Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#26 10. 5. 2014 19:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Přátelé aneb kolik přátel máte?

odhodila je, aby se konečně postavily na vlastní nohy
Tývoe... takhle sofistikovanej způsob myšlení... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#27 10. 5. 2014 19:43

karfice
♥♥♥♥---

helena napsal(a):

odhodila je, aby se konečně postavily na vlastní nohy
Tývoe... takhle sofistikovanej způsob myšlení... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

To určitě ne. Ale jak jsem psala, nechtěla jsem je pořád poslouchat - ony se neuměly bavit o ničem jiném, než o alimentech a chlapovi.

Není tady

#28 10. 5. 2014 19:48

karfice
♥♥♥♥---

helena napsal(a):

Pořád jsem se pokoušela jím pomoct
Jak?

První jsem radila, a se z 3+1 přestěhuje do 2+1 do podnájmu, mohla platit nižší nájemné. Ale to ona nechtěla, protože ona do menšího přeci nepůjde. Dokonce jsem se s ní šla podívat do několika podnájmů, vybírali jsme je společně na netu, ale nakonec od toho couvla. Prostě nepůjde do menšího a hotove. Tak a si platí šílené nájemné ale a mi pak doma neskučí, že nemá nato, aby si koupila kafe, cigára atd....
Další neplatil chlap alimenty - poslala jsem jí na soud, a se zeptá, co vše může, jak podat žalobu na exekuci platu chlapa.---- ona to neudělá, protože má z něj strach. Tak dobře jí tak.
Udělám maximum, jsem ta špatná.
Neudělám maximum, jsem ta špatná.
A když se už s ní nechci bavit, protože ke mě příjde a zase kefrá o tom, že nemá peníze, že nájem stojí hodně, a že chlap neplatí...to už se fakt nedá.
Takže jsem je "odhodila" od sebe a hotove. Takovým se pomoct fakt nedá, když ony nechtějí.

Není tady

#29 10. 5. 2014 20:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Přestat dávat svou energii lidem, kteří nechtějí nic řešit, chtějí si jen stěžovat, je správné.
A to pro obě strany.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#30 10. 5. 2014 20:13

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Přestat dávat svou energii lidem, kteří nechtějí nic řešit, chtějí si jen stěžovat, je správné.
A to pro obě strany.

Asi jo, jen ten termín "odhodit" vyvolává dost zvláštní asociace.
Odhazuje se smetí. A přátelé, jakkoliv nás "nechtějí poslouchat" si přece jen asi zaslouží lepší zacházení, než odpadky.

Není tady

#31 10. 5. 2014 20:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥

nechtějí nic řešit, chtějí si jen stěžovat
Umím si namísto "stěžovat" si" klidně představit "vypovídat se"...
I když uznávám, že to může bejt únavný.

Takovým se pomoct fakt nedá, když ony nechtějí.
"Koně se nechají přivést k vodě, ale nedají se přinutit, aby pili." Švédské přísloví

Není tady

#32 10. 5. 2014 20:36

karfice
♥♥♥♥---

helena napsal(a):

"Koně se nechají přivést k vodě, ale nedají se přinutit, aby pili." Švédské přísloví

Ano, ale to už nebylo vypovídání se ale opravdu jedno a to samé. Fakt, si představ, že 2x do týdne rok v kuse jedno a to samé a žádný pokrok. Opravdu jen skuhrání.
Takže jsem kamarádství ukončila a napsala, že pokud se chtějí setkávat tak fajn, ale .... zbytek už znáte.

Není tady

#33 10. 5. 2014 20:59

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Damila napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

A to pro obě strany.

Asi jo, jen ten termín "odhodit" vyvolává dost zvláštní asociace.
Odhazuje se smetí. A přátelé, jakkoliv nás "nechtějí poslouchat" si přece jen asi zaslouží lepší zacházení, než odpadky.

To mᚠpravdu.
Ale po všech svých zkušenostech si umím představit, že některé takové "přítele" je potřeba dokonce nejprve si sundat ze zad, odhodit co nejdál a utíkat, utíkat přesně dle pořekadla: kdo uteče, ten vyhraje stolt

Není tady

#34 10. 5. 2014 21:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

helena napsal(a):

Vypovídat se vypadá úplně jinak, než si stěžovat. To mᚠpravdu.
S tím švédským příslovím stoprocentní.

Není tady

#35 10. 5. 2014 21:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Já Karfici uplně chápu. A párkrát jsem ukončila kamarádské vztahy kvůli tomuhle stěžování taky. Sama mám svých starostí dost a ono vypovídat se a furt si stěžovat a mluvit jen a jen o jednom problému dost vycucává.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#36 10. 5. 2014 22:47

Damila
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

Já Karfici uplně chápu. A párkrát jsem ukončila kamarádské vztahy kvůli tomuhle stěžování taky. Sama mám svých starostí dost a ono vypovídat se a furt si stěžovat a mluvit jen a jen o jednom problému dost vycucává.

Jo, taky jsem už byla nucena ukončit několik vztahů, kde jsem se cítila využívána a energeticky mě to vyčerpávalo. Já myslím, že to známe všichni. Dokonce i ti, co sami občas vysosávají.

Není tady

#37 10. 5. 2014 22:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Já po těch vysvětleních taky a souhlasím. Jen byl blbě zvolenej terminus technikus smile jak pravila Dam, odhazuje se smetí....a možná ještě širák. Takže to vyvolalo logický asociace a ty zase logickou nevoli. Ale jinak má recht - na takové jsem semtam narazila taky a prchala též.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#38 10. 5. 2014 22:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Já jsem vždycky chtěla být Blíženka a sangvinik.......

To je dobře, že nejsi - představ si svět plnej Blíženců valol Moje mladší dítě bylo (z mého pohledu) vždycky samotářka, až mně to trápilo, jestli nezůstane sama. Ani omylem - má to prostě jinak a je velice spokojená. A to jediné je důležité, že.

Není tady

#39 11. 5. 2014 9:31

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Damila napsal(a):

To je dobře, že nejsi - představ si svět plnej Blíženců valol Moje mladší dítě bylo (z mého pohledu) vždycky samotářka, až mně to trápilo, jestli nezůstane sama. Ani omylem - má to prostě jinak a je velice spokojená. A to jediné je důležité, že.

Já jsem Blíženec a jsem samotář, introvert a melancholik. Nevěřím na znamení horoskopu, každý jsme osobitý a datum narození nic neurčuje.

Není tady

#40 11. 5. 2014 9:46

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Přátel mám pár, kamarádů spoustu.

Není tady

#41 11. 5. 2014 10:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ivana napsal(a):

Damila napsal(a):

Já jsem Blíženec a jsem samotář, introvert a melancholik. Nevěřím na znamení horoskopu, každý jsme osobitý a datum narození nic neurčuje.

Jak  můžeš nevěřit na něco, o čem prakticky nic nevíš?
Před mnoha lety jsem jako top manažer podstoupila náročné osobnostní psychologické testy. Firma za ně zaplatila dost nehorázní peníze.
Když jsem pak výsledky porovnala se svým osobním horoskopem od astrologa a numerologickým rozborem, v 80% se překrývaly. A dnes, téměř po dvaceti letech mohu říci, že ve výhledech do budoucnosti byl nejpřesnější právě horoskop. Řídila jsem se jeho doporučeními a dost mi to pomohlo.
Všichni jsme jedineční právě v tom, jak s tím, co jsme si na svět přinesli, zacházíme. Předpoklady máme většinou stejné, není zase tolik základních rysů, nadání, vloh ap. Někdo je nadán víc, někdo míň. Důležité je ale hlavně to, co rozvíjíme.

Pochopitelně horoskopy a jakékoliv rozbory, karty ap. kde ti řeknou něco ve smyslu: za týden potkᚠtoho a toho, vyhraješ v loterii, zlomíš si nohu ap. jsou hloupost. Věřit krátkým horoskopům v časopise, které si většinou vymýšlí konkretní novinář, je hloupost na druhou.

Každý z nás se denně dívá na předpověď počasí, aby věděl, jak se zařídit.
Horoskop, který ti řekne, jak se zařídit, co rozvíjet a co zpracovat a nechat být, ten má stejný smysl jako ta předpověď.
Není však moc lidí, kteří tohle umí.
Část sklouzává do polohy guru, který jediný ví, co je pro tebe dobré. Pak je to pochopitelně špatně.

Není tady

#42 11. 5. 2014 12:54

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Prostě mi přijde nelogické, aby postavení hvězd a planet v okamžiku narození mělo nějaký vliv na moje povahové vlastnosti, neřkuli osud. Nevěřím na horoskopy, čtení z ruky, výklad karet. Myslím si, že jsou to bláboly.
Koukla jsem na horoskop, který tu propagovala myslím dušička. Samé  obecné kecy, které při troše dobré vůle můžou sedět na každého, z těch 80%.

Není tady

#43 11. 5. 2014 17:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana napsal(a):

Damila napsal(a):

Neurčuje nic - jen symbolizuje, jak mᚠrozložené síly, to je všechno. To, že jsi Blíženec neznamená automaticky, že budeš nějaký zdivočelý extrovert - u mně se to náhodou sešlo.
A podle nové typologie jsem vlastně taky introvert smile Lidská povaha je složitá.
Na tvůj osud má vliv jedině to, jak naložíš s tím, co ti bylo dáno - a to, co je ti dáno, to se pěkně odráží v tom radixu smile
Mmch Blíženci právě kvůli své nervní a neustále bdělé mysli potřebují rytmus a spooustu klidu wink
Zažila jsem na konstelaci Lva, který...pardon, která stála Blížence a když si vystoupila z role, nadšeně vykřikovala "no páni! Támhle je tohle...a tuhle toto...ten svět je barevnej! A těch zajímavostí" lol
A sama jsem stála Kozoroha (aniž bych to tušila, bylo to naslepo) a můžu ti říct, že tehdy jsem teprve pochopila CO to je soustředění....to už v reálu nezažiju.

Není tady

#44 11. 5. 2014 18:06

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

Ivana napsal(a):

Prostě mi přijde nelogické, aby postavení hvězd a planet v okamžiku narození mělo nějaký vliv na moje povahové vlastnosti, neřkuli osud. Nevěřím na horoskopy, čtení z ruky, výklad karet. Myslím si, že jsou to bláboly.
Koukla jsem na horoskop, který tu propagovala myslím dušička. Samé  obecné kecy, které při troše dobré vůle můžou sedět na každého, z těch 80%.

Přesně tak!

Není tady

#45 11. 5. 2014 18:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

I já už jsem se naučila stýkat se jen s tím, s kým chci. Zpočátku jsem měla problém odmítat a ze slušnosti jsem se s určitými lidmí stýkala, když oni se chtěli stýkat se mnou. To ale opravdu není dobré.
Mám to štěstí, že přátel mám dost. S některými se vídám často, s některými méně často, ale to není důležité. O známých nemluvím. Domů jsem si ale moc lidí nikdy nezvala.
Já mám spíš jiný problém. Dřív jsem se docela často zúčastňovala různých akci, fakt mě to bavilo. Ovšem poslední dobou se to mění. Na akce chodím čím dál míň - i když jsem zvaná, často odmítám. Začíná mi být nejlépe samotné venku v přírodě. Možná je to tím, že pracuji s lidmi a potřebuji si odpočnout, možná jsem tak nastavená a teprve teď se to začíná v plné síle projevovat. Chtěla jsem to dát na "zamýšlecí", ale toto vlákno se hodí taky. Přemýšlím, jestli tomu mám dát volný průběh nebo se snažit pracovat na tom, aby to tak nebylo. Ale proč bych to vlastně dělala, když mi to takhle vyhovuje?
Víte, já nevím, jestli se vám to někdy stalo, ale já třeba včera - byla jsem na kole, když je hezké místo, tak zastavím a užívám si to. Sedla jsem si do trávy a cítila jsem, jako bych byla její součástí, prostě další drn. Je to hodně intenzivní.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#46 11. 5. 2014 18:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ale proč bych to vlastně dělala, když mi to takhle vyhovuje?
Přesně tak - proč? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Pokud si můžeš dovolit "luxus svobody",neváhej...

Není tady

#47 11. 5. 2014 18:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Pokud si můžeš dovolit "luxus svobody",neváhej.
Jak to myslíš?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#48 11. 5. 2014 19:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jak to myslíš?
Tak, že jestli můžeš pozvání odmítat aniž bys musela vysvětlovat nebo vymlouvat se, aniž bys byla považovaná za vybíravou nebo divnou... tak nemá smysl "se snažit pracovat na tom, aby to tak nebylo" - asi bys to zvládla, ale byla bys šastnější?

Není tady

#49 11. 5. 2014 19:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana napsal(a):

Tak na horoskopy neverim,protoze povahove vlastnosti mame dane geny.Na cteni z ruky verim,protoze se to vyplnilo.Byla jsem svedkem toho vykladu,brala jsem to jako blabol do te doby dokud se to nestalo.Vse se stalo od hadani z ruky,az za 10 let.Vsem trem zucasnenym,kterym hadala z ruky v ten sami rok.
Na karty verim taky,protoze se me to take vyplnilo.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#50 11. 5. 2014 19:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Jak to myslíš?
Tak, že jestli můžeš pozvání odmítat aniž bys musela vysvětlovat nebo vymlouvat se, aniž bys byla považovaná za vybíravou nebo divnou... tak nemá smysl "se snažit pracovat na tom, aby to tak nebylo" - asi bys to zvládla, ale byla bys šastnější?

No, já už se nevymlouvám, jen říkám po poravdě, že se mi prostě nechce. Možná mě okolí za divnou začně považovat. To právě řeším, jestli pracovat na tom být společenštější nebo se přizpůsobit sama sobě. Zatím mi vychází jako lepší to druhé. Ale je možné, že se začnu příliš izolovat. Ale to nemusí být špatné.  S přáteli se samozřejmě dál stýkám, jen už nemám ráda tu velkou a hlučnou společnost.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí