Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 9. 5. 2014 0:40

Mendy
♥♥♥♥♥--

Závislost na lécích na spaní

.

Upravil(a) Mendy (9. 5. 2014 2:28)

Není tady

#2 9. 5. 2014 6:29

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Závislost na lécích na spaní

Mendy napsal(a):

.

Usnulas wink

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#3 9. 5. 2014 8:38

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Leky na spani neberu a to mam taky dost velke problemy se spanken . Casto nemuzu usnout a nebo se budim a jsem vzhuru pulku noci . Nikdy jsem nebyla velky spac . Do toho mi muj spanek jeste zhorsily nocni smeny  a ted me budi v noci decka . Nekdo spi jal belena ,to ja muzu jen zavidet . Myslim ,ze se poradne vyspim az v hrobe ....Kdysi jsem vyzkousela leky na spani ,ale potom jsem mela strasny problem se probrat . Probirani mi trvalo tak 2 hodiny ,byla jsem z toho cela oblbana .Leky mi dala sousedka ,ktera pracovala na Psych. klinice jako zdravot. sestra . Ona sehnala cokoliv a vesele to ordinovala i svym dceram,jedna se potom musela lecit ze zavislosti na tech lecich

Není tady

#4 9. 5. 2014 13:08

Mendy
♥♥♥♥♥--

Radši nebudu psát nic.

Není tady

#5 9. 5. 2014 14:40

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Někdo bez těch prášků prostě neusne. Já bych potřebovala něco proti spaní. Protože večer usínám brzo a přitom bych se ráda občas dívala na nějakej film. Kafe a energetický nápoje nezabírají, usnu jako dřevo.

Není tady

#6 9. 5. 2014 14:45

Mendy
♥♥♥♥♥--

Když já už neusnu ani s nima. Beru je bez přestávky několik let. Zvyšovat dávku už se mi nechce, začínala jsem na 1/2 tbl. teď beru 1,5 tbl.

Není tady

#7 9. 5. 2014 14:59

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

to nepatřilo sem - omluva

Upravil(a) Ivana (9. 5. 2014 16:17)

Není tady

#8 9. 5. 2014 15:07

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

Když já už neusnu ani s nima. Beru je bez přestávky několik let. Zvyšovat dávku už se mi nechce, začínala jsem na 1/2 tbl. teď beru 1,5 tbl.

Hele, tak se rozdělíme smile já tobě půl spavosti a ty mně půlku nespavosti wink
Kdyby to tak šlo, že? Jámám problém, že fakt dokážu usnout kdekoliv, spím po cestě na motorce (jako spolujezdec), dnes mě uspávalo fénování u kadeřnice, prostě jsem schopná usnout i za chůze.

Není tady

#9 9. 5. 2014 15:28

Mendy
♥♥♥♥♥--

Kdyby to tak šlo se rozdělit sova

Není tady

#10 9. 5. 2014 21:50

kostka
♥♥♥♥---

Kdysi jsem pracovala ve směnném provozu a měla úplně rozhozené spaní. Nepomohlo mi nic, až konec práce na směny. Myslím si, ale možná se pletu, že prášky na spaní jsou návykové.

Není tady

#11 9. 5. 2014 22:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

kDYZ JSEM PRACOVALA NA SMENY,TAKE JSEM MUSELA BRAT PRASKY NA SPANI,PO NOCNI JSEM NEMOHLA SPAT.Ale udrzeli me spanek nez 4 hodiny a to jeste se spuntama do usi.Byla jsem silene unavena,doma jsem neudelala ten tyden nic jen jsem polehavala.Proste silene,vim,ze nocni,uz delat nemuzu.Nezvladam to.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#12 9. 5. 2014 23:08

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

kostka napsal(a):

Kdysi jsem pracovala ve směnném provozu a měla úplně rozhozené spaní. Nepomohlo mi nic, až konec práce na směny. Myslím si, ale možná se pletu, že prášky na spaní jsou návykové.

To se nepleteš. Klasické léky na spaní (Hypnogen, Stilnox atd.) jsou návykové! Tyto léky brát opravdu ve výjimečných případech (např. cestování) nebo v ojedinělých životních událostech, ale v žádném případě ne každý den!

Není tady

#13 9. 5. 2014 23:44

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Když se se mnou rozešel můj manžel, tak jsem brala stilnox asi 2 roky téměř každý den - půlku až 1 tabletku, někdy jsem vzala i dvě a třeba je i zapila vínem. Naštěstí jsem si na to nezvykla a když ta nejhorší bolest pominula, mohla jsem začít zase spát bez prášků. Teď si beru prášky na spaní jak kdy. Někdy spím třeba 14 dní bez nich a z toho si musím brát půlku každý den třeba týden. Určitě si musím brát stilnox na dovolené nebo když spím v cizím prostředí, to bych neusnula. A když mám starosti, tak si někdy beru i dva naráz. A pak zas spím třeba tři týdny bez prášku. Bohužel, jakmile mám nějaké starosti třeba v práci, tak je konec se spaním a musím si brát prášky. Myslím si, že závislá na nich nejsem, možná psychicky, že si je vezmu, když mám problémy, aby se mi lépe usínalo. Fyzickou závislost snad nemám.

Není tady

#14 10. 5. 2014 6:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Ivana napsal(a):

Když se se mnou rozešel můj manžel, tak jsem brala stilnox asi 2 roky téměř každý den - půlku až 1 tabletku, někdy jsem vzala i dvě a třeba je i zapila vínem. Naštěstí jsem si na to nezvykla a když ta nejhorší bolest pominula, mohla jsem začít zase spát bez prášků. Teď si beru prášky na spaní jak kdy. Někdy spím třeba 14 dní bez nich a z toho si musím brát půlku každý den třeba týden. Určitě si musím brát stilnox na dovolené nebo když spím v cizím prostředí, to bych neusnula. A když mám starosti, tak si někdy beru i dva naráz. A pak zas spím třeba tři týdny bez prášku.Bohužel, jakmile mám nějaké starosti třeba v práci, tak je konec se spaním a musím si brát prášky. Myslím si, že závislá na nich nejsem, možná psychicky, že si je vezmu, když mám problémy, aby se mi lépe usínalo. Fyzickou závislost snad nemám.

a u mendy to je pravděpodobně taky tak... až bude v pohodě, bude spát... nebude v pohodě... bude usínat s práškem

Není tady

#15 10. 5. 2014 8:13

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Mně se líbí, že se téma tak hezky rozjelo, přesto že původní příspěvek byl jen "tečka".
smile

Já mám zkušenost akorát celkově se sedativy, s benzodiazepiny, které jsem nedostala cíleně na spaní, ale jako svůj vedlejší účinek ospalost způsobují a já je brala mj. i tedy na spaní, když bylo nejhůře.

Odjakživa mám potíže se spaním, bývala jsem dost neurotik, nespím dobře od dob co pamatuji. Už jako dítě jsem část noci probděla a ve dne pak byla nefunkční. Nejhorší to bylo tak do 27 let. Pak jsem si na to zvykla, přijala to a přestalo mi to vadit. Prostě jsem rezignovala a najednou to nebyl problém, že spím 3-4 hodiny denně. Fungovala jsem tak dlouhodobě, tělo si zvykne.

Jinak reaguji velmi na svůj psychický stav. Při úzkosti nespím, při depresi prospím každou minutu. To mám dojem, že jsem si v depresi doháněla spánkový deficit za několik let. Dnes mi to přijde neuvěřitelné, že jsem dokázala spát ve dne v noci.

Benzáky jsou stejně návykové jako moderní Z-hypnotika (nyní nejčastěji předepisované léky na spaní, většinou začínají na "Z", proto se jim tak říká). A přestože jsem brala několik Neurolů a Rivotrilů denně, nyní je nepotřebuji. V té době jsem na nich možná závislá byla, spíše ale psychicky. Pro tu dobu jsem je potřebovala. Splnily účel.

Moje mamka usínala s Dithiadenem, což je antihistaminikum, brala to protože se jí dobře po tom spalo. Jednou, když jsem jí vyzvedávala její obvyklou horu léků, včetně toho Dithiadenu, mi v lékárně magistra říkala, že to máma nesmí brát dlouhodobě! Varovala mě, jako by jí vydávala Heroin, přitom vedle toho kupa léků daleko nebezpečnějších, a naznačujících, že máma je dávno ve stavu, kdy nějaký Dithiaden na spaní je plivnutím do moře při takové dávce dalších dryáků.

Myslím, že někdy se z toho dělá zbytečný strašák. Denně fičíme kolikrát na horších věcech, než je jeden Zolpiden nebo Zolpiclon.

Není tady

#16 10. 1. 2016 0:03

Blota
♥------

Občas ho polknu, občas ne. Vzhledem k směnné práci nemohu spát ani v noci, ani ve dne, takže mi je mudr napsal. Ale když ho večer polknu, celý den se mi pak lehce točí hlava a jsem taková malátná a to mi nedělá zrovna moc dobře, takže je beru jen když neni zbití.

Není tady

#17 12. 2. 2016 17:09

juliannna
♥------

Beru hypnogen od rozvodu 2006, dr mi řekla 1/2 nevadí,důležité je se vyspat, odpocinout a nabrat sílu abych mohla fungovat. Asi se toho už nezbavim 😪

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí