Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#226 30. 6. 2014 12:24

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Život se ženáčem...

eremuruss napsal(a):

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

yikes
To jak fakt. Když slyšíš a poslouchᚠsvou intuici.

tak to vam fakt zavidim tu schopnost to poznat z jedne vecere hmm

Tak s tim souhlasim,ze se to pozna hned u prvni vecere.

tak to jsem zase za blba

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#227 30. 6. 2014 13:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

andy75 napsal(a):

Nemám kvalitní nehty,i když se snažím je udržovat, nevypadá to dobře.
Opravdu jste u nás ve škole nebyly,tak nevíte,já si taky kupuji u vietnamců,ale jen pár věcí mi sluší,v těch lepších věcech vypadám líp,některé z kolegyň i v jednodušších věcech vypadají dobře a já v tom vypadám blbě.
Je to smůla,ale opravdu je to tak.
I platby mám dost - byt,elektřina,internet, stravenky, spoření dětem - nechci to rozebírat,vím, že budu zase na peníze.
Mladší syn má svoje potřeby, které se obtížně mění a stojí peníze,se zdravým by to bylo snažší.
Možná to třeba s penězma neumím, zkuste mi popsat vaše hospodaření konkrétně,kam v měsíci jdete, co si koupíte atd.

Ja mám nechty samoúdržbou - lak cca 2.5 eura, jedne farebný, jeden bezfarebný, raz za 2 týždne výživa na nechty tiež za 2.50 eura - a dá sa aj tak... źudia (už aj chlapi big_smile ) sa ma pýtajú, či to sú moje nechty... ("Nie, susedkine", zvyknem odpoveda... tongue )

Upravil(a) Selima (30. 6. 2014 13:54)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#228 30. 6. 2014 13:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

andy75 napsal(a):

Do školy opravdu tepláky nosit nemohu,patří ke škole i nehty,barvení vlasů atd,ano to mají i ženské mimo školu,ale u nás je to automaticky.
Nejsem úplně štíhlá a hodně věcí mi nesluší,do sekáče taky chodím,ale málokdy se zadaří něco na mě vybrat.
Určitě je to i o pocitu, necítím se dobře a nevím, co s tím dělat.

Nepsala jsem nic o teplákách. Ke škole patří nehty? va Ty nemᚠčisté a upravené nehty, které si upravíš doma sama?
Už při minulém psaní jsem si řekla, že tobě jsou rady zbytečné. Stečou po tobě jako voda. Ty chceš slyšet jenom souhlas s tím svým fňukáním a radu, jak přijít snadno k penězům. Nic jiného tě nezajímá. To je smutné u učitelky na SŠ. Pak si říkám, jaké "autority" to vlastně vychovávají děti, když jejich modlou jsou jen peníze.
Co mᚠdělat s tím, že se necítíš dobře? Mᚠzměnit to, co mᚠve své hlavě. Třeba s pomocí psychologa, rady najdeš v knížkách... Ale to musíš skutečně chtít a ty zatím doopravdy nechceš. Ty chceš jen peníze a vyrovnat se jiným.
Btw proč se nechceš vyrovnat těm, co se mají materiálně hůř, než ty?...

proc se srovnavat s temi , co se maji hur ?

A prečo s tými, ktorí sa majú akože "lepšie"? Prečo nezávidíte tým, ktorí žijú duševne bohatší život, plný zaujímavých zážitkov, lásky a pekných vzahov? va Rubᚠnemá vrecká a nemyslím, že by peniaze automaticky prinášali šastie...

Brita

Není tady

#229 30. 6. 2014 13:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

andy75 napsal(a):

Děkuji ti Evo za radu, pořád je to lepší napsat něco, než jen kritizovat.
Byla jsi schopna dětem zaplatit tábor nebo jeli jste na dovolenou?
Ptám se normálně,musela jsi někdy dětem říci, že na něco nemáš?

Js om žila s podnikatežom, vychovávala jeho diea, a aj my sme museli občas pritiahnu opasky... Raz bolo hojno, potom ho.v.n.o... Proste život, no. Oblečenie väčšinou zo sekáča (na mladého aj zdedené po iných), z katalógov alebo zo zliav, jedlo - každý deň doma varené, aj tým sa niečo ušetrí... Víkendy na chate bez elektriny, vody a plynu, ale zato romantika v lese. Občas aj dovolenka, inokedy kempovanie so stanom a 1203kou. Jediný raz more (už pred rozchodom, platené teda pol na pol). Drogéria vždy najlacnejšia, kozmetika z akcií Avonu big_smile , knihy z knižnice. Kvety namnožené od kamošiek (a od býv. svokry). VŽDY bolo akurát na nutné platby a na lístky a krúžky pre mladého (a benzín pre podnikateža), ostatné sa uberalo a pridávalo podža aktuálnej situácie a naliehavosti. stolt

Upravil(a) Selima (30. 6. 2014 13:53)

Brita

Není tady

#230 30. 6. 2014 13:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥

nemyslím, že by peniaze automaticky prinášali šastie
Jenomže dost lidí si to myslí... nebo - a nevím, co je horší - mají pocit, že když už šastní nejsou, "zaplácnou" to prázdno, kde jim něco chybí, penězma, potažmo tím, co se za ně dá pořídit.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#231 30. 6. 2014 14:03

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nepsala jsem nic o teplákách. Ke škole patří nehty? va Ty nemᚠčisté a upravené nehty, které si upravíš doma sama?
Už při minulém psaní jsem si řekla, že tobě jsou rady zbytečné. Stečou po tobě jako voda. Ty chceš slyšet jenom souhlas s tím svým fňukáním a radu, jak přijít snadno k penězům. Nic jiného tě nezajímá. To je smutné u učitelky na SŠ. Pak si říkám, jaké "autority" to vlastně vychovávají děti, když jejich modlou jsou jen peníze.
Co mᚠdělat s tím, že se necítíš dobře? Mᚠzměnit to, co mᚠve své hlavě. Třeba s pomocí psychologa, rady najdeš v knížkách... Ale to musíš skutečně chtít a ty zatím doopravdy nechceš. Ty chceš jen peníze a vyrovnat se jiným.
Btw proč se nechceš vyrovnat těm, co se mají materiálně hůř, než ty?...

proc se srovnavat s temi , co se maji hur ?

A prečo s tými, ktorí sa majú akože "lepšie"? Prečo nezávidíte tým, ktorí žijú duševne bohatší život, plný zaujímavých zážitkov, lásky a pekných vzahov? va Rubᚠnemá vrecká a nemyslím, že by peniaze automaticky prinášali šastie...

ja.ale o penezich nic nepsala .. dulezite jsou ,ale v pripadnem vztahu to pro mne neni na prednich prickach

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#232 30. 6. 2014 14:05

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

nemyslím, že by peniaze automaticky prinášali šastie
Jenomže dost lidí si to myslí... nebo - a nevím, co je horší - mají pocit, že když už šastní nejsou, "zaplácnou" to prázdno, kde jim něco chybí, penězma, potažmo tím, co se za ně dá pořídit.

no je fakt , ze kdyz jsi sama ..a nemas jaksi ty vztahove zazitky ... tak by se penize hodily

Není tady

#233 30. 6. 2014 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

olasik napsal(a):

andy75 napsal(a):

Ok, jsi silná,mᚠprávo hodnotit ostatní,od tebe to beru.
měla jsi ale muže s platem,nebyla jsi na to sama, i po psychické stránce jsi věděla, že mᚠmuže,je  to tak nebo to vidím špatně?

a proč sis nenašla muže s platem? Měla sis vybrat takovýho, co má normální přístup k penězům a umí se starat o rodinu......to se přece pozná na první večeři .

Nepozná wink , aspoň teda nie vždy a v 20tich málokedy... V 40tich už skôr, ale to môže by neskoro... A záruka, že keď sa mu raz darí, bude to navždy - tá neexistuje.

Brita

Není tady

#234 30. 6. 2014 14:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥

kdyz jsi sama ..a nemas jaksi ty vztahove zazitky ... tak by se penize hodily
K čemu?
Aby sis zaplatila drahej zájezd, na kterým se budeš otravovat, protže budeš single?
Aby sis zaplatila zajdu?
Aby sis zaplatila... co vlastně?

