Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#76 3. 6. 2016 16:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Niečo medzi Radosťou a Skuhrami

Dorko, jestli budou koťátka, tak žádnou baterku nebudeš potřebovat. wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#77 3. 6. 2016 21:18

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

No to je pravda, pokud budou tri, jako u mych predeslych kocicich maminek, a po "zrejmem tatkovi", tak prosvitej celej byt...
Kolegyne v praci, a zejmena jeji dcera (prej coby znalkyne kocek) tvrdily, ze je na kotata jeste mlada, ma 9 mesicu... Ja bych na to moc nespolehala, rozhodla jsem se pro jeji kastraci kvuli "znackovani", zklidneni (je hodne hodne aktivni a terorizuje pejska-svymi skoky ze zalohy wink, a pod. - dozaduje se mazleni od ni, kdyz ona zrovna nechce... ), a tak vubec... Ale jaksi tak intuitivne a "lidsky" bych ji asi ty jedny kotata doprala...
No, vpodstate i sobe. Jeji mama podle puvodnich majitelu byla totiz ta šeda cizokrajna slechtena kocka..., akorat se zrejme take trosku zatoulala...
Tak uvidime, co plati... Ja ji dnes po navratu z prace stejne pustila ven, pac ona "moc prosila"...

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#78 4. 6. 2016 8:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

No to je pravda, pokud budou tri, jako u mych predeslych kocicich maminek, a po "zrejmem tatkovi", tak prosvitej celej byt...
Kolegyne v praci, a zejmena jeji dcera (prej coby znalkyne kocek) tvrdily, ze je na kotata jeste mlada, ma 9 mesicu... Ja bych na to moc nespolehala, rozhodla jsem se pro jeji kastraci kvuli "znackovani", zklidneni (je hodne hodne aktivni a terorizuje pejska-svymi skoky ze zalohy wink, a pod. - dozaduje se mazleni od ni, kdyz ona zrovna nechce... ), a tak vubec... Ale jaksi tak intuitivne a "lidsky" bych ji asi ty jedny kotata doprala...
No, vpodstate i sobe. Jeji mama podle puvodnich majitelu byla totiz ta šeda cizokrajna slechtena kocka..., akorat se zrejme take trosku zatoulala...
Tak uvidime, co plati... Ja ji dnes po navratu z prace stejne pustila ven, pac ona "moc prosila"...

Plné útulky a ulice opuštěných zvířat a tady se vesele množí kvůli intuici a lidskosti..... no radši nic sadusch

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#79 4. 6. 2016 8:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

LENNNA napsal(a):

Dorka napsal(a):

Plné útulky a ulice opuštěných zvířat a tady se vesele množí kvůli intuici a lidskosti..... no radši nic sadusch

no co naděláš .. a přitom antikoncepce  pro kočku není až tak drahá, aby si ji nemohli dovolit i ti sociálně slabší..

Není tady

#80 4. 6. 2016 9:09

Dorka
Zablokovaný

Aha? Moralistky? A kdo rikal, ze socka (ja? wink ) vypusti premnozenou havet na ulici nebo strci do utulku? Mam posledni dva psy z utulku. Prvni, ta co ma dcera, ma uz 11 let, moja 8. Obe jsme je braly ve 4 letech...
A k te "antikoncepci"... No, nekdo si veme zvire "pro paradu", a udela z nej krypla hned po narozeni. Nekdo si bere zvire pro radost, svoji, aj jeho...
Mit potomstvo je taky pud. Jak lidsky, tak i zvireci. Nevidim zadny duvod, proc by si ho ME zvire nemohlo naplnit (aspon jednou...)

Není tady

#81 4. 6. 2016 14:42

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Koukam,jak cely Babinet upada,kdyz jsem sem prisla v roce 2006,tak se tu porad diskutovalo,spoustu lidicek odeslo,par jich zustalo.Je to skoda.Ze by vsichni presli na fejz?

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#82 4. 6. 2016 15:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

To je teda fakt. Je to škoda, bývalo to tu fajn. Ještě je, ale ten odliv lidí je velký.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#83 4. 6. 2016 20:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Jak jste objevily (-i) Babinet? smile

Seneca

Není tady

#84 4. 6. 2016 21:04

Dorka
Zablokovaný

No ja mam dojem, ze mi bylo nejak ou-vej a jen tak jsem zadala "jsem smutna" nebo tak neco...
Z jinych podobnych stranek se mi nelibilo nic, snad jen e-mimino, ale chodit cist do dvou diskusnich for je uz casove prilis narocne. Uplne virtualne opravdu zit nechci. A reknu vam, ze ty posledni dve babizny, co na mne reagovaly, jsou presne ty kazisvětky, ktere i z drobne nevinne radosti umej udelat nejen skuhry, ale zkazit naladu a cely den vsem ostatnim.

Není tady

#85 5. 6. 2016 21:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Já objevila už ten starý a myslím, že úplnou náhodou. Nepamatuji se.
Jak Ty?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#86 5. 6. 2016 22:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

No ja mam dojem, ze mi bylo nejak ou-vej a jen tak jsem zadala "jsem smutna" nebo tak neco...
Z jinych podobnych stranek se mi nelibilo nic, snad jen e-mimino, ale chodit cist do dvou diskusnich for je uz casove prilis narocne. Uplne virtualne opravdu zit nechci. A reknu vam, ze ty posledni dve babizny, co na mne reagovaly, jsou presne ty kazisvětky, ktere i z drobne nevinne radosti umej udelat nejen skuhry, ale zkazit naladu a cely den vsem ostatnim.

Dorko, neber si to osobně. Jde jen o názory, o diskuzi. Může se přece stát, že lidé mají rozdílné pohledy. Tedy - stává se to. Ty přece taky s každým nesouhlasíš. Byla by to nuda, kdybychom si jen přizvukovali.

Ale je fakt, že někdo se víc než diskuzi věnuje rádoby osobním výpadům nebo se zbytečně pitvají maličkosti. No ale - tak to je i v reálu, že.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#87 5. 6. 2016 22:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Když tu byla řeč o těch kočičkách  -tak zrovna včera jsem měla příjemné setkání. Šla jsem ze hřbitova, u brány seděla kočka. Já si jí nevšimla, ale mňoukla na mě. Protože jak jsem psala - nejsem typ, který se na zvířata vrhá, tak jsem si s ní chvilku popovídala, oan zdatně odpovídala a pak přišla ke mě a to už jsem ji pěkně poňuchlala. Pak mě zase kousek vyprovodila, ještě chvilku stála a koukala na mě a pak se zase vrátila.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#88 6. 6. 2016 7:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem přišla na starý babinet v listopadu 2005. Poradila mi jedna známá, když jsem se dozvěděla, že můj tenkrát ještě manžel má milenku. Že tady najdu pochopení, útěchu a radu.
Časem jsem zjistila, že pochopení a útěchu na internetu najít nelze anebo jen velmi výjimečně. Lidé ve virtuálním světě si vybíjejí své frustrace a jsou zlí. I ti, kteří se tak v reálném světě nechovají. Často to funguje i tak, že lidé jsou vstřícní, milí, ale když se jim dostane zlého přijetí, oplácejí stejným. Možná je to anonymitou, kdoví.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#89 6. 6. 2016 14:14

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

To je vo finále jedno, koľko ich je... kamoške sa odsťahoval syn a dcéra je technicky doma, ale furt je preč s frajerom - a kamoška trpí... grater kapitulation Hovorím jej, že deti dobre vychovala, môže byť pyšná a pustiť ich do sveta, ale nejako to nefunguje. wink

Ano, je to takřka jedno,kolik těch dětí je, nám hned oba dva už zůstali v brně po studiích, ale tak nácvik jsme na to měli po dobu jejich studií,kdy jezdívali domů ne úplně každý víkend a navíc jsme s tím obě strany počítaly,že už se domů nevrátí - za ta léta na kolejích se totiž naučili žít samostatně a být dnes s nimi v jedné domácnosti si fakt neumím představit jak bychom to vše dělali a kolikrát se pohádali, že si kluci neplněj třeba svoje povinnosti atd. Toto když si uvědomí,když je mi po nich smutno,tak mě to zas hodí zpět do lajny.

Štěstí tedy je, že jsme s mužem doma dva, skvěle si rozumíme a máme tak s kým vzájemně pokecat nebo taky mlčet,obojí je moc fajn.

Každý náš syn má svůj pokojík, 12 m2 a to se přiznám, že jsme s nimi nedělali vůbec nic, dokonce mají ve skříni i svoje pův.oblečení, ale jsem zhnilá s tím dělat pořádky,fut to odkládám nebo zapomínám; no a dotěch pokojíků se vždycky nahrnou,když jendou za onoho času přijedou na rodnou hroudu za námi a třeba i se svýma partnerkama,tak máme pořád i na návštěvě zároven každý své sourkomí,např. na spaní,mají si kam odložit věci a tak.

Není tady

#90 6. 6. 2016 17:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Já objevila už ten starý a myslím, že úplnou náhodou. Nepamatuji se.
Jak Ty?

Díky "navigaci" jedný mojí známý. wink

Seneca

Není tady

#91 7. 6. 2016 5:52

Dorka
Zablokovaný

Judyna napsal(a):

Když tu byla řeč o těch kočičkách  -tak zrovna včera jsem měla příjemné setkání. Šla jsem ze hřbitova, u brány seděla kočka. Já si jí nevšimla, ale mňoukla na mě. Protože jak jsem psala - nejsem typ, který se na zvířata vrhá, tak jsem si s ní chvilku popovídala, oan zdatně odpovídala a pak přišla ke mě a to už jsem ji pěkně poňuchlala. Pak mě zase kousek vyprovodila, ještě chvilku stála a koukala na mě a pak se zase vrátila.

Ja  v souvislosti s "doprovazejicimi", ci jinak žadonícími zviratky docela problem. Prvni byla moje prvni Pája, (ted mam druhou), kt.jako kulhajici stene byla na stejnem miste, kde jsem ji pri mem rannim nakupu potkala pred mnoha lety. Plakala porad stejne... Vzala jsem ji do naruci a zacla se ji vyptavat, jestli se ztratila a tak... Behem chvilky ke me pribehl chlap nechutneho vzhledu, a jestli bych si ji chtela vzit, ze ji porazilo auto a on se nemuze o ni starat. Ja mela doma uz nasu jezevcici, docela jsem byla nejista, co to udela, ale vzala jsem ji...
Prijeti "panickou" domu bylo uzasne, hned ji opecovavala, nechala ji najist jako prvni a byly velke kamaradky...
Kdyz jsme Paji nechali operovat bolavou nozku a mela ji uvazanou pod briskem, chodila jenom po trech. Byla ale stastne vesele stene a kdyz se obe honily po zahradce, jezevcice se vzdy ohlizela a zastavila, aby ji Paja stacila... V te dobe uz jsme mely taky dve kotata, kt. zas prinesla dcera od profesorky na gymplu, ze jich prej maji 8 a nevedi, co s nima, ze je jinak utopi...
Byly jsme na domku, tak jsme je vzaly. Kratce na to pritahla domu tehdy ctyrleta nejmladsi dalsi, silene vychrtle a spinave kote, ze prej plakalo na nasi zahrade, ze chce jit k nam bydlet. Rikam: tri kocky, to je moc, hod ho za plot...
Ona teda s placem, ze jo, kontrolovala jsem z okna, jestli poslechne... Udelala to, ale v te chvili nevim, koho to trapilo vic, jestli jeji malou dusicku, nebo mne...
Asi za pul hodky prisla s tou malou obludou v naruci zpatky, ze prej zas vlezla k nam... No tak jsme vykoupaly, odblesili, najrmily a meli jsme tri kocky...
A jak to pozdeji bylo dobre: Mozna jsem to tu uz psala. Kdyz nase starnouci jezevcice ochrnula na zadni nozky a veterinar rekl, ze pouze operace za 8tis., kt. jsme tehdy bohuzel nemely, pes plakal a deti take... A ejhle, lecby se ujaly kocky. Spavaly kolem jezevcice, a oaa po tydnu proste vstala, skocila ze sedacky, z kt.jsem ji predtim musela na jidlo a venceni sundavat - a byla zdrava. Behala radostne dal, jako predtim...
Takze tak...
Ou, to jsem se rozepsala... Ale dik. Krasne vzpominky na veci minule

Není tady

#92 7. 6. 2016 7:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Lidé ve virtuálním světě si vybíjejí své frustrace a jsou zlí.
Bodejť... celkem jim rozumím (čímž netvrdím, že i fandím).
Právě proto, že "se tak v reálném světě nechovají" - čí spíš chovat nemůžou, protože tam by je okolí rychle zkvaklo, realizujou si svoje představy a odreagovávají svý problémy takhle.
Jen si myslím, že se mejlíš v tom, že "Možná je to anonymitou"... mnozí jsou dohledatelní s vynaložením minimální námahy, pokud o to někdo stojí.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#93 7. 6. 2016 8:36

Niky123
♥♥♥♥♥--

Podle mě spíš platí, že na internetu se lidé často chovají a tváří JINAK, než v reálu. Třeba na seznamkách to máte samého pohodového sympaťáka tongue (a samozřejmě - i pohodovou sympaťačku tongue ). Ale mě na internetu, zvlášť tady na Babinetu baví kromě jiného i to, sledovat jak se někdo tváří či staví, a jak stejně vždycky probublá jeho vnitřní já. Jak jsme všichni poznatelní.  Svými názory, svým stylem psaní apod.

Myslím si, že i kdyby se tady na Babinetu někteří "nepodepisovali" - tedy nebyly by u  nich uvedené nicky, stejně by se přesně vědělo, co napsala třeba Dorka, helena, Petr100, Kalik, Eva., Selima (i kdyby nepsala slovensky), Jaku, aprill....zkrátka asi my všichni, co sem píšeme častěji.
Nakonec - i Rozmarila - a jejích x dalších nicků, když se sem vždy vrátí, je jasně rozpoznatelná. Škoda, že ji její nemoc dřív nebo později nutká k nenávisti a napadání jiných, až ji musí zas zabanovat. Protože když je v klidové fázi, docela ráda ji čtu.

Není tady

#94 7. 6. 2016 10:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Právě proto, že "se tak v reálném světě nechovají" - čí spíš chovat nemůžou, protože tam by je okolí rychle zkvaklo, realizujou si svoje představy a odreagovávají svý problémy takhle.
....což je možná dobře. Třeba to těm dotyčným pomůže ke zklidnění a v reálu od nich nic nehrozí.
Pak by to mělo svůj účel.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#95 7. 6. 2016 11:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Niky123 napsal(a):

Podle mě spíš platí, že na internetu se lidé často chovají a tváří JINAK, než v reálu. Třeba na seznamkách to máte samého pohodového sympaťáka tongue (a samozřejmě - i pohodovou sympaťačku tongue ). Ale mě na internetu, zvlášť tady na Babinetu baví kromě jiného i to, sledovat jak se někdo tváří či staví, a jak stejně vždycky probublá jeho vnitřní já. Jak jsme všichni poznatelní.  Svými názory, svým stylem psaní apod.

Myslím si, že i kdyby se tady na Babinetu někteří "nepodepisovali" - tedy nebyly by u  nich uvedené nicky, stejně by se přesně vědělo, co napsala třeba Dorka, helena, Petr100, Kalik, Eva., Selima (i kdyby nepsala slovensky), Jaku, aprill....zkrátka asi my všichni, co sem píšeme častěji.
Nakonec - i Rozmarila - a jejích x dalších nicků, když se sem vždy vrátí, je jasně rozpoznatelná. Škoda, že ji její nemoc dřív nebo později nutká k nenávisti a napadání jiných, až ji musí zas zabanovat. Protože když je v klidové fázi, docela ráda ji čtu.

Já nevím, nemám ty zkušenosti, ani se seznamkou. Je možné, že se lidi přetvařují.
S tou Rozmarilou - párkrát se stalo, že ještě než ji "to popadlo" a psala docela normálně, tak  ji tady pár jedinců úplně zbytečně vyprovokovalo řekla bych s úmyslem.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#96 7. 6. 2016 15:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vrabčák napsal(a):

V nejakom hodnotnom ženskom časopise wink bol link na Život po nevere. Klikla som a bolo...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#97 7. 6. 2016 15:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ja nemám nejako extra zlé skúsenosti ani v reále, ani vo virtuálnom svete - a povedala som, že percento nervákov, zlomyseľníkov a klebetníc je zhruba rovnaké. Vo virtuále sa im ľahšie vyhnem (resp. ich ľahšie odignorujem), aspoň ja mám takú skúsenosť. Ale povaha sa pozná tu aj tam, to je fakt. stolt

Brita

Není tady

#98 7. 6. 2016 20:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Díky za odpovědi.  smile

Seneca

Není tady

#99 12. 6. 2016 22:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Včera som zažila krásnu sobotu v Rámci Víkendu otvorených záhrad, ale zasa som si v jednej mimoriadne peknej a divokej (takej Trnkovskej) rozbila kolená, doudierala sa, rozštelovala si okuliare a roztrhla jednu topánku.... grater kapitulation

Brita

Není tady

#100 12. 6. 2016 22:48

Dorka
Zablokovaný

Zakopla si o kaktus? wink

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí