25.ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 25.ledna : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny! 4.ledna : Dieta po vánocích? Leden, na váhu zásadně (ne)vlezem! 4.ledna : Účinný a ekologický domácí prostředek na mytí nádobí vyrobíte za zlomek ceny |
|
|
Ahoj ženy, už se rok a půl snažíme o miminko a pořád se nedaří, kdy myslíte, že je čas začít vyhledávat nějakou kliniku asistované reprodukce?
Není tady
Ještě tak rok počkej, rok ale spíš rok a půl bych tomu dala!!! Vždyť jsi měla možnost jen 6x a to jestli tělo naskočilo hned, třeba po HA...
Není tady
To záleží taky hodně na věku, ale pokud se snažíte 1,5 roku, tak už na nic nečekej a běž do CAR.
Není tady
Jo pardon, já četla půl roku....teď čtu že rok a půl..pardon, jsem přehlédla. Tak cítíš li se na to, že už je to to dlouhé, tak už ano.
Není tady
Saaxana napsal(a):
Ahoj ženy, už se rok a půl snažíme o miminko a pořád se nedaří, kdy myslíte, že je čas začít vyhledávat nějakou kliniku asistované reprodukce?
Za hranici, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc a absolvovat třeba jen základní vyšetření, se u zdravého páru považuje rok "snažení" bez výsledku. U starších žen (36+) se doporučuje začít to řešit už po 6 měsících. Myslím, že po roce a půl už je čas na základní testy, abyste měli představu, zda je všechno otázkou času, nebo máte nějaký problém, který je třeba řešit.
Není tady
Je mi 29, to jsem prý zatím dost mladá, proto mě gynekoložka zatím nikam neposílá, jen mi udělala základní vyšetření a nasadila Nosifol, jenže já začínám být čím dál neklidnější. Je mi jasné, že potom už to může dělat i ta psychika, ale čím dýl čekáme, tím je těžší se na to neupínat. Každopádně děkuji za vaše reakce.
Není tady
Gynekoložka si může myslet, co chce, ale je to tvůj život. 29 není pozdě, ale ani nijak extra brzo, po třicítce už přirozená plodnost výrazně klesá, takže osobně bych to neodkládala. K objednání do CAR žádné doporučení gynekoložky nepotřebuješ. Jen počítej s tím, že jakmile budete v péči CAR, bude to znamenat různá vyšetření a několik návštěv. Někdo je takový typ, že ho to deptá, pro takové lidi je lepší počkat a ještě zkoušet přirozeně. Jiného zase deptá to čekání a když chodí po doktorech, je rád, že se konečně něco děje a někam se to hýbe. Tak si rozmysli, jaký jsi typ, jedná se hlavně o tebe - muž absolvuje jen jedno vyšetření
Není tady
Děkuji ti Ronjo, určitě si raději už někam zajdu, hlavně tím čekáním se tolik stresuju, nevěděla jsem, že to jde i bez žádanky. A nemáte některá prosím zkušenosti s nějakou brněnskou klinikou?
Není tady