Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 10. 2014 17:39

mladaredkvicka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 5

Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Zdravim. Mam 2 deti, maji 6 a 8 let. S manzelem se rozvadime, duvody ted nechci rozepisovat, ale jedna se o naprosto klidni a koretni rovod. Zadne hadky, vyhruzky ani tahanice pred detmi.
Mam toho pro deti vic. Chci jim oznamit, ze se rozvadime, manzel odchazi, krom toho ale oba mame nove partneri. Kdyby nebylo deti, ten muj by se ke mne nastehoval uz dnes. Manzel zas jde bydlet ke sve nove partnerce. Jak tohle vsechno oznamit detem? A navic jeste jedna choulostiva vec. Jak detem v tomhle veku oznamit, ze muj novy partner nebude u nas spat na gauci, ale ze prijde do me loznice, jestli mi dobre rozumite.

Není tady

 

#2 28. 10. 2014 17:52

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Chudáci děti těchhle rodičů sad................to je to první, co mi po přečtení blesklo hlavou...

Není tady

 

#3 28. 10. 2014 17:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mladaredkvicka napsal(a):

Zdravim. Mam 2 deti, maji 6 a 8 let. S manzelem se rozvadime, duvody ted nechci rozepisovat, ale jedna se o naprosto klidni a koretni rovod. Zadne hadky, vyhruzky ani tahanice pred detmi.
Mam toho pro deti vic. Chci jim oznamit, ze se rozvadime, manzel odchazi, krom toho ale oba mame nove partneri. Kdyby nebylo deti, ten muj by se ke mne nastehoval uz dnes. Manzel zas jde bydlet ke sve nove partnerce. Jak tohle vsechno oznamit detem? A navic jeste jedna choulostiva vec. Jak detem v tomhle veku oznamit, ze muj novy partner nebude u nas spat na gauci, ale ze prijde do me loznice, jestli mi dobre rozumite.

hmm postupně...

Není tady

 

#4 28. 10. 2014 17:55

mladaredkvicka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 5

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mia napsal(a):

Chudáci děti těchhle rodičů sad................to je to první, co mi po přečtení blesklo hlavou...

aby jste rozumeli, ja ani muj manzel nechceme detem zpusobit zadnou traumu, ale to, ze se rozvadime a ze jsme si nasli nove partneri (kvuli tomu se vlastne rozvadime), je fakt. A to ted chci detem setrne oznamit. Samozrejme, ze to nemusi byt vsechno najednou. Neberte to tak, ze zitra manzel odejde a uz ve dverich bude stat jeho nahradnik.kapitulation

Není tady

 

#5 28. 10. 2014 18:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Proč jim to mᚠoznamovat jenom ty? Rozvádíte se oba a vaše děti mají dva rodiče.
Když máte tak jasno ve vašich vztazích, určitě OBA najdete i způsob, jak s tím OBA šetrně seznámíte vaše děti.
Btw (nejen) ve dveřích už stojí manželův náhradník.

Upravil(a) Eva. (28. 10. 2014 18:12)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6 28. 10. 2014 18:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Ještě mám otázku. Vaše děti žily ve vákuu, že si ničeho nevšimly? To, co popisuješ, přece nejde utajit. A nemůžu uvěřit, že nebyly žádné hádky... Děti nejsou slepé ani hluché.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7 28. 10. 2014 18:26

mladaredkvicka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 5

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Eva. napsal(a):

Ještě mám otázku. Vaše děti žily ve vákuu, že si ničeho nevšimly? To, co popisuješ, přece nejde utajit. A nemůžu uvěřit, že nebyly žádné hádky... Děti nejsou slepé ani hluché.

Hádky opravdu nebyly zadne. Ja vim, ze deti nejsou hluche ani slepe, neni tezke si domyslet, ze uz neco tusi, ale zatim se na nic v tomhle smeru neptaly a my jsme jim zatim nic nerikali.
Mne jde, abych to tak rekla, spis o ten postup, co a jak detem rict, je jasne, ze si sedneme vsichni spolecne, ale vubec nevim, jak zacit takovy rozhovor. Prece jim nemuzu rict: "Tak hele, urcite jste si vsmili, ze to mezi tatou a mamou neklape, tak se rozchazime."

Není tady

 

#8 28. 10. 2014 18:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mladaredkvicka napsal(a):

Zdravim. Mam 2 deti, maji 6 a 8 let. S manzelem se rozvadime, duvody ted nechci rozepisovat, ale jedna se o naprosto klidni a koretni rovod. Zadne hadky, vyhruzky ani tahanice pred detmi.
Mam toho pro deti vic. Chci jim oznamit, ze se rozvadime, manzel odchazi, krom toho ale oba mame nove partneri. Kdyby nebylo deti, ten muj by se ke mne nastehoval uz dnes. Manzel zas jde bydlet ke sve nove partnerce. Jak tohle vsechno oznamit detem? A navic jeste jedna choulostiva vec. Jak detem v tomhle veku oznamit, ze muj novy partner nebude u nas spat na gauci, ale ze prijde do me loznice, jestli mi dobre rozumite.

A když tam děti nejsou, tak hádky, výhrůžky a tahanice jsou?
Mᚠ2 děti anebo máte dvě děti? Píšeš že jim to CHCEš oznámit, ne že chcete... Je to všechno takové ... sterilní.
Že se děti neptají, neznamená, že si ničeho nevšimly.
Prostě si s nimi sedněte a popovídejte si o tom, že spolu nechcete být a jak to bude dál. Proč bys měla dětem jakkoliv vysvětlovat, že tvůj partner nebude spát na gauči ale ve vaší ložnici? O tom není třeba vůbec mluvit. Stačí je postupně seznamovat s novými partnery rodičů. Budete mít střídavou péči?

Upravil(a) Eva. (28. 10. 2014 18:52)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#9 28. 10. 2014 18:54

mladaredkvicka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 5

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Eva. napsal(a):

mladaredkvicka napsal(a):

Zdravim. Mam 2 deti, maji 6 a 8 let. S manzelem se rozvadime, duvody ted nechci rozepisovat, ale jedna se o naprosto klidni a koretni rovod. Zadne hadky, vyhruzky ani tahanice pred detmi.
Mam toho pro deti vic. Chci jim oznamit, ze se rozvadime, manzel odchazi, krom toho ale oba mame nove partneri. Kdyby nebylo deti, ten muj by se ke mne nastehoval uz dnes. Manzel zas jde bydlet ke sve nove partnerce. Jak tohle vsechno oznamit detem? A navic jeste jedna choulostiva vec. Jak detem v tomhle veku oznamit, ze muj novy partner nebude u nas spat na gauci, ale ze prijde do me loznice, jestli mi dobre rozumite.

A když tam děti nejsou, tak hádky, výhrůžky a tahanice jsou?
Mᚠ2 děti anebo máte dvě děti? Píšeš že jim to CHCEš oznámit, ne že chcete... Je to všechno takové ... studené.

Tahanice, vyhruzky a hadky nejsou, ani kdyz tam nejsou deti.
Deti mam se svym manzelem, jsou to jeho vlastni.
Nic ve zlem, ale tohle je podle mne jenom slovickareni. Oba chceme rozvod, oba milujeme nase deti a nechceme je ranit. Nemyslim, ze jsem studena, spis jde o to, ze uvazuji racionalne a bez zbytecnych emoci. A manzel stejne.

Není tady

 

#10 28. 10. 2014 18:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Kopírovala jsi to dříve, než jsem to doplnila.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 28. 10. 2014 18:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Prece jim nemuzu rict: "Tak hele, urcite jste si vsmili, ze to mezi tatou a mamou neklape, tak se rozchazime."
Právě tím byste měli začít... oba...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 28. 10. 2014 19:02

mladaredkvicka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2014
Příspěvky: 5

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

No jo, Heleno a Evo, obe mate pravdu, ale chtela bych slyset neco konkretniho. Vite, jak to je. Co jednou reknete pak uz nelze vzit zpet. A u deti to plati desetinasobne.
Ano, chteli by jsme mit stridavou peci. Ale tohle je na jine tema.

Není tady

 

#13 28. 10. 2014 19:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Myslím si, že to opravdu konkrétní si musíte dát dohromady vy, rodiče. Nikdo vám tady konkrétní proslov nenapíše. To musíte vy.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#14 28. 10. 2014 19:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

chtela bych slyset neco konkretniho
Jo ty bys "chtela"... to se si budeš muset obrátit na odborníka, víš... právě proto, že "Co jednou reknete pak uz nelze vzit zpet."
Těžko si tu někdo troufne poradit ti "neco konkretniho" na základě jednostrannejch a nekonkrétních informací.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 28. 10. 2014 19:18

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

helena napsal(a):

chtela bych slyset neco konkretniho
Jo ty bys "chtela"... to se si budeš muset obrátit na odborníka, víš... právě proto, že "Co jednou reknete pak uz nelze vzit zpet."
Těžko si tu někdo troufne poradit ti "neco konkretniho" na základě jednostrannejch a nekonkrétních informací.

Přesně tak.
Pokud jste oba ve shodě, zajděte za odborníkem a nechte si poradit, jak postupovat.
Každopádně oba společně, aby děti pocítily, že se rozcházíte jako partneři, ale ne jako rodiče.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#16 28. 10. 2014 20:34

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Když se otec rozváděl s mamkou, tak mi mamka jednoduše řekla, podívej - táta odchází za jinou paní a bude se starat o cizí děti. Tebe si bude vyzvedávat jednou za 3 týdny na víkend. A hotovo. Stručně jasně, bylo mi 9 let.
Aspoň jsem poznala, jaká je krutá realita. Nikdo se pak se mnou nemazlil... a jsem zato ráda, protože dnes bych nebyla tam, kde jsem teď.
Takže dětem to říct narovinu.

Není tady

 

#17 29. 10. 2014 11:34

Informační středisko Mikuláš
♥------
Registrovaný: 29. 10. 2014
Příspěvky: 1

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Ahoj holky,

ráda bych vás pozvala do Klubu rozvedených rodičů, který pořádá každý poslední čtvrtek v měsíci (tedy už zítra) Informační středisko Mikuláš. Je to svépomocná skupina pro všechny, kteří procházejí rozchodem/rozvodem. Je to anonymní sdílení zkušeností, podobně jako tady, ale "live", navíc s odborníky, kteří taky ví, o čem mluví...

Kdyby vás to zaujalo, těším se na vás už zítra v 17 hodin
na Vyšehradské ulici 49, Praha 2

Mrkněte na stránky nebo na FB
www.mikulasops.cz

Není tady

 

#18 29. 10. 2014 23:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mia napsal(a):

Chudáci děti těchhle rodičů sad................to je to první, co mi po přečtení blesklo hlavou...

Prečo? radšej nech vidia, ako sú rodičia spolu nešastní, nespia spolu, majú srdce niekde inde? va Radšej klamstvo a pretvárka ako úprimnos? Podža mňa sú chudáci tie deti, ktoré prežili celé detstvo v lži. stolt Je fakt, že ide o to, aby neprišli o otca, ale naopak získali v maminom partnerovi ďalšieho paráka a pozitívny vzor (mužstva, toho ako sa pekne správa k žene, deom---).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#19 29. 10. 2014 23:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mladaredkvicka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Ještě mám otázku. Vaše děti žily ve vákuu, že si ničeho nevšimly? To, co popisuješ, přece nejde utajit. A nemůžu uvěřit, že nebyly žádné hádky... Děti nejsou slepé ani hluché.

Hádky opravdu nebyly zadne. Ja vim, ze deti nejsou hluche ani slepe, neni tezke si domyslet, ze uz neco tusi, ale zatim se na nic v tomhle smeru neptaly a my jsme jim zatim nic nerikali.
Mne jde, abych to tak rekla, spis o ten postup, co a jak detem rict, je jasne, ze si sedneme vsichni spolecne, ale vubec nevim, jak zacit takovy rozhovor. Prece jim nemuzu rict: "Tak hele, urcite jste si vsmili, ze to mezi tatou a mamou neklape, tak se rozchazime."

Ak máte niekde v okolí pozitívny príklad žudí, ktorí sa slušne rozviedli a ich deti netrpeli, začala by som tým... potom by šiel ocko preč na víkend... potom na dlhšie... potom by šli ony na víkend k nemu... potom by prišiel na víkend tvoj nový partner... potom na dlhšie (cez Vianoce?)... potom na furt....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 3. 11. 2014 12:24

sombrero
♥------
Registrovaný: 17. 4. 2014
Příspěvky: 17

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

mladaredkvicka napsal(a):

Zdravim. Mam 2 deti, maji 6 a 8 let. S manzelem se rozvadime, duvody ted nechci rozepisovat, ale jedna se o naprosto klidni a koretni rovod. Zadne hadky, vyhruzky ani tahanice pred detmi.
Mam toho pro deti vic. Chci jim oznamit, ze se rozvadime, manzel odchazi, krom toho ale oba mame nove partneri. Kdyby nebylo deti, ten muj by se ke mne nastehoval uz dnes. Manzel zas jde bydlet ke sve nove partnerce. Jak tohle vsechno oznamit detem? A navic jeste jedna choulostiva vec. Jak detem v tomhle veku oznamit, ze muj novy partner nebude u nas spat na gauci, ale ze prijde do me loznice, jestli mi dobre rozumite.

V apríli toho roku padlo rozhodnutie, že sa rozvedieme. Zvažovali sme, kedy to deom oznámi a hlavne ako. V podstate neexistuje vhodná doba - nechceli sme pred koncom školského roka, nechceli sme pokazi prázdniny, chcel som ich  zobra na dovolenku, od septembra je väčší syn stredoškolák, nech sa v pohode etabluje v novom prostredí školy...  Samo sebou obavy, ako to prijmú.
Asi pred dvoma týždňami sa stalo. Pôvodne sme plánovali, že si sadneme obaja najskôr s jedným a potom s druhým. Nakoniec som uznal za vhodnejšie kona inak. Sadol som si s väčším, povedal mu, že sme sa onoho času brali z lásky, chceli sme ma krásne manželstvo. Časom sa stáva, že si dospelí prestanú rozumie a aj keď sme pôvodne chceli osta spolu kvôli nim, že sa nakoniec pokúsime ďalej kráča životom sami. Oni nie sú za nič vinní a nadovšetko ich žúbime a budú stále našimi demi..   Asi polhoďka debaty, kupodivu prijaté rozumne. Potom si s ním sadla skoroex a tiež si podebatovali. Za ten čas detto "scenár" s menším synom.
Odpadol mi zo srdca balvan, hmmm.

Upravil(a) sombrero (3. 11. 2014 12:25)

Není tady

 

#21 4. 11. 2014 5:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak oznámit dětem, že se s manželem rozvádíme?

Eva. napsal(a):

Ještě mám otázku. Vaše děti žily ve vákuu, že si ničeho nevšimly? To, co popisuješ, přece nejde utajit. A nemůžu uvěřit, že nebyly žádné hádky... Děti nejsou slepé ani hluché.

Proc by pri rozvodu museli byt hadky?My se take rozvadeli v naprostem klidu,zadna hadka.Detem jsem rekla,ze tatinek si nasel jinou pani a ze se k ni stehuje.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů