Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 11. 7. 2014 9:12

Milada787
♥♥-----

Prý mám hendikep...

Dobrý den,je mi 42 let,rozvedená,mám tři roky přítele.Včera večer jsme si s přítelem  telefonovali,povídali jsme si o běžných věcech,pak najednou mi přítel začal říkat,jak se ho jeho nadřízený v práci ptal,odkud prý pocházím,jestli jsem Ruska, Ukrajinka, Němka,že nějak divně mluvím,nějakým dialektem.Přítel mi řekl,že mi občas taky nerozumí když něco říkám,ale že ten můj hendikep už ani moc nevnímá.
Hodně mě to zarazilo, vůbec si nejsem vědoma nějakých problémů při mluvení,nikdy mi nikdo nic neřekl ani nenaznačil,přitom v práci jsem neustále v kontaktu jak osobním tak telefonickém se zákazníky..nikdy se mi nestalo,že by mi někdo nerozuměl nebo se pozastavoval nad mým dialektem.
Nejvíc mě zamrzelo od přítele to slovo HENDIKEP, nepřipadám si nijak hendikepovaná a mrzí mě, že on mě tak bere.
Vůbec jsem kvůli tomu nemohla usnout, teď jsem v práci úplně mimo a pořád na to musím myslet. Co si o tom myslíte vy, prosím o názor.

Není tady

#2 11. 7. 2014 9:50

andy75
♥♥♥----

Re: Prý mám hendikep...

Já  znám lidi,kteří mluví trochu divně,jak popisuješ,ale vždy jsou to jednoduché až primitivní typy,je to poznat ihned.Podle tvého písemného projevu si to vůbec nemyslím, že bys patřila do této skupiny.
Je pravdou, že každý máme určitou barvu a hlasu a jiný způsob vyjadřování.Přítel ti to neměl říkat,budeš te´d z toho rozhozená,že tě škatulkuje tak, kam nechceš.
Být tebou, objednala bych se na logopedii a nechala se prozkoumat, ne tom není nic divného,vždy´t spousta politiků i lidí ve funkcích mají přímo vadu řeči a jsou úspěšní.Věřím, že budeš ok a nic hrozného s logopedkou nenajdete.
Mám ale ve škole kolegyni,která mluví i vypadá jako alkoholička, má ji ráda,ale přesto ji poslouchat,tak vím, že v roli rodiče bych s tím asi měla problém.
Příteli bych nic neříkala,ale umím si představit, jak se cítíšgrater

Není tady

#3 11. 7. 2014 10:37

Milada787
♥♥-----

andy75 napsal(a):

Já  znám lidi,kteří mluví trochu divně,jak popisuješ,ale vždy jsou to jednoduché až primitivní typy,je to poznat ihned.Podle tvého písemného projevu si to vůbec nemyslím, že bys patřila do této skupiny.
Je pravdou, že každý máme určitou barvu a hlasu a jiný způsob vyjadřování.Přítel ti to neměl říkat,budeš te´d z toho rozhozená,že tě škatulkuje tak, kam nechceš.
Být tebou, objednala bych se na logopedii a nechala se prozkoumat, ne tom není nic divného,vždy´t spousta politiků i lidí ve funkcích mají přímo vadu řeči a jsou úspěšní.Věřím, že budeš ok a nic hrozného s logopedkou nenajdete.
Mám ale ve škole kolegyni,která mluví i vypadá jako alkoholička, má ji ráda,ale přesto ji poslouchat,tak vím, že v roli rodiče bych s tím asi měla problém.
Příteli bych nic neříkala,ale umím si představit, jak se cítíšgrater

Děkuji Andy za názor,když tak o tom přemýšlím, možná se mi občas nepodaří dokonale vyslovit písmeno "ř"..jako malá jsem chodila na logopedii, ale hodně jsme na tom s paní doktorkou zapracovaly a ona sama mi pak řekla, že už to je téměř dokonalé..
Jak jsem psala, doteď jsem vůbec žádný problémy neměla, že by mi někdo nerozuměl a musela něco opakovat..mrzí mě a přemýšlím, proč mi to vlastně přítel říkal, hodně mě tím znejistěl, zvl᚝ když musím každou chvíli poslouchat, jak úžasný byla jeho bývalá žena, jen výborně vychovala děti, jaká byla výborná kuchařka, jednou mi dokonce řekl, že i když měli spory, tak v posteli si rozuměli výborně..jaká byla výborná zpěvačka (zpívala amatérsky po plesech a různých akcích)..ta zřejmě žádný problémy s výslovností neměla.

Není tady

#4 11. 7. 2014 11:07

Soleil
♥♥♥♥♥--

Milado, vůbec si to neber osobně! Vzpomeň si na Václava Havla a jeho "r" nebo na Karla Schvarzenberga a jeho huhňání a další...Myslíš, že ti dva si s tou svojí originální řečí někdy dělali těžkou hlavu jako ty? Myslím, že ne. Tak to hoď za hlavu, je to jeho (přítelův) problém.
Já si teda (dle tvého prvního příspěvku) spíš myslím, že používᚠnějaká jiná slova, která tvůj přítel a jeho nadřízený neznají - nejsi z jiného kraje, než oni? Odkud jsi? Mně třeba připadá srandovní (milé, hezké, úsměvné), když mluví někdo z Ostravska, z Hané, z Uherského Hradiště atd.

Není tady

#5 11. 7. 2014 11:14

Milada787
♥♥-----

Soleil napsal(a):

Milado, vůbec si to neber osobně! Vzpomeň si na Václava Havla a jeho "r" nebo na Karla Schvarzenberga a jeho huhňání a další...Myslíš, že ti dva si s tou svojí originální řečí někdy dělali těžkou hlavu jako ty? Myslím, že ne. Tak to hoď za hlavu, je to jeho (přítelův) problém.
Já si teda (dle tvého prvního příspěvku) spíš myslím, že používᚠnějaká jiná slova, která tvůj přítel a jeho nadřízený neznají - nejsi z jiného kraje, než oni? Odkud jsi? Mně třeba připadá srandovní (milé, hezké, úsměvné), když mluví někdo z Ostravska, z Hané, z Uherského Hradiště atd.

To právě ne Solei, bydlíme s přítelem kousek od sebe..výrazy používáme stejný..tím to asi nebude.

Není tady

#6 11. 7. 2014 11:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

přemýšlím, proč mi to vlastně přítel říkal
To se nebude tejkat výslovnosti jako takový... to je (podle mě) další kamínek do mozaiky "jak úžasný byla jeho bývalá žena, jen výborně vychovala děti, jaká byla výborná kuchařka... v posteli si rozuměli výborně..jaká byla výborná zpěvačka"...
Pročpak ti to asi říká? Pročpak to musíš "každou chvíli poslouchat"?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#7 11. 7. 2014 11:51

Milada787
♥♥-----

helena napsal(a):

přemýšlím, proč mi to vlastně přítel říkal
To se nebude tejkat výslovnosti jako takový... to je (podle mě) další kamínek do mozaiky "jak úžasný byla jeho bývalá žena, jen výborně vychovala děti, jaká byla výborná kuchařka... v posteli si rozuměli výborně..jaká byla výborná zpěvačka"...
Pročpak ti to asi říká? Pročpak to musíš "každou chvíli poslouchat"?

Však mě to taky docela štve, jak pořád říká, jak byla dokonalá..nevím co tím sleduje..jeho bývalá žena si našla jiného muže, rozvedla se, děti už byly větší, tak zůstaly s přítelem. Viděla jsem ji jednou, je znovu vdaná, už čtyři roky nezaměstnaná, co jsem se tak dovtípila, tak asi o sobě měla dost vysoké mínění a jen tak ledajaká práce jí nevyhovuje, třeba mě při našem setkání říkala, že tak daleko dojíždět za prací jako mě  by jí nevyhovovalo..mě by zase nevyhovovalo se nechat čtyři roky živit od manžela..na své děti v přítelově péči neplatí ani korunu..ale to je jedno..jen jsem chtěla říct, že jsme každá jiná, mě se toho sebevědomí občas nedostává..občas bych chtěla mít její jistotu a tím, jak o ní přítel občas básní mi jí ještě podkopává.

Není tady

#8 11. 7. 2014 12:03

Soleil
♥♥♥♥♥--

Zřejmě přítele mrzí, že ta "paní dokonalá" už s ním nežije a na tobě vidí jen chyby.
Jak z toho ven? Přítele nezměníš (leda vyměníš?), zkus změnit sebe. Víc si věř, zvyš si sebevědomí...
Jak to mᚠale konkrétně udělat, to nevím...par

Není tady

#9 11. 7. 2014 12:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥

zvyš si sebevědomí
Samo o sobě to nikdy není špatný... ale v souvislosti s "Přítele nezměníš" to vypadá jako "ale budeš líp snášet jeho shazování"...

Není tady

#10 11. 7. 2014 12:19

Soleil
♥♥♥♥♥--

Heleno - ano, bude líp snášet jeho shazování anebo zjistí, že už to fakt nemusí snášet lol

Není tady

#11 11. 7. 2014 13:11

Milada787
♥♥-----

Když příteli řeknu, že mi některé jeho poznámky vadí, hned to bere jako že jsem přecitlivělá, že tím nic špatného nemyslí..ale jak se mám třeba cítit, když mu udělám jeho oblíbené bramboráky, on je sice pochválí, ale vzápětí mi začne líčit, že jeho bývalá manželka taky dělala výborný, jaká byla výborná kuchařka, jaký uměla guláš..to mě pak opravdu chu hned přejde.
Jinak s ostatníma lidma problém nemám, s rodinou vycházím výborně, v práci také, mám kamarádky..tam nikdo nemá potřebu mě nějak shazovat..nevím co dělám špatně.

Není tady

#12 11. 7. 2014 13:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥

nevím co dělám špatně
Chybná úvaha -  špatně se projevuje on... a může se stokrát vymlouvat, "že tím nic špatného nemyslí" a ještě se tě snažit přesvědčit, že si za to můžeš sama, když jsi "přecitlivělá".
Obvykle to bejvá tak, že pokud se jednomu něco nelíbí, druhej se snaží tomu vyhejbat - když ne, je něco blbě.

Není tady

#13 11. 7. 2014 13:49

Milada787
♥♥-----

helena napsal(a):

nevím co dělám špatně
Chybná úvaha -  špatně se projevuje on... a může se stokrát vymlouvat, "že tím nic špatného nemyslí" a ještě se tě snažit přesvědčit, že si za to můžeš sama, když jsi "přecitlivělá".
Obvykle to bejvá tak, že pokud se jednomu něco nelíbí, druhej se snaží tomu vyhejbat - když ne, je něco blbě.

Taky si to myslím a také to sama dělám..přítel je velmi inteligentní, tak nechápu, proč zrovna v této oblasti to nedovede pochopit.
Nevydržela jsem to a dopoledne jsem mu napsala mail, ohledně toho včerejšího večerního rozhovoru..žádný výčitky, jen jsem mu vylíčila, jak se teď cítím..odpověď žádná zatím nepřišla...to dělá přítel často..prostě nereaguje, prý mě nechává vychladnout..čeká, že to samo vyšumí.

Není tady

#14 11. 7. 2014 13:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím si, že odchod jeho první ženy za jiným naboural jeho sebevědomí, zatím se s tím nedokázal vyrovnat (a třeba ani nedokáže) a povyšuje se tím způsobem, že ponižuje tebe.
V dětství jsem mluvila dobře. Že vyslovuju lajdácky "r", odhalili až hostující devááci, který s náma byli spojený na češtinu a matiku před přijímačkama na SŠ. Doposud nikdo nic, ale když jsem byla vyvolaná na hlasité čtení, tak se, lumpové, výborně bavili. Došlo mi, že občas házím při vyslovování "r" jazyk bokem, takže jsem ho říkala hodně měkce, místo abych poctivě vlnila svisle. Naštěstí jsme byli výborná parta (samozřejmě hlavně my domácí) a dokázala jsem si z toho dělat LEGRACI, tak to pak nějak vyšumělo. Dodnes "r" asi lajdám a je mi to úplně jedno.
Kamarádka z gymplu zadrhávala a trochu koktala. A tak se přihlásila do dramaáku na ZUŠ. Asi po dvou letech mě pozvala na vystoupení, kde přednášela dlouhou báseň-klidně, s perfektní výslovností. Stala se logopedkou a mluví pomalu, rozvážně, správně. V dětství měla doma trochu problémy, což mělo vliv na její sebevědomí, ale má výborné dlouhotrvající manželství a zdravé sebevědomí.

Upravil(a) vrabčák (11. 7. 2014 13:58)

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#15 11. 7. 2014 14:01

Soleil
♥♥♥♥♥--

Já zas mluvím trochu nosem stolt, tak učím francouzštinu, protože nosovky ve francouzštině mi jdou tím pádem fakt skvěle lol
Taky se mně na to jeden student jednou ptal (učila jsem jeden rok Kulturu řeči a mluveného projevu) a on se mně celkem drze ptal, proč mluvím tak nosem? tak jsem mu odpověděla, že se mi to ve francouzštině hodí fuckyou
A taky že jo, nedělám si z toho nic, až teď při téhle debatě jsem si na svůj "handicap" vzpomněla dumbom

Není tady

#16 11. 7. 2014 14:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Jasně, udělat z toho přednost.  smile smile  wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#17 11. 7. 2014 14:18

Soleil
♥♥♥♥♥--

Přesně tak tummenupp

Není tady

#18 11. 7. 2014 14:31

Milada787
♥♥-----

Moc děkuji za povzbuzení..
Mrzí že, že přítel je občas takový povýšený nebo jak to nazvat..i co se týká ostatních lidí..samozřejmě že spousta lidí nedosahuje jeho inteligence, ale to podle mě není důvod se na nimi vyvyšovat.
Zrovna včera mě mě trošku zarazil tím, že prý musí koupit svému synovi, který má 20 let a studuje vysokou školu nějaké auto..že přece nebude jezdit autobusem neboli sockou jak říká..Nechápu..já mám taky dvě děti v tomto věku a jezdí vlakem, autobusem a hlavně na kole úplně normálně..nedovolili by si říct, že do autobusu nesednou, že chtějí auto.

Není tady

#19 11. 7. 2014 14:51

Soleil
♥♥♥♥♥--

Poslyš Milado, nejsi ty nááááhodouuuu Milla 321? Ten pán se tam taky chová povýšeně k ženě, jako ke služce, má syna, který na práci moc není a taky má teď prázdniny...dumbom

Není tady

#20 11. 7. 2014 16:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Milada787 napsal(a):

Když příteli řeknu, že mi některé jeho poznámky vadí, hned to bere jako že jsem přecitlivělá, že tím nic špatného nemyslí..ale jak se mám třeba cítit, když mu udělám jeho oblíbené bramboráky, on je sice pochválí, ale vzápětí mi začne líčit, že jeho bývalá manželka taky dělala výborný, jaká byla výborná kuchařka, jaký uměla guláš..to mě pak opravdu chu hned přejde...nevím co dělám špatně.

Jsi příliš hodná, ohleduplná a hledᚠchyby u sebe, to dělᚠšpatně wink A on má zřejmě potřebu tě poňoukat. Schválně, kdybys praštila šufánkem o stůl a zaječela "nezajímá mně, co dělala a jaká byla tvoje exka!" co myslíš, že by se stalo? cool

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#21 11. 7. 2014 17:33

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Milada787 napsal(a):

Když příteli řeknu, že mi některé jeho poznámky vadí, hned to bere jako že jsem přecitlivělá, že tím nic špatného nemyslí..ale jak se mám třeba cítit, když mu udělám jeho oblíbené bramboráky, on je sice pochválí, ale vzápětí mi začne líčit, že jeho bývalá manželka taky dělala výborný, jaká byla výborná kuchařka, jaký uměla guláš..to mě pak opravdu chu hned přejde.
Jinak s ostatníma lidma problém nemám, s rodinou vycházím výborně, v práci také, mám kamarádky..tam nikdo nemá potřebu mě nějak shazovat..nevím co dělám špatně.

Milado, já bych si k němu přisedla a barvitě bych mu líčila, jak byl můj ex úžasný v posteli.

Není tady

#22 11. 7. 2014 17:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥

samozřejmě že spousta lidí nedosahuje jeho inteligence
Jééé... tohle mi připomíná jednu starou povídku, o který už ani nevím kdo ji napsal a jak se jmenovala... ale jedna citace z ní se u nás zachovala a zhusta používala - manželka v ní uklidňuje manžela, vědce s IQ nebetyčný výše přibližně takto: "Kolománku, nic si z toho nedělej, lidi jsou většinou blbí, mají akorát jeden dva doktoráty..." lol

co myslíš, že by se stalo?
Při troše štěstí by ho i klepnout mohlo... vissla

barvitě bych mu líčila, jak byl můj ex úžasný v posteli
Ale to on jí o svý bejvalce vykládá taky... aby to nevyústilo jinam... sad

Upravil(a) helena (11. 7. 2014 17:37)

Není tady

#23 11. 7. 2014 17:41

haiel
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

....

barvitě bych mu líčila, jak byl můj ex úžasný v posteli
Ale to on jí o svý bejvalce vykládá taky... aby to nevyústilo jinam... sad

Ono by to nevyústilo nikam. To by byla asi poslední moje řeč těsně před tím, než bych s ním vyrazila dveře.

Není tady

#24 11. 7. 2014 18:40

bloncka
♥♥♥♥---

Ano, posli ho k sipku

Není tady

#25 11. 7. 2014 18:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥

posli ho k sipku
Věděla bych i o jinejch místech... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí