "tak je to u všech BDdružstev", by již neměl být používán jako stěžejní.

Není tady

 

#40 13. 11. 2014 14:13

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Dotaz zněl....
Dokáže prosím Vás někdo objasnit co to znamená, když oba dva tvrdí že je anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

- v inzerátu to tvrdí: makléř
- v prohlášení to tvrdí: převodce práv a povinností

Odpověd jsi dostal!  Pokud chceš objasnění či vyjádření  /já už nechápu, čeho / , zadej tento úkol přímo konkrétnímu  LBD, třeba odpoví líp či srozumitelněji.

Není tady

 

#41 13. 11. 2014 21:57

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Irena001 napsal(a):

Dotaz zněl....
Dokáže prosím Vás někdo objasnit co to znamená, když oba dva tvrdí že je anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

- v inzerátu to tvrdí: makléř
- v prohlášení to tvrdí: převodce práv a povinností

Odpověd jsi dostal!  Pokud chceš objasnění či vyjádření  /já už nechápu, čeho / , zadej tento úkol přímo konkrétnímu  LBD, třeba odpoví líp či srozumitelněji.

Proto znovu prosím o objasnění či vyjádření se někoho kdo má vlastní zkušenost a ze strany převádějícího do OV v LBD, nebo ze strany pracovníků LBD. Nebo i právní zkušenost.

Děkuji za pochopení toho, že agument "tak je to u všech BDdružstev", by již neměl být používán jako stěžejní,
stejně tak jako "odpověď jsi už dastal" ,
když je průběžmným faktem že konkrétní něčí zkušenost _ ověřitelná odpověď tu nezazněla.

Třeba nakonec ani ještě nikdo v ČR:  do OV od LBD nic nepřeváděl smile

PS: A se toto vlákno jen neprodlužuje dalšími obecnostmi, prosím již poněkolikáté, a již píše jen ten s vlastní zkušeností.

Není tady

 

#42 14. 11. 2014 6:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

konkrétní něčí zkušenost _ ověřitelná odpověď tu nezazněla
Tak ještě jednou a  p o m a l u...
Asi tu nikdo takovej není... kdo by ti poskytl detailní bodovej popis toho, jak převáděl do/z LBD... a ještě ti případně poskytnul všechny svý doklad, aby sis je mohl "ověřit".
Je to smutný, ovšem budeš se s tím muset smířit.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 14. 11. 2014 13:42

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

begbegbegbeg napsal(a):

Irena001 napsal(a):

Dotaz zněl....
Dokáže prosím Vás někdo objasnit co to znamená, když oba dva tvrdí že je anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

- v inzerátu to tvrdí: makléř
- v prohlášení to tvrdí: převodce práv a povinností

Odpověd jsi dostal!  Pokud chceš objasnění či vyjádření  /já už nechápu, čeho / , zadej tento úkol přímo konkrétnímu  LBD, třeba odpoví líp či srozumitelněji.

Proto znovu prosím o objasnění či vyjádření se někoho kdo má vlastní zkušenost a ze strany převádějícího do OV v LBD, nebo ze strany pracovníků LBD. Nebo i právní zkušenost.

Děkuji za pochopení toho, že agument "tak je to u všech BDdružstev", by již neměl být používán jako stěžejní,
stejně tak jako "odpověď jsi už dastal" ,
když je průběžmným faktem že konkrétní něčí zkušenost _ ověřitelná odpověď tu nezazněla.

Třeba nakonec ani ještě nikdo v ČR:  do OV od LBD nic nepřeváděl smile

PS: A se toto vlákno jen neprodlužuje dalšími obecnostmi, prosím již poněkolikáté, a již píše jen ten s vlastní zkušeností.

ano i to je možné lol

Není tady

 

#44 15. 11. 2014 9:03

tendruhej
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2009
Příspěvky: 146

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Právní zkušenost či rada bude stát 14997 Kč. Mám zkušenosti s převody bytů z LBD do OV. Je to naprosto stejné jako převod z jakéhokoliv jiného BD. To, že je někdo neustále v jiném stavu a nedokáže to pochopit není stěžejní. To, že něco platí obecně bez výjimky znamená, že to platí i na konkrétní případ.

Není tady

 

#45 15. 11. 2014 9:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Obdivuju, že s takovým píp máte někteří pořád ještě trpělivost. va
Já bych ho už dávno zachžoštila, jak říká můj tatínek. stolt
Srážka s blbcem.
Ale zase, pokud chci na tvrdohlavém blbci, který si nedá říct, vydělat, tak proč ne. Třeba mu pak dojde.

Upravil(a) Eva. (15. 11. 2014 9:11)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#46 15. 11. 2014 9:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

A někdy, když to tady čtu, si zase říkám, že tohle nemůže být pravda. Že si někdo dělá legraci. Nebo že by vážně takhle žadonil a byl natvrdlej? Ne, to není možné. I když Selima říká, že všelijakých nás pánbožko má.

Upravil(a) Eva. (15. 11. 2014 9:25)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#47 15. 11. 2014 10:02

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Tisíce lidí v každém městě si převádělo a stále převádí byty do OV, jenže asi byli či jsou normální a pochopili, co byla anuita. Kdo nechápe, může se tady ptát do úmoru a nepochopí. Již to beru jako žert tento dotaz nebo nějakou úchylku. Pořád nechápu, co chce tazatel vědět. Co je anuita, mu bylo vysvětleno........

Není tady

 

#48 15. 11. 2014 11:30

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Já vůbec nechápu, co po nás beg chce. Co je anuita, mu tu bylo vysvětleno, dokonce jsem mu její zákonnou definici ocitovala, co to znamená, že je splacen už tu řeklo x lidí  a on stále není spokojen. Asi zrovna na babinetu není nikdo, kdo by převáděl byt od LBD, protože těch lidových družstev nebylo tolik jako SBD. Ale zákon mluví o družstvech, tzn., že je úplně jedno, jestli LBD nebo SBD. Já jsem svůj byt převáděla z SBD do svého vlastnictví, na družstvu mi napsali smlouvu, potvrdili, že anuita je splacena, podepsali jsme to, oni to poslali na katastr a bylo. Naprosto jednoduché. Nerozumím, co beg furt chce dalšího vědět.

Není tady

 

#49 15. 11. 2014 13:53

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

tendruhej napsal(a):

Právní zkušenost či rada bude stát 14997 Kč. Mám zkušenosti s převody bytů z LBD do OV. Je to naprosto stejné jako převod z jakéhokoliv jiného BD. To, že je někdo neustále v jiném stavu a nedokáže to pochopit není stěžejní. To, že něco platí obecně bez výjimky znamená, že to platí i na konkrétní případ.

...k věci tedy Vážený pane:
Dokážete prosím Vy objasnit co znamená tvrzení makléře+převodce Práv a povinností, že je anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená? -to celé za okolnosti převodu do OV.

Vzhledem k textu Vaší 2.věty, která ale může být v rozporu s textem Vaší 3.věty, a 5.poslední věty, si dovoluji Vaše zkušenosti zpochybnit.
Přičemž Vaši 1.a 4.větu pochávám bez komentáře, nebo snad měla být jen presentací s vystižením profilu jejího autora.

Upravil(a) begbegbegbeg (15. 11. 2014 15:28)

Není tady

 

#50 15. 11. 2014 13:57

begbegbegbeg
♥♥-----
Registrovaný: 31. 8. 2014
Příspěvky: 38

Re: anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?

Pro ostatní nedávné přispěvatele:

objasnění o které zde bylo poprošeno, NEznělo:
co je to anuita?, co platí obecně o všech Byt.Družstvech?, ..

ALE spočívalo v prosbě o OBJASNĚNÍ toho TVRZENÍ o splacené anuitě - kde by mohlo mít podklad?, či jaký důvod má jejich tvrzení?, mohou mít doklad o tom zaplacení? ....lidově řečeno: kde to vzali ;-)


Některé příspěvky se již průběžně zamýšlí, že v trivialitě odpovědí řešení nebude -poděkování za ně, a a jich přibývá. Pravděpodobnost že tudy cesta vede je vysoká.

A jestliže jiné příspěvky vyloženě téma neposouvají, či dokonce brzdí, tak přesto je dobře k nim zvážit shovívavost, nebo důvod pro ně nemusí být omezen jen na zlý úmysl autora, když to může být i jiné omezení, které je vede sem přesto přispívat. A tedy doufejme že se v duchu hesla o POTREFENÉ HUSE již takové nekonstruktivní výplně zde neobjeví :-)

Upravil(a) begbegbegbeg (15. 11. 2014 14:02)

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » anuita LBD (Lidovému Bytovému Družstvu) již splacená?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů