Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 7. 2014 22:01

Rozmarýna
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2007
Příspěvky: 88

Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Zdravím,
s partnerem "chodím" asi 3. měsíc a od začátku jsem si asi špatně nastavila tzv finanční nezávislost.
Na první schůzce, která byla ještě víceméně pracovní jsem při placení řekla obsluze, že zaplatíme zvl᚝. Udělala jsem to asi i podruhé, potřetí (by už pracovní nebyla), abych nebyla zavázána.
Když jsem po čase platil partner, snažila jsem se mu to příště oplatit, abych nebyla nic dlužná.
Teď už kolikrát sám čeká na revanš, nebo mě to alespoň tak připadá, někdy mi to i (by v legraci) naznačí sad )
Nejdříve jsem byla na sebe hrdá, ale teď mi dochází ta chyba, protože si ho pomalu přestávám vážit, ztrácí na mužnosti sad 
Nerozpoznám zatím dobře, zda mi chce dopřát ten pocit emancipace, nebo zda je šetřílek.
Zavinila jsem si to asi sama, tak na něj nechci házet špínu. Není to o tom, že bych chtěla ušetřit, ale pocitově to vnímám špatně.
Nevím, jak z toho ven, když si na moji nezávislost a samostatnost už pomalu zvyká. Nechci, aby měl pocit, že ho využívám.
Napadá vás něco?

Není tady

 

#2 10. 7. 2014 10:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Rozmarýno,
já už jsem poněkud starší ročník. Když jsem šla tehdy kdysi s klukem na schůzku, taky jsem si zpočátku za sebe platila, pokud si to ovšem nechal líbit. Rodiče mě k tomu nabádali a já jsem si taky říkala, jak by k tomu přišel, když se teprv poznáváme a nevíme, co bude dál.
Tvoje zajímavé povídání jsem dala přečíst svojí dceři (24), která se taky poznává s novým partnerem (časově je to podobně jako u vás) a která je rázná a má dost zdravý úsudek. Myslí si, že jsi udělala chybu už někde na začátku a že bys to s emancipovaností neměla přehánět. Asi jsi měla platit jen na té pracovní schůzce. Dcera je ale v trochu jiné situaci: ona studuje, on pracuje. Dala mu hned na začátku dost výrazně najevo, že si nemůže platit obědy nebo večeře v restauracích. A tak občas koupí lístky do kina, dá mu dárek...
Díky téhle situaci ho ale taky poznáváš. Projevila ses přirozeně a on taky. Neznám jeho finanční situaci, ale opatrný asi bude.
Moc ti držím palce, aby se ti (vám) ještě podařilo to upravit tak, aby ses (vy oba) cítila dobře. A taky aby se ti ozvali další se svým názorem, moudřejším než můj. Stejně to ale musíš vymyslet hlavně sama. Každý to cítíme po svém.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 10. 7. 2014 10:43

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Rozmarýna napsal(a):

Zdravím,
s partnerem "chodím" asi 3. měsíc a od začátku jsem si asi špatně nastavila tzv finanční nezávislost.
Na první schůzce, která byla ještě víceméně pracovní jsem při placení řekla obsluze, že zaplatíme zvl᚝. Udělala jsem to asi i podruhé, potřetí (by už pracovní nebyla), abych nebyla zavázána.
Když jsem po čase platil partner, snažila jsem se mu to příště oplatit, abych nebyla nic dlužná.
Teď už kolikrát sám čeká na revanš, nebo mě to alespoň tak připadá, někdy mi to i (by v legraci) naznačí sad )
Nejdříve jsem byla na sebe hrdá, ale teď mi dochází ta chyba, protože si ho pomalu přestávám vážit, ztrácí na mužnosti sad 
Nerozpoznám zatím dobře, zda mi chce dopřát ten pocit emancipace, nebo zda je šetřílek.
Zavinila jsem si to asi sama, tak na něj nechci házet špínu. Není to o tom, že bych chtěla ušetřit, ale pocitově to vnímám špatně.
Nevím, jak z toho ven, když si na moji nezávislost a samostatnost už pomalu zvyká. Nechci, aby měl pocit, že ho využívám.
Napadá vás něco?

Podle mně je zásadní , jak na tom jste oba finančně a podle toho by to mělo fungovat . Mně se nikdy nestalo při první schůzce, že by chlap nezaplatil . Ted mám přítele , s kterým jsme na tom stejně tozn. stejně blbě smile a střídáme se podle toho , kdo je zrovna při penězích


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#4 10. 7. 2014 11:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Na "víceméně pracovní", natož "první schůzce" bych na placení "každej za sebe" neviděla nic zvláštního... ale kdyby pán chtěl zaplatit, asi bych se moc nebránila - může to bejt nejen ze slušnosti, ale třeba i na firemní kartu, že http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale zrovna tak nevidím nic zvláštního na tom, když se oba v placení, pozvání a podobně střídají, pokud jsou finančně na přibližně stejný úrovni a oběma to vyhovuje.
Vzhledem k tomu, že příteli to zjevně vyhovuje, budeš muset "něco" udělat ty, abys (možná) poznala, zda ti "chce dopřát ten pocit emancipace, nebo zda je šetřílek" - až tě příště někam pozve a bude čekat, že to zacvakneš, zkus mu oznámit "kdo zve, ten platí" - no a z jeho reakce leccos vyčteš...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 10. 7. 2014 12:30

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Az Ti zase neco v legraci naznaci, tak mu rekni, ze jsi mu ze zacatku nechtela byt zavazana a dluzna, kdyz jste se moc neznali, ale ze ted uz mu roli gentlemana brat nechces... Nebo neco v tom duchu bych na nej podle situace vytasila big_smile

Není tady

 

#6 10. 7. 2014 13:06

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Jeste me napadlo, ze bys to tema mohla s nim regulerne otevrit a ne jen chodit kolem horke kase. Zeptej se ho na jeho nazor na emancipaci a zaroven mu rekni svuj, vcetne svych pocitu - neni duvod si na neco hrat, jen poroste pocit nedorozumeni. Vsechno, jak jsi tu napsala, pekne jemne, empaticky a vtipne mu naserviruj smile

Není tady

 

#7 10. 7. 2014 13:13

Rozmarýna
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2007
Příspěvky: 88

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Ano přemýšlela jsem, zda odkrýt karty a diskutovat na rovinu, nebo taktizovat. Přikláním se taky k otevřenější diskusi, pocitové i diplomaticky vyjádřené hned, jak nastane příležitost.

Ještě jsem našla na netu podobné téma. Tak pokud máte čas a chu číst, jak to vidí sami muži, tak zde:

http://tomaserlich.cz/kdo-ma-platit-na-rande/

Není tady

 

#8 10. 7. 2014 15:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Rozmarýna napsal(a):

Ano přemýšlela jsem, zda odkrýt karty a diskutovat na rovinu, nebo taktizovat. Přikláním se taky k otevřenější diskusi, pocitové i diplomaticky vyjádřené hned, jak nastane příležitost.

Ještě jsem našla na netu podobné téma. Tak pokud máte čas a chu číst, jak to vidí sami muži, tak zde:

http://tomaserlich.cz/kdo-ma-platit-na-rande/

http://www.lidovky.cz/spacek-kdyz-za-se … ra-chut_mc

mám ráda galantní muže, ale to neznamená, že jsem se nějakým způsobem nerevanšovala. koupila jsem třeba lístky na lanovku, koupila nějakou dobrůtku, ale za sebe jsem opravdu platila jen málokdy (zcela výjimečně)

Upravil(a) aprill (10. 7. 2014 16:01)

Není tady

 

#9 10. 7. 2014 16:22

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

V restauraci a v hospodě jsem snad nikdy co si vzpomínám za muže neplatila. A ani nehodlám. Ráda si nechám od muže zaplatit, je to pro mě projev galantnosti.
Ale jak píše April, angažuju se jindy. Sem tam procházkou po městě např. koupím zmrzku, objednám domů pitzu a tak.
Rozmarýno - byla bych na tvém místě na pozoru. Bude to držgrešle.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#10 10. 7. 2014 17:24

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

K diskuzi z odkazu
Za mě i za děti v restauraci platí vždy manžel. Když náhodou nemá u sebe dost něco mu dám předtím, nebo mu něco dám třeba potom, rozhodně to ale neřešíme před obsluhou. Hospodaříme společně, ale v restauraci jsem s ním v životě neplatila, peníze prostě tam řeší jen manžel, cítila bych se divně, příjde mě to v naší rodině úplně automatické. Na druhou stranu, pokud by šlo o pracovní oběd, nechtěla bych aby za mě někdo platil, nerada jsem zavázaná. Známí to mají tak, že striktně si hradí každý to svoje a to i všechny další náklady, jelikož ale ona je na rodičáku, tak si stěžuje, že na nic nezbývá, jemu zbývá samozřejmě dost a občas udělá gesto a např. zaplatí dovolenou a pak o tom vykládá jak "zaplatil rodině" dovolenou... to bych ho hned hnala.... ale ona je takto spokejená, nebo si to alespoň namlouvá...

Není tady

 

#11 10. 7. 2014 18:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

janička25 napsal(a):

K diskuzi z odkazu
Za mě i za děti v restauraci platí vždy manžel. Když náhodou nemá u sebe dost něco mu dám předtím, nebo mu něco dám třeba potom, rozhodně to ale neřešíme před obsluhou. Hospodaříme společně, ale v restauraci jsem s ním v životě neplatila, peníze prostě tam řeší jen manžel, cítila bych se divně, příjde mě to v naší rodině úplně automatické. Na druhou stranu, pokud by šlo o pracovní oběd, nechtěla bych aby za mě někdo platil, nerada jsem zavázaná. Známí to mají tak, že striktně si hradí každý to svoje a to i všechny další náklady, jelikož ale ona je na rodičáku, tak si stěžuje, že na nic nezbývá, jemu zbývá samozřejmě dost a občas udělá gesto a např. zaplatí dovolenou a pak o tom vykládá jak "zaplatil rodině" dovolenou... to bych ho hned hnala.... ale ona je takto spokejená, nebo si to alespoň namlouvá...

Tak tyhle hry jsem nikdy nepochopila. Máte společný účet, tak to jde ze společných peněz a proč tyhle hry na schovávanou?

A k tématu: já budu asi vyjímka, ale já jsem pro fifty fifty placení. Jednou zaplatí on, jednou já. V rovině chození. Pokud spolu žijeme nebo jsme manželé a účet je společný, tak bude platit ten, kdo drží v rodině společnou kasu (pokud to mají zavedené) anebo zaplatí kdokoliv z jedněch společných peněz.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12 10. 7. 2014 18:33

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

LENNNA napsal(a):

janička25 napsal(a):

K diskuzi z odkazu
Za mě i za děti v restauraci platí vždy manžel. Když náhodou nemá u sebe dost něco mu dám předtím, nebo mu něco dám třeba potom, rozhodně to ale neřešíme před obsluhou. Hospodaříme společně, ale v restauraci jsem s ním v životě neplatila, peníze prostě tam řeší jen manžel, cítila bych se divně, příjde mě to v naší rodině úplně automatické. Na druhou stranu, pokud by šlo o pracovní oběd, nechtěla bych aby za mě někdo platil, nerada jsem zavázaná. Známí to mají tak, že striktně si hradí každý to svoje a to i všechny další náklady, jelikož ale ona je na rodičáku, tak si stěžuje, že na nic nezbývá, jemu zbývá samozřejmě dost a občas udělá gesto a např. zaplatí dovolenou a pak o tom vykládá jak "zaplatil rodině" dovolenou... to bych ho hned hnala.... ale ona je takto spokejená, nebo si to alespoň namlouvá...

Tak tyhle hry jsem nikdy nepochopila. Máte společný účet, tak to jde ze společných peněz a proč tyhle hry na schovávanou?

A k tématu: já budu asi vyjímka, ale já jsem pro fifty fifty placení. Jednou zaplatí on, jednou já. V rovině chození. Pokud spolu žijeme nebo jsme manželé a účet je společný, tak bude platit ten, kdo drží v rodině společnou kasu (pokud to mají zavedené) anebo zaplatí kdokoliv z jedněch společných peněz.

to nejsou hry na schovávanou. v restauraci platí chlap!

Není tady

 

#13 10. 7. 2014 18:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

něco mu dám předtím, nebo mu něco dám třeba potom
Tyhle pokrytecký hrátky taky nechápu... zvl᚝ když se jedná o manžele. Nebo tvůj muž má peníze "na příděl"?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 10. 7. 2014 18:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

helena napsal(a):

něco mu dám předtím, nebo mu něco dám třeba potom
Tyhle pokrytecký hrátky taky nechápu... zvl᚝ když se jedná o manžele. Nebo tvůj muž má peníze "na příděl"?

myslím, že chápu jak to jana myslela.. rozhodnou se, že někam si sednou... peníze má u sebe jana, tak manželovi dá peníze na zaplacení.

Není tady

 

#15 10. 7. 2014 18:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

peníze má u sebe jana, tak manželovi dá peníze na zaplacení
Dobře... ale stejně mi podobný šachování přijde zbytečný - zvl᚝ když se platí "i za děti".
Spíš mi ale přijde divný "mu něco dám třeba potom" - to mi zní jako by pán s korunama volně nedisponoval.

Upravil(a) helena (10. 7. 2014 18:53)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 10. 7. 2014 18:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Tak já když jdu s manželem na pivko, platí manžel. Sice máme společnou kasu, ale každý si nechává kapesné.
A nebo mu dám doma peníze, at je dá k sobě a útratu v restauraci už neřeším.
A i ted "kdybych si zašla" někam sednou s mužem, rozhodně bych za něho v restauraci neplatila. Jo když bude chtít za mě zaplatit, jsem pro, když navrhnu že zaplatím svoje, a on to odkývne, zaplatím svoje ale už s ním na pivko nejdu.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 10. 7. 2014 18:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Heli - u nás to třeba funguje tak, že manžel mi dá peníze - hospodařím já. A ze společné kupy mu "dávám" na tohle a tohle. Chápu Janu jak to myslela


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 10. 7. 2014 18:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

manžel mi dá peníze - hospodařím já. A ze společné kupy mu "dávám" na tohle a tohle
Takže cosi jako "kapesný", jo? S tím, že mᚠpřesnej přehled o tom, co si kde koupí?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 10. 7. 2014 19:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

helena napsal(a):

manžel mi dá peníze - hospodařím já. A ze společné kupy mu "dávám" na tohle a tohle
Takže cosi jako "kapesný", jo? S tím, že mᚠpřesnej přehled o tom, co si kde koupí?

Heli - přijde Ti to divný? Proč?
Prostě manžel přijede domů, udělá stojku a penízky šupajděj ke mně do peněženky.
Takže když např. jedeme na společný výlet, dávám peníze k němu,abych nemusela hlídat kabelu.
Přesnej přehled o tom co si koupí? Co si chce koupit a potřebuje koupit, si koupí. A opačně taky. Když na to je a není něco důležitějšího.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#20 10. 7. 2014 19:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

přijde Ti to divný? Proč?
Protože si nedovedu představit, že bych chlapa "zpovídala" z každý koruny a naopak.
Hele - já to fakt neznám - jak to děláte třeba s dárkama?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 10. 7. 2014 19:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Na dárky máme kapesné ne? A to víš,že někdy hudruju, že si koupil tohle a tohle. Ale zjistila jsem,že to nemá cenu. Můj manžel je opak šetřílka, takže když má peníze u sebe, tak je dlouho nemá. Je schopnej koupit dárečky mě a dětem. A říká si peníze budou, my nebudem. Tak ho musím tak trochu korigovat. No od toho jsme partáci. smile
(v Německu třeba chodí do sekáče a přiváží hadry klukům a sobě, no má víc hadrů než já, a ani to neunosí). Horší jak ženská. vissla
Ale já v tom příspěvku, jako že mu dám na tohle a tole měla na mysli větší částku - jako třeba výměna oleje, nový gumy a tak.

Upravil(a) dusička (10. 7. 2014 19:17)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#22 10. 7. 2014 19:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Tak ho musím tak trochu korigovat.
No... a tohle je přesně to, co by mi vadilo jak dělat, tak trpět... skurt
Mnohem víc mi vyhovuje "každej něco" (samozřejmě podle vejdělku, ne oba stejně) na běžný potřeby i "maléry" a zbytek je v "osobním vlastnictví".
Nedovedu si představit, že by chlap chodil za mnou nebo já za ním, že potřebuju na tohle a tamto... a to ani nehovořím o tom, když oba považujou "to svoje" za důležitější wink

Upravil(a) helena (10. 7. 2014 19:20)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#23 10. 7. 2014 19:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Proč chodil . Prostě se o tom doma bavíme, co potřebujeme koupit a tak. není to žádné škemrání, dej mi peníze, já potřebuju tohle, jak ty mᚠna mysli.
vždyt spolu žijeme, hospodaříme, staráme se o společný děti.
Pro mě je chlap, aby zajistil finančně rodinu. Chlap hlava, žena krk. V tomhle to u mě platí.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#24 10. 7. 2014 19:27

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

dusička napsal(a):

Tak já když jdu s manželem na pivko, platí manžel. Sice máme společnou kasu, ale každý si nechává kapesné.
A nebo mu dám doma peníze, at je dá k sobě a útratu v restauraci už neřeším.
A i ted "kdybych si zašla" někam sednou s mužem, rozhodně bych za něho v restauraci neplatila. Jo když bude chtít za mě zaplatit, jsem pro, když navrhnu že zaplatím svoje, a on to odkývne, zaplatím svoje ale už s ním na pivko nejdu.

mam to stejne , poprve plati on ... pripadne pokracovani uz muze byt na domluve


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#25 10. 7. 2014 19:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Názor na placení útraty, aneb finanční nezávislost ženy

Pro mě je chlap, aby zajistil finančně rodinu.
Tos mě přivedla k otázce - co kdybys vydělávala víc?
Myslím podstatně víc, tolik, že bys tu rodinu zajišovala bez problémů ty?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů