Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 10. 4. 2014 17:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Manželka chce v budoucnu bydlet v blízkosti své matky

kdybys mohla tenhle luxus svému dítěti dopřát a poskytla mu bydlení, chodila bys tam potom kontrolovat, jak se starají o trávník a kolik protopí?... darovat bydlení s tímhle "břemenem", je taky na ránu
Moment - asi ti uniklo, že barák je tchýně a byt pana otce, takže žádný dary - nanejvejš "zápůjčka".
A to si piš, že bych si svůj majetek v podobným případě ohlídala... i když je fakt, že já bych to měla ošetřený smlouvou... holt krkavčí matka, co nadělᚠhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Kdovíjak je to u učitelskejch - s platbama, s údržbou a tak dál... jestlivůbec mají počítadla na svý jméno, například.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#27 10. 4. 2014 17:55

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

rodičům poděkujte, že vás tam po dobu tvého studia nechali bydlet...teď budeš mít práci, vemte si hypotéku a jděte bydlet do svého..případně na nějaký čas, do pronájmu, než najdeš stálé místo...

bydlíme sami, máme hypotéku a s rodiči bydlet ani za nic...a to můžou být sebelepší smile

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#28 10. 4. 2014 20:10

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Že je dům tchýně jsem si přečetla. Ale nechali tam mladé bydlet, a a už to byla zapůjčka nebo cokoliv jiného, tak učitel psal, že " Topení bylo na elektřinu, stejně tak sporák, bojler, takže se opravdu hodně protopilo. Když i mým rodičům začalo vadit, že půl výplaty dávám za zálohy za elektřinu....." .
Takže jsem předpokládala, že výlohy na bydlení byly zcela v režii mladých, a tak moc nechápu dozor ze strany rodičů a řeči typu "moc protopíte".

Mmch, na smluvním ošetření bydlení mezi rodiči a dětmi nevidím nic krkavčího. Ale na druhou stranu nevidím důvod, proč by mi mělo moje nebo partnerovo rodičovstvo kecat do toho, kolik protopím, když si to zaplatím ze svého.

Ale jak už tady někdo psal, to by museli na všech frontách být dospělí lidé. hmm

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#29 10. 4. 2014 20:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥

tak moc nechápu dozor ze strany rodičů a řeči typu "moc protopíte"
Kdoví jak to bylo... ale dovedu si představit, že nemusí jít jen o rodičovskou buzeraci (jenže ono to svádí, když mladý ne a ne dospět), ale třeba jen o - by možná pozdě a navíc blbě podanou - snahu je naučit u/šetřit.
Ony ty pedagogický vejplaty nic moc - ale kdyby potomek přišel s tím, že "půl výplaty dávám za zálohy za elektřinu", taky by se mi to nezdálo... a kdyby stejným způsobem mizelo dřevo, zřejmě bych se taky snažila zjistit, jestli barák tolik "sežere", aby se v něm dalo žít, nebo harant kašle na nějaký úspory... určitě ne pořád, ale za jednu dvě kontroly měřáku to nepoznáš.

Není tady

#30 10. 4. 2014 22:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Já jsem možná staromódní, ale mě hned v prvním příspěvku zakladatele vlákna udeřily do očí věty: S mojí nynější manželkou jsem se seznámil na střední škole, kde jsme spolu začali chodit. Já pak pokračoval dále ve tříletém studiu, zatímco tou dobou moje přítelkyně začala pracovat. V té době měla touhu bydlet již sama a připravovat domov i pro mě, takže až dostuduji, měl jsem se nastěhovat právě k ní.

Nepochopím, jak si může mladý, zdravý chlap nechat připravovat společné hnízdo od své slečny, pro společné bydlení neučinit vůbec nic, jen se někam s kufrem v ruce přistěhovat a posléze si stěžovat na internetovém vlákně, že se mu bydlení v domě rodičů jeho slečny nelíbí dumbom

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#31 10. 4. 2014 22:18

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

tak moc nechápu dozor ze strany rodičů a řeči typu "moc protopíte"
Kdoví jak to bylo... ale dovedu si představit, že nemusí jít jen o rodičovskou buzeraci (jenže ono to svádí, když mladý ne a ne dospět), ale třeba jen o - by možná pozdě a navíc blbě podanou - snahu je naučit u/šetřit.
Ony ty pedagogický vejplaty nic moc - ale kdyby potomek přišel s tím, že "půl výplaty dávám za zálohy za elektřinu", taky by se mi to nezdálo... a kdyby stejným způsobem mizelo dřevo, zřejmě bych se taky snažila zjistit, jestli barák tolik "sežere", aby se v něm dalo žít, nebo harant kašle na nějaký úspory... určitě ne pořád, ale za jednu dvě kontroly měřáku to nepoznáš.

ano, heleno, barák skutečně tolik sežere grater a i když si přitápím v krbovkách, dřevo ze sklepa opravdu mizí kosmickou rychlostí. Režie baráku je zkrátka vysoká a ušetřit se zde moc nedá, leda by byl člověk kouzelník nebo podivínský škrt, který by se koupal pouze jednou týdně, vodu na koupání si ohřejval v hrnci na kamnech a po večerech si svítil svíčkami smile

Není tady

#32 10. 4. 2014 22:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Já jsem možná staromódní, ale mě hned v prvním příspěvku zakladatele vlákna udeřily do očí věty: S mojí nynější manželkou jsem se seznámil na střední škole, kde jsme spolu začali chodit. Já pak pokračoval dále ve tříletém studiu, zatímco tou dobou moje přítelkyně začala pracovat. V té době měla touhu bydlet již sama a připravovat domov i pro mě, takže až dostuduji, měl jsem se nastěhovat právě k ní.

Nepochopím, jak si může mladý, zdravý chlap nechat připravovat společné hnízdo od své slečny, pro společné bydlení neučinit vůbec nic, jen se někam s kufrem v ruce přistěhovat a posléze si stěžovat na internetovém vlákně, že se mu bydlení v domě rodičů jeho slečny nelíbí dumbom

Prohodili si role. Pán zaujal ženskou roli a teď se mu to nelíbí.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#33 11. 4. 2014 0:34

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Tak pro upřesnění: Když jsem dodělal střední školu a bylo mi nějakých 18 let, tak mě určitě nenapadlo budovat nějaké hnízdo pro společnou rodinu. S přítelkyní (nyní s manželkou) jsem se sice seznámil na střední škole, ale ne v 1. ročníku, když mi bylo 15, ale ve 3. ročníku, když mi bylo 17. Když mi bylo 18 a dokončil jsem střední školu, tak jsem s ní určitě ještě nechtěl sám bydlet. Byl jsem na 100% rozhodnutý, že půjdu studovat dál. Ale ona se nesnesla s rodiči, chtěla být samostatná, a tak šla bydlet sama a čekala na mě. Ale nebylo to, že bych nebyl schopný zajistit nějaké bydlení. Po roce vztahu se bydlení pro přítelkyni snad ani nezajišuje a pokud ano, tak jsem měl platit přítelkyni někde nájem nějakých 300 km ode mě a já sám ještě si platit nájem v místě studia? Vyšší odborná škola měla intr, ale jen pro studenty denního studia. Pro dálkaře ubytování nebylo, tak jsem šel na brigádu, abych si na ten pobyt vydělal. Od 07:00-14:00 byla škola,  od 15:00 do 20:00 jsem šel pomáhat do obchodu, později do čajovny, která byla někdy i do noci. Tím se nechci chválit, ale byl jsem samostatný a budovat hnízdo na druhém konci ČR pro někoho, s kým chodím rok, tak na to prostě nebyly peníze. Navíc když jsem odešel studovat, tak jsem si myslel, že ten vztah skončí, resp. nepřál jsem si to, ale stále jsem na to myslel, že by se mohla přítelkyně do někoho zakoukat. Přítelkyně taky nelelkovala. Samozřejmě s opravami baráku pomáhala matka přítelkyně, které barák patřil, ale i přítelkyně z výplaty koupila kus něčeho do baráku. Přítelkyně tou dobou brala 9000 Kč jako prodavačka v cukrárně, takže platila kolem 4000 Kč zálohu za elektřinu a zbytek projedla + co jí zbylo, tak zvelebila něčím baráček. Já během studia neměl na zvelebování  peníze, ale když jsem dostudoval, tak přece jen se mi po vyšší odborné škole lépe sháněla práce, a z každé výplaty jsem vždy něco koupil např. televizor, pračka, kamna, gril apod. Později jsem si vzal půjčku na obývákovou stěnu, postel a sedačku. V baráku jsme si opravdu platili vše sami a dá se říct, že nám tam vše i patřilo. Platby jsme si s manželkou rozdělily. Manželka platila jídlo, něco na zahradu, oblečení, občas jsme si za její peníze skočili na večeři. Já měl na starost poplatky za domácnost. Moje rodiče a manželky rodiče nám opravdu koupili na půl jen ta krbová kamna na dřevo. Takže to pár vět, abych vyvedl z omylu ty, kteří psali, že jsem skočil do hotového baráku, nic nedělal apod. Rodiče manželky opravdu nic nezařizovali. Změnu vytápění jsem také navrhnul já. Vždy jsem na nájem za elektřinu měl, ale bylo mi líto za takové vytápění vyhazovat peníze, a když ještě přišel doplatek, tak jsem si většinou ten měsíc půjčil peníze na doplacení od rodičů. Těm se to jako mně taky moc nelíbilo a společně jsme se dohodli, že změníme druh vytápění především s manželkou. Dřevo jsem si koupil taktéž sám, takže tchána nemělo co trápit, že ho tolik protopím. Zálohu za elektřinu jsem i platil také sám, tak co mi měl co chodit do elektro-skříňky a opisovat si čísla. Problém je ten, že barák patří tchýni, takže klíče od skříňky nebo klíče od kůlny měla vždy ona nebo tchán a měli všude přístup. Když jsem jednou manželce navrhnul, že bych vyměnil zámek u dveří, tak se rozbrečela, že to snad neudělám, jinak bych její rodiče urazil. Takže musím vyvrátit i ten fakt, že oni všechno zařídili, tak vše kontrolovali. Naopak, vše jsme zařídili my. Jen barák prostě není náš. Takže já opravdu řeším, že se manželce nyní nelíbí v bytovce, a jelikož se učím, tak jezdí za svojí matkou, která ji verbuje, abychom bydleli s nimi, popř. u nich na zahradě postavili. Manželka má prostě vizi vychovávat dítě na venkově, ale já ve městě v bytovce. Neříkám, že v této menší, ale určitě  nějaké bytovce. A kdybych byl opravdu velký sobec, tak bych ještě podotknul, že nám sice manželky rodiče poskytli bydleni v baráku, ale v jakém? Barák byl vlhký, stěny časti plesnivěly, skoro každý rok barák vytopený (někdy 10 cm vody, někdy po okna), takže spíš než pěkné bydlení, to byly vždy jen nervy s přicházejícím táním nebo delším deštěm. Netuším, kdo by jinak do takového baráku šel bydlet (mám na mysli podnájemníka). Vytápění drahé, všude vlhko. Spíš se mi zdá, že jsme s manželkou ten barák udržovali, aby vevnitř nezplesnivěl.

Upravil(a) ucitel_ze_skolky (11. 4. 2014 0:44)

Není tady

#34 11. 4. 2014 7:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Když mi bylo 18 a dokončil jsem střední školu, tak jsem s ní určitě ještě nechtěl sám bydlet.
Jasně... to až potom, když ta střecha jaksi chyběla... "Já po studiích neměl kde bydlet, takže jsem do toho domu šel."
že nám sice manželky rodiče poskytli bydleni v baráku, ale v jakém?
Opakuju - proč jste nešli jinam, když to "nebylo to, že bych nebyl schopný zajistit nějaké bydlení"?
Jsem si teda nějak nevšimla nějaký extra schopnosti - barák tchýně, byt tvýho táty...
Manželka má prostě vizi vychovávat dítě na venkově, ale já ve městě v bytovce.
Hm... a žena bude mít "ve městě v bytovce" stejný zázemí?
Nerada bych ti nasazovala psí hlavu... ale mám zkušenost, že chlap při volbě ze dvou možností bydlení preferoval tu, která by byla výhodná výhradně pro něj.

Není tady

#35 11. 4. 2014 13:18

Konvalinka 21
♥♥-----

"ona se nesnesla s rodiči, chtěla být samostatná"...

A teď chce zase bydlet v blízkosti nich? To mezitím otočila o 180 stupňů?
Já osobně bych teda s rodiči bydlet nechtěla ani za nic, a ani ne v jejich blízkosti, a už vůbec ne poblíž tchánů. A taky bydlím raději v bytě ve městě než v domě na venkově. Naštěstí jsme se na tom s manželem hned na začátku shodli.
Myslím, že bydlení s rodiči/tchány skoro nikdy nemůže dělat dobrotu i kdyby byli zlatí (výjimky určitě existují), takže se ti nedivím, spíš se divím jí.
Ale jaký si to uděláš, takový to máš. Určitě si o tom pořádně promluvte, protože jestli máte takto diametrálně odlišný pohled na způsob života už teď, do budoucna to nebude dobrý. A tak možná bude lepší rozejít se ještě předtím, než se vám narodí děti.

Není tady

#36 11. 4. 2014 19:58

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Pro Helenu:

Když mi bylo 18 a dokončil jsem střední školu, tak jsem s ní určitě ještě nechtěl sám bydlet - milá paní, já měl kde bydlet. Buďto u rodičů a najít si školu poblíž, anebo jít do podnájmu, na který jsem si musel vydělat, což jsem také učinil. Když si přečtete pořádně moji diskusi, tak pochopíte, že střecha určitě nechyběla...

Já po studiích neměl kde bydlet, takže jsem do toho domu šel." - Ano, to máte pravdu, ale když studujete někde 3 roky a po dobu tří let vám druhá polovička zvelebuje domeček, aby se vám tam pak spolu líbilo, tak co jsem měl dělat. Netušil jsem, že tam tak často budou povodně, anebo se energie vyšplhají pomalu na plat prodavačky...

Jsem si teda nějak nevšimla nějaký extra schopnosti - já jsem si teda všiml. Okolí se divilo, jak jsem se rychle pustil maminčiny sukně, osamostatnil se a vybavoval barák, který byl sice tchýně, ale tak jiná možnost nebyla. Možnost byla jít do podnájmu, ale to se nám nechtělo. Extra schopnost je podle mě chodit na brigády, netahat z rodičů peníze, po dobu studií si vydělávat na podnájem. Hned po studiích si najít práci a vydělávat si. Kupovat si nábytek a spotřebiče do domácnosti... Prosím Vás, dnes polovina mužů bydlí ještě ve 30 u rodičů, já odešel v 18. Mladí nechtějí dělat za 10 000 Kč. Já vydělával 4000 Kč a stačilo mi to. Tak se zamyslete, zda jsem opravdu takový flákač a vyčůránek....

Hm... a žena bude mít "ve městě v bytovce" stejný zázemí? - Ano, pokud se jí nebude líbit, že je byt mého otce, tak si vezmu hypotéku a koupím byt za své a polovinu klidně na ní napíšu. Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou. Zázemí a lásku bude mít  mé strany určitě.

Nerada bych ti nasazovala psí hlavu... ale mám zkušenost, že chlap při volbě ze dvou možností bydlení preferoval tu, která by byla výhodná výhradně pro něj - tak zde platím 2750 za nájem a 1000 Kč za elektřinu. V baráku jsem platil 5200 Kč jen za elektřinu. V bytovce internet 100 MB za 299 Kč i s kabelovkou, v baráku díky nedostupnosti možnost jen O2 za 1190 Kč za měsíc. V bytě díky umístění uprostřed nemusím pomalu zapínat topení. V baráku jelo non-stop + zvlhčovače. Hlavně v bytě mi zmizela lupénka a nesmrdí nám oblečení plísní. Ano, v bytovce to je opravdu pohodlnější pro mě i pro manželku. Ale manželka by raději žila v plísni a drahotě, ale na venkově, než v levném a čistém bydlení v bytovce...

Není tady

#37 11. 4. 2014 20:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ucitel_ze_skolky napsal(a):

Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou. Zázemí a lásku bude mít  mé strany určitě.

lollollol Jenomže manželky a matky nepotřebují, aby jim manžel a otec dítěte při výchově dítěte radil, ony potřebují, aby jim s dítětem pomohl od přebalování po koupání, krmení či hlídání. Mě osobně by určitě nenadchl partner, který by mi s dítětem erudovaně radil a jinak nepřiložil ruku k dílu, to mi věř stolt

Není tady

#38 11. 4. 2014 20:54

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pro Helenu:

Když mi bylo 18 a dokončil jsem střední školu, tak jsem s ní určitě ještě nechtěl sám bydlet - milá paní, já měl kde bydlet. Buďto u rodičů a najít si školu poblíž, anebo jít do podnájmu, na který jsem si musel vydělat, což jsem také učinil. Když si přečtete pořádně moji diskusi, tak pochopíte, že střecha určitě nechyběla...

Já po studiích neměl kde bydlet, takže jsem do toho domu šel." - Ano, to máte pravdu, ale když studujete někde 3 roky a po dobu tří let vám druhá polovička zvelebuje domeček, aby se vám tam pak spolu líbilo, tak co jsem měl dělat. Netušil jsem, že tam tak často budou povodně, anebo se energie vyšplhají pomalu na plat prodavačky...

Jsem si teda nějak nevšimla nějaký extra schopnosti - já jsem si teda všiml. Okolí se divilo, jak jsem se rychle pustil maminčiny sukně,a chytil se jiné sukně... osamostatnil se a vybavoval barák, který byl sice tchýně, ale tak jiná možnost nebyla. Možnost byla jít do podnájmu, ale to se nám nechtělo. Extra schopnost je podle mě chodit na brigády, netahat z rodičů peníze, po dobu studií si vydělávat na podnájem. Hned po studiích si najít práci a vydělávat si. Kupovat si nábytek a spotřebiče do domácnosti... Prosím Vás, dnes polovina mužů bydlí ještě ve 30 u rodičů, já odešel v 18. Mladí nechtějí dělat za 10 000 Kč. Já vydělával 4000 Kč a stačilo mi to. Tak se zamyslete, zda jsem opravdu takový flákač a vyčůránek....

Hm... a žena bude mít "ve městě v bytovce" stejný zázemí? - Ano, pokud se jí nebude líbit, že je byt mého otce, tak si vezmu hypotéku a koupím byt za své a polovinu klidně na ní napíšu. Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou. Zázemí a lásku bude mít  mé strany určitě.

Nerada bych ti nasazovala psí hlavu... ale mám zkušenost, že chlap při volbě ze dvou možností bydlení preferoval tu, která by byla výhodná výhradně pro něj - tak zde platím 2750 za nájem a 1000 Kč za elektřinu. V baráku jsem platil 5200 Kč jen za elektřinu. V bytovce internet 100 MB za 299 Kč i s kabelovkou, v baráku díky nedostupnosti možnost jen O2 za 1190 Kč za měsíc. V bytě díky umístění uprostřed nemusím pomalu zapínat topení. V baráku jelo non-stop + zvlhčovače. Hlavně v bytě mi zmizela lupénka a nesmrdí nám oblečení plísní. Ano, v bytovce to je opravdu pohodlnější pro mě i pro manželku. Ale manželka by raději žila v plísni a drahotě, ale na venkově, než v levném a čistém bydlení v bytovce...

- tak proč se pořád obhajuješ?
- třeba jít do světa a sbírat zkušenosti?
- a chytil se jiné sukně...vissla
- učitelská nemoc (hloupost)se projevila naplno, opravdu se směju, já můžu, mám dvě děti a taky papír na "super výchovu" - glejt z pedagogické fakulty a víc jak třicetiletou praxi na téměř všech typech škol lol

Vidím, že mᚠzcela jiné představy, než tvá žena.... budeš to mít ještě hodně těžké.
Vztah, který vznikl v 17 letech znamená prakticky nulové vztahové zkušenosti.... tak to se drž smile

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#39 11. 4. 2014 21:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou.

Ty nemᚠradit své ženě s s výchovou, ty nejnovější metodo big_smile
Ty mᚠbýt svému dítěti otcem a své ženě mužem.

Není tady

#40 11. 4. 2014 21:08

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Dost tragické mi připadá to, že takováhle dvě, s prominutím, telátka, plánují počít v dohledné době dítě. grater

Jan Werich

Není tady

#41 11. 4. 2014 21:16

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou.

Po přečtení téhle perly jsem naznala, že přišel čas tuhle diskusi opustit. Nebudu si přece zadělávat na koronární potíže. wink

Jen jednu nevyžádanou radu si přece jen dovolím - učiteli, probůh, dospějte nejdřív oba dva, a teprve potom si pořiďte miminko. Zatím máte jen celkem slušně našlápnuto k rozchodu. hmm

Jan Werich

Není tady

#42 12. 4. 2014 3:59

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Pro Pandorraa: obhajuji se, protože dost lidí naráželo na to, že jsem šel do přípravného baráku, kde jsem nehnul ani prstem a navíc jsem nerespektoval pravidla tchýně. Musel jsem tedy osvětit čtenářům, že tomu tak nebylo. Barák připravila manželka a od prvního dne, co jsem se tam nastěhoval, tak jsem vše začal platit a kupovat zařízení.

Do světa jsem šel a zkušenosti jsem sbíral. 300 km od místa bydliště, bez peněz, bez zkušeností. Hned nástup na brigádu, sehnání podnájmu, který si člověk platil sám. Zkušenosti v podobě práci v potravinách, v čajovně, ještě jsem pomáhal se skauty místnímu středisku.

Sukně jsem se pustil po vystudování střední školy. Pak jsem se 3 roky sukně nedržel a bydlel sám. A po dalších studiích jsem šel sice do baráku tchýně, ale vše si hradil sám. Manželka nebyla schopná nic na zahradě udělal a to ji měla tak ráda. Ráda tam měla převážně opalování a pojídání jahod. Já na zahradu a barák totálně nebyl a přesto se staral. Často manželka ani neuvařila a oběd mi nosila babička od vedle. Když jsem oběd od babičky nepřijmul a uvařil si něco sám, tak se babička akorát urazila.

Učitelská pomoc - tady nejde o školy, glejt nebo papíry, ale o zkušenosti. Určitě manželce pomohu. Když někdy vidím, jak matky nezvládají výchovu, tak padám na znak. Neříkám, že budu radit pořád, ale už když je u tchýně na návštěvě sestra jejího manželka, která má vnouče, tak některé praktiky tchýně ohledně toho dítěte jsou žalostné.

Ta moje věta: Navíc s výchovou dítěte ji na 100% poradím. Znám nejnovější metody a praxi mám slušnou - vidím, že existují malá stádečka dětí. Děti pasivní, sedící u PC a televize spojené s návštěvami nákupních center, odložených v dětských koutcích. Matka, která se zeptá, jak jí dítě příborem, protože po-pá dítě jí ve školce, tak ho nevidí a so-ne dítě jí v MC Donaldu rukama hranolky, tak jak by matka mohla mí přehled o držení příboru. Pak děti rozmazlené, co si písknou a vše mají. Děti, které umí v pěti letech číst a pomalu psát, znají 50 vlajek států a poznají 100 druhů automobilů, ale tkaničku si nezaváží a nerozeznají husu od slepice. Pak děti, které neumí pomalu v šesti letech mluvit, protože rodiče nemají čas chodit k logopedovi, který by poradil s výslovností a následným cvičením doma. Pak děti přetěžované, které mají po školce další 3 kroužky a pak jsou vyřízené. S tímhle chci poradit... Neříkám, že to stihnu všechno, ale tak něco chci tomu dítěti dát. Nevytahuji se, jen to, co vidím, to řeším a chci to aplikovat i na svých dětech. Dost věcí jako chlap nezvládnu, ale prostě vychovávat a vzdělávat mě už baví o šesti let.

Upravil(a) ucitel_ze_skolky (12. 4. 2014 4:12)

Není tady

#43 12. 4. 2014 4:17

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Pro modrovouse: Proč telátka? Oba dva pracujeme, sami si vyděláváme, vše si sami platíme, jediná chyba je, že nemáme vlastní bydlení, ale doposud jsme bydleli v nemovitostech našich rodičů. Co se dívám po okolí, tak dost kamarádů mých i manželky bydlí u rodičů nebo tahají z rodičů peníze, přežívají tak, že si půjčují peníze po okolí, jsou často bez práce, střídají partnery. Já si myslím, že si vedeme dobře, jen každý má představu o jiném stylu života. Po střední škole jsme každý začali pracovat. Na pracovním úřadě jsem byl nejdéle měsíc. Manželka od střední školy vůbec. Jestli my jsme telátka, tak s prominutím mám okolo sebe dost krav a volů. Protože co se děje kolem, z toho zůstává rozum stát.

Není tady

#44 12. 4. 2014 4:21

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

po Evu: Tak já slyšel, že na výchově a vzdělávání se podílejí oba rodiče. Jestli nebudu trošku rázný, tak dítě bude věčně s manželkou u tchýně a vychovají mi ho ženský. A jestli nechám vše na manželku, tak možná budu otec, ale jen papírově. Neříkejte mi, že Vᚠmanžel (pokud ho máte a máte i dítě) jen od rána do večera dře, jen Vám dává peníze, nemá doma žádné slovo a je pro Vás jen manželem a pro dítě otcem. Jaké máte představy o funkce manžela a otce? U nás také máme pár rodičů, kteří jsou vzornými matkami a otci. Dítě si v poledne vyzvedne jeho bratr. Ve 14:00 hod. si jde pro dítě matka a v 16:00 otec. Strašně se pak diví, že dítě už od 12:00 v MŠ není. Vzorná výchova :-D

Není tady

#45 12. 4. 2014 5:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Mám dvě dospělé samostatné děti a dvě vnoučata.
Když jsem si přečetla tvůj příspěvek, tak přemýšlím, jestli víš, co znamená být manželem, partnerem ženy a otcem. Já představy u funkci nemám, mám reálný život, je mi 51 let. smile

Není tady

#46 12. 4. 2014 8:52

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Ucitel ze skolky - poradne si promluv s manzelkou ,jake mate priority a predstavu o spolecne budoucnosti.Pokud takove souziti s rodici  jiz drive nedelalo moc dobrotu ,vzdyt i ona se sama osamostanila od svych rodicu ,tak proc se k nim zase vracet. Bydleni si zkuste zajistit samostane a hlavne tam ,kde vam to bude oboum dvoum vyhovovat . S ditetem bych na Tvem miste pockala. Jinak na tom ,ze obcas clovek prijme pomoc od rodicu ,nevidim nic spatneho . Kriticke to zacne byt ,kdyz tu pomoc zacnou mlatit o hlavu a nebo chtit manipulovat a kontrolovat. Jenom Ty a manzelka musite vedet ,jak chcete zit a do toho by vam at tchanovci nebo Tvoji rodice nemaji co kecat.

Není tady

#47 12. 4. 2014 13:28

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Pro Evu: Vy mi ale přijdete, že jste měla (a ještě máte) krásné manželství. S přítelem jste měli hned kde bydlet, pak jste měli děti, vaše rodiče ani rodiče manžela se Vám nepletli do výchovy. Prostě ideální rodinka. Tak to gratuluji. Já jen netuším, proč bych neměl vědět, jaké to je být manželem. Manželce jsem věrný, mám dvě práce, bydlím tedy v bytě otce, ale domnívám se, že by nebyl problém si vzít hypotéku na vlastní byt. Měl bych se starat sám o sobě, to je pravda, ale když se podívám kolem sebe, tak všude něco někde je a každý něco řeší. Jeden kamarád nevěru manželky, druhý závislost manželky na alkoholu, třetí teď zneužíval své děti, další kamarádka okrádala svého přítele, dost lidí z mého okolí bydlí u rodičů nebo po podnájmech, které neplatí. Dost jich má na krku exekuci. Já si myslím, že manželské povinnosti plním. A jsem si jistý, že zvládnu i roli otce. Problém nemám žádný. Jen ten, když manželka když přijede od tchýně, tak je jako vyměněná a plánuje, kde bude bazén, na jakou stranu budou okna a kam dáme plynový kotel. Při tom má bratra, který tam chce bydlet a pravděpodobně celý barák zdědí on.

Upravil(a) ucitel_ze_skolky (12. 4. 2014 13:32)

Není tady

#48 12. 4. 2014 15:08

Wikina
♥♥♥♥♥--

já se tě učiteli zástávám jednoznačně, nevím proč do tebe holky tolik šijí.. Ruku na srdce, vzpomeňte si holky,  jestli vy byly v těch nácti na takové mentální úrovni, jak nyní požadujete po učiteli. I když vlastně nevím, co by mu bylo třeba vyčítat  ? roll  Dokonce bych mohla i říct, že rodiče mladé použili, aby jim vytápěli a větrali - mladí neměli kam jít, tak do toho nicnetuše šli... takže 1:1

Já když si vzpomenu na svých 18 - roll panebože - já byla trouba. Když srovnám tebe a 17-18leté kolem nyní a své vrstevníky v mých 18ti, tak tě vůbec nevidím špatně. Natož abych tě kritizovala.

Jeden problém tam je, a to vaše inkompatibilita s manželkou. Každý máte jinou představu o bydlení a možná i výchově dětí, což si myslím , že je dost podstatná závada pro rodinu. A v tom vám nikdo neporadí. Bud kompromis, který skousnete oba bez výčitek do smrti anebo ....cool

Není tady

#49 12. 4. 2014 18:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pro Evu: Vy mi ale přijdete, že jste měla (a ještě máte) krásné manželství. S přítelem jste měli hned kde bydlet, pak jste měli děti, vaše rodiče ani rodiče manžela se Vám nepletli do výchovy. Prostě ideální rodinka. Tak to gratuluji. Já jen netuším, proč bych neměl vědět, jaké to je být manželem. Manželce jsem věrný, mám dvě práce, bydlím tedy v bytě otce, ale domnívám se, že by nebyl problém si vzít hypotéku na vlastní byt. Měl bych se starat sám o sobě, to je pravda, ale když se podívám kolem sebe, tak všude něco někde je a každý něco řeší. Jeden kamarád nevěru manželky, druhý závislost manželky na alkoholu, třetí teď zneužíval své děti, další kamarádka okrádala svého přítele, dost lidí z mého okolí bydlí u rodičů nebo po podnájmech, které neplatí. Dost jich má na krku exekuci. Já si myslím, že manželské povinnosti plním. A jsem si jistý, že zvládnu i roli otce. Problém nemám žádný. Jen ten, když manželka když přijede od tchýně, tak je jako vyměněná a plánuje, kde bude bazén, na jakou stranu budou okna a kam dáme plynový kotel. Při tom má bratra, který tam chce bydlet a pravděpodobně celý barák zdědí on.

A to je velká problém.
To je právě o té zralosti, zkušenostech, rozhodnosti, sebevědomí....

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#50 12. 4. 2014 19:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Učiteli, jsi mladý a  nemᚠžádné zkušenosti. Jen jedno ti poradím - nauč se být aspoń trochu pokorný. Ono něco jiného je teorie a něco jiného praxe. Poučky, co ses naučil ve škole či někde jinde, Ti lehce mohou být u vlastního dítěte k ničemu.
Ale dřív něž dítě je potřeba domlvit se s manželkou - tou, která - jak píšeš - ani nepracuje na zahradě, vlastně ani moc nevaří a chce bydlet s rodiči. Zaslouží si Tě vůbec? vissla

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí