Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 25. 7. 2014 18:27

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: sebepoznání a meditace

April,možná sem to tam trochu zamotala,ale kdo chce,tak to  pochopí,Tak jen pitvejte,štourejte.A co umíte ještě ?
Měla jsem napsat nenarušené konz.společností.A ti,kteří si život bez pařeb........ti do přírody chodí málo....
Stačí?K do chce,pochpí,co jsem myslela.Kdo nechce,hledá blechy...ahoj vidím,že chcete jen štourat,a o téma jde málokomu.

Není tady

 

#52 25. 7. 2014 18:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

April,možná sem to tam trochu zamotala,ale kdo chce,tak to  pochopí,Tak jen pitvejte,štourejte.A co umíte ještě ?
Měla jsem napsat nenarušené konz.společností.A ti,kteří si život bez pařeb........ti do přírody chodí málo....
Stačí?K do chce,pochpí,co jsem myslela.Kdo nechce,hledá blechy...ahoj vidím,že chcete jen štourat,a o téma jde málokomu.

jejejeje. stejně podrážděná jako "učitel" .

Není tady

 

#53 25. 7. 2014 18:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

pitváte tady každý přízpěvek,vytrháváte z kontextu..

Buď. Anebo se snaží dobrat podstaty, to si vyber smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#54 25. 7. 2014 18:32

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

aprill napsal(a):

janaa napsal(a):

April,možná sem to tam trochu zamotala,ale kdo chce,tak to  pochopí,Tak jen pitvejte,štourejte.A co umíte ještě ?
Měla jsem napsat nenarušené konz.společností.A ti,kteří si život bez pařeb........ti do přírody chodí málo....
Stačí?K do chce,pochpí,co jsem myslela.Kdo nechce,hledá blechy...ahoj vidím,že chcete jen štourat,a o téma jde málokomu.

jejejeje. stejně podrážděná jako "učitel" .

A tohle se tu opakuje pořád ....další a další učitelé, kteří přece studují jogu a mystiku na rozdíl od nás "obyčejných , konzumních týpků "nás budou zachraňovat a učit meditaci.........big_smile

Upravil(a) olasik (25. 7. 2014 18:33)


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#55 25. 7. 2014 18:32

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

Měla jsem napsat nenarušené konz.společností.

Popravě, to si nedovedu představit va co tím myslíš? Když už tedy budu akceptovat ten podivný výraz "narušený".......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#56 25. 7. 2014 18:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

pitváte tady každý přízpěvek,vytrháváte z kontextu,a nakonec to vše vyzní jinak.Psala jsem že každý normální člověk,chodí rád do přírody,je to pro něj inspirace,a nabije se energií.I takový budha praktikoval v přírodě o samotě
a pod stromem dosáhl přozření.Někdo tady o něm psal,tak to jen připomenu.
Prostě kdo je citlivej,přemýšlí o sobě a jde do svého nitra,má přírodu rád,a jak může chodí tam.Jistě,praktikovat lze všude ale...

Proč mᚠpotřebu psát tak kontroverzně? Škatulkovat a hodnotit?
Moudrý člověk napíše, že hodně lidí chodí rádo do přírody,...
Ty ne. Ty tam musíš vložit to své hodnocení normálnosti...
Proč? Mně nemusíš odpovídat. Odpověz sobě, proč to takhle máš.
S tím ale, včera jsem četla zajímavou myšlenku. Že jestli někdo řekne ale, zapomeň na vše, co bylo před ale...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#57 25. 7. 2014 18:37

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

April,možná sem to tam trochu zamotala,ale kdo chce,tak to  pochopí,Tak jen pitvejte,štourejte.A co umíte ještě ?
Měla jsem napsat nenarušené konz.společností.A ti,kteří si život bez pařeb........ti do přírody chodí málo....
Stačí?K do chce,pochpí,co jsem myslela.Kdo nechce,hledá blechy...ahoj vidím,že chcete jen štourat,a o téma jde málokomu.

Pamatuj si Jano , moudrý člověk......třeba Ježíš .......NIKDY NESOUDÍ A NIKDY SE NEVYVYŠUJE .......Takže nedělí lidi na konzumní a nekonzumní, protože ví, že mu nepřísluší soudit a ví, že je to relativní .........
Ale ty jsi úplně slepá a hluchá .......


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#58 25. 7. 2014 18:43

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: sebepoznání a meditace

olasik napsal(a):

Ivana napsal(a):

Tak já přírodu miluju a nic mě nenabije doboru náladou víc než procházka v lese. Bydlím ve městě, ráda se projdu po městě, mám ráda historické památky, hrady a zámky, výstavy všeho druhu, ale procházky v přírodě na čerstvém vzduchu miluju. Občas, když je třeba hnusně a dlouho se nikam nedá jít, tak mám vyslovený absák. Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsme kromě na dovolenou k moři jezdívali na druhou dovolenou do českých a slovenských hor, to byl přímo balzám na duši!

A proč nejezdíš sama? Kdybych bydlela ve vašem kraji, byla bych každej rok v Tatrách , jsou krásný .
Já taky ráda jezdím na hory v létě.

Bojím se jet sama do hor. Chodím sama na procházky okolo našeho města, ale jen tam, kde to znám. I tak se mi už stalo, že jsem sešla ze značky a bloudila. Do hor si netroufám...

Není tady

 

#59 25. 7. 2014 18:44

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: sebepoznání a meditace

Olasik,zase slovíčkaření.Či boj o prestiž?meditovat praktikovat můžeš kdekoliv,ale je přirozené a lepší,to dělat o samotě a na klidných místech.Ale jde to prakticky všude.A pravdu mᚠže i jinde než na nějakých cvičeních najdeš duchovně vyspělého člověka.Ale do hospůdky nepůjde,či spíše je nebude vyhledávat.On to totiž nepotřebuje.To bys ale po 20letech cvičení měla vědět.A já se nad obyčejným člověkem nepovyšuji.To možná bereš podle sebe,a mě to chceš přiřknout.Stačí,až na pár lidí si tady chce každý jen posilovat ego a toho se učastnit nebudu.Každý i obyčejný psycholog ti řekne,že příroda je pozitivní,a to jak lidi dnes vypadají,je hodně tím,že se přírodě odcizili...
Ale pokud člověk nemá rád přírodu,straní se jí stějně jako zvířat,je tam nějaký blok a problém.To at si každý myslí a píše mi co chce.Nemusí být fanatik do obého,ale pokud má raději hospůdky,pařby,nemusí být blázen,to jsem tak nemyslela,ale at na jogu,meditace a tak podobně zapomene.Byl by na tom časem jen hůř.

Není tady

 

#60 25. 7. 2014 18:46

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: sebepoznání a meditace

OLASIK to není souzení,to je pojmenování,máme dar řeči,umíme psát,tak pokud řešíme problém meditace,tak to musíme rozebrat.na tom není nic špatného.JAK MَEŠ CVIČIT 20LET JOGU?

Není tady

 

#61 25. 7. 2014 18:46

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: sebepoznání a meditace

Ivana napsal(a):

olasik napsal(a):

Ivana napsal(a):

!

A proč nejezdíš sama? Kdybych bydlela ve vašem kraji, byla bych každej rok v Tatrách , jsou krásný .
Já taky ráda jezdím na hory v létě.

Bojím se jet sama do hor. Chodím sama na procházky okolo našeho města, ale jen tam, kde to znám. I tak se mi už stalo, že jsem sešla ze značky a bloudila. Do hor si netroufám...

Já se taky bojím,ale upřímně řečeno v Tatrách i v Krkonoších je trošku Václavák.....tam člověk nikdy není sám, spíš jde v davu .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#62 25. 7. 2014 18:47

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: sebepoznání a meditace

Ahoj tohle je o ničem ahoj.

Není tady

 

#63 25. 7. 2014 18:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

Ahoj tohle je o ničem ahoj.

roll .

Není tady

 

#64 25. 7. 2014 18:49

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

OLASIK to není souzení,to je pojmenování,máme dar řeči,umíme psát,tak pokud řešíme problém meditace,tak to musíme rozebrat.na tom není nic špatného.JAK MَEŠ CVIČIT 20LET JOGU?

ty jsi začala řešit problém meditace, nikdo jiný s tím potíže nemá.
proč by nemohla 20 let cvičit jogu?

Není tady

 

#65 25. 7. 2014 18:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: sebepoznání a meditace

netvrdím,že každý musí tábořit,a spát pod širákem,ale je to přirozenější,než chodit po barech,čučet do telky a počítače
Umím poměrně velmi dobře jak "tábořit,a spát pod širákem", tak "čučet do počítače" - jen s těma nočníma podnikama a televizí mám zkušenosti poněkud menší... big_smile
Ale netroufla jednoznačně tvrdit "příroda je základ všeho" a "pokud člověk nemá rád přírodu,straní se jí stějně jako zvířat,je tam nějaký blok a problém"... pravděpodobněě mám nedostatek "jogu,meditace a tak podobně"
I takový budha praktikoval v přírodě o samotěa pod stromem dosáhl přozření.
Hm... taky neměl TV, PC, bárya další svody konzumního života... vissla
umíme psát
Jak kdo... wink

Upravil(a) helena (25. 7. 2014 18:52)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 25. 7. 2014 19:04

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: sebepoznání a meditace

olasik napsal(a):

Ivana napsal(a):

olasik napsal(a):


A proč nejezdíš sama? Kdybych bydlela ve vašem kraji, byla bych každej rok v Tatrách , jsou krásný .
Já taky ráda jezdím na hory v létě.

Bojím se jet sama do hor. Chodím sama na procházky okolo našeho města, ale jen tam, kde to znám. I tak se mi už stalo, že jsem sešla ze značky a bloudila. Do hor si netroufám...

Já se taky bojím,ale upřímně řečeno v Tatrách i v Krkonoších je trošku Václavák.....tam člověk nikdy není sám, spíš jde v davu .

Já se nebojím, že by mě někdo přepadl, já se bojím, že zabloudím. Nemám absolutně orientační smysl a jsem schopná zabloudit i u nás na sídlišti.

Není tady

 

#67 25. 7. 2014 19:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: sebepoznání a meditace

janaa napsal(a):

Olasik,zase slovíčkaření.Či boj o prestiž?meditovat praktikovat můžeš kdekoliv,ale je přirozené a lepší,to dělat o samotě a na klidných místech.Ale jde to prakticky všude.A pravdu mᚠže i jinde než na nějakých cvičeních najdeš duchovně vyspělého člověka.Ale do hospůdky nepůjde,či spíše je nebude vyhledávat.On to totiž nepotřebuje.To bys ale po 20letech cvičení měla vědět.A já se nad obyčejným člověkem nepovyšuji.To možná bereš podle sebe,a mě to chceš přiřknout.Stačí,až na pár lidí si tady chce každý jen posilovat ego a toho se učastnit nebudu.Každý i obyčejný psycholog ti řekne,že příroda je pozitivní,a to jak lidi dnes vypadají,je hodně tím,že se přírodě odcizili...
Ale pokud člověk nemá rád přírodu,straní se jí stějně jako zvířat,je tam nějaký blok a problém.To at si každý myslí a píše mi co chce.Nemusí být fanatik do obého,ale pokud má raději hospůdky,pařby,nemusí být blázen,to jsem tak nemyslela,ale at na jogu,meditace a tak podobně zapomene.Byl by na tom časem jen hůř.

chodím k úžasnému léčiteli a světe div se, občas si zajde do hospůdky. je na tom něco špatného? je horší než ty, která tam nepáchneš?
jak dnes lidé vypadají? co konkrétního mᚠna mysli?

Není tady

 

#68 25. 7. 2014 19:45

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: sebepoznání a meditace

aprill napsal(a):

chodím k úžasnému léčiteli a světe div se, občas si zajde do hospůdky. je na tom něco špatného? je horší než ty, která tam nepáchneš?

Chodím k úžasnému léčiteli a mám obavy, že má problém s lihovými nápoji sad.

Není tady

 

#69 25. 7. 2014 19:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: sebepoznání a meditace

Barča napsal(a):

aprill napsal(a):

chodím k úžasnému léčiteli a světe div se, občas si zajde do hospůdky. je na tom něco špatného? je horší než ty, která tam nepáchneš?

Chodím k úžasnému léčiteli a mám obavy, že má problém s lihovými nápoji sad.

hm. to je blbé.

Není tady

 

#70 25. 7. 2014 20:05

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: sebepoznání a meditace

Janao, ty medituješ? Jak? Jsi vegetariánka?
Cvičila jsem taiji několik let, liknavě - nepřekonala jsem svou mrzkou přirozenost vissla - pod vedením čínského mistra.
Nemeditovala jsem, ale pracovali jsme s dechem a s energií (nakonec, aby ne).
Nᚠmistr taiji bral spíš jako bojové umění, než jako samostatnou duchovní disciplinu. Po příjezdu z Číny byl prý nadšen zájmem Čechů o taiji a pak překvapen (zaražen) naším "duchovním přístupem".

Není tady

 

#71 25. 7. 2014 21:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: sebepoznání a meditace

Jak překvapen? Přišli jsme mu moc materialističtí, nebo naopak? Mně přijde, že o duchovno v našich krajích není nouze - myslím tím, že se lidé zabývají poměrně hodně svou duší. Vanek teda tvrdí, že se sem inkarnovalo spousta starých lámů, mnichů a mistrů - což pak by nebylo divu, že jsme takový d*žky nevymáchaný, málo zvědavý na nějaký guru lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#72 25. 7. 2014 21:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: sebepoznání a meditace

A proč si myslíš, že by měla na meditování být vegetariánka? Já jsem to zkoušela (myslím meditovat) a došla jsem zhruba k tomu, že jsem dost dlouho dokázala setrvat uprostřed blankytné nicoty, a že jsem pochopila, proč mají meditující sošky na hlavě takovýho toho indiánka cool
Ale moc mně to nebaví, abych pravdu řekla.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#73 25. 7. 2014 22:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: sebepoznání a meditace

A si každý tráví svůj volný čas tam, kde je mu dobře. Určitě v tomhle směru aspoň částečně následujeme svoje předky (např. můj děda byl hajný a i když jsme se spolu minuli, stejně mě to ovlivnilo), máme příklady a zkušenosti z dětství  a mladých let (v mém případě skaut, tábory i později, Brontosaurus). Příroda mě oslovovala odjakživa a doufám, že mi to vydrží, pokud tady na té návštěvě vydržím já. Ale dovedu pochopit, že to každý z nás má trochu jinak. Ve vztahu to chce určitě spoustu pochopení, dokázat se přizpůsobit, chtít udělat druhému radost, a nebo taky občas trávit volno každý podle svého, třeba i s jinými lidmi.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#74 25. 7. 2014 23:42

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: sebepoznání a meditace

Nemyslím, že to hodnotil z pohledu míry. Téměř neznám čínskou kulturu, a nechci špatně interpretovat. Uvedu příklad: na začátku prakticky nemluvil, nevysvětloval, jen ukazoval a očekával, že vynaložíme veškerou dostupnou energii, veškerou sílu, bystrost a vytrvalost a v podstatě nápodobou a autodrilem se dostaneme co nejrychleji na tu nejvyšší úroveň, jíž jsme schopni - staří, mladí, tlustí, tencí, vsjo ravno. Proti němu tělocvična z velké části  "duchovních lidí", kteří čekali harmonizaci, ozdravění, VYSVĚTLENÍ a pochvalu, meditace a čikung, sdělování zážitků a diskuse na esoterická témata.
Byl pro mě obrovský problém se učit okoukáním, nic nevysvětlil, nic slovně neopravil. Ze začátku jsem necvičila mimo hodiny, bála jsem se, že se to naučím špatně, zafixuju si to a nebudu se toho moct zbavit - chacha, naivní představy, naprostý krach. Musela jsem cvičit doma, pořád jsem se musela opravovat, pořád jsem se musela něčeho zbavovat, co jsem špatně přejala, špatně okoukala, sobě přizpůsobila. To všechno na starý kolena individualizované posttotalitní Evropanky. Když jsem se později ještě musela tajčisticky prát s kamarádkami spolucvičenkami, a jedna se pak rozešla se svým dlouholetým přítelem, kvůli kterému se celá ta léta trápila, s tím, že prý použila postupy, které se naučila když jsme spolu bojovaly, došlo nám, že jsme duchovně povyrostly.       
Ten nᚠmistr považuje taiči primárně za bojové umění a ne za cvičení pro zdraví.
Teď už je cvičení poněkud jinak, evropštěji, více pro zdraví.

Není tady

 

#75 25. 7. 2014 23:48

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: sebepoznání a meditace

lupina montana napsal(a):

A proč si myslíš, že by měla na meditování být vegetariánka? Já jsem to zkoušela (myslím meditovat) a došla jsem zhruba k tomu, že jsem dost dlouho dokázala setrvat uprostřed blankytné nicoty, a že jsem pochopila, proč mají meditující sošky na hlavě takovýho toho indiánka cool
Ale moc mně to nebaví, abych pravdu řekla.

Já se jen ptám, protože mě to zajímá. Nemyslím, že by jí měla být.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů