|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Já si myslím, že iluze/sen je na začátku a velmi snadno může být vtělena (tedy, jak která, samozřejmě) a takyže bývává.
Není tady

haiel napsal(a):
Dorko, máš pravdu. Luděk ale píše, že je bez vyznání...
Samo. Jen na otazku jake ma vyznani v druhe casti odpovedel, ze je pokrteny... To ja nekdy vnimam (kdyz to lidi o sobe reknou), jako ze jsou presvedceni, ze kdyz byli rodicema jako mimino pokrteni, tak ze uz jsou automaticky verici... Chjo... 
Není tady
lupina montana napsal(a):
haiel napsal(a):
lupina montana napsal(a):
Nevím Draku. Já jsem se drápala, páč jinak bych zbuchla a bylo by po mně. Takže nevím, jestli je to přirozenost. Byly doby, kdy bych se klidně procházela dole v lučinách, jenže to nešlo
Teprv až časem jsem tomu přišla na chuť - však víš, orli, kozorozi, svišti a ták......
Vždyť to pravím. Přirozenost je to, ta se vždycky ozve
No to nevím - když už jsi někde v sedle, tak zas přece nepolezeš dolů
Moc mi to na lezací přirozenost nevypadá
Aha, asi jsme si nerozuměly, já měla na mysli létací - rozuměj hore směřující přirozenost.
A jestli nepolezu dolů, to mě neznáš. Jak jsem jenom trochu vejš, hnedle musím válet sudy, nemůžu si pomoct... 
Není tady
Dorka napsal(a):
haiel napsal(a):
Dorko, máš pravdu. Luděk ale píše, že je bez vyznání...
Samo. Jen na otazku jake ma vyznani v druhe casti odpovedel, ze je pokrteny... To ja nekdy vnimam (kdyz to lidi o sobe reknou), jako ze jsou presvedceni, ze kdyz byli rodicema jako mimino pokrteni, tak ze uz jsou automaticky verici... Chjo...
Rozumím. Ale nejsou ani zcela nevěřící. To by pak znamenalo, že ten křest nemá žádnou sílu, žádný význam.... ale o tomhle, pravda, moc nevím.... Jsou zkrátka hledající. Asi tak. Asi jako většina lidí. 
Není tady
haiel napsal(a):
lupina montana napsal(a):
haiel napsal(a):
Vždyť to pravím. Přirozenost je to, ta se vždycky ozveNo to nevím - když už jsi někde v sedle, tak zas přece nepolezeš dolů
Moc mi to na lezací přirozenost nevypadá
Aha, asi jsme si nerozuměly, já měla na mysli létací - rozuměj hore směřující přirozenost.
A jestli nepolezu dolů, to mě neznáš. Jak jsem jenom trochu vejš, hnedle musím válet sudy, nemůžu si pomoct...
No prosímtě
a nejsi na nějaký blbý hoře???
Stran té horepozornosti - to souhlasím a není to patrně výhradně lidská záležitost. Já jsem ale byla v situaci, kdy jsem čuměla s rozklepanýma končetinama na nejbližší oporu (pro ty končetiny) takže jaksi koukat vzhůru mi tehdy nepřišlo. Ale máš pravdu, že od určitýho momentu zase koukám 
Není tady
lupina montana napsal(a):
Já si myslím, že iluze/sen je na začátku a velmi snadno může být vtělena (tedy, jak která, samozřejmě) a takyže bývává.
Ano, a já se toho trochu obávám. To aby si jedna dávala pořád bacha, o čem sní. A o čem si a s kým na dálku povídává. Ale to už se tady probíralo mockrát 
Není tady
Bodejť. Koukni se na Kouli, jestli se dá někde stáhnout - a jestli jsi ji tedy neviděla. Tak pregnantně vyjádřeno jsem to jinde neviděla.
Není tady
I když si myslím, že je tam jistá pojistka - takhle snadno jako v tom filmu to dnes nejde a půjde to, až to nebude tak riskantní.
Není tady
lupina montana napsal(a):
haiel napsal(a):
lupina montana napsal(a):
No to nevím - když už jsi někde v sedle, tak zas přece nepolezeš dolůMoc mi to na lezací přirozenost nevypadá
Aha, asi jsme si nerozuměly, já měla na mysli létací - rozuměj hore směřující přirozenost.
A jestli nepolezu dolů, to mě neznáš. Jak jsem jenom trochu vejš, hnedle musím válet sudy, nemůžu si pomoct...No prosímtě
a nejsi na nějaký blbý hoře???
Stran té horepozornosti - to souhlasím a není to patrně výhradně lidská záležitost. Já jsem ale byla v situaci, kdy jsem čuměla s rozklepanýma končetinama na nejbližší oporu (pro ty končetiny) takže jaksi koukat vzhůru mi tehdy nepřišlo. Ale máš pravdu, že od určitýho momentu zase koukám
Na blbý hoře? Směr nahoru je jenom jeden ne? hora jako hora, to máš jedno 
Není tady
lupina montana napsal(a):
Bodejť. Koukni se na Kouli, jestli se dá někde stáhnout - a jestli jsi ji tedy neviděla. Tak pregnantně vyjádřeno jsem to jinde neviděla.
Neviděla, zkouknu. Díky za tip.
Není tady
haiel napsal(a):
Na blbý hoře? Směr nahoru je jenom jeden ne? hora jako hora, to máš jedno
Nojo................
Já jen, že se kutálíš dolů. Nechce půjčit karabinku?
Nebo jestli nemáš blbý boty, třeba.....
Není tady
lupina montana napsal(a):
haiel napsal(a):
Na blbý hoře? Směr nahoru je jenom jeden ne? hora jako hora, to máš jedno
Nojo................
Já jen, že se kutálíš dolů. Nechce půjčit karabinku?
Nebo jestli nemáš blbý boty, třeba.....
Já nemám blbý boty, já mám blbý nápady, Vlku. A karabinka by se možná hodila, se mi všecky rozsypaly či co.... ty máš nějakou navíc?
Není tady
Karabinky mám
jen teda nevím jistě, jestli jsou přenosný. Některý mám od přírody, jako přídavný orgány
a některý jsem našla po cestě.
Blbý nápady se snad dají modifikovat, ne? 
Není tady
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
Hi
Eva. napsal(a):
Podle mě je také hodně druhů lásky. Láska k dítěti je určitě jiná, než láska k partnerovi.
Ostatně, Pandorroo, kdysi jsi i ty měla tento názor. Čím to je, žes ho změnila?Jen blbec nemění své názory
Láska je to pořád stejná, jen její projevy jsou jiné,Pandoro, takto to skoro vyznívá, jako bys čas od času měnila názor jenom proto, aby sis nepřipadala jako blbec
Patrně jsi chtěla vyjádřit, že s postupným zráním člověk opouští názory, ze kterých již vyrostl a přijímá nové.
Obávám se však, a to už píšu jen za sebe, že i to je pošetilost....
Nemám problém s tím si čas od času připadat jako blbec. Naopak. Je to velmi osvobozujici, nebrat se tak vážně 
Není tady
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
luděk napsal(a):
jeden z těch tvých "skutečných" mluví nepravdu v tomto aspektu. nebo polopravdu.
když bolí mě můj život kvůli mě samotnému, je to neznalost.
když ale bolí mě můj život kvůli jiným, je to láska nejvyšší, protože nehledím na sebe , ale na jiné kterým pomáhám.No.., Teď jsi tomu dál korunu.
Téhle tvé "bolesti" ja neříkám láska, ale namyslenot a pýcha.
Halt to máme každý jinak.
Troch ucty a pokory k životnímu plánu jiných duší by ti asi neuškodilo. Víš houby o jejich předurčení a kdo jsi ty, že máš drzost jim brát jejich důstojnost a "něco za ně řešit"? Brát na sebe "jejich bolest"?... Hraješ si na Ježíše?Napadá mě - kdyby Ježíš přišel podruhé, byl by možná osočen, že si hraje na Ježíše.
I to je možné...
Není tady
lupina montana napsal(a):
Karabinky mám
jen teda nevím jistě, jestli jsou přenosný. Některý mám od přírody, jako přídavný orgány
a některý jsem našla po cestě.
Blbý nápady se snad dají modifikovat, ne?
Jako přenosná karabinka může posloužit jakýkoliv vzletný citát například. 
Když se probírala modifikace blbých nápadů, tak jsem zcela jistě chyběla ve škole. Ani fantazie mi dneska neslouží. Máš nějaký příklad?
Není tady
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
Hi
Jen blbec nemění své názory
Láska je to pořád stejná, jen její projevy jsou jiné,Pandoro, takto to skoro vyznívá, jako bys čas od času měnila názor jenom proto, aby sis nepřipadala jako blbec
Patrně jsi chtěla vyjádřit, že s postupným zráním člověk opouští názory, ze kterých již vyrostl a přijímá nové.
Obávám se však, a to už píšu jen za sebe, že i to je pošetilost....Nemám problém s tím si čas od času připadat jako blbec. Naopak. Je to velmi osvobozujici, nebrat se tak vážně
Ano, je. No ale to pak ty názory teda měnit nemusíš 
Není tady
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
No.., Teď jsi tomu dál korunu.
Téhle tvé "bolesti" ja neříkám láska, ale namyslenot a pýcha.
Halt to máme každý jinak.
Troch ucty a pokory k životnímu plánu jiných duší by ti asi neuškodilo. Víš houby o jejich předurčení a kdo jsi ty, že máš drzost jim brát jejich důstojnost a "něco za ně řešit"? Brát na sebe "jejich bolest"?... Hraješ si na Ježíše?Napadá mě - kdyby Ježíš přišel podruhé, byl by možná osočen, že si hraje na Ježíše.
I to je možné...
Jsme ztraceni, zdá se. Napoprvé to jaksi nezabralo, napodruhé ho nikdo nepozná...
Není tady

haiel napsal(a):
Rozumím. Ale nejsou ani zcela nevěřící. To by pak znamenalo, že ten křest nemá žádnou sílu, žádný význam.... ale o tomhle, pravda, moc nevím.... Jsou zkrátka hledající. Asi tak. Asi jako většina lidí.
Ano. Krest mimina nema zadny vyznam. Krest znamena odevzdat sve sily, sve presvedceni a jednani do sluzeb Bozich. To muze clovek udelat, az ma vlastni vuli a soudnost...
Hledajicimi byt muzou. Treba i rodicama, nebo z vlastni vule pokrteni... Skutecne vericimi se podle mne stavaji az tehdy, kdyz presne vedi, ze uz nic nechteji menit...
Ze uz nehledaji...
Není tady
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Pandoro, takto to skoro vyznívá, jako bys čas od času měnila názor jenom proto, aby sis nepřipadala jako blbecPatrně jsi chtěla vyjádřit, že s postupným zráním člověk opouští názory, ze kterých již vyrostl a přijímá nové.
Obávám se však, a to už píšu jen za sebe, že i to je pošetilost....Nemám problém s tím si čas od času připadat jako blbec. Naopak. Je to velmi osvobozujici, nebrat se tak vážně
Ano, je. No ale to pak ty názory teda měnit nemusíš
Nemusím, ale můžu 
Ono taky "připadat si jako" a "být" jsou dvě zcela odlišné kategorie, co říkáš?
Pravda ono i ono "být" je někdy nezbytnou zkušeností pro "připadat si jako" 
Není tady
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Napadá mě - kdyby Ježíš přišel podruhé, byl by možná osočen, že si hraje na Ježíše.
I to je možné...
Jsme ztraceni, zdá se. Napoprvé to jaksi nezabralo, napodruhé ho nikdo nepozná...
Nevidím to tak fatálně.
Jen blbec udělá stejnou chybu podruhé 
Upravil(a) Pandorraa (21. 6. 2015 23:01)
Není tady

haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Napadá mě - kdyby Ježíš přišel podruhé, byl by možná osočen, že si hraje na Ježíše.
I to je možné...
Jsme ztraceni, zdá se. Napoprvé to jaksi nezabralo, napodruhé ho nikdo nepozná...
Ztraceni? Ale kdepak. Vzdyt prijde podruhe... A poznaji ho vsichni, i ti, kteri v nej neveri, neznaji nebo nechteji ho znat...
Není tady
Dorka napsal(a):
luděk napsal(a):
flink napsal(a):
luděk A ještě jedna drobnost: jakého jsi vyznání...?
žádného, snad jen pokřtěný dítě.
Pokrteny dite neni vyznani.
Jestli je pravda, co zde rikas, tak tve vyznani je skomolenina neceho, co jsi kde precetl a libi se ti. To ale neni vira... To je mozna nejaky zpusob zivota, zivotni styl...
A presvedcit nekoho, kohokoliv o tom, ze to jr genialni a nej-volba, tak to je tuuuze tvrdy orisek...
To tu také nebylo tvrzeno, pokud dobře čtu: žádného 
Není tady
Dorka napsal(a):
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
I to je možné...Jsme ztraceni, zdá se. Napoprvé to jaksi nezabralo, napodruhé ho nikdo nepozná...
Ztraceni? Ale kdepak. Vzdyt prijde podruhe... A poznaji ho vsichni, i ti, kteri v nej neveri, neznaji nebo nechteji ho znat...
Možná přijde i kouzelník?
Co si od toho slibuješ?
Není tady
Pandorraa napsal(a):
haiel napsal(a):
Pandorraa napsal(a):
Nemám problém s tím si čas od času připadat jako blbec. Naopak. Je to velmi osvobozujici, nebrat se tak vážněAno, je. No ale to pak ty názory teda měnit nemusíš
Nemusím, ale můžu
Ono taky "připadat si jako" a "být" jsou dvě zcela odlišné kategorie, co říkáš?
Pravda ono i ono "být" je někdy nezbytnou zkušeností pro "připadat si jako"
Ano a hranice mezi být a připadat si jako je často velmi relativní záležitostí.
Nebo existuje absolutní pravda a nárok na ni?
Není tady