Není tady

#235 30. 6. 2014 14:29

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

No, musím se andy trochu zastat - peníze nejsou příliš důležité, pokud je máš, pokud jsi totálně bez peněz, je to hrůza. Nevím, kolik peněz andy vydělává, mám sice kamarádku učitelku, ale přece jen je nám už dost přes 50, takže ty platy jsou asi jiné. Předpokládám že má tak kolem 20.000,-. Pokud musí zaplatit 10.000 za byt, tak opravdu nemá na rozhazování. Ale není to ani taková tragédie. Horší je, že se cítí sama a bez opory, a to nejen finanční. Není to příjemné být na všecko sama, občas taky pociuju úzkost, ale nemám už malé děti a už vůbec ne postižené. A je pravda, že vdané ženy, pokud mají normálního manžela, jsou na tom vždy lépe než matky samoživitelky, po všech stránkách. Ale pak nechápu, proč si andy našla ženatého přítele. Nebo se to prostě přihodilo? jako že bere vše, co o ni projeví zájem? já bych být na jejím místě, hledala rozhodně muže bez manželky a pokud možno i bez dluhů a s normálními příjmy. Dovedu si představit, že pro matku se dvěma dětmi, z toho s jedním postiženým to není zrovna lehké, ale pokud bych toho muže tak zoufale potřebovala, věnovala bych tomu všechny síly.

Není tady

#236 30. 6. 2014 14:35

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

kdyz jsi sama ..a nemas jaksi ty vztahove zazitky ... tak by se penize hodily
K čemu?
Aby sis zaplatila drahej zájezd, na kterým se budeš otravovat, protže budeš single?
Aby sis zaplatila zajdu?
Aby sis zaplatila... co vlastně?

tak to ja bych zase vedela smile

Není tady

#237 30. 6. 2014 14:42

rudolf
♥♥♥♥---

Myslím, že není moc mužů, kteří chtějí ženu  co má 2 děti .

Není tady

#238 30. 6. 2014 15:21

andy75
♥♥♥----

Potkal jsem přítele náhodou, ano vypadá to tak, že beru, co je,ale opravdu se mi líbil a já jemu a rozuměli jsme si.Říkala jsem si, že když to nezkusím, tak později už budu hůř hledat, je mi 39 let a podle mě vypadám starší a jsem určitě psychicky strhaná, což je na mě určitě vidět.
Jistě, že jsem nechtěla, a je ženatý,ale stalo se.
A když jsi sama,opravdu chceš alespoň někam se podívat, stačí jen do Beskyd nebo na bazén, to není myšleno nutně k moři,ale sama je to těžké.
Vypadá to jako zaplácání emocionálního nedostatku,ale to tak je,když jsem byla s přítelem, taky jsem však chtěla alespoň chodit na procházky atd.,nejsem domácí typ.Jezdili jsme s dětma vlakem do Opavy atd.
Mám pocit, že je kolem mě úplně prázdno.
A skromné děti,u zdravých ano, u nemocného - autisti jsou zatíženi na video a na hračky určitého typu,které stojí a nejde jim to vysvětlit,nechci to rozebírat,ale kdo takové dítě neměl celý měsíc v kuse, nepochopí, kolik nervů to stojí a hlavně, co potom to zdravé dítě, které se na to dívá, když já nevím, co dělat.
Strašně by mi pomohlo, kdybyste byla některá z Ostravy a okolí,ale to by asi byla velká náhoda.

Není tady

#239 30. 6. 2014 16:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A když jsi sama,opravdu chceš alespoň někam se podívat, stačí jen do Beskyd nebo na bazén, to není myšleno nutně k moři,ale sama je to těžké.
andy, sice nemám nemocný dítě, takže mi jistá zkušenost chybí - ale s třema potomkama jsem jezdila prakticky všude sama... kolikrát s náma byl tatínek bys spočítala na prstech jedný ruky a ještě vzatý cirkulárkou. Takže jednoduchý to není, ale dá se... ten chlap k tomu zas až tak nutnej není.

Není tady

#240 30. 6. 2014 16:02

mia
♥♥♥♥♥♥-

Andy, na tvém místě bych se spojila s lidmi, kteří mají obdobné problémy, možná by ses se svou situací líp smířila.
Koukni třeba na stránky tohoto sdružení, dokonce sídlí v Ostravě. Jistě mají i nějaké společné aktivity a tak.....prostuduj:

http://www.rain-man.cz/

Není tady

#241 30. 6. 2014 16:17

olasik
Zablokovaný

Já teda pořád nechápu co je tak těžkýho na tom jít sama na bazén nebo na dovču ? Já klidně jedu do Špindlu a tam je tolik zábavy a vždycky se najdou lidi na povídání , jsou tam bazény, příroda , masáže atd.......naopak , když jsem jezdila s přítelem, pořád mě ohrabával a já neměla klid na relax ve wirpoolu .
Pokud mᚠautistu mᚠdesítky možností , kam jít mezi maminky a kde požádat o příspěvky , některé mají i 5 tis. Je zvláštní , že tohle neřešíš . Já autistu mám a znám asi tisíc lidí, kteří se kolem nich pohybují a s kterými se dá někam jít .Polovina z nich je z Moravy.

Upravil(a) olasik (30. 6. 2014 16:18)

Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

#242 30. 6. 2014 16:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

andy75 napsal(a):

Strašně by mi pomohlo, kdybyste byla některá z Ostravy a okolí,ale to by asi byla velká náhoda.

Už to tu píšeš po několikáté. Že je někdo z Ostravy a okolí, neznamená, že se chce s tebou i setkávat. Má svůj svět a nemá potřebu si do něj přibírat další lidi.

Co se týká tvého syna autisty, píšeš, že nevíš, co mᚠdělat. Nemᚠnějakou skupinu pro rodiče autistických dětí? Kde byste se učili, jak s nimi správně zacházet? Nebo třeba nějaké knížky, články na internetu, co by ti pomáhaly, abys věděla,co mᚠdělat. Není to asi jednoduché, ale snad nějaké rady existují.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#243 30. 6. 2014 16:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Strašně by mi pomohlo, kdybyste byla některá z Ostravy a okolí
Proč myslíš?

Není tady

#244 30. 6. 2014 19:29

andy75
♥♥♥----

Příspěvek na dítě řeším,nebojte se,skupinu autistických rodičů taky znám. Potřebuji především pro zdravého syna lidi a to je problém, on nechce v žádném případě mezi nemocné, stačí mu bratr, chce mít klid.
Heleno, myslím si, že jsi asi v životě prožila něco nepříjemného,protože umíš být nepříjemná.
Mám kamarádku, co má daleko více postižené dítě,moc se s ní podnikat nedá,chápu to,bývám s ní,ale potřebuji i lidi s energií,je to těžké.Taky znám případy, kdy zdravý sourozenec si najde svoje zájmy,ale můj syn takový není, vím, že se nevyvíjí dobře,chybí mu uvolněnost,kterou mají rodiče se zdravými dětmi.
Znám i dost nepracujících matek,jsou jinde, než já i když se snažím to tak nevnímat,nejsou v takovém presu, jako já.

Není tady

#245 30. 6. 2014 20:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Potřebuji především pro zdravého syna lidi a to je problém, on nechce v žádném případě mezi nemocné
Ale on už je dost velkej na to, aby někam docházel sám, ne? Kroužek, oddíl...
protože umíš být nepříjemná
To víš, dělám co můžu...
I když já bych to spíš nazvala "realistická"... ale samozřejmě chápu, že se ti moje názory nemusejí líbit.

Upravil(a) helena (30. 6. 2014 20:03)

Není tady

#246 30. 6. 2014 20:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

protože umíš být nepříjemná
To víš, dělám co můžu...
I když já bych to spíš nazvala "realistická"... ale samozřejmě chápu, že se ti moje názory nemusejí líbit.

Až do teď jsem nevěděla, že nepříjemná = realistická. offtopic Tak to není. Ale "realistická" možná nepříjemná znamená. V každém případě tak píšeš, jen některým trvá velmi dlouho, než to uvidí. I nepříjemnou realitu lze podat příjemným způsobem.

Upravil(a) Eva. (30. 6. 2014 20:12)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#247 30. 6. 2014 22:16

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

andy75 napsal(a):

Příspěvek na dítě řeším,nebojte se,skupinu autistických rodičů taky znám. Potřebuji především pro zdravého syna lidi a to je problém, on nechce v žádném případě mezi nemocné, stačí mu bratr, chce mít klid.
Heleno, myslím si, že jsi asi v životě prožila něco nepříjemného,protože umíš být nepříjemná.
Mám kamarádku, co má daleko více postižené dítě,moc se s ní podnikat nedá,chápu to,bývám s ní,ale potřebuji i lidi s energií,je to těžké.Taky znám případy, kdy zdravý sourozenec si najde svoje zájmy,ale můj syn takový není, vím, že se nevyvíjí dobře,chybí mu uvolněnost,kterou mají rodiče se zdravými dětmi.
Znám i dost nepracujících matek,jsou jinde, než já i když se snažím to tak nevnímat,nejsou v takovém presu, jako já.

andy75, já jsem si po celou dobu diskuse nevšimla, že by na Tebe byla helena jakkoliv nepříjemná, spíš klade otázky a postřehy k zamyšlení. Není heleninou chybou, že její příspěvky vnímᚠublíženě a úkorně stolt a že se Ti většina jejích příspěvků nelíbí, to celkem chápu, protože si stále odmítᚠpřipustit jednu věc: že jsou na světě lidi, kteří jsou na tom po materiální i sociální stránce stokrát hůř, než Ty a kteří se - na rozdíl od Tebe - do svízelné situace dostali jako slepý k houslím a nikoliv vlastním přičiněním. Za nemocné dítě samozřejmě nemůžeš, ale za svoji momentální situaci a svoje momentální problémy si můžeš - a to se na mě nezlob - výlučně sama a Tvoje problémy ještě navíc umocňuje jakási podivná posedlost materiálními výhodami a nesmyslné poměřování se s "úspěšnějším" okolím. To je potom těžká věc  ... grater

Doufala jsem, že si ze všech těch minulých příspěvků alespoň něco málo vezmeš a začneš na sobě pracovat přinejmenším v tom, že si snížíš pomyslnou laku svých nereálných nároků a očekávání a velmi mě mrzí, že se tak až dosud nestalo tillfreds

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#248 1. 7. 2014 6:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Až do teď jsem nevěděla, že nepříjemná = realistická.
Taky není... to jen ty si to tak vykládáš...

Není tady

#249 1. 7. 2014 7:50

andy75
♥♥♥----

Většinou bývám já ta nepříjemná=realistická,v mém okolí není nikdo takový, jako já, ženské jsou jemnější a citlivější,alespoň, co já znám.
Dalo by se říct, že jsem se tu otevřela,poslední dobou jsem uzavřenější a stále si hodně lidí myslí, že jsem silná,že to by nemohli atd.( myslím syna, samoživitelka i práce ve škole).To je jejich názor.
Třeba včera jsem šla do knihovny, kde jsem byla smířena s tím, že zaplatím knihu, kterou nemohu najít( od syna),měla jsem upomínku a úplně nečekaně paní v knihovně ji našla.To jsem nečekala,omlouvala se mi a já jsem jí řekla,že chyby dělá každý, hlavně, že se to vyřešilo a a si s tím nedělá těžkou hlavu.Vím, že hodně lidí by se rozčílilo.
Ano, mám prioritní starosti - byt,peníze atd.,leží mi to v hlavě pořád,ale maličkosti beru v klidu,možná je to taky chyba.

Zajímalo by mě,čím byste začaly vy v mém případě. třeba  - 1.práce ,2 - děti,prostě konkrétně
A ještě by mě zajímalo, co děláte za práci, když můžete být tady celkem často?( já mám prázdniny, tak jsem doma)
Syn nechce téměř nikde chodit do kroužku, nic ho nebaví,vždycky vydrží chvíli, je to další věc, která mě velmi trápí a ubíjí.

Není tady

#250 1. 7. 2014 8:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

bývám já ta nepříjemná=realistická
Pro paní učitelku zopakuju... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png nepříjemná se nerovná realistická.
Vím, že hodně lidí by se rozčílilo.
Skutečně víš? Nebo se jen domníváš?
maličkosti beru v klidu,možná je to taky chyba
Myslíš, že vztekat se pro každou 3,14čovinu by bylo lepší?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí