Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1051 12. 12. 2014 19:24

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: inkarnace duše

Není třeba se omlouvat, vždy o nic nešlo ... zrovna mám v hlavě důležitost té pomlčky, co se obvykle nachází mezi datem narození a datem úmrtí ... tak třeba jen obecně vnímám pomlčky jinak smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#1052 12. 12. 2014 20:29

Nathan
♥♥-----
Registrovaný: 9. 12. 2014
Příspěvky: 34

Re: inkarnace duše

To je moc krásné.., myslím tím, jak to vnímᚠTy. Každý po svém, dle jeho vnímání i priorit, dle momentální životní situace. Hladím Tě ~~..

Není tady

 

#1053 12. 12. 2014 20:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: inkarnace duše

pomlčky, co se obvykle nachází mezi datem narození a datem úmrtí
Kdysi jsem na jednom pomníku namísto ní viděla značku pro nekonečno...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#1054 12. 12. 2014 22:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14649

Re: inkarnace duše

A datum, co bývá vpravo, tam ještě nebylo? Nebo tam pro něj už nezbylo místo? A nebo bylo za ležatou osmičkou?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1055 14. 12. 2014 14:18

Nathan
♥♥-----
Registrovaný: 9. 12. 2014
Příspěvky: 34

Re: inkarnace duše

"Pomlčky, co se obvykle nachází mezi datem narození a datem úmrtí na pomnících". No jo, už mi to docvaklo. Kdesi na videžu se o tom kouzelně zmínil E.T - tedy Eckhart Tolle, a vy jste mi to připomněly. Ale že mi to trvalo :-). Ležatá osmička je ovšem taktéž velmi kouzelná :-). Tak to jo.., není pomčka jako pomlčka :-)

Není tady

 

#1056 15. 12. 2014 21:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: inkarnace duše

haiel napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

haiel napsal(a):

Vidím, že můj převratný komunikační vynález se zde nesetkává s odezvou. Nevadí. Počkám si. big_smile

Soráč, ale reaguju jen na to, co mě zaujme gloria

Tedy tě zaujalo moje postesknutí. Díky aspoň za to, dobrá ženo. smile

Ale takto – ono nejde o nějaké přímé reakce na to, co jsem napsala. Jde o tu změnu myšlení a potažmo psaní. O tuto podstatnou změnu jde. A ta je těžká přetěžká. Protože lidi chtějí, aby jim bylo rozumět. A kdyby navazovali v reakcích nelogicky, nebylo by jim rozumět. Jak se domnívají. Ale to se mýlí, mýlí se hluboce. A dojde jim to až tak za takových cca stopadesát inkarnací. albert   A kromě toho chtějí zde prezentovat své bolestně nabyté názory a zkušenosti a to by v takovém zmatku, jak tady haiel navrhuje, jaksi nevyznělo. Najednou by ty naše vzácné zkušenosti a názory vůbec nic neznamenaly, když by na ně nikdo přímo nenavázal…. A tak se ptám: nebylo by to krásné a osvobozující? gloria

Haiel a proč si teda nějaké takové téma nezaložíš? Kdo bude chtít, zúčastní se.
Mně osobně se to moc nepozdává, i když by to mohlo být zajímavé. Lehce se tomu snad podobá vlákno Asociace, kde si každý může pokračovat tak, jak chce sám a vůbec nemusí přímo navazovat, jelikož určité postřehy či události mohou každému říkat něco jiného. Mám to vlákno ráda.
Ale jinak si myslím, že je skoro důležitější, aby si lidé naslouchali a reagovali na sebe.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1057 16. 12. 2014 12:47

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: inkarnace duše

Nathan napsal(a):

"Pomlčky, co se obvykle nachází mezi datem narození a datem úmrtí na pomnících". No jo, už mi to docvaklo. Kdesi na videžu se o tom kouzelně zmínil E.T - tedy Eckhart Tolle, a vy jste mi to připomněly. Ale že mi to trvalo :-). Ležatá osmička je ovšem taktéž velmi kouzelná :-). Tak to jo.., není pomčka jako pomlčka :-)

Jj, tam někde moje úvahy o pomlčkách začaly smile ... No, ale ta pomlčka v prázdnotě mi stále vrtá hlavou ... pokud je i pomlčka prázdná, v čem je jiná, jak prázdnota okolo ... čím se odlišuje?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#1058 16. 12. 2014 13:06

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: inkarnace duše

Ty pomlčky - pomlky - pauzy mi připomněly asi 3 roky starý zážitek - Bachovu Hohe Messe v Rudolfinu, kdy Gardiner dirigoval "svůj" ansámbl. ڞasné, navíc skvělé výkony, skvělí interpreti, skvělý zvuk v relativně malém obsazení. Sólisté zpívali na "plný úvazek" ve sboru, z něhož se ve sborovém stejnokroji na své sólo vynořili a poté do něj zase zapluli. Sbor stál na dřevěných stupínkách, jeden sólista při návratu do sboru vstoupil na stupínek a ten zavrzal, zpěvák strnul na jedné noze a tak zůstal. Vzápětí nastala dlouhá pomlka, v duchu jsem na něj křičela "rychle, rychle, běž! teď můžeš! teď je pauza!" Ani se nepohnul. Když se zase halasně rozezněly nástroje a rozezpíval sbor, i on rychle a neslyšitelně došel na své místo.
Až v tu chvíli mi došlo, že tam prostě měla být a byla pauza. Tu on ctil. Zastyděla jsem se a zamyslela se nad svým dosavadním životem, vnímáním a sebe-vědomím.

Není tady

 

#1059 16. 12. 2014 15:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: inkarnace duše

Baruš, kdybys byla muzikant, věděla bys, jak jsou pauzy v hudbě důležité a jak je nutné je ctít. Jsou součástí díla.
(Což ovšem nemá s pomlčkami nic společného).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1060 16. 12. 2014 15:40

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: inkarnace duše

Judyna napsal(a):

Baruš, kdybys byla muzikant, věděla bys, jak jsou pauzy v hudbě důležité a jak je nutné je ctít. Jsou součástí díla.
(Což ovšem nemá s pomlčkami nic společného).

Víš, co je na tom nejhorší, Judyno? V dětství a mládí jsem několik let hrála na nástroj, v dospělosti zpívala,  s pomlkama jsem měla vždycky problém, přehlížela, odbývala, nedopočítávala, ........ sprdávali mně pořád (skutečně špatně jsem si ale přišla jen při orchestru). A já zapomněla! Až v tomhle pokročilém věku mi to najednou došlo, najednou mě to praštilo, ta neschopnost vydržet sama o sobě to ticho, tu absenci pláštíku dění se, činorodého ruchu. Tu neschopnost být sama o sobě.

Není tady

 

#1061 16. 12. 2014 16:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: inkarnace duše

No jo, když ono právě v hudbě to občasné ticho má své místo, je to ne "absence dění se", ale součást, která dává vyniíknout tomu, co příjde. Nebo je to i určitý předěl, očekávání, dramatická chvíle....
No a co, žes na to přišla trochu později. Někdo na to nepříjde vůbec.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1062 17. 12. 2014 15:36

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: inkarnace duše

Judyna napsal(a):

.........
Haiel a proč si teda nějaké takové téma nezaložíš? Kdo bude chtít, zúčastní se.
Mně osobně se to moc nepozdává, i když by to mohlo být zajímavé. Lehce se tomu snad podobá vlákno Asociace, kde si každý může pokračovat tak, jak chce sám a vůbec nemusí přímo navazovat, jelikož určité postřehy či události mohou každému říkat něco jiného. Mám to vlákno ráda.
Ale jinak si myslím, že je skoro důležitější, aby si lidé naslouchali a reagovali na sebe.

Judyno, úmysl založit takové vlákno jsem měla, ale později jsem usoudila, že to nebyl správný úmysl smile

Není tady

 

#1063 17. 12. 2014 17:41

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

Míša Kulička napsal(a):

Aha ... já pochopila pomlku v prázdnotě jako nejistotu ...

Tak to je. A tak si člověk pomalu zvyká to ustát


Zpomal.

Není tady

 

#1064 17. 12. 2014 17:42

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

Míša Kulička napsal(a):

Nathan napsal(a):

"Pomlčky, co se obvykle nachází mezi datem narození a datem úmrtí na pomnících". No jo, už mi to docvaklo. Kdesi na videžu se o tom kouzelně zmínil E.T - tedy Eckhart Tolle, a vy jste mi to připomněly. Ale že mi to trvalo :-). Ležatá osmička je ovšem taktéž velmi kouzelná :-). Tak to jo.., není pomčka jako pomlčka :-)

Jj, tam někde moje úvahy o pomlčkách začaly smile ... No, ale ta pomlčka v prázdnotě mi stále vrtá hlavou ... pokud je i pomlčka prázdná, v čem je jiná, jak prázdnota okolo ... čím se odlišuje?

Nestihneš ji ani myslet


Zpomal.

Není tady

 

#1065 18. 12. 2014 8:49

Nathan
♥♥-----
Registrovaný: 9. 12. 2014
Příspěvky: 34

Re: inkarnace duše

K Míše Kuličce, a i vlastně ke všem děvčatům. Opět opakuji, že jsem myslela pomlku jako vstoupení do Prázdna-Ticha-Prostoru-Vědomí, (tak, jak to krásně napsala Barunka v souvislosti s pomlkami hudebními) směrem z lidského vnímání, tedy od jakési pomyslné identity, individuality k Absolutnu. Teď to vezmu opačně. V Pravdě žádná pomlka neexistuje. Vše je jen jedno Vědomí-Bytí-Láska. Nic z této trojjedinosti nelze vydělit. Hudba je vibrující Ticho, fyzické formy jsou jakoby zhuštěným vibrujícím Tichem, všechny energie jsou jen vibrujícími proudy Ticha. A Ticho je to živé Prázdno. Nekonečný Prostor v "nás i mimo nás ", až už nelze určit "hranice". Žádné neexistují. Pomlky vnoru neexistují. Vše, co existuje je Existence sama. Tiché i zároveň rozvlněné Vědomí-Bytí-Prázdnota tvořící ze Sebe Sama Samo Sebe.

Upravil(a) Nathan (18. 12. 2014 8:58)

Není tady

 

#1066 18. 12. 2014 22:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: inkarnace duše

haiel napsal(a):

Judyna napsal(a):

.........
Haiel a proč si teda nějaké takové téma nezaložíš? Kdo bude chtít, zúčastní se.
Mně osobně se to moc nepozdává, i když by to mohlo být zajímavé. Lehce se tomu snad podobá vlákno Asociace, kde si každý může pokračovat tak, jak chce sám a vůbec nemusí přímo navazovat, jelikož určité postřehy či události mohou každému říkat něco jiného. Mám to vlákno ráda.
Ale jinak si myslím, že je skoro důležitější, aby si lidé naslouchali a reagovali na sebe.

Judyno, úmysl založit takové vlákno jsem měla, ale později jsem usoudila, že to nebyl správný úmysl smile

No tak to potom jó smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1067 19. 12. 2014 6:38

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

Barča napsal(a):

Ty pomlčky - pomlky - pauzy mi připomněly asi 3 roky starý zážitek - Bachovu Hohe Messe v Rudolfinu, kdy Gardiner dirigoval "svůj" ansámbl. ڞasné, navíc skvělé výkony, skvělí interpreti, skvělý zvuk v relativně malém obsazení. Sólisté zpívali na "plný úvazek" ve sboru, z něhož se ve sborovém stejnokroji na své sólo vynořili a poté do něj zase zapluli. Sbor stál na dřevěných stupínkách, jeden sólista při návratu do sboru vstoupil na stupínek a ten zavrzal, zpěvák strnul na jedné noze a tak zůstal. Vzápětí nastala dlouhá pomlka, v duchu jsem na něj křičela "rychle, rychle, běž! teď můžeš! teď je pauza!" Ani se nepohnul. Když se zase halasně rozezněly nástroje a rozezpíval sbor, i on rychle a neslyšitelně došel na své místo.
Až v tu chvíli mi došlo, že tam prostě měla být a byla pauza. Tu on ctil. Zastyděla jsem se a zamyslela se nad svým dosavadním životem, vnímáním a sebe-vědomím.

Barčo, dík za nástřel k osobní asociaci:
na hudbě miluju nejvíc pomlky a zjišuju, že vynikající muzikanti se liší od všech ostatních podivuhodnou schopností ve správnou chvíli pomlku dodržet, ba o mikrookamžik ji protáhnout. Tím je pak nástup k další hudební sekvenci přesnější, a to podstatně ovlivňuje dynamiku skladby...
Ale proč to říkám: soustředěně poslouchaná a interpretovaná hudba je Tichu nejblíž...
Miluju pomlky!


Zpomal.

Není tady

 

#1068 19. 12. 2014 16:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: inkarnace duše

Gymnasion, ta tvoje osobní asociace (viz to, co píšu jako odpověď Barči výše) - to není nic vyjímečného, každý muzikant to musí cítit a jako interpret ctít.
Ovšem pomlka není pomlčka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1069 19. 12. 2014 21:34

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

Judyna napsal(a):

Gymnasion, ta tvoje osobní asociace (viz to, co píšu jako odpověď Barči výše) - to není nic vyjímečného, každý muzikant to musí cítit a jako interpret ctít.
Ovšem pomlka není pomlčka.

Každý musí, málokdo může... :-)

Upravil(a) gymnasión (19. 12. 2014 21:35)


Zpomal.

Není tady

 

#1070 21. 12. 2014 19:04

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: inkarnace duše

gymnasión napsal(a):

Barča napsal(a):

Ty pomlčky - pomlky - pauzy mi připomněly asi 3 roky starý zážitek - Bachovu Hohe Messe v Rudolfinu, kdy Gardiner dirigoval "svůj" ansámbl. ڞasné, navíc skvělé výkony, skvělí interpreti, skvělý zvuk v relativně malém obsazení. Sólisté zpívali na "plný úvazek" ve sboru, z něhož se ve sborovém stejnokroji na své sólo vynořili a poté do něj zase zapluli. Sbor stál na dřevěných stupínkách, jeden sólista při návratu do sboru vstoupil na stupínek a ten zavrzal, zpěvák strnul na jedné noze a tak zůstal. Vzápětí nastala dlouhá pomlka, v duchu jsem na něj křičela "rychle, rychle, běž! teď můžeš! teď je pauza!" Ani se nepohnul. Když se zase halasně rozezněly nástroje a rozezpíval sbor, i on rychle a neslyšitelně došel na své místo.
Až v tu chvíli mi došlo, že tam prostě měla být a byla pauza. Tu on ctil. Zastyděla jsem se a zamyslela se nad svým dosavadním životem, vnímáním a sebe-vědomím.

Barčo, dík za nástřel k osobní asociaci:
na hudbě miluju nejvíc pomlky a zjišuju, že vynikající muzikanti se liší od všech ostatních podivuhodnou schopností ve správnou chvíli pomlku dodržet, ba o mikrookamžik ji protáhnout. Tím je pak nástup k další hudební sekvenci přesnější, a to podstatně ovlivňuje dynamiku skladby...
Ale proč to říkám: soustředěně poslouchaná a interpretovaná hudba je Tichu nejblíž...
Miluju pomlky!

Báseň ticha
Jiří Kolář
http://ces.mkcr.cz/cz/img/0/3/1/p17154.jpg


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#1071 22. 12. 2014 5:34

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

Míša Kulička napsal(a):

Báseň ticha
Jiří Kolář
http://ces.mkcr.cz/cz/img/0/3/1/p17154.jpg

.... jo! Takovýhle fajnovosti s radostí můžu. Dík :-)


Zpomal.

Není tady

 

#1072 22. 12. 2014 6:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: inkarnace duše

Christian Morgenstern Noční rybí zpěv

http://pentcestina.ic.cz/pic/fina.gif

Upravil(a) helena (22. 12. 2014 6:51)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#1073 22. 12. 2014 21:25

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: inkarnace duše

helena napsal(a):

Christian Morgenstern Noční rybí zpěv

http://pentcestina.ic.cz/pic/fina.gif

...beru to jako vánoční pozdrav :-).
A nápodobně..


Zpomal.

Není tady

 

#1074 23. 12. 2014 20:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14649

Re: inkarnace duše

Chtěla bych být teď na moři (sama, bez ostatních dvounožců) pod hvězdnatou oblohou a poslouchat noční velrybí zpěv.
Krásné Vánoce!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1075 24. 12. 2014 14:05

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: inkarnace duše

Tobě taky, vrabčáku! I mně by se líbilo poslouchat velrybí zpěv... Ale spokojím se i s občasným svátečním zaskřehotáním zdejších ježibab big_smile
Hezké svátky všem smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů