Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#576 30. 5. 2014 13:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: manžel se zakoukal

Eva. napsal(a):

mia napsal(a):

Hmm, taky jsem měla odjakživa za to, že ten vousatý pán všude v kostelech je Ježíš Kristus.......a že podobu Boha nikdo nezná..........tohle je pro mě teda nová informace a nevěřím tomu. Že by sami takhle chybovali.

Heli, můžeš to zjistit u tvého spřáteleného teologa, jak to teda je? A tady nekecáme blbiny.

Mio ty kecᚠblbiny. Hlavně že vytahujes bibli. A nic o tom nevíš. Aspoň sis přečetla bibli? Já ano.

a nic ti to nedalo...

Není tady

 

#577 30. 5. 2014 13:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: manžel se zakoukal

Aspoň sis přečetla bibli? Já ano.
Přečíst se dá leccos... porozumění textu (přinejmenším) a schopnost s ním následně umět naložit je něco jinýho.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#578 30. 5. 2014 13:54

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

aprill napsal(a):

a nic ti to nedalo...

Tvůj názor na to není důležitý.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#579 30. 5. 2014 13:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

helena napsal(a):

Přečíst se dá leccos... porozumění textu (přinejmenším) a schopnost s ním následně umět naložit je něco jinýho.

Heleno, to je samozřejmé, vím to stejně, jako ty. Přečíst si to a porozumět textu je základ. Pak s tím lze pracovat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#580 30. 5. 2014 16:22

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: manžel se zakoukal

Holky, tak co teda? Poučte ateistu, sím sím. Je v (každom) kostele zpodobněný Bůh (obraz, socha), nebo jen přítomný jaksi virtuálně, a to vlastně všude, nebo metaforicky jako věčné světýlko? Jsem se v tom ztratila, a prosím polopatě, jo? Krucifix je Ježíš Kristus na kříži, někde je tentýž na obraze s Madonou jako děátko...a podobně. Nedělejte mi v tom intelektuální a filosofující zmatek, pěkně prosím.
P.S. Nemá někdo odkaz na zpodobněného Boha ve Vatikánu? Seli, tím největším kostelem myslíš sv. Petra a Pavla?

Upravil(a) Daphné (30. 5. 2014 16:31)

Není tady

 

#581 30. 5. 2014 16:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: manžel se zakoukal

helena napsal(a):

můžeš to zjistit u tvého spřáteleného teologa
Na to (zatím) teologa nepotřebujeme... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

"Boha nikdy nikdo neviděl;
jednorozený Syn, Ježíš Kristus,
který je v náručí Otcově,
nám o něm ale řekl."

Jan 1,18

V kostele je Bůh přítomen stejně, jako je přítomen všude jinde... podoba Ježíše, a už ukřižovaného nebo třeba v podobě Pražského Jezulátka může bejt v kostele stejně jako třeba u tebe doma... ale znamením přítomnosti Ježíše v Eucharistii (hostie -  živý Ježíš v podobě chleba) ve svatostánku v kostele je věčné světlo.

https://www.google.sk/search?q=sixt%C3% … B400%3B329
Toto NABETÓN nie je Ježiš, lebo vdychuje život do Adama - aj podža mojich chabých znalostí Biblie a vierouky toto urobil Boh, a nie Ježiš... Michelangelo, Sixtínska kaplnka, Vatikán.

Upravil(a) Selima (30. 5. 2014 16:34)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#582 30. 5. 2014 16:35

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: manžel se zakoukal

Aha, Sel, umělecká vize smile. To vlastně v tom animovaném Effelově filmu Stvoření světa je taky Bůh, v pohádkách bývá...tak to jo.

Není tady

 

#583 30. 5. 2014 16:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

Fíha. A já jsem si až do teď naivně myslela, že všichni ví, jak to je. Že to patří k základnímu rozhledu člověka ve státě křesanskými základy a historií. To zírám, takové základní neznalosti. Opravdu jsem překvapená.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#584 30. 5. 2014 16:49

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: manžel se zakoukal

Daphné napsal(a):

Holky, tak co teda? Poučte ateistu, sím sím. Je v (každom) kostele zpodobněný Bůh (obraz, socha), nebo jen přítomný jaksi virtuálně, a to vlastně všude, nebo metaforicky jako věčné světýlko? Jsem se v tom ztratila, a prosím polopatě, jo? Krucifix je Ježíš Kristus na kříži, někde je tentýž na obraze s Madonou jako děátko...a podobně. Nedělejte mi v tom intelektuální a filosofující zmatek, pěkně prosím.
P.S. Nemá někdo odkaz na zpodobněného Boha ve Vatikánu? Seli, tím největším kostelem myslíš sv. Petra a Pavla?

Vzdyt jsem to sem psala, to nestaci?  va ... Trojjedinnost Boha - otec, syn a duch svaty ...

Míša Kulička napsal(a):

V katolických knihách se často vynechává zákaz zobrazovat Boha. Dělal to již Augustin. Důvodem je to, že některá ustanovení Starého zákona už pro křesany neplatí v doslovném smyslu. [...] Smyslem zákazu zobrazovat Boha je, abychom si nevytvářeli modly, kterým bychom se klaněli - my se ale obrazům neklaníme. [...] Radikální změnu přináší vtělení Ježíše Krista - Bůh sám se "zobrazil", a proto i my zobrazujeme a uctíváme. Ne ovšem obraz sám, ale toho, který je obrazem představován.
Zdroj


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#585 30. 5. 2014 16:53

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: manžel se zakoukal

Tak díky, Miškuliš, rozšířila jsi mi obzory. Už chápu....a Majkafa se nebude muset pohoršovat smile

Není tady

 

#586 30. 5. 2014 17:31

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: manžel se zakoukal

Daphné napsal(a):

Tak díky, Miškuliš, rozšířila jsi mi obzory. Už chápu....a Majkafa se nebude muset pohoršovat smile

Neni zac ... Ma draha polovice rika, ze chytri lide jsou chytri proto, ze se neboji zeptat ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#587 30. 5. 2014 17:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: manžel se zakoukal

Toto NABETÓN nie je Ježiš, lebo vdychuje život do Adama
A co to dokazuje? Pouze to, jak si Michelangelo svýho Boha představoval...
Sice je psáno "V poslední den stvoření řekl Bůh: „Učiňme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby!" (Gen. 1:26), ovšem to se jen týká toho, co nazýváme "duší", protože "Bůh je duch" (Jan 4:24) a nemá na rozdíl od člověka fyzické tělo... ergo každý jeho zpodobení je pouhé převedení konkrétní osobní představy do dvoj- či trojrozměrnýho díla...

a Majkafa se nebude muset pohoršovat
Neboj... si najde něco jinýho vissla

Upravil(a) helena (30. 5. 2014 17:34)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#588 30. 5. 2014 18:40

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: manžel se zakoukal

Eva. napsal(a):

mia napsal(a):

Hmm, taky jsem měla odjakživa za to, že ten vousatý pán všude v kostelech je Ježíš Kristus.......a že podobu Boha nikdo nezná..........tohle je pro mě teda nová informace a nevěřím tomu. Že by sami takhle chybovali.

Heli, můžeš to zjistit u tvého spřáteleného teologa, jak to teda je? A tady nekecáme blbiny.

Mio ty kecᚠblbiny. Hlavně že vytahujes bibli. A nic o tom nevíš. Aspoň sis přečetla bibli? Já ano.

Ty laskavě zmlkni, tebe se neptám, vyjadřuj se k tématu a přestaň mě peskovat, nejsem ti na to zvědavá.........já si budu číst co já chci a získávat informace kde a jak uznám já sama za vhodné a tobě je po tom houby, ty "chytrá ženo"......ty i kdybys přečetla všechnu literaturu světa, tak budeš pořád stejně omezená, protože ti chybí to základní - cit a schopnost empatie....a vkus.......maximálně budeš tak akorát stroj na informace.

Chytrá žena, jak se tady kdesi sama sebe tituluješ, se nechová takhle pubertálně a klackovitě, jak ty to tu dlouhodobě předvádíš......o chytrém člověku mám sakra jinou představu...........a ty to tedy rozhodně nejsi......ty jsi akorát nabubřelý fracek.

Není tady

 

#589 30. 5. 2014 18:47

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: manžel se zakoukal

Daphné napsal(a):

Aha, Sel, umělecká vize smile. To vlastně v tom animovaném Effelově filmu Stvoření světa je taky Bůh, v pohádkách bývá...tak to jo.

Jo, tam je zvl᚝ roztomilý lol........

Ono Bůh není ani muž, ani žena wink........takže jak si ho kdo představí a vypodobní, je jeho věc.
Ale je fakt, že já jsem ten poslední, co by o tom měl mudrovat roll.............

Není tady

 

#590 30. 5. 2014 19:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

mia napsal(a):

Ty laskavě zmlkni, tebe se neptám, vyjadřuj se k tématu a přestaň mě peskovat, nejsem ti na to zvědavá.........já si budu číst co já chci a získávat informace kde a jak uznám já sama za vhodné a tobě je po tom houby, ty "chytrá ženo"......ty i kdybys přečetla všechnu literaturu světa, tak budeš pořád stejně omezená, protože ti chybí to základní - cit a schopnost empatie....a vkus.......maximálně budeš tak akorát stroj na informace.

Chytrá žena, jak se tady kdesi sama sebe tituluješ, se nechová takhle pubertálně a klackovitě, jak ty to tu dlouhodobě předvádíš......o chytrém člověku mám sakra jinou představu...........a ty to tedy rozhodně nejsi......ty jsi akorát nabubřelý fracek.

lol


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#591 30. 5. 2014 19:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: manžel se zakoukal

Eva. napsal(a):

mia napsal(a):

Ty laskavě zmlkni, tebe se neptám, vyjadřuj se k tématu a přestaň mě peskovat, nejsem ti na to zvědavá.........já si budu číst co já chci a získávat informace kde a jak uznám já sama za vhodné a tobě je po tom houby, ty "chytrá ženo"......ty i kdybys přečetla všechnu literaturu světa, tak budeš pořád stejně omezená, protože ti chybí to základní - cit a schopnost empatie....a vkus.......maximálně budeš tak akorát stroj na informace.

Chytrá žena, jak se tady kdesi sama sebe tituluješ, se nechová takhle pubertálně a klackovitě, jak ty to tu dlouhodobě předvádíš......o chytrém člověku mám sakra jinou představu...........a ty to tedy rozhodně nejsi......ty jsi akorát nabubřelý fracek.

lol

víc než smát  by ses měla zamyslet.

Není tady

 

#592 30. 5. 2014 19:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

No, mě to opravdu rozesmálo, jak se mia rozjela. big_smile
A co bych měla, do toho ti nic není, aprill. Ty se starej o své a já zase o své. big_smile

Jo a to je suprový, že jsem v 51 letech nabubřelý fracek. To se mi hrozně moc líbí. lol Fakt. Díky, mio.
Jéžíši, já jsem na to tak pyšná. stolt

Upravil(a) Eva. (30. 5. 2014 19:11)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#593 30. 5. 2014 19:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: manžel se zakoukal

víc než smát  by ses měla zamyslet
Šibe ti, aprill... ona je tu od toho, aby radila - "helčo, přemýšlej, přemýšlej" - ne aby se zamejšlela... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#594 30. 5. 2014 19:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: manžel se zakoukal

helena napsal(a):

víc než smát  by ses měla zamyslet
Šibe ti, aprill... ona je tu od toho, aby radila - "helčo, přemýšlej, přemýšlej" - ne aby se zamejšlela... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

jj, blouzím z horečky tongue  .

Není tady

 

#595 30. 5. 2014 19:10

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

heleno, takové oslovení nikdy nepoužívám To sis mě s někým spletla vissla

Upravil(a) Eva. (30. 5. 2014 19:10)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#596 30. 5. 2014 19:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: manžel se zakoukal

takové oslovení nikdy nepoužívám To sis mě s někým spletla
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=50693&p=23  - konkrétně tady #559  vissla
Ale určitě mᚠpravdu reta

Upravil(a) helena (30. 5. 2014 19:22)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#597 30. 5. 2014 19:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: manžel se zakoukal

helena napsal(a):

takové oslovení nikdy nepoužívám To sis mě s někým spletla
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=50693&p=23  - konkrétně tady #559  vissla
Ale určitě mᚠpravdu reta

Eva. napsal(a):


helena napsal(a):

Sice chápu, že pro tvoje pojetí "nadpozemský lásky" - tedy taky druhu vztahu - je práce něco přízemního, co je sice pro jedince potřebný, "aby neumřel hlady... ale jinak by se o tom moc mluvit nemělo, páč je to "degradace"...
To jsi napsala ty. Já to tak nemám. Nepodsouvej mi své.
A citace pořád platí. Takže já taky píšu, co uznám za vhodné. To ti asi nedošlo, viď? big_smile
helčo, přemýšlej, přemýšlej. Ale nepodsouvej jiným svůj boj a své domněnky a náhledy. I když můžeš. A já ti zase můžu napsat, abys to nedělala. reta

však psala, že se ji po depresích zhoršila pamět tongue, ale ráda i to majka připomene

Není tady

 

#598 30. 5. 2014 19:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: manžel se zakoukal

helena napsal(a):

takové oslovení nikdy nepoužívám To sis mě s někým spletla
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=50693&p=23  - konkrétně tady #559  vissla
Ale určitě mᚠpravdu reta

kolikrát jsem to použila? lol
Holky, vy mě bavíte. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#599 30. 5. 2014 19:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: manžel se zakoukal

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

takové oslovení nikdy nepoužívám To sis mě s někým spletla
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=50693&p=23  - konkrétně tady #559  vissla
Ale určitě mᚠpravdu reta

kolikrát jsem to použila? lol
Holky, vy mě bavíte. big_smile

to ti nestačí? psala jsi ,že takové oslovení nepoužívᚠa hle používᚠ.

Není tady

 

#600 30. 5. 2014 19:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: manžel se zakoukal

kolikrát jsem to použila?
Napsalas "nikdy nepoužívám", což bych brala - einmal ist keinmal wink
Ale takys napsala "To sis mě s někým spletla"... no, nespletla... já si toho moc nepamatuju, ale něco přece jen jo... vissla

Upravil(a) helena (30. 5. 2014 19:30)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů