Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 26. 10. 2016 7:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Magické rituály a kouzla

Dá se najít volně na netu
Tam se dá vynorovat ledacos... akorát že asi máme každá na mysli jiný informace... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 26. 10. 2016 13:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Magické rituály a kouzla

helena napsal(a):

Řekněme "schválně neublíží", coý nemusí znamenat naprostý bezpečí... aneb jak píše Sel - "zisti si informácie (přinejmenším).

Jinými slovy - nelze příliš tušit, co je podráždí.
S tímhle se musí velmi opatrně - jednak po staletích vědeckýho světonázoru postrádáme praxi, druhak je setkání hmotných/nehmotných vždycky velmi namáhavé - pro obě strany. Zažila jsem jen třikrát a vždycky z iniciativy nehmoáků - a vždycky to bylo namáhavé pro oba.
Můžu k tomu říct jen tolik, že instinkt mě velmi důrazně varoval JAKKOLI  prosazovat svou vůli a nápady....myslím, že dobře udělal - instinkt smile
Taky lze aktivovat něco, co by se přinejlepším dalo nazvat zbytky energetického pole - chovají se nepříjemně, zřejmě nemají žádnou vůli/představu/potřebu - jen prostě straší. A poněvadž to nemá vědomí, dost blbě se toho zbavuje....kamarádka by mohla vyprávět dlouho.
Rozhodně bych si nezahrávala.
Mysteria egyptská......no, je to už dávno, co platila, že? Svět se změnil velice a hádám, že i ten nehmotný. Antika dtto.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#28 26. 10. 2016 13:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Magické rituály a kouzla

Mimochodem - kdybych se už chtěla přiučit, tak u Bábi Zlopočasné smile
Hlavologie......což je nakonec to nejt잚í, co momentálně máme.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#29 13. 11. 2016 10:59

Kamillka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 9. 2016
Příspěvky: 30

Re: Magické rituály a kouzla

Myslím že při obracení se na staré bůžky žádné nebezpečí nehrozí. To by hrozilo kdyby se člobrdíci a člobrdice obraceli na diblíky, viz pro příklad od dr. Johanna Fausta, Magia innaturalis. To je nebezpečná praxe. Ale bůžci obvykle nikomu neuškodí. A splést si to nelze.

Code:

https://ulozto.cz/!JjjcPvtxC/jamblichos-z-chalkidy-o-mysteriich-egyptskych-pdf

Code:

https://ulozto.cz/!dw1eLwG3/arbatel-z-magie-starych-doc

A existuje mnoho dlaších chytrých knížek. Pro zájemce, stačí meditace o jménu bytůstky kterou chce člobrdík vyvolat. Ale trvá to obvykle delší dobu.  Pro ty co nemají čas a trpělivost, lze využít spánek.

Code:

http://jenia.sweb.cz/sank.html

Článek vyšel za vlády bolševiků takže tam nesmělo být nic o duchovnu, nedovolili by jej otisknout, ale postup se již v antickém řecku a egyptě využíval např. k chrámovému léčení, volání mocností onoho světa  andílků, diblíků, bůžků..., předvídání budoucích událosí a mnoha dalším věcem.

Není tady

 

#30 29. 11. 2016 13:34

Kamillka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 9. 2016
Příspěvky: 30

Re: Magické rituály a kouzla

A zajímavá knížečka z Indické provenience. Od Somadevy Oceán příběhů. Z indického originálu Příběhy sedmi vidjádharů, vyšlo v Odeonu 1981.

Code:

https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar

Code:

https://ulozto.cz/!otlwqF7n15T1/soma2-rar

Vidjádharové jsou v hinduistické šivaistické mytologii nejnižší stupeň nadpřirozených bytostí. Mohou se mezi ně dostat lidé kteří meditací získají kouzelné vědění "vidjá". To je praxe části (ne všech) originál indických joginů kteří netouží po vysvobození z koloběhu životů, ale po získání magických sil a životě mezi vyššími bytostmi.   Somadeva, autor knížky byl kašmírský šivaistiký kněz, žil v 10. století našeho letopočtu. V knížce prózou naznačil šivaistické představy o reinkarnaci.

Upravil(a) Kamillka (5. 12. 2016 4:42)

Není tady

 

#31 14. 1. 2017 22:42

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Magické rituály a kouzla

Kamillka napsal(a):

Dá se najít volně na netu ...

... Kdeco, jak pise Hel... wink
Urcite jde o to ziskani dalsich info... + overeni si (reference?)... wink
Ale HLAVNE o vytrideni toho, CO CHCI, A CO UZ NE!!! wink

Ja treba o tech vasich kouzlech, ritualech, setkanich s "nehmotnymi", skritcich, ci jinych nelidskych tvorech nevim nic. Nehodlam to ani vyhledavat, ptz.to minimalne povazuju za velke riziko, hazard s "klidem od temnych sil ve SVEM postoji"... sad - Nikomu ho (ten postoj) nevnucuju...

Vim o existenci podobnych nazoru z netu i z vypraveni realnych lidi.

Co se tyka čaker a jejich vlyvu na nas, se mne prvne "zlehka dotklo" az v posledni dobe, kdy se venuju studiu "Peti tibetanu", kt.cvicim uz cca 7let (nevědíc, co to je, ale citic jejich blahodarne ucinky...)... Hm, ale jak je tady rozebiral Ludek ci kdo to, tak to jako vazne nevim, a ani nechci vedet, vo co go... wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#32 14. 1. 2017 23:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Magické rituály a kouzla

Taky jsem chtela rict, ze existence "caker" a vubec vseho kolem toho, me zajima uz spoustu let. Uz kdyz me prvne bolely zada a sla jsem na prvni akupunkturu a pozdeji na akupresuru, vsimla jsem si v ordinacich bilbordy, ze ty veci vychazeji z cinske mediciny... Rozhodne to poznani bylo pro mne hodne nadcasove, bylo to v cca 1981, kdy jsem nemohla ani nahodou tusit, co to se mnou udela pozdeji... wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#33 15. 1. 2017 6:10

Kamillka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 9. 2016
Příspěvky: 30

Re: Magické rituály a kouzla

Co se týká setkání s "nehmotným", běžně to páchají například křesanští mystici. Viz jen tak pro příklad spisy představitele prvorepublikové křesanské mystické školy Karla Weinfurtera, speciálně jeho kniha Ohnivý keř a jeho překlad knihy Hrabě de Gabalis od abbého de Villars. Jinak to běžně páchají indičtí bhaktijogini, viz např. Ramakrišna a jeho vize bohyně Kali, případně knížka Joga od statré Indie k dnešku, kapitola o bhaktijoze, páchali takovou praxi adepti antických mystérií, viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských, eventuálně Apuelius, Zlatý osel, závěr knihy a další. KNížky lze najít volně na netu. Takže osobně na tom nevidím nic špatného.

Není tady

 

#34 15. 4. 2017 7:08

Kamillka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 9. 2016
Příspěvky: 30

Re: Magické rituály a kouzla

A něco málo k čakrám.

Code:

http://www.holistickamedicina.sk/kniznica/VEDOMI_Jung_Wilhelm_CS_Tajemstvi_zlateho_kvetu-Cinska_kniha_zivota.pdf

Na východě (a nejen na východě) uznávají dvě cesty.
Je to zajímavě naznačené v předmluvě k Tajemství zlatého květu.

"na rozdíl od evropských „jogínů“, pro něž jsou tyto orientální cviky pouhým sportem — dospívali téměř vždy ke kýženému centrálnímu zážitku, takže lze říci, že tu jde o dokonale osvědčenou metodu, jak čínská mentalita (která je, jak správně ukazuje C. G. Jung, až do nejnovější doby v některých základních směrech podstatně odlišná od mentality evropské) dosahuje určitých duchovních prožitků. Nejen že se člověk vymaní z pout vnějšího zmateného světa, ale různé sekty si kladou i mnohé jiné cíle a usilují o ně. Nejvyšším stupněm je úsilí dospět tímto vysvobozením buď buddhistické nirvány (nebo Joginského paramatmau) anebo, jako např. podle spisu, kterým se zabýváme, spojením duchovního principu v člověku s přidruženými psychickými silami získat možnost žít dále po smrti ne pouze jako vágní pokleslá stínová bytost, nýbrž jako vědomý duch. Mimo to a často spolu s tím působí směry, které se snaží takovouto meditací ovlivnit jisté vegetativně animální životní procesy (po evropsku bychom tu
mohli mluvit o funkci endokrinních žláz) posílením, omlazením a normalizováním životních pochodů, čímž se překoná i smrt, takže se připojí k procesu života jako jeho harmonické zakončení:
Duchovní princip (schopný dále samostatně žít jako duchovní tělo vytvořené vlastními silami) opustí pozemské tělo, a to pak zbude jako vyschlá slupka, asi jako kukla po vylíhlé cikádě."

V Tajesmtví zlatého květu (Překlad Richarda Willhelma) jde o uklidnění čakry Adžná v oné knize nazývané "Nebeské srdce" asi tříměsíční meditací a násedná trvalé zaměření do čakry Anahata v oné knize nazývané "srdce z masa" dokud se neotevře a neprojeví síly v ní ukryté. Zřejmně nějaké roky.  Zaměření na Anahatu adepti provádějí i v běžném životě, ne pouze při sedění v meditaci. Používá se k tomu v začátcích sledování dechu.

Není tady

 

#35 14. 7. 2017 7:11

Kamillka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 9. 2016
Příspěvky: 30

Re: Magické rituály a kouzla

Zajímavou praxi s vyvoláváním provádějí originál indičtí bhaktijogini. Snaží se přimět k viditelnému projevu Božstvo ketré uctívají. Viz pro příklad Joga od staré Indie k dnešku, kapitola o bhaktijoze.

Code:

https://uloz.to/!SPabJniW4/joga-od-stare-indie-k-dnesku-pdf

Jako krásný příklad viz jogin Ramkrišna a jeho vize bohyně Kali kterou uctíval.

Code:

http://3.bp.blogspot.com/_MLEqluvMII8/TFoBNwBXSmI/AAAAAAAAAA8/cTo9wAAUAow/s1600/Ramakrishna+Kali+poster.jpg

Podobně židovští kabbalisté páchají mediatci o některém z božích jmen aby dosáhli nějaký zřejmý výslkedek.....
Viz např. Sefer Raziel hamalach.

Code:

http://media1.webgarden.cz/files/media1:5105b0ab466f7.pdf.upl/J.+Esenberg+-+Sefer+raziel+hamalach.pdf

Stejně tak někteří křesanští mystici občas páchají mediatci o božím jménu, ze stejného důvodu jako indičtí bhaktijogini. Tedy aby došlo k viditelnému projevu...
Viz spisy křesanského mystika Karla Weinfurtera.

Upravil(a) Kamillka (17. 7. 2017 19:50)

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů