Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#51 11. 5. 2014 20:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Přátelé aneb kolik přátel máte?

Zatím mi vychází jako lepší to druhé.
Pak snad není o čem uvažovat... i když mně se to povídá - sakra dlouho trvalo, než jsem se naučila, že skutečně nemusím dělat to, co nechci... ale je to velmi příjemný...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#52 11. 5. 2014 22:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Dobrých priatežov mám fakt len pár, ale okruh kamarátov mám širší. Inak, mne sa ten okruh rozširuje tak nejako prirodzene, mám dos špecifické záujmy (a koniec koncov aj prácu) a pri nich poznávam zaujímavých žudí, s ktorými tak nejako ostávame v kontakte. Nudi sa ale nenudím ani sama, to je podža mňa základ... Žiaden človek sa nenarodil na to, aby ma zabával a animoval, aby som sa nenudila... Proste si nájdem zaujímavú činnos a pri nej sa PRIRODZENE zoznámim s ďalšími žuďmi. Mmch, dokonalé bolo venči psa - nevznikali tam intímne priatežstvá, ale s majitežmi psov príjemne pokecám dodnes, a to je moja psina už 6 rokov mŕtva. grater

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#53 11. 5. 2014 22:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jé, Seli, tak s pár pejskařama se bavím i já, i když sama za sebou žádného psa na špagátě nevedu. Ale to je opravdu jenom na to příjemné pokecání a podrbání pejska.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#54 11. 5. 2014 22:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Pak snad není o čem uvažovat... i když mně se to povídá - sakra dlouho trvalo, než jsem se naučila, že skutečně nemusím dělat to, co nechci... ale je to velmi příjemný...

Já vím Helo. Jenom mě to prostě občas donutí zapřemýšlet, přece jenom je to změna, tak se to ve mě trochu pere.
Dokonce přemýšlím i o tom, že přestanu slavit kulatiny. Tedy myslím ve velkém.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#55 11. 5. 2014 22:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana napsal(a):

Prostě mi přijde nelogické, aby postavení hvězd a planet v okamžiku narození mělo nějaký vliv na moje povahové vlastnosti, neřkuli osud. Nevěřím na horoskopy, čtení z ruky, výklad karet. Myslím si, že jsou to bláboly.
Koukla jsem na horoskop, který tu propagovala myslím dušička. Samé  obecné kecy, které při troše dobré vůle můžou sedět na každého, z těch 80%.

Nepripadá mi to o nič menej logické ako ktorýkožvek pseudo-psychologický rozbor podža šablóny. Ale každému, čo jeho jest. Aj keď neverím na nič z horeuvedeného 100% a bezvýhradne a beriem to skôr ako východiskové dispozície než ako nemenné predurčenie.

Brita

Není tady

#56 11. 5. 2014 22:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

helena napsal(a):

Já vím Helo. Jenom mě to prostě občas donutí zapřemýšlet, přece jenom je to změna, tak se to ve mě trochu pere.
Dokonce přemýšlím i o tom, že přestanu slavit kulatiny. Tedy myslím ve velkém.

Ber to ako životnú fázu... Ja som ukecaný extrovert, ale odkedy mám obe práce intenzívne v kontakte s žuďmi, tak si vychutnávam ticho, samotu, keď nemusím nič hovori big_smile , maximálne sa raz za víkend stretnem s jedným človekom "ďaleko od hlučného davu". tummenupp stolt A beriem to ako fázu, ktorú si vychutnávam...

Brita

Není tady

#57 12. 5. 2014 11:10

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

Mám jednu úplně nejlepší kamarádku: jmenuje se jako já, vypadá jako já, mluví jako já, myslí jako já. To budu asi já smile. Vyhoví mi ve všem, někdy je s ní k nevydržení, ale fakt je to přátelství na celej život...
Druhá nejlepší kamarádka se jmenuje Samota smile
Třetí je kniha - nejlepší přítel člověka: mluví jen v případě, že je tázána... hm, ale mele si furt svou lol. Což ostatně dělá snad každej...
Kamarádky rodu lidského asi tak tři čtyři... úplně stačí jak ke hlubokomyslným debatám, tak i ke společnému klábosení či zábavě.
Známé, obchodní kontakty atp. až tak moc nepočítám. Ty do života přijdou a zase odejdou...

Zpomal.

Není tady

#58 12. 5. 2014 11:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ivana napsal(a):

Prostě mi přijde nelogické, aby postavení hvězd a planet v okamžiku narození mělo nějaký vliv na moje povahové vlastnosti, neřkuli osud. Nevěřím na horoskopy, čtení z ruky, výklad karet. Myslím si, že jsou to bláboly.
Koukla jsem na horoskop, který tu propagovala myslím dušička. Samé  obecné kecy, které při troše dobré vůle můžou sedět na každého, z těch 80%.

Aha, tak to pak jo stolt

Jenže ono se v životě všechno neřídí lidskou logikou..... wink

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#59 12. 5. 2014 11:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Judyna napsal(a):

I já už jsem se naučila stýkat se jen s tím, s kým chci. Zpočátku jsem měla problém odmítat a ze slušnosti jsem se s určitými lidmí stýkala, když oni se chtěli stýkat se mnou. To ale opravdu není dobré.
Mám to štěstí, že přátel mám dost. S některými se vídám často, s některými méně často, ale to není důležité. O známých nemluvím. Domů jsem si ale moc lidí nikdy nezvala.
Já mám spíš jiný problém. Dřív jsem se docela často zúčastňovala různých akci, fakt mě to bavilo. Ovšem poslední dobou se to mění. Na akce chodím čím dál míň - i když jsem zvaná, často odmítám. Začíná mi být nejlépe samotné venku v přírodě. Možná je to tím, že pracuji s lidmi a potřebuji si odpočnout, možná jsem tak nastavená a teprve teď se to začíná v plné síle projevovat. Chtěla jsem to dát na "zamýšlecí", ale toto vlákno se hodí taky. Přemýšlím, jestli tomu mám dát volný průběh nebo se snažit pracovat na tom, aby to tak nebylo. Ale proč bych to vlastně dělala, když mi to takhle vyhovuje?
Víte, já nevím, jestli se vám to někdy stalo, ale já třeba včera - byla jsem na kole, když je hezké místo, tak zastavím a užívám si to. Sedla jsem si do trávy a cítila jsem, jako bych byla její součástí, prostě další drn. Je to hodně intenzivní.

Já nepřemýšlela a udělala to, co mi vyhovuje - pracuji s lidmi, mám jich kolem sebe stále spoustu, o to raději jsem jen sama se sebou.

Judy, někdo sám se sebou nemůže vydržet, buď ráda, že ty nejsi tenhle případ a samotu si užíváš.
Horší by bylo osamění, ale to nám myslím ani jedné nehrozí wink

Upravil(a) Pandorraa (12. 5. 2014 12:03)

Není tady

#60 12. 5. 2014 12:00

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

gymnasión napsal(a):

Mám jednu úplně nejlepší kamarádku: jmenuje se jako já, vypadá jako já, mluví jako já, myslí jako já. To budu asi já smile. Vyhoví mi ve všem, někdy je s ní k nevydržení, ale fakt je to přátelství na celej život...
Druhá nejlepší kamarádka se jmenuje Samota smile
Třetí je kniha - nejlepší přítel člověka: mluví jen v případě, že je tázána... hm, ale mele si furt svou lol. Což ostatně dělá snad každej...
Kamarádky rodu lidského asi tak tři čtyři... úplně stačí jak ke hlubokomyslným debatám, tak i ke společnému klábosení či zábavě.
Známé, obchodní kontakty atp. až tak moc nepočítám. Ty do života přijdou a zase odejdou...

taky mám nejlepší kamarádku tu samou co ty... velmi pěkně napsáno; pak manžel,děti a jejich slečny,pes,máti,tcháni,příbuzní.Ostatní jsou fajn známí,se kterými jednou za čas pokecáme v šantánu,nic závazného.A velmi mi to tak vyhovuje.

Není tady

#61 12. 5. 2014 12:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

helena napsal(a):

A pak ženerušíš svá omezení smile

Není tady

#62 12. 5. 2014 12:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A pak ženerušíš svá omezení
Moment... na výrok "rušit svá vlastní omezení" mᚠcopyrigt ty... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale dobrá - jednou zruším, jindy nastavím... změna priorit...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#63 12. 5. 2014 12:24

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

gymnasión napsal(a):

Druhá nejlepší kamarádka se jmenuje Samota smile...

A klidne muzou obe spolecne s tebou sdilet tve radosti i starosti? kapitulation
Vazne je to hezky napsano... Ale o "pravem pratelstvi" to neni styrka

Jinak za mne: Pritelkyne (ne, jak se dnes pouziva - milenky!) mam dve. Jednu dlouholetou, ktera me tak "po babsku" provazi radostmi i strastmi zivota, ja ji taky tak stejne, ... a dalsi, novou, v novem bydlisti a za novych okolnosti... Vyhrocene situace me v tom (mem presvedceni, ze je ta prava) utvrdily. Jestli to ma/bude mit tak ona, ukaze cas...
Pritele (v pluralu tongue ) mam taky dva. Oba naprosto spolehlivi.

Zakladatelka vlakna ale mela na mysli zrejme neco jineho... kapitulation

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#64 12. 5. 2014 12:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

helena napsal(a):

A pak ženerušíš svá omezení
Moment... na výrok "rušit svá vlastní omezení" mᚠcopyrigt ty... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale dobrá - jednou zruším, jindy nastavím... změna priorit...

Ale prdlas mám céčko.

Není tady

#65 12. 5. 2014 15:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Heleno, Pan a Seli, děkuju za vaše příspěvky. Máte pravdu - nemá cenu o tom přemýšlet, natož se do něčeho nutit. Asi to nechám dál volně plynout a budu se učit odmítat s lehkostí a bez výčitek.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#66 12. 5. 2014 19:18

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Druhá nejlepší kamarádka se jmenuje Samota smile...

A klidne muzou obe spolecne s tebou sdilet tve radosti i starosti? kapitulation
Vazne je to hezky napsano... Ale o "pravem pratelstvi" to neni styrka

Jinak za mne: Pritelkyne (ne, jak se dnes pouziva - milenky!) mam dve. Jednu dlouholetou, ktera me tak "po babsku" provazi radostmi i strastmi zivota, ja ji taky tak stejne, ... a dalsi, novou, v novem bydlisti a za novych okolnosti... Vyhrocene situace me v tom (mem presvedceni, ze je ta prava) utvrdily. Jestli to ma/bude mit tak ona, ukaze cas...
Pritele (v pluralu tongue ) mam taky dva. Oba naprosto spolehlivi.

Jasne, kdo jiny by mým radostem a strastem rozuměl více... a navíc: jsou kdykoli k dispozici lol ... a vždycky vědí, co potřebuju nejvíc smile

A jestli je to o pravem pratelstvi, to nevim, protoze tomu rozumi kazdej jinak...

Zpomal.

Není tady

#67 12. 5. 2014 19:43

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

Zakladatelce vlákna do hlavy nevidim... a myslim, že je to ouplně v pořádku smile

Zpomal.

Není tady

#68 12. 5. 2014 23:20

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

gymnasión napsal(a):

Dorka napsal(a):

Zakladatelce vlákna do hlavy nevidim... a myslim, že je to ouplně v pořádku smile

Ano stolt

Upravil(a) Dorka (12. 5. 2014 23:23)

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#69 14. 5. 2014 1:07

xana
♥------

Tak nějak jsem to myslela wink děkuji za příspěvky. Také jsem introvert a potřebuji svůj klid, ale jsem ráda když je ten klid možné něčím vystřídat. Nebo jsem prostě jen moc pohodlná. Některé aktivity/události prostě odmítám, protože bych musela vynaložit nějaké úsilí. Nakonec, když to úsilí vynaložím, po tom, co se buď už prostě opravdu nudím nebo mě někdo přemluví, užiju si to a jsem ráda že jsem se toho zúčastnila. dumbom

Také mi připadá, že čím jsem starší, tím jsem ohledně lidí se kterými se stýkám vybíravější. sjuk

Není tady

#70 14. 5. 2014 8:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

To je v poriadku... Hlavné je TVOJE šastie a spokojnos, a aj keby si bola najšastnejšia sama alebo v okruhu zvierat big_smile, je to OK.

Brita

Není tady

#71 14. 5. 2014 10:01

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

xana napsal(a):

Také mi připadá, že čím jsem starší, tím jsem ohledně lidí se kterými se stýkám vybíravější. sjuk

Bodej - se zbylým časem se musí zacházet uvážlivě smile
To s tím "přiměju se-užiju si" to mám ještě pořád někdy taky a dost by mě zajímalo, z čeho to plyne.....je to zajímavý. Doposud jsem přišla na to, že je to otázka bezpečí. nejlíp se cítím v pelechu. A pak rozšířeně doma - a nechce se mi odtud. Ale mám období, kdy vyrážím ven zvesela a chce se mi tam.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#72 19. 5. 2014 12:46

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Dovolím si téma trochu otočit : a kolik máte bývalých přátel?
Stalo si mi, že jsem po několika impulsech zjistila, že moje letitá kamarádka ani tak moc kamarádka není.
Mrzí mně to jako bych přišla o milého, ale fakt už k ní dál nedokážu přistupovat jako "ke kamarádce".
Je to dost blbý, protože spolu děláme, ale něco se ve mně zaseklo a nejde to.
Nedokážu už předstírat, že jsem v pohodě, asi to bude tím, že když něco dělám , položím se do toho naplno.
Do vztahu se vždycky položím a očekávám totéž od mých protějšků - a pak se divím, že oni to tak nevnímají...
Jo, člověk se pořád učí.

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#73 19. 5. 2014 15:44

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jessika napsal(a):

Dovolím si téma trochu otočit : a kolik máte bývalých přátel?
Stalo si mi, že jsem po několika impulsech zjistila, že moje letitá kamarádka ani tak moc kamarádka není.
Mrzí mně to jako bych přišla o milého, ale fakt už k ní dál nedokážu přistupovat jako "ke kamarádce".
Je to dost blbý, protože spolu děláme, ale něco se ve mně zaseklo a nejde to.
Nedokážu už předstírat, že jsem v pohodě, asi to bude tím, že když něco dělám , položím se do toho naplno.
Do vztahu se vždycky položím a očekávám totéž od mých protějšků - a pak se divím, že oni to tak nevnímají...
Jo, člověk se pořád učí.

Bývalých přátel?
Já jich nikdy mraky neměla, vždy jsem se v tomto ohledu trochu šetřila...ale z těch co už nejsou přáteli, to spíše vyprchalo, než že by to z nějakého vážného důvodu skončilo. Spíš to byli lidé, se kterými jsem si měla co říct podle toho, v jaké oblasti jsem se pohybovala. Tak jak jsem v životě procházela mnoha oblastmi, tak se měnili i lidé kolem mě. Dost dlouho mi vydržel kamarád z dětství, a dodnes si píšem, snad každý měsíc, ale viděli jsme se naposled před 2 lety.
Pár lidí kolem mě "odpadlo", ale to nebylo přátelství. To jsem věděla od začátku. Třeba jedna známá, co se na novém pracovišti ke mně přitočila, hodně mě vysávala, chtěla se mnou vše podnikat, ale byla hrozně urputná, a já ji se svou flegmatickou povahou nedávala... Ona tomu říkala kamarádství, já jí to nevyvracela. Tak jak hlasitě potřebovala demonstrovat a potvrzovat naše "přátelství", tak hlasitě se se mnou rozcházela.
Desítky telefonátů a sms za den, opravdu mě tím už štvala, pořád mi chtěla "něco vysvětlovat", pak už jsem byla na ni i naštvaná, jak mi furt drnčel telefon a vybíjela mi tím baterku.
Možná jsem byla v tohle, Jessiko, protipól Tebe. Já to nebrala moc vážně, ona do toho šla na 1000% .

Nějak jsem to cítila jinak. Ale asi to jen reprezentuje to, jak to máme ve vztazích obecně.
Zatímco ona má opravdu desítky lidí kterým říká přátelé, já jich neměla a nebudu mít nikdy moc, a ani vlastně nechci, vyzařuji to ze sebe, proto vnímavější se na mě nelepí. Někteří holt mají tu soc. obratnost nižší, a jedou ke mně přes to a pak se diví.smile

Není tady

#74 19. 5. 2014 15:55

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

No tak já jsem Kozoroh (když už tady někde padla zmínka o těch horoskopech smile )
Takže ke mně se lidi nijak zvl᚝ "nepřitáčejí" a chvíli to trvá, než si někoho pustím k tělu.
Kamarádka se mi "přihodila" ještě na střední škole , nějaké ty vzpomínky a zážitky jsme za ty desítky let stačily nasbírat a tak jsem získala takovou představu, že mně v určití věci podpoří a ne , že se postaví na stranu někoho jiného, takřka "cizího". No a nestačila jsem se divit. Jak říkám, člověk se pořád učí
Ale že bych někomu psala SMS, pořád štěbetala a něco řešila,  tak to ne, to teda u mně nehrozí smile

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#75 19. 5. 2014 16:03

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jessika napsal(a):

No tak já jsem Kozoroh (když už tady někde padla zmínka o těch horoskopech smile )
Takže ke mně se lidi nijak zvl᚝ "nepřitáčejí" a chvíli to trvá, než si někoho pustím k tělu.
Kamarádka se mi "přihodila" ještě na střední škole , nějaké ty vzpomínky a zážitky jsme za ty desítky let stačily nasbírat a tak jsem získala takovou představu, že mně v určití věci podpoří a ne , že se postaví na stranu někoho jiného, takřka "cizího". No a nestačila jsem se divit. Jak říkám, člověk se pořád učí
Ale že bych někomu psala SMS, pořád štěbetala a něco řešila,  tak to ne, to teda u mně nehrozí smile

Ne, tak doslova jsem tě s tou holkou srovnat nechtěla. ...smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí