|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Brrr, ale dík, jsem ráda, že je to i jinde normální
Je vtipný, jak psům chutná hmyz
Divá Bára si takhle pomlaskávala na včelách a vosách. Další čubina je zase myšilov 
Není tady

Jazvecová (ktorá výborne lovila ja myši!) a väčšina našich mačiek boli vyslovene vášniví, keď sa objavila moľa! Možno preto, že mama je tiež váchnivá moľo-lovkyňa.
Není tady
Palomita napsal(a):
U nás by si smlsla agama. Mívali jsme čubinu, která si je požitkářsky vychutnávala.. fuj
a teda vrabčáku, máš můj obdiv, nám když se po baráku rozutekli cvrčci, tak to opravdu nebylo o tom, že bychom jim dávali volný prostor k existenci
příště takové havěti můžeš nachystat strouhanou mrkev s drcenými ovesnými vločkami a jablkem. Je to pro ně bašta a zvládnou se z toho i napít
Díky. Právě jsem ji našla u mrkví v celku. Asi už byla hrozně vyhladovělá a mrkvičky jí zachránily život. 
Není tady
Palomita napsal(a):
Brrr, ale dík, jsem ráda, že je to i jinde normální
Je vtipný, jak psům chutná hmyz
Divá Bára si takhle pomlaskávala na včelách a vosách. Další čubina je zase myšilov
Jako děti jsme kobylky a koníky
chytaly na louce. Hodně opatrně, aby se jim nic nestalo. Zelené i hnědé. Líbili se nám. A zas jsme je pustily. 
Upravil(a) vrabčák (17. 9. 2021 22:27)
Není tady

Mne sa v detstve páčily - na našej vtedajšej stredoslovenskej drevenici - saranče. Nikdy predtým ani potom som ich nikde nevidela... a vzhľadom na rozsiahly lesný požiar pred cca 10 rokmi možno už nežijú ani tam.
Ale nedaly sa nijako chytiť, lebo skákaly stráááášne ďaleko.
Není tady
Sarančata jsem vídala výjimečně a měla jsem před nimi trochu respekt.
Do stredoslovenskej drevenice jsme taky jezdili - k babičce. 
Není tady
vrabčák napsal(a):
Palomita napsal(a):
Brrr, ale dík, jsem ráda, že je to i jinde normální
Je vtipný, jak psům chutná hmyz
Divá Bára si takhle pomlaskávala na včelách a vosách. Další čubina je zase myšilov
Jako děti jsme kobylky a koníky
chytaly na louce. Hodně opatrně, aby se jim nic nestalo. Zelené i hnědé. Líbily se nám. A zas jsme je pustily.
Takový ti malý koníci na louce mi nevadili a nevadí. Ale saranče - to bych proskočila zdí nebo vyskočila z okan, kdyby se přiblížilo 
Není tady
LENNNA napsal(a):
vrabčák napsal(a):
Palomita napsal(a):
Brrr, ale dík, jsem ráda, že je to i jinde normální
Je vtipný, jak psům chutná hmyz
Divá Bára si takhle pomlaskávala na včelách a vosách. Další čubina je zase myšilov
Jako děti jsme kobylky a koníky
chytaly na louce. Hodně opatrně, aby se jim nic nestalo. Zelené i hnědé. Líbili se nám. A zas jsme je pustily.
Takový ti malý koníci na louce mi nevadili a nevadí. Ale saranče - to bych proskočila zdí nebo vyskočila z okan, kdyby se přiblížilo

Upravil(a) vrabčák (17. 9. 2021 22:35)
Není tady

Dnes som zvládla prvú kombinovane prezenčno-online hodinu - a ufffff. Nemohla som bohužiaľ púšťať CD (náš počítač už nemá toto "zastarané" zariadenie!), ale aspoň niečo. Naživo boli len 4, 11 v karanténe, z toho sa pripojilo 8 a všetci celkom aktívni... no, skôr úspech ako neúspech, ale aj tak dúfam, že to dlho nepotrvá.
Poznám aj väčšie rozkoše.
Není tady

Včera odo mňa po prvý raz vôbec pýtali - v kine - očkovací preukaz.
Ako - som rada, že ho mám a že som si mohla pozrieť krásny dokument o Boschovej Záhrade pozemských rozkoší, ale... ideme už znovu do finále, tuším...

Není tady
V divadle pokaždé.................i venku
neřeším to, ukážu a jdu
Není tady
Když jsem poprvé vyrazila s certifikátem do ND, musela jsem ho hned po vstupu ukázat, načež aktivní mladík rychle vytáhl mobil a vyfotil si ho!
Překvapilo mě to, ale vůbec jsem nestihla klást odpor...
Při další návštěvě ND jsem se jiného biletáře zeptala: "Taky si to budete fotit?" A on překvapeně: "Ne, to se nesmí."
Není tady

Nebol to len skener na QR kód...? Lebo inak je to aj podľa mňa dosť šokantné, fotiť si preukaz s údajmi.
Není tady
Máš pravdu, taky mě to pěkně překvapilo!
Měl normální dotykáč, já byla zaskočená a on hrozně rychlý.
Navíc oficiální osoba v nažehleném kvádru a já po hoooooooodně dlooooooouuuuhé době v ND........
Není tady
Byla jsem teď v Benátkách a tam v galerii to bylo obdobně. Ptala jsem se, řekli, že mají jen čtečku QR kódu, občanka je jen kvůli tomu, zda jim tam opravdu vchází majitel certifikátu. Snad jsem dobře rozuměla, to jsou pro mě témata chudé slovní zásoby. 
Není tady
Já mu předložila jen certifikát, občanku ne.
Není tady
vrabčák napsal(a):
Když jsem poprvé vyrazila s certifikátem do ND, musela jsem ho hned po vstupu ukázat, načež aktivní mladík rychle vytáhl mobil a vyfotil si ho!
Překvapilo mě to, ale vůbec jsem nestihla klást odpor...
Při další návštěvě ND jsem se jiného biletáře zeptala: "Taky si to budete fotit?" A on překvapeně: "Ne, to se nesmí."
ano, taky mně to už několikrát udělali.............je to čtečka na QR kód
Není tady
Díky. 
Není tady

Dve inšpekcie dnes, jedna zajtra...
Ale dnes pokec s inšpektorkou, veľká spokojnosť, dala skôr tip(y) na zlepšenie ako sprdung. Ale je fakt, že decká boli zlaté, hlásili sa, hovorili - aj ona chválila, že mala pocit, akoby ju ani nevnímali. Nerobila som vlastne nič nezvyčajné, tak som rada, že výsledok je takýto - a bojím sa menej na zajtra. (Dnes som sa to dozvedela až po príchode do školy, 1 hod pred začiatkom inšpekcie, ale to bolo ideálne... nebola som úplne zaskočená, ale nemala som čas klepať sa.)
Není tady
Seli,
!
Ať to proběhne i zítra k všeobecné spokojenosti. 
Není tady

Tak -. bolo to dačo slabšie, decká boli skôr ticho alebo hovorili, ale tak nevýrazne... ale nevyjadrila nespokojnosť so mnou, len skonštatovala, že boli dosť zaspatí
. Ale zasa- prvá hodina, a vraj ani téma im veľmi nesadla... Tak to ešte nedopadlo najhoršie. (Na slovenčine vraj boli ešte horší
, prezradili mi na našej druhej dnešnej hodine...)
Není tady
Jak se říká: Není každý den posvícení. Ale dopadlo to dobře, ospalí byli studenti (prostě první hodina), a ne ty, a máš to za sebou. 
Není tady

Áno, dnes sa inšpekcia končí, v zásade spokojná, so mnou vraj áno - ja tiež spokojná (a hlavne sa mi uľavilo). Ešte asi došlo k jednému nedorozumeniu, to musím riaditeľke vysvetliť
, ale myslím, že vcelku OK. Koniec dobrý - všetko dobré, a hlavne snáď budeme mať zasa na dlhšie pokoj...
Není tady
To už bude asi jen kosmetická úprava, ne? 
Není tady

Vyzerá to tak... predbežne, teda.
Není tady