Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#201 2. 11. 2014 12:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Jak začít důvěřovat

Daphné napsal(a):

Ostatně by mě zajímalo, jak vlastně začal halloween, u nás moc tradici nemá.....souvislost s duchy, záhrobím a podobně je nasnadě, ale pojmout to jako srandu je vážná věc smile. Předchází svátek všech svatých, ale v tom to asi taky nebude...že by nějaký zlomek vědomí po Keltech?

Je to vážny keltský sviatok - Kelti vedeli, že to je čas, keď sa otvárajú brány medzi svetmi živých a mŕtvych... Americká sranda je už len chabý odtlačok toho pôvodného.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#202 2. 11. 2014 12:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Daphné napsal(a):

Ostatně by mě zajímalo, jak vlastně začal halloween, u nás moc tradici nemá.....souvislost s duchy, záhrobím a podobně je nasnadě, ale pojmout to jako srandu je vážná věc smile. Předchází svátek všech svatých, ale v tom to asi taky nebude...že by nějaký zlomek vědomí po Keltech?

V podstatě jsou to Dušičky. All-Hallows-Eve = Předvečer všech svatých. Oba svátky vycházejí ze společného základu, jehož stopy lze nalézt až ve starověkém Římě ... jak se šířil po Evropě, přizpůsoboval se místním zvyklostem, takže má různé podoby ... no mně je to anglosaské "strašení" přece jen bližší, než hispánské pikniky na hrobech předků ... smile

Já jsem pro piknik. Důvěřuju dobrému jídlu a pití (abych jako zůstala u tématu).

Jj, a radovať sa symbolicky s blízkymi, ktorí nemajú telo - to je ono! rock

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#203 2. 11. 2014 13:15

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Máš pravdu, Selimo, radovat se, to potřebujeme. wink

Dokonce ti, co jsou tohoto dne narození, mají přímý kontakt se záhrobím. A mnohdy spolu ve snech, či meditacích rozpráví.

Crabat

Není tady

#204 7. 11. 2014 9:03

suupraa
♥------

no podle mého ,mi stačí vlastní zkušenost z každodenní Prahy, a popřípadě zajímavá diskuze na http://www.czporadna.cz/?qa=32622/jehovisti
Pokud máte jiný zájem, neváhejte se se mnou do této diskuze přidat a přesvědčit mě, že se pletu...

Budu rád, když se podíváte i na ostatní příspěvky smile

Není tady

#205 7. 11. 2014 16:11

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Crabat napsal(a):

Tulipánku, získal jsem z Tvých řádků dojem, jak jsi podvědomě paralyzována, že někde něco děláš špatně a v důsledku toho se situace obrátí, což by v Tvém případě (a asi nejen v Tvém) vedlo v prvé řadě ke ztrátě příjmů a tím pádem katastrofální situaci. Proto prosíš Boha jak o život, aby Ti v této věci pomohl, ale nějak se nemůžeš spolehnout na to, že to udělá, protože intuitivně vnímáš, něco v této situaci není tak zcela košér. A  máš pravdu - není. Takovýmto jednáním si totiž zaděláváme na připoutanost ke světu. Zatímco veškeré lekce Universa směrem k nám nás mají naučit pravému opaku, totiž odpoutanosti. A Ty intuitivně vnímáš, že v tomhle aspektu se na něj jaksi nemůžeš stoprocentně spolehnout, což Tě ještě více bičuje a trápí.

Takže, jak tady děvčata říkala, asi bych se na Tvém místě pokusil přenést těžiště mysli jinam. Do procesů v souladu s výukou odpoutanosti. Jenom tak s Ním totiž budeme jedné mysli a výukové lekce nemusí zase až tolik bolet. Neboť "svou" si neprosadíme, ba ani nevíme, do jak nešťastných konců by nás sveřepě prosazovaná vůle zavedla, kdyby nám ji naplnil.

Crabe, ani nevíš jak ráda bych si přála volně žít a užívat života ve všech jeho podobách bez toho strachu, který mě doslova vysává... ale jdu k němu stále blíž a cítím, že už ho brzy najdu a přijmu smile

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#206 7. 11. 2014 17:47

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tulip, mně v téhle situaci pomohlo obrátit pozornost na to, co mám, co funguje, co umím, v čem jsem dobrá. Obrátila jsem myšlení - tím, co se nedaří, se zabývám jen ve chvíli, kdy je to třeba řešit, nehrabu a neulpivam v negativních věcech, svou energie věnují posilování toho, co je mi prijemne, co je v životě OK.

Znáš přece to pravidlo: čemu dáváš svou pozornost, to roste.
Každopádně ti držím palce smile

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#207 7. 11. 2014 18:13

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Jo jo, Pan.., "a který vlk zvítězí?"
A starý indián odpoví: "Ten, kterého sytíš."

Pomalu, opatrně, zlehýnka,
našlapuje po špičkách,
by neprobudila toho,
co doposud ještě spí.

Crabat

Není tady

#208 7. 11. 2014 18:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Crabe, všichni víme, co máme dělat. Každý je jedinečným expertem na svůj vlastní život smile
Jen čas od času potřebujeme někoho a nebo něco, abychom si vlastní jedinečnost a úžasnost připomněli. Abychom se rozvzpomněli.
Však ona si Tulip taky časem vzpomene smile

Upravil(a) Pandorraa (7. 11. 2014 18:39)

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#209 7. 11. 2014 19:04

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Já vím, Pan, a pozdravuji, mávám radostí, že vás tu obě zase vidím. rock

Crabat

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí