Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 26. 7. 2014 8:06

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Barča napsal(a):

Nemyslím, že to hodnotil z pohledu míry. Téměř neznám čínskou kulturu, a nechci špatně interpretovat. Uvedu příklad: na začátku prakticky nemluvil, nevysvětloval, jen ukazoval a očekával, že vynaložíme veškerou dostupnou energii, veškerou sílu, bystrost a vytrvalost a v podstatě nápodobou a autodrilem se dostaneme co nejrychleji na tu nejvyšší úroveň, jíž jsme schopni - staří, mladí, tlustí, tencí, vsjo ravno. Proti němu tělocvična z velké části  "duchovních lidí", kteří čekali harmonizaci, ozdravění, VYSVĚTLENÍ a pochvalu, meditace a čikung, sdělování zážitků a diskuse na esoterická témata.
Byl pro mě obrovský problém se učit okoukáním, nic nevysvětlil, nic slovně neopravil. Ze začátku jsem necvičila mimo hodiny, bála jsem se, že se to naučím špatně, zafixuju si to a nebudu se toho moct zbavit - chacha, naivní představy, naprostý krach. Musela jsem cvičit doma, pořád jsem se musela opravovat, pořád jsem se musela něčeho zbavovat, co jsem špatně přejala, špatně okoukala, sobě přizpůsobila. To všechno na starý kolena individualizované posttotalitní Evropanky. Když jsem se později ještě musela tajčisticky prát s kamarádkami spolucvičenkami, a jedna se pak rozešla se svým dlouholetým přítelem, kvůli kterému se celá ta léta trápila, s tím, že prý použila postupy, které se naučila když jsme spolu bojovaly, došlo nám, že jsme duchovně povyrostly.       
Ten nᚠmistr považuje taiči primárně za bojové umění a ne za cvičení pro zdraví.
Teď už je cvičení poněkud jinak, evropštěji, více pro zdraví.

Barčo, moc se mi Tvůj příspěvek líbí smile.
Mám podobnou zkušenost s meditací v sedě.
   Začátky pro mě byly úžasné: sedím si, nikdo na mě nemluví, nedrnčí telefony: prostě pohádka a ráj na zemi.
Brzy mě rozbolelo tělo a odmítalo sedět a hodinu se nehýbat. Po pár týdnech se uklidnilo a začala práce s myslí. Například trvalo půl roku, než jsem vůbec zaznamenala, že trávím čas sezení pitváním svého manželství. Ta úleva uvědomění pak byla neskutečná.
   Vypadá to jednoduše: člověk sedne a tráví čas v nirváně.  Jenže pravidelnost přináší také potíže, a někdy je to fakt pořádný struhadlo.
   A nevím, jestli jsem povyrostla (a kam). Možná jsem se trochu změnila...
Zdraví
(taky jedna)
        na starý kolena individualizovaná posttotalitní Evropanka smile

Upravil(a) gymnasión (26. 7. 2014 8:07)


Zpomal.

Není tady

 

#77 26. 7. 2014 8:10

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

Barča napsal(a):

Nemyslím, že to hodnotil z pohledu míry. Téměř neznám čínskou kulturu, a nechci špatně interpretovat. Uvedu příklad: na začátku prakticky nemluvil, nevysvětloval, jen ukazoval a očekával, že vynaložíme veškerou dostupnou energii, veškerou sílu, bystrost a vytrvalost a v podstatě nápodobou a autodrilem se dostaneme co nejrychleji na tu nejvyšší úroveň, jíž jsme schopni - staří, mladí, tlustí, tencí, vsjo ravno. Proti němu tělocvična z velké části  "duchovních lidí", kteří čekali harmonizaci, ozdravění, VYSVĚTLENÍ a pochvalu, meditace a čikung, sdělování zážitků a diskuse na esoterická témata.
Byl pro mě obrovský problém se učit okoukáním, nic nevysvětlil, nic slovně neopravil. Ze začátku jsem necvičila mimo hodiny, bála jsem se, že se to naučím špatně, zafixuju si to a nebudu se toho moct zbavit - chacha, naivní představy, naprostý krach. Musela jsem cvičit doma, pořád jsem se musela opravovat, pořád jsem se musela něčeho zbavovat, co jsem špatně přejala, špatně okoukala, sobě přizpůsobila. To všechno na starý kolena individualizované posttotalitní Evropanky. Když jsem se později ještě musela tajčisticky prát s kamarádkami spolucvičenkami, a jedna se pak rozešla se svým dlouholetým přítelem, kvůli kterému se celá ta léta trápila, s tím, že prý použila postupy, které se naučila když jsme spolu bojovaly, došlo nám, že jsme duchovně povyrostly.       
Ten nᚠmistr považuje taiči primárně za bojové umění a ne za cvičení pro zdraví.
Teď už je cvičení poněkud jinak, evropštěji, více pro zdraví.

A není to jen tvoje domněnka , že byl překvapen vaším duchovním přístupem?
Podle toho jak to popisuješ , mohl být skutečný mistr i po duchovní stránce , to spíš začátečníci chtějí mluvit a nadšeně rozebírat duchovní témata , to vidíš i tady přece, někdo začíná a už má  pocit, že je takovej mistr, že může školit druhé.
Skutečný mistr mlčí , šetří energii . Nechával tu cestu na vás prostě .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#78 26. 7. 2014 8:11

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

olasik napsal(a):

A není to jen tvoje domněnka , že byl překvapen vaším duchovním přístupem?
Podle toho jak to popisuješ , mohl být skutečný mistr i po duchovní stránce , to spíš začátečníci chtějí mluvit a nadšeně rozebírat duchovní témata , to vidíš i tady přece, někdo začíná a už má  pocit, že je takovej mistr, že může školit druhé.
Skutečný mistr mlčí , šetří energii . Nechával tu cestu na vás prostě .

tummenupp


Zpomal.

Není tady

 

#79 26. 7. 2014 8:26

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

Barčo, moc se mi Tvůj příspěvek líbí smile.
Mám podobnou zkušenost s meditací v sedě.
   Začátky pro mě byly úžasné: sedím si, nikdo na mě nemluví, nedrnčí telefony: prostě pohádka a ráj na zemi.
Brzy mě rozbolelo tělo a odmítalo sedět a hodinu se nehýbat. Po pár týdnech se uklidnilo a začala práce s myslí. Například trvalo půl roku, než jsem vůbec zaznamenala, že trávím čas sezení pitváním svého manželství. Ta úleva uvědomění pak byla neskutečná.
   Vypadá to jednoduše: člověk sedne a tráví čas v nirváně.  Jenže pravidelnost přináší také potíže, a někdy je to fakt pořádný struhadlo.
   A nevím, jestli jsem povyrostla (a kam). Možná jsem se trochu změnila...
Zdraví
(taky jedna)
        na starý kolena individualizovaná posttotalitní Evropanka smile

Proč bych stál, když můžu sedět?
Proč bych seděl, když můžu ležet? big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#80 26. 7. 2014 19:21

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Eva. napsal(a):

Proč bych stál, když můžu sedět?
Proč bych seděl, když můžu ležet? big_smile

Trocha tréninku nemůže škodit smile


Zpomal.

Není tady

 

#81 26. 7. 2014 19:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

Trénink je fajn, ale měl by být pro radost. U mě - když bolí to, co dělám pro radost, není to pro radost a přestanu to dělat. V životě je hodně věcí, které bolí, ale musíme je dělat. Nemám důvod dělat věci pro radost, když bolí.
Ale chápu, že jsou i lidé, co to můžou mít jinak.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#82 26. 7. 2014 20:19

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

Barča napsal(a):

Nemyslím, že to hodnotil z pohledu míry. Téměř neznám čínskou kulturu, a nechci špatně interpretovat. Uvedu příklad: na začátku prakticky nemluvil, nevysvětloval, jen ukazoval a očekával, že vynaložíme veškerou dostupnou energii, veškerou sílu, bystrost a vytrvalost a v podstatě nápodobou a autodrilem se dostaneme co nejrychleji na tu nejvyšší úroveň, jíž jsme schopni - staří, mladí, tlustí, tencí, vsjo ravno. Proti němu tělocvična z velké části  "duchovních lidí", kteří čekali harmonizaci, ozdravění, VYSVĚTLENÍ a pochvalu, meditace a čikung, sdělování zážitků a diskuse na esoterická témata.
Byl pro mě obrovský problém se učit okoukáním, nic nevysvětlil, nic slovně neopravil. Ze začátku jsem necvičila mimo hodiny, bála jsem se, že se to naučím špatně, zafixuju si to a nebudu se toho moct zbavit - chacha, naivní představy, naprostý krach. Musela jsem cvičit doma, pořád jsem se musela opravovat, pořád jsem se musela něčeho zbavovat, co jsem špatně přejala, špatně okoukala, sobě přizpůsobila. To všechno na starý kolena individualizované posttotalitní Evropanky. Když jsem se později ještě musela tajčisticky prát s kamarádkami spolucvičenkami, a jedna se pak rozešla se svým dlouholetým přítelem, kvůli kterému se celá ta léta trápila, s tím, že prý použila postupy, které se naučila když jsme spolu bojovaly, došlo nám, že jsme duchovně povyrostly.       
Ten nᚠmistr považuje taiči primárně za bojové umění a ne za cvičení pro zdraví.
Teď už je cvičení poněkud jinak, evropštěji, více pro zdraví.

Barčo, moc se mi Tvůj příspěvek líbí smile.
Mám podobnou zkušenost s meditací v sedě.
   Začátky pro mě byly úžasné: sedím si, nikdo na mě nemluví, nedrnčí telefony: prostě pohádka a ráj na zemi.
Brzy mě rozbolelo tělo a odmítalo sedět a hodinu se nehýbat. Po pár týdnech se uklidnilo a začala práce s myslí. Například trvalo půl roku, než jsem vůbec zaznamenala, že trávím čas sezení pitváním svého manželství. Ta úleva uvědomění pak byla neskutečná.
   Vypadá to jednoduše: člověk sedne a tráví čas v nirváně.  Jenže pravidelnost přináší také potíže, a někdy je to fakt pořádný struhadlo.
   A nevím, jestli jsem povyrostla (a kam). Možná jsem se trochu změnila...
Zdraví
(taky jedna)
        na starý kolena individualizovaná posttotalitní Evropanka smile

Jo, to znám. Na Zenu je vyžadována meditace v lotosu - zhruba půl hodiny, pak pět minut oddech, vyměnit nohy a další půlhoďka ... není to žádná prča, ale myslím, že mě ta bolest nutí udržovat koncentraci, neustále si uvědomovat přítomnost ... Člověk si o to víc váží mnichů a mnišek, kteří toto praktikují několikrát denně ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#83 26. 7. 2014 20:20

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Eva. napsal(a):

Trénink je fajn, ale měl by být pro radost. U mě - když bolí to, co dělám pro radost, není to pro radost a přestanu to dělat. V životě je hodně věcí, které bolí, ale musíme je dělat. Nemám důvod dělat věci pro radost, když bolí.
Ale chápu, že jsou i lidé, co to můžou mít jinak.

To chápu. U mně je to možná sportem: ten taky namáhá, a může i bolet. A tu námahu přetrpím – pro to celkové zklidnění a pro závan potěšení, které to v celku a v důsledku přináší...


Zpomal.

Není tady

 

#84 26. 7. 2014 20:30

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Míša Kulička napsal(a):

Jo, to znám. Na Zenu je vyžadována meditace v lotosu - zhruba půl hodiny, pak pět minut oddech, vyměnit nohy a další půlhoďka ... není to žádná prča, ale myslím, že mě ta bolest nutí udržovat koncentraci, neustále si uvědomovat přítomnost ... Člověk si o to víc váží mnichů a mnišek, kteří toto praktikují několikrát denně ... smile

- Spíš tu tělesnou bolest lol ... no, ale ta je taky zrovna přítomná, to je fakt, jako to tělo. Tělo má prý tu zvláštní schopnost, že je vždycky tady a teď, a to na rozdíl od mysli, která může aktuálně dlít třeba na Novém Zélandu
- Zeňáky mám ráda. Ti to berou doopravdy. Strašně jsem se bála tam dostat do zad ránu holí kyosaku. Ale ten pocit po ní byl skoro božský smile ...
- Mniši to mají přímo v popisu práce smile

Upravil(a) gymnasión (26. 7. 2014 20:33)


Zpomal.

Není tady

 

#85 26. 7. 2014 20:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

No, já vám nevím. Pokud "dávat" bolest, tak kvůli něčemu smysluplnému. Co třeba někomu/něčemu pomůže. Třeba pouklízet kus lesa, pro mě jako astmatika je to těžká práce, lézt do kopce. Nebo tak něco. Mnichové atd. dělají v první řadě něco pro sebe. Ale zase, když tak nad tím přemýšlím, když lidé dělají něco pro sebe aby byli v pohodě a tím je pak v pohodě i jejich okolí, tak to vlastně je smysluplné.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#86 26. 7. 2014 20:58

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Jo, to znám. Na Zenu je vyžadována meditace v lotosu - zhruba půl hodiny, pak pět minut oddech, vyměnit nohy a další půlhoďka ... není to žádná prča, ale myslím, že mě ta bolest nutí udržovat koncentraci, neustále si uvědomovat přítomnost ... Člověk si o to víc váží mnichů a mnišek, kteří toto praktikují několikrát denně ... smile

- Spíš tu tělesnou bolest lol ... no, ale ta je taky zrovna přítomná, to je fakt, jako to tělo. Tělo má prý tu zvláštní schopnost, že je vždycky tady a teď, a to na rozdíl od mysli, která může aktuálně dlít třeba na Novém Zélandu
- Zeňáky mám ráda. Ti to berou doopravdy. Strašně jsem se bála tam dostat do zad ránu holí kyosaku. Ale ten pocit po ní byl skoro božský smile ...
- Mniši to mají přímo v popisu práce smile

Jo, ta bolest je natolik přítomná, že nedovoluje myšlenkám zatoulat se nikam daleko ... člověk si je pořád vědom toho, kde je a co dělá ... jsem doufala, že si nohy po čase zvyknou, ale moc se jim nechce smile ...
Zeňáci jsou fajn, ale ta hůl se mi teda nelíbí smile ... a třeba E. Tomᚠříkával, že si máme sednout co nejpohodlněji, aby nás tělo nerušilo, ale to pak má člověk tendenci usínat nebo je přinejmenším v myšlenkách úplně v čudu ... pořád su ve stádiu hledání, nějak se mi nedaří najít správný směr ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#87 26. 7. 2014 21:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

Mám za to, že při meditaci nemá tělo rušit člověka vůbec. Člověk ho nemá vůbec vnímat. A proto má při meditaci ležet a úplně ho uvolnit. Meditace je o duchu, ne o těle.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#88 26. 7. 2014 22:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: sebepoznání a meditace

Já bych třeba vleže usla, musím pohodlně sedět. Ale ono když se to povede tak, jak má, tak stejně necítíš nic - ani to nepohodlí. Možná kdyby bolel zub, tak se to nedá umeditovat, ale to jsem nezkoušela lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#89 26. 7. 2014 22:29

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

Míša Kulička napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Barča napsal(a):

.
.

Barčo, moc se mi Tvůj příspěvek líbí smile.
Mám podobnou zkušenost s meditací v sedě.
   Začátky pro mě byly úžasné: sedím si, nikdo na mě nemluví, nedrnčí telefony: prostě pohádka a ráj na zemi.
Brzy mě rozbolelo tělo a odmítalo sedět a hodinu se nehýbat. Po pár týdnech se uklidnilo a začala práce s myslí. Například trvalo půl roku, než jsem vůbec zaznamenala, že trávím čas sezení pitváním svého manželství. Ta úleva uvědomění pak byla neskutečná.
   Vypadá to jednoduše: člověk sedne a tráví čas v nirváně.  Jenže pravidelnost přináší také potíže, a někdy je to fakt pořádný struhadlo.
)

Jo, to znám. Na Zenu je vyžadována meditace v lotosu - zhruba půl hodiny, pak pět minut oddech, vyměnit nohy a další půlhoďka ... není to žádná prča, ale myslím, že mě ta bolest nutí udržovat koncentraci, neustále si uvědomovat přítomnost ... Člověk si o to víc váží mnichů a mnišek, kteří toto praktikují několikrát denně ... smile

Dřív jsem to obdivovala a čím jsem starší , tím víc mi tyhle lidi přijdou zbytečný a zahleděný sobecky na sebe.
Co kdyby se sebrali a šli uklízet do útulků nebo učit děti z problémových rodin násobilku?
Ale to by jim asi nevonělo , není to dost duchovní.

Upravil(a) olasik (26. 7. 2014 22:30)


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#90 27. 7. 2014 6:45

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

sorry.... napsala jsem 2x stejnej příspěvek gloria

Upravil(a) gymnasión (27. 7. 2014 7:00)


Zpomal.

Není tady

 

#91 27. 7. 2014 6:52

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Míša Kulička napsal(a):

Jo, ta bolest je natolik přítomná, že nedovoluje myšlenkám zatoulat se nikam daleko ... člověk si je pořád vědom toho, kde je a co dělá ... jsem doufala, že si nohy po čase zvyknou, ale moc se jim nechce smile ...
Zeňáci jsou fajn, ale ta hůl se mi teda nelíbí smile ... a třeba E. Tomᚠříkával, že si máme sednout co nejpohodlněji, aby nás tělo nerušilo, ale to pak má člověk tendenci usínat nebo je přinejmenším v myšlenkách úplně v čudu ... pořád su ve stádiu hledání, nějak se mi nedaří najít správný směr ... smile

Ale jo, i nohy si nakonec zvyknou. Možná nemᚠsprávnou pozici. Když bolí nohy, tak zadek musí sedět vejš, třeba pod sebe strčit přiměřeně složenou deku.
Já plný lotos taky neusedim, to bych umřela bolestí. Ale pamatuju krásný období, kdy to šlo. Byl to mimořádně příjemný energetizující pocit živosti, lehkosti a bdělosti. Což byla pro mě tak významná zkušenost, že je dobrý se o plný lotos snažit.. Nj, jenže to jsem sedávala každý den a tělo si líp zvykalo

Upravil(a) gymnasión (27. 7. 2014 6:59)


Zpomal.

Není tady

 

#92 27. 7. 2014 6:54

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Já bych třeba vleže usla, musím pohodlně sedět. Ale ono když se to povede tak, jak má, tak stejně necítíš nic - ani to nepohodlí. Možná kdyby bolel zub, tak se to nedá umeditovat, ale to jsem nezkoušela lol

V leže jsem taky zkoušela, jenže jsem za chvilku vytuhla a spala jak dudek smile
Umeditovat zuby lol mi taky nešlo (zkoušela jsem).


Zpomal.

Není tady

 

#93 27. 7. 2014 7:03

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Eva. napsal(a):

Mám za to, že při meditaci nemá tělo rušit člověka vůbec. Člověk ho nemá vůbec vnímat. A proto má při meditaci ležet a úplně ho uvolnit. Meditace je o duchu, ne o těle.

To je jedna z možných správných odpovědí, ale sama prostě vleže usnu jak dřevo. Prostě nějaký pocitový vztah k tělu je asi dobrý, takže radši sedím...


Zpomal.

Není tady

 

#94 27. 7. 2014 7:19

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

olasik napsal(a):

Dřív jsem to obdivovala a čím jsem starší , tím víc mi tyhle lidi přijdou zbytečný a zahleděný sobecky na sebe.
Co kdyby se sebrali a šli uklízet do útulků nebo učit děti z problémových rodin násobilku?
Ale to by jim asi nevonělo , není to dost duchovní.

Když si představíš, že třeba půl roku budeš "sobecky zahleděná do sebe" a sama od sebe se nehneš na krok, tak pochybuju, že by to bylo jen příjemný lol. Obávám se, že vydržet něco takovýho je jen pro silný povahy.
Navíc: drtivá většina řádů má přímo za úkol pečovat (učit násobilku, uklízet atd.)

Upravil(a) gymnasión (27. 7. 2014 7:29)


Zpomal.

Není tady

 

#95 27. 7. 2014 7:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

Ale jo, i nohy si nakonec zvyknou. Možná nemᚠsprávnou pozici. Když bolí nohy, tak zadek musí sedět vejš, třeba pod sebe strčit přiměřeně složenou deku.
Já plný lotos taky neusedim, to bych umřela bolestí. Ale pamatuju krásný období, kdy to šlo. Byl to mimořádně příjemný energetizující pocit živosti, lehkosti a bdělosti. Což byla pro mě tak významná zkušenost, že je dobrý se o plný lotos snažit.. Nj, jenže to jsem sedávala každý den a tělo si líp zvykalo

K čemu je to dobré?
Třeba je naprostý nesmysl, aby se západní civilizace opičily po východních. Nebo se opičí východní po západních? Kdoví, třeba by se měl "každý švec držet svého kopyta". Ty pozice, a tak, to je stejně jenom výmysl lidí. Kdoví, jaká je správná pozice. Co když je každá pozice správná? smile
Osobně si myslím, že meditace, budhizmus, křesanství, islám, jsou stejné výmysly lidí jako komunistická strana, ODS, labouristé, konzervativci... To si jen z nějakých důvodů vymyslí člověk. Třeba aby ovládl jiné lidi, nebo aby na nich vydělal,...

Upravil(a) Eva. (27. 7. 2014 7:48)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#96 27. 7. 2014 7:46

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

Pokud to dělᚠs představou, že z tebe bude mudrc Gym, kterýho všichni obdivujou , jako tady Míša obdivovala , tak to vydržíš .
Touha po ocenění  je obrovská .A ty co znám já , nikdy nikam uklízet nepáchli, jen seděli doma a meditovali, jak měli jít uklízet, vymluvili se.

Upravil(a) olasik (27. 7. 2014 7:47)


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#97 27. 7. 2014 7:58

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

Eva. napsal(a):

K čemu je to dobré?
Třeba je naprostý nesmysl, aby se západní civilizace opičily po východních. Nebo se opičí východní po západních? Kdoví, třeba by se měl "každý švec držet svého kopyta". Ty pozice, a tak, to je stejně jenom výmysl lidí. Kdoví, jaká je správná pozice. Co když je každá pozice správná? smile
Osobně si myslím, že meditace, budhizmus, křesanství, islám, jsou stejné výmysly lidí jako komunistická strana, ODS, labouristé, konzervativci... To si jen z nějakých důvodů vymyslí člověk. Třeba aby ovládl jiné lidi, nebo aby na nich vydělal,...

Jasně! Každá pozice je správná! (Za přiměřených okolností smile)
To mᚠpravdu. Mě to sezení prostě dává nějakej vnitřní smysl, neumím ho moc popsat.
A určitě: byznys to může bejt velikej, čehož se neúčastním


Zpomal.

Není tady

 

#98 27. 7. 2014 8:00

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: sebepoznání a meditace

olasik napsal(a):

Pokud to dělᚠs představou, že z tebe bude mudrc Gym, kterýho všichni obdivujou , jako tady Míša obdivovala , tak to vydržíš .
Touha po ocenění  je obrovská .A ty co znám já , nikdy nikam uklízet nepáchli, jen seděli doma a meditovali, jak měli jít uklízet, vymluvili se.

Ocenění? Jaký ocenění? Za to, že sedíš na zadku, ti nikdo nic nedá, aspoň co já vim. Třeba meditovat za Spartu, to by bylo něco! jako fotbalista lol
Mudrc nebo MUDr.c? lollol těžko přetěžko... to bude ňáká mejlka, jak říká Švejk

Upravil(a) gymnasión (27. 7. 2014 8:02)


Zpomal.

Není tady

 

#99 27. 7. 2014 8:17

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: sebepoznání a meditace

gymnasión napsal(a):

Ale jo, i nohy si nakonec zvyknou. Možná nemᚠsprávnou pozici. Když bolí nohy, tak zadek musí sedět vejš, třeba pod sebe strčit přiměřeně složenou deku.
Já plný lotos taky neusedim, to bych umřela bolestí. Ale pamatuju krásný období, kdy to šlo. Byl to mimořádně příjemný energetizující pocit živosti, lehkosti a bdělosti. Což byla pro mě tak významná zkušenost, že je dobrý se o plný lotos snažit.. Nj, jenže to jsem sedávala každý den a tělo si líp zvykalo

Je fakt, ze kdyz si doma pod zadek sroluju prosivanou deku, tak sedim vys a je to vic v pohode ... i kdyz posledni minuty byvaji taky krusne. Zafu u Zenaku jsou dost sesezene ... mozna bych si mela dat dva, nebo konecne koupit svuj. No chtela bych to aspon jednou zazit v plnem lotosu s lehkosti ... smile
Dari se ti nemyslet, ale skutecne nemyslet bez mysleni na to, ze nemyslis, nebo bez mysleni na dech, atp.? A pak trochu nerozumim te koncentraci na pritomny okamzik bez toho, abych myslela ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#100 27. 7. 2014 8:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

Proč by měl člověk nemyslet? K čemu je to dobré? Jaký to má přínos a pro koho? Mně přijde, že lidé už z nudy neví, coby. Kdybychom měli těžké živobytí, jako předchozí generace, nebo žili třeba někde, kde musíme denně dojít nevím jak daleko pro vodu a zpět, nevymýšleli bychom ptákoviny a dělali, co je třeba.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů