Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 6. 8. 2014 15:11

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Porod doma - v paneláku

carpediem napsal(a):

U nás nelze provést císařský řez na přání matky.Odkud mᚠinformaci o tom, že jsou ženy líné a bojí se bolesti?

Nebuď naivní. Sekce se dělají na přání rodiček zcela běžně, jen se o tom nemluví. Pojišovny řvou, ale stejně nic nezmůžou, neb lékař si indikaci  císaře vždy obhájí.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#127 6. 8. 2014 15:13

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Porod doma - v paneláku

carpediem napsal(a):

modrovous napsal(a):

Frigo napsal(a):


Proč se tak rozčiluješ ? va

Já? va  Tys tady začala s kopáním do hlavy.

No, mě by docela zajímaly pohnutky oné dámy k rozhodnutí znova rodit doma, když už první pokus tohoto druhu byl průšvih. ( Spekulace médií mne nezajímají)

Podle toho, co jsem slyšela, je to rodina, co se snaží žít v souladu s přírodou ... Paní je prý docela inteligentní mladá dáma a zřejmě měla připravený scénář, který počítal i s přivoláním lékaře v případě, že nastanou nějaké komplikace. Je vcelku zbytečné spekulovat, jaké komplikace měla paní při prvním porodu, protože tento porod podle všeho proběhl v pořádku, dítko je zdravé. Paní začala krvácet až posléze, nastal haemorhagický šok, a to je komplikace, při které je běžné použít vrtulník ... to je naprosto v pořádku. Též se nikdo nepozastavuje nad tím, když v podobném případě letí třeba pro motorkáře nebo cyklistu po nehodě ...
A jen tak mezi nama, já zůstala po porodu v jednu hodinu ráno ležet na chodbě, protože sestry "nechtěly rušit ostatní maminy", a ve stavu, kdy jsem nebyla s to nějak výrazněji protestovat ... Do pěti hodin ráno nikde ani noha, pusto a prázdno. Kdybych náhodou začala krvácet, asi bych se pomoci hned tak nedovolala. Takže myslím, že především by si měl sáhnout do svědomí personál jednotlivých porodnic ... třeba přijde na to, proč tolik žen volí raději porod doma a v klidu.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#128 6. 8. 2014 15:13

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Porod doma - v paneláku

modrovous napsal(a):

carpediem napsal(a):

U nás nelze provést císařský řez na přání matky.Odkud mᚠinformaci o tom, že jsou ženy líné a bojí se bolesti?

Nebuď naivní. Sekce se dělají na přání rodiček zcela běžně, jen se o tom nemluví. Pojišovny řvou, ale stejně nic nezmůžou, neb lékař si indikaci  císaře vždy obhájí.

Ty by sis nechala rozšvihat břicho, pokud by to nebylo nutné ze zdravotních důvodů? Anebo v případě, že by se něco zvrtlo v průběhu porodu?


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#129 6. 8. 2014 15:20

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Porod doma - v paneláku

olasik napsal(a):

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

Všechny ne, ale je jich spousta. Kromě rizik jsou tam taky nesrovnatelně vyšší náklady. Což je jeden z důvodů, proč
se k tomu doktoři (někteří) uchylují, a rodičkám vycházejí vstříc. I když to není dobré ani pro dítě.
Peníze jako vždy až na prvním místě. usch


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#130 6. 8. 2014 15:23

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Porod doma - v paneláku

carpediem napsal(a):

modrovous napsal(a):

carpediem napsal(a):

U nás nelze provést císařský řez na přání matky.Odkud mᚠinformaci o tom, že jsou ženy líné a bojí se bolesti?

Nebuď naivní. Sekce se dělají na přání rodiček zcela běžně, jen se o tom nemluví. Pojišovny řvou, ale stejně nic nezmůžou, neb lékař si indikaci  císaře vždy obhájí.

Ty by sis nechala rozšvihat břicho, pokud by to nebylo nutné ze zdravotních důvodů? Anebo v případě, že by se něco zvrtlo v průběhu porodu?

Proč bych to dělala? Ale je spousta žen, které se natolik bojí porodních bolestí, že si "to radši odbudou" v narkóze.
A buď si jistá, že to není "jedna paní povídala".


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#131 6. 8. 2014 15:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Porod doma - v paneláku

Ty by sis nechala rozšvihat břicho
Ale běž... mám po císaři dvojčat jizvu zhruba v horní dýlce pubickýho ochlupení, prakticky v něm schovanou, zahojenou možná dřív, než šití po klasice.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#132 6. 8. 2014 16:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Porod doma - v paneláku

Frigo napsal(a):

modrovous napsal(a):

Frigo napsal(a):

A já si myslím, že je dobře, že se o těch malérech, při porodech doma,  mluví.  A poslední zveřejněný průser - ta dáma by zasloužila nakopat do hlavy. Kdyby rodila průserově poprvé, snad bych to i pochopila, ale podruhé ? Dala bych jí náklady s přeletem k úhradě.  Nemyslím si, že matky rodící doma jsou zhýralé, ale lehce dementní a nezodpovědné.
Určitě je méně malérů v porodnici, než doma.

Fakt jo? A kam bys nakopala kuřáky, ochlasty, feáky, lidi s nadváhou až obezitou? Kam bys kopala dementy, používající auto nebo motorku, jako zbraň hromadného ničení?  Pro tyhle všechny jezdí denně stovky sanitek a létá helikoptéra.
A koneckonců, co ty o té dámě vlastně víš? To, co sis přečetla na novinkách? Tak to gratuluju.

Proč se tak rozčiluješ ? va

Sorry, ale prvá si sa rozčúlila TY... wink Výraz "nakopa do hlavy" nesvedčí, podža mňa, o chladnom rozume a patričnom odstupe... Alebo doma bežne komunikujete týmto kanálovým spôsobom?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#133 6. 8. 2014 16:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Porod doma - v paneláku

olasik napsal(a):

Selima napsal(a):

Frigo napsal(a):


.

U nás by sa nestalo vôbec nič... Kamoške zabili v nemocnici otca - síce už nebol "vežmi mladý", ale bol po úspešnej ortopedickej operácii, zlepšoval sa, ale potom ho prestali kŕmi, cievkova a on umrel "na rozvrat vnútorného prostredia". Čo by človek nechcel od nemocničnej starostlivosti, že? Kamoška podala sažnos na Ústav pre dozor nad zdravotnou starostlivosou a trestné oznámenie, ale nestalo sa absolútne nič. Je normálne, že starí žudia zomierajú, kór v nemocnici - tam sa s tým tak trochu počíta. stolt Preto by som váhala da sa vedome zabi doktorom... ale s malým deckom - to si zasa nevyberieš.

To si ho měla hlídat ,co myslíš, když jsme měli nějaký tetičky v nemocnici , vždycky je máma chodila denně krmit a kontrolovat .......i tady v Praze ,ony se sestřičky i trochu spoléhají,že někdo udělá kus práce za ně........
Lidi šoupnou nejbližšího člověka do nemocnice a za týden se strašně diví, jak se výrazně zhoršil..........

Hlídala, ale ako zamestnaná žena, nie dôchodkyňa, musela odís na 5 dní na služobku - a keď sa vrátila, už umieral.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#134 6. 8. 2014 17:00

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Porod doma - v paneláku

modrovous napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

No, mezi nama ... v novinách se letos udělala aféra kolem dvou domácích porodů, které skončily fiaskem ... Mě by zajímalo srovnání, kolik porodů tak dopadlo za tu dobu v porodnicích? Kolik dětí zemřelo či budou postižené ... kolik matek? Kolik nezvládnutých komplikací tam proběhlo? Ví to tu někdo?

Taky by mě to zajímalo. Možná bychom se divily/i. hmm

Mohu se pridat s nazorem.
V mem okoli jsem poznala par katastrof tykajicich se sporadaneho porodu v nemocnici. Muj pribuzny je mezi nimi, je dozivotnim invalidou, kvuli zanedbane hygiene.  Chytl tezkou nemoc par dni po narozeni a prislo se na to pozdeji. Kamaradce umrelo dite po porodu, nikdo ji nerekl proc. A bylo to perfektni tehotenstvi i porod. A jine poskodili dite tak, ze se nikdy samo ani neposadi, natoz aby promluvilo. Vse radne v nemocnici. Na druhe strane mam kamaradky, ktere rodily mimo porodnici a maji skvele deti, jedna dokonce tri.

Nemyslim si, ze zeny rodici mimo porodnici jsou divne. A dodam jeste, ze v porodnici to je ohromne jisty a bezpecny, jelikoz moje neter se narodila v porodnici sama bez pomoci lekare. Asistoval tatinek, nejdriv rval na lesy at nekdo prijde, ze se jako rodi  rval a rval a lekar nikde.....a dite? Naprosto zdravy a maminka taky.  (lekar mamimce do oci tvrdil, ze jeste nerodi, tak at nehysterci...a odesel) .

Upravil(a) sahleb (6. 8. 2014 17:16)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#135 6. 8. 2014 17:23

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Porod doma - v paneláku

modrovous napsal(a):

carpediem napsal(a):

modrovous napsal(a):


Nebuď naivní. Sekce se dělají na přání rodiček zcela běžně, jen se o tom nemluví. Pojišovny řvou, ale stejně nic nezmůžou, neb lékař si indikaci  císaře vždy obhájí.

Ty by sis nechala rozšvihat břicho, pokud by to nebylo nutné ze zdravotních důvodů? Anebo v případě, že by se něco zvrtlo v průběhu porodu?

Proč bych to dělala? Ale je spousta žen, které se natolik bojí porodních bolestí, že si "to radši odbudou" v narkóze.
A buď si jistá, že to není "jedna paní povídala".

Přesně tak, já a dcera jsme snad jediný v rodině kdo rodil normálně ..........ale ono to souvisí i se životním stylem, moje ségra je zablokovanej člověk, plnej různých strachů a předsudků ....tak holt ani normálního porodu nebyla schopná.

Naposledy jedna příbuzná rodila v Podolí a pronesla , kdybych to věděla , jak to bude těžký , rovnou bych chtěla císaře ........protože několik hodin před císařem se pokoušela porodit a světe div se , druhý automaticky rodila císařem na požádání .......


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#136 6. 8. 2014 18:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Porod doma - v paneláku

carpediem napsal(a):

olasik napsal(a):

modrovous napsal(a):


Nějak jsem nepochopila, co je podle tebe příčina a co důsledek. va

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

U nás nelze provést císařský řez na přání matky.Odkud mᚠinformaci o tom, že jsou ženy líné a bojí se bolesti?

mýlíš se , lze

Není tady

 

#137 6. 8. 2014 20:05

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Porod doma - v paneláku

modrovous napsal(a):

olasik napsal(a):

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

Všechny ne, ale je jich spousta. Kromě rizik jsou tam taky nesrovnatelně vyšší náklady. Což je jeden z důvodů, proč
se k tomu doktoři (někteří) uchylují, a rodičkám vycházejí vstříc. I když to není dobré ani pro dítě.
Peníze jako vždy až na prvním místě. usch

No a mně to přijde pro doktory pohodlnější... rodička jim tam nehysterčí, udělají šmik šmik, zašijou a je to.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#138 6. 8. 2014 20:11

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Porod doma - v paneláku

Selima napsal(a):

Frigo napsal(a):

modrovous napsal(a):


Fakt jo? A kam bys nakopala kuřáky, ochlasty, feáky, lidi s nadváhou až obezitou? Kam bys kopala dementy, používající auto nebo motorku, jako zbraň hromadného ničení?  Pro tyhle všechny jezdí denně stovky sanitek a létá helikoptéra.
A koneckonců, co ty o té dámě vlastně víš? To, co sis přečetla na novinkách? Tak to gratuluju.

Proč se tak rozčiluješ ? va

Sorry, ale prvá si sa rozčúlila TY... wink Výraz "nakopa do hlavy" nesvedčí, podža mňa, o chladnom rozume a patričnom odstupe... Alebo doma bežne komunikujete týmto kanálovým spôsobom?

Seli, když to tak vidíš, tak je to tvůj problém. (a stejně tak je můj problém, že mi přišlo, že se Modrovous rozčilila vissla  ) . Vůbec jsem se nerozčilovala, jen jsem napsala názor na onu dotyčnou a výraz "nakopat do hlavy" mi přišel jako nejslušnější, který jsem mohla použít.

Ale máte pravdu, a si každý dělá se svými životem co chce..  Ale že je ona dotyčná "momentálně" zaostalá, to mi nikdo nevymluví. kapitulation


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#139 6. 8. 2014 21:38

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Porod doma - v paneláku

olasik napsal(a):

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

Tahle představa je, myslím, dost mylná. Císaře u nás nelze provádět elektivně, tj. na přání rodičky, jen proto, že by měla strach z bolesti nebo byla "líná rodit". Indikace k císaři jsou přesně stanovené a "na přání" ho většina porodnic opravdu neprovádí (samozřejmě má-li někdo protekci atd., to je jiná story). Hlavním důvodem je to, že počet komplikací po sekci u matky i dítěte je podstatně vyšší než po přirozeném porodu. Čili přirozený porod je zdravější a každý rozumný porodník se snaží rodičku vést raději touto cestou, pokud to lze.

A že by byl císař bezbolestný porod, toho jsem si opravdu nevšimla. Nevylučuju, že ho někdo prožívá v pohodě (stejně jako jsou ženský, co přirozeně porodí, načež vstanou a můžou jít domů), ale je to velká břišní operace a krom toho, že to bolí dost, to bolí i dlouho. Napodruhé jsem si hodně přála raději přirozený porod právě kvůli šanci na mnohem rychlejší zotavení.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#140 6. 8. 2014 21:48

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Porod doma - v paneláku

Ronja napsal(a):

olasik napsal(a):

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

Tahle představa je, myslím, dost mylná. Císaře u nás nelze provádět elektivně, tj. na přání rodičky, jen proto, že by měla strach z bolesti nebo byla "líná rodit". Indikace k císaři jsou přesně stanovené a "na přání" ho většina porodnic opravdu neprovádí (samozřejmě má-li někdo protekci atd., to je jiná story). Hlavním důvodem je to, že počet komplikací po sekci u matky i dítěte je podstatně vyšší než po přirozeném porodu. Čili přirozený porod je zdravější a každý rozumný porodník se snaží rodičku vést raději touto cestou, pokud to lze.

A že by byl císař bezbolestný porod, toho jsem si opravdu nevšimla. Nevylučuju, že ho někdo prožívá v pohodě (stejně jako jsou ženský, co přirozeně porodí, načež vstanou a můžou jít domů), ale je to velká břišní operace a krom toho, že to bolí dost, to bolí i dlouho. Napodruhé jsem si hodně přála raději přirozený porod právě kvůli šanci na mnohem rychlejší zotavení.

Tady v Praze je skutečně těch cisařů hodně , kolem mě v rodině víc než přir.porodů i to, co dcera vypráví o kamarádkách .
Myslím, že tady to lze nějak obejít , podplatit ....
Jinak samozřejmě je to hodně bolestivá záležitost, já se pamatuju, jak jsme druhý den po porodu běhaly a ty chudinky po císaři si několik dní držely břicho a trpěly ....já bych to nechtěla ani za nic . A to riziko je taky větší, je to prostě operace.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#141 6. 8. 2014 23:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Porod doma - v paneláku

helena napsal(a):

neriskla bych si rodit doma
Jo... lze předpokládat, že ve špitále jsou odborníci vybavení technikou.
Malér je, když se tenhle předpoklad nenaplní...

Ano. Taky si myslím, že porod ve špitále je lepší. Myslím, že hlavně pro dítě - kdyby byly nenadálé komplikace......

Pravda ovšem je, že když jsem rodila já - v roce 1988, domácí porody prakticky neexistovaly nebo jsem o nich nevěděla. Čili jediná alternativa byla porodnice. ALE - když to na mě přišlo, raději jsem celý den tajila bolesti, jenom abych mohla být doma. Najednou mi přišlo hrozné rodit dítě v tak neosobním prostředí a sama. Prostě se mi to v hlavě přeplo a já chtěla být doma. Bez jakékoliv přípravy. Samozřejmě, že když už jsem měla stahy po 2 minutách a už se mi to nedařilo tajit, nikdo se se mnou nebavil a honem mě odvezli. Rodila jsem dobře, ale doktor mě špatně vyčistil, takže jsem měla kvůli němu docela velké komplikace.

Mé kamarádce po normálním těhotenství a normálním porodu taky zemřelo dítě v porodnici.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#142 8. 8. 2014 13:16

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Porod doma - v paneláku

olasik napsal(a):

Ronja napsal(a):

olasik napsal(a):

prostě  dneska jsou ženský líný a bojej se bolesti ,tak všechny rodí císařem a to je samozřejmě hodně rizikový .......embolie,narkoza atd..........

Tahle představa je, myslím, dost mylná. Císaře u nás nelze provádět elektivně, tj. na přání rodičky, jen proto, že by měla strach z bolesti nebo byla "líná rodit". Indikace k císaři jsou přesně stanovené a "na přání" ho většina porodnic opravdu neprovádí (samozřejmě má-li někdo protekci atd., to je jiná story). Hlavním důvodem je to, že počet komplikací po sekci u matky i dítěte je podstatně vyšší než po přirozeném porodu. Čili přirozený porod je zdravější a každý rozumný porodník se snaží rodičku vést raději touto cestou, pokud to lze.

A že by byl císař bezbolestný porod, toho jsem si opravdu nevšimla. Nevylučuju, že ho někdo prožívá v pohodě (stejně jako jsou ženský, co přirozeně porodí, načež vstanou a můžou jít domů), ale je to velká břišní operace a krom toho, že to bolí dost, to bolí i dlouho. Napodruhé jsem si hodně přála raději přirozený porod právě kvůli šanci na mnohem rychlejší zotavení.

Tady v Praze je skutečně těch cisařů hodně , kolem mě v rodině víc než přir.porodů i to, co dcera vypráví o kamarádkách .
Myslím, že tady to lze nějak obejít , podplatit ....
Jinak samozřejmě je to hodně bolestivá záležitost, já se pamatuju, jak jsme druhý den po porodu běhaly a ty chudinky po císaři si několik dní držely břicho a trpěly ....já bych to nechtěla ani za nic . A to riziko je taky větší, je to prostě operace.

no, tohle je diskutabilní..  smile  když tě blbě sešijou, je to také lahůdka hezky dlouho..  vissla


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#143 12. 8. 2014 7:30

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Porod doma - v paneláku

Frigo napsal(a):

olasik napsal(a):

Ronja napsal(a):


Tahle představa je, myslím, dost mylná. Císaře u nás nelze provádět elektivně, tj. na přání rodičky, jen proto, že by měla strach z bolesti nebo byla "líná rodit". Indikace k císaři jsou přesně stanovené a "na přání" ho většina porodnic opravdu neprovádí (samozřejmě má-li někdo protekci atd., to je jiná story). Hlavním důvodem je to, že počet komplikací po sekci u matky i dítěte je podstatně vyšší než po přirozeném porodu. Čili přirozený porod je zdravější a každý rozumný porodník se snaží rodičku vést raději touto cestou, pokud to lze.

A že by byl císař bezbolestný porod, toho jsem si opravdu nevšimla. Nevylučuju, že ho někdo prožívá v pohodě (stejně jako jsou ženský, co přirozeně porodí, načež vstanou a můžou jít domů), ale je to velká břišní operace a krom toho, že to bolí dost, to bolí i dlouho. Napodruhé jsem si hodně přála raději přirozený porod právě kvůli šanci na mnohem rychlejší zotavení.

Tady v Praze je skutečně těch cisařů hodně , kolem mě v rodině víc než přir.porodů i to, co dcera vypráví o kamarádkách .
Myslím, že tady to lze nějak obejít , podplatit ....
Jinak samozřejmě je to hodně bolestivá záležitost, já se pamatuju, jak jsme druhý den po porodu běhaly a ty chudinky po císaři si několik dní držely břicho a trpěly ....já bych to nechtěla ani za nic . A to riziko je taky větší, je to prostě operace.

no, tohle je diskutabilní..  smile  když tě blbě sešijou, je to také lahůdka hezky dlouho..  vissla

Přesně tak. Já byla po těžkém porodu dost potrhaná, hodně šitá a dobře týden mi dělalo problém se vůbec posadit. Nehledě na to, že to šití trvalo příšerně dlouho a příšerně bolelo usch

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů