Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 5. 2014 14:39

tomiczech
♥------
Registrovaný: 22. 8. 2008
Příspěvky: 12

může dítě ven se spálou ?

Dceři zjistili masivní výskyt spálového streptokoka. Dostala ATB a přísný klidový režim, tak by mě zajímalo, jestli ji pobyt na vzduchu ( ve stínu ) nemůže uškodit. Doma stejně máme všechna okna a dveře dokořán. Ležet ji nepřinutím, doma sedí u stolku amaluje nebo si hraje. Teplotu nemá.

Upravil(a) tomiczech (11. 10. 2017 10:09)

Není tady

 

#2 20. 5. 2014 15:18

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: může dítě ven se spálou ?

Nevím, jak je to konkrétně u spály.
Ale řešila jsem podobný problém, kdy syn neustále kašlal a dr. mi sdělil, že je to kašel alergického původu a máme si dojít na alergologii a že ve školce kašlou všechny děti. Na alergologii příčinu kašle neodhalili. Šli jsme k jinému pediatrovi, ten udělal rentgen a zjistil bronchitidu a nasadil antibiotika. Syn neměl teplotu, cítil se dobře, dva týdny s ním stejně nikdo nic nedělal, takže jsme chodili normálně ven, ale snažila jsem se ho chránit před zvýšenou fyzickou námahou, běháním, ježděním na kole, atp.

Není tady

 

#3 20. 5. 2014 15:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: může dítě ven se spálou ?

tomiczech napsal(a):

Dceři zjistili masivní výskyt spálového streptokoka ( ve školce už 15 případ spály ) - dcera měla jen slabou vyrážku, jinak se cítila naprosto zdravá, ani doktorka na první pohled spálu nepoznala až z výtěru. Dostala ATB a přísný klidový režim, což je, vzhledem k jejímu stavu, téměř nemožné dodržet. Jediné, co ji přinutí ležet je zahradní houpačka, tak by mě zajímalo, jestli ji pobyt na vzduchu ( ve stínu ) nemůže uškodit. Doma stejně máme všechna okna a dveře dokořán, jen mám strach, kdyby ji tam zahlédla doktorka - bydlí poblíž, aby nebylo zle. Ležet ji nepřinutím, doma sedí u stolku amaluje nebo si hraje.

určitě ne. snad ty jsi rodič a tebe bude dítko poslouchat a ne ty jej.

Není tady

 

#4 20. 5. 2014 15:31

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: může dítě ven se spálou ?

15 pripadu spaly a ve skolce neni karantena? va Je to infekcni nemoc, vysoce nakazliva. Ven se nedoporucuje, na slunce uz vubec ne. Klidovy rezim je nutnosti. Vis, ze pri zhorseni stavu se dite muze dokonce zadusit?
http://spala.cz/


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#5 22. 5. 2014 20:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: může dítě ven se spálou ?

ven není dobrý nápad. brzy se uzdravte, nám kdysi dala spála zabrat, na atb byl mladej třičtvrtě roku.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#6 3. 6. 2014 17:16

tomiczech
♥------
Registrovaný: 22. 8. 2008
Příspěvky: 12

Re: může dítě ven se spálou ?

Nakonec jsme přečkali víceméně doma.

Upravil(a) tomiczech (11. 10. 2017 10:07)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů