Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 4. 2014 14:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep, myslím, že bys měla víc věřit své intuici.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#27 9. 4. 2014 14:37

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

a ono to není tak, že by byl naprosto chladný...umí mě vyslechnout, podpořit, umíme spolu mluvit, umí mě obejmout...ale prostě dřív to dělal daleko víc, přišel a pohladil mě a dal mi pusu, jen tak...teď to udělá, ale víceméně jen když je potřeba...není to takové to spontánní jako dřív...je to ovlivněno tím útlumem...a právě proto, že vím jaký byl dřív ke mě je to teď tak těžký...
vím, že se ho teď zastávám asi moc, jen je to těžké všechno popsat aby to bylo objektivní...což asi stejně nikdy nebude...už kolikrát jsem se přesvědčila, že jsem měla na něco zkreslený pohled...vím, že hodně záleží na postoji - jak co chci vidět...pokud za každou jejich sms, každým pohledem budu chtít vidět flirtování, uvidím to tak...já to nechci tak vidět, nechci být tak přecitlivělá a vztahovačná...a oba dva se to snaží omezit...
a ty srdíčka a pusinky - posílá je komukoliv - i kamarádům a u nikoho jiného mi to nevadí, ani u jiného holky, jen tady mi to vadí...navíc má celkově spoustu kamarádů a píše si hodně s kýmkoliv - on je trochu mobilový závislák...snaží se to omezovat, ale stejně mám pořád pocit, že to je dost...

Chceš mi říct, že posílá pusinky a srdíčka kamarádům? Nedělᚠsi srandu?
Moc mu podléháš, moc se jím řídíš, buď sama sebou.
Možná mi to uniklo, ale proč máte nebo jste měli krizi, jakýho druhu?


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#28 9. 4. 2014 14:41

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Eva. napsal(a):

Bartep, myslím, že bys měla víc věřit své intuici.

Mno Majko - ale co je intuice a co strach z něčeho.
Když budu mluvit o sobě - pamatuješ jak jsem žárlila na spolubydlící manžela? co mi našeptávala intuice - intuice mě nahlodávala,že ano (ne to rozum), nebo mi intuice uklidnovala.
Bartep - jestliže byl manžel na ty srdíčka už od začátku, ted ho nezměníš. Předtím,když jste spolu začínali, tak Ti to nevadilo,a ted Ti to vadí? Kamarádí s ní pořád stejně, jen Tebe tak často nepohladí jako dřív?
Jestli chceš, rozepiš se víc o tom problému - proč máte krizi.
řekla bych,že za tím není ta kámoška, ale něco jiného.

Upravil(a) dusička (9. 4. 2014 14:42)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#29 9. 4. 2014 14:48

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

ono se to těžko popisuje...zkusím to popsat...když jsme spolu začali chodit, bylo to moc hezký...oba jsme byli zamilovaní...já byla ale už přeci jen víc opatrná, takže jsem si dávala pozor a brzdila jsem svoje city...přítel ne...po pár měsících jsem věděla, že mě miluje, říkal mi to a dokazoval i svým chováním...opravdu jsem viděla, že to není jen nějaké poblouznění, i naši přátelé mi to potvrzovali...cítila jsem od něj lásku a choval se moc hezky...jenže mě to trvalo dýl, přítel byl trpělivý a snažil se netlačit, ale přeci jen si přál, abych k němu byla více blízká - jak říkám, byl zvyklý z rodiny na pohlazení, pěkná slova a já mu to nedokázala ještě tolik dát...postupně se to měnilo, ale pořád to byl on, kdo byl víc v těchle věcech aktivnější - dát pusu, pohladit, obejmout...příteli to nedodávalo moc na klidu a bál se, že ho opustím, že nejsem s ním spokojená...pak se začali řešit určité problémy, o některých jsem měla dobrý přehled o některých ne...nedokázala jsem ho v některých věcech tolik podpořit jak si přestavoval...vidím v tom chybu obou dvouch - on po mě chtěl něco, co jsem v té době nebyla schopná a já se mohla snažit více ho podpořit a vcítit se do jeho problémů...a jak to tak bývá, k jednomu problému se přidá další a bylo toho v jednu chvíli dost - problémy doma, v práci atd. myslím, že měl toho dost, bylo to náročný na psychiku pořád něco řešit...a tím začala naše krize...proto věřím, že teď, když se situace vyklidnila, on si oddychne, může se nᚠvztah posunout dál...protože během té doby jsem si uvědomila jak ho miluji a nechci ho ztratit...jenže to bylo ve chvíli, kdy on už trošku ochladl...a teď musím být trpělivá já...jenže mi to komplikuje všechno moje žárlení...
čtu tady různé názory...holky, já vím, že ten vztah nechci zatracovat...chci zapracovat na sebevědomí a trochu se povznést nad trápení s jeho nejlepší kamarádkou...přeci jen opravdu dobře znám i jí...pořád si říkám, že by se tak nedokázala přetvařovat...nechci nᚠvztah pohřbívat, protože opravdu může z jejich strany jít jen o čisté kamarádství...a mohla bych pak litovat, že jsem to vzdala...

Není tady

 

#30 9. 4. 2014 14:53

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

ano, cítím strach někdy...
ano, byl takový vždycky - psal srdíčka...jejich kamarádství je asi stejný, nevím - mám pocit, že tohle nedokážu objektivně posoudit...jen vím, že mi to začalo vadit ve chvíli, kdy přítel ochladl....už jsem z toho nanervy, proto někdy asi vidím problém, kde není...nebo jsem příliš vztahovačná...
ano, posílá srdíčka i kamarádům - samozřejmě ne každýmu, ale těm nejbližším klidně, když něco řeší a potřebují povzbudit...ne samozřejmě za každou větou... není holky žádnej teplouš, to opravdu ne yikes

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 14:58)

Není tady

 

#31 9. 4. 2014 14:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

dusička napsal(a):

Mno Majko - ale co je intuice a co strach z něčeho.
Když budu mluvit o sobě - pamatuješ jak jsem žárlila na spolubydlící manžela? co mi našeptávala intuice - intuice mě nahlodávala,že ano (ne to rozum), nebo mi intuice uklidnovala.
Bartep - jestliže byl manžel na ty srdíčka už od začátku, ted ho nezměníš. Předtím,když jste spolu začínali, tak Ti to nevadilo,a ted Ti to vadí? Kamarádí s ní pořád stejně, jen Tebe tak často nepohladí jako dřív?
Jestli chceš, rozepiš se víc o tom problému - proč máte krizi.
řekla bych,že za tím není ta kámoška, ale něco jiného.

Podle mého Bartep cítí, že v jejich vztahu není vše OK. Ale rozumově se to snaží překřičet. Kamarádka je katalyzátor, který může krystalizaci vztahu urychlit.
(Osobně mi přijde trapný chlap, který rozdává srdíčka kde-komu na potkání.)

Upravil(a) Eva. (9. 4. 2014 14:56)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#32 9. 4. 2014 14:56

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

že teď, když se situace vyklidnila, on si oddychne, může se nᚠvztah posunout dál...protože během té doby jsem si uvědomila jak ho miluji a nechci ho ztratit...jenže to bylo ve chvíli, kdy on už trošku ochladl...a teď musím být trpělivá já.
řekla bych,že tohle je největší problém a ne jeho kamarádka. Ochladl - ne kvůli kamarádce, k té se chová pořád stejně, ale ochladl ve vztahu s Tebou. Kamarádka s tím nemá co dělat.
Vážně se situace vyklidnila?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#33 9. 4. 2014 14:58

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

dusička
no, něco ještě doznívá a chvilku asi ještě potrvá než to všechno opadne...mám pocit, že se v tom asi trochu pořád plácá a potřebuje se srovnat...

Není tady

 

#34 9. 4. 2014 15:01

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Myslim ,ze  to casem bude jeste horsi. Jednou prijdou deti a on bude jako stale vravorat mezi Tebou a detma a mezi kamaradkou nebo jak? Jste docela na zacatku vztahu ,vztah se poznava az tak po prvnim roce.Zda si sedite a tak...A u vas to hapruje.Jeste do toho vztahu vam ta jeho kamaradka radi ,to by me teda taky vadilo. Vztah by mel tvuj pritel resit s tebou a ne s ni.Myslim ,ze mate dost spatne konstelace na dobry konec.Ty hledas chyby u sebe a chces se menit ,ale co on?  Myslim ,ze na Tebe moc ohledu nebere.Rekla bych mu ,na rovinu ,co mi vadi .  a potom to nechala byt ,zadne sceny atd... Uvidis ,jestli zacne neco menit nebo bude dale bezohledny a pojede ve svych zajetych kolejich. Podle toho se pozna ,zda jsi mu dulezita.

Není tady

 

#35 9. 4. 2014 15:02

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Majko  - lidi jsou různí, no co,tak posílá srdíčka. Tobě to může přijít trapný, no a? Někoho tím třeba může povzbudit. Každý máme nějakou úchylku.
Bartep - je Tvůj přítel na tebe - nevím jak to napsat - naštvaný? to není správný slovo,že si ten vᚠproblém řešila jinak než "očekával"? V tom se plácá? pOTŘEbuje se srovnat?
žárlíš na jeho kámošku,že vůči ní neochlad a vůči tobě ano? Proto žárlíš? I když tušíš - podle intuice,že spolu nic nemaj. Ale prostě to cítíš, že ve vztahu není něco v pořádku.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 9. 4. 2014 15:08

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Eva. napsal(a):

Taky jsme se znali s manželem kamarádky. big_smile Jo, a taky jsem s ní kamarádila. smile I jsme jí hlídali syna. Resp. můj empatický manžel jí hlídal. lol
Jak já byla naivní. smile Prostě jsem nechtěla vidět to, co bych měla, co je očividné, chránila jsem si svůj vymyšlený svět.

To je ale čistě tvoje zkušenost. U Bartep to může být jinak. Může a nemusí, ale ona časem přijde na to, v čem je problém.

Já si pořád myslím, že kamarádka je zástupný problém.
Ty mᚠteď Bartep nějakou krizi, nefunguje vám to tak jak by mělo. Ty nevíš jak se k příteli chovat, nechceš se vnucovat, nechceš být chladná, abys něco nepokazila. Tohle není dobrý. Zkus to na chvíli nechat být, buď sama sebou - se sebou, bav se, věnuj se svým věcem - ale doopravdy, ne kvůli němu. Myslím, že se ti uleví, a jemu asi taky. Chlapi tohle "tlačení" vycítí.

Není tady

 

#37 9. 4. 2014 15:12

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

dusička - nejdřív ho to nějakou dobu mrzelo, snažila jsem se mu vysvětlit, co bylo důvodem mého chování...jenže mezitím uplynula nějaká doba a došlo k ochladnutí od něj...a já začala žárlit a občas jsem udělala nějakou scénu...nezvládla jsem to prostě...on mi to několikrát vysvětloval jaký mají vztah...tím svým chováním jsem ho ještě víc odehnala...
udělal jsem jednu velkou chybu - už dřív se mě ptal před krizí, jestli mi jejich kamarádství nevadí, já tvrdila že ne...opravdu v té době mi to nevadilo...pak s přišlým ochladnutím se to změnilo...jeden čas jsem byla trošku stíhačka - nečetla jsem mu sice nikdy zprávy, ale sledovala jestli je online a když byli oba, hned jsem si myslela že si píšou...i když si přítel píše s více lidma...vypěstovala jsem si tu žárlivost sama a teď se jí neumím zbavit...a živí jí jakýkoliv podnět, a někdy si to dělám zbytečně sama t잚í
a proto třeba přítel nechápe, proč s tím mám takový problém...dřív mi to nevadilo, znám ho, všechno se mi snažil vysvětlil a do určité míry se to snaží omezovat...ach jo..kdyby šla ta hlava někdy vypnout, aby si člověk nemyslel co chce hned...

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 15:21)

Není tady

 

#38 9. 4. 2014 15:14

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

maciik...más pravdu je to přesně tak, nechci se vnucovat, ale zase nechci být chladná - to už jsem byla a byl to problém...chci být jak píšeš sama sebou, zase být tou holkou, do které se zamiloval...vím že ho svým žárlením jen odeženu ještě dál...
a ještě jedna věc...ono to není tak, že by všechno říkal kamarádce...není to tak, že by jí běžel hned všechno hlásit a všechno hned řešili...jak jsem psala, on rád pomáhá kamarádům - jedno kluk, holka - když může vyslechne, poradí...to i  v našem vztahu funguje...asi má pocit, že musí být pořád nápomocný, a protože si kamarádka taky doma řeší problémy, snaží se jí pořád podporovat...a to dělá i s jejím manželem...já vím, že to je hlavně v mé hlavě tohle...jen bych chtěla, aby se tak víc nasadil i v našem vtahu, ale nemůžu mu upřít určitou snahu...zase na to nekašle...

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 15:31)

Není tady

 

#39 9. 4. 2014 15:35

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

maciik...más pravdu je to přesně tak, nechci se vnucovat, ale zase nechci být chladná - to už jsem byla a byl to problém...chci být jak píšeš sama sebou, zase být tou holkou, do které se zamiloval...vím že ho svým žárlením jen odeženu ještě dál...

Tak chtěj být také holkou, které bude samotné se sebou dobře. Když nebude mít přítel čas, nebo bude mít zrovna nějakou periodu a nic s ním nebude, tak aby ses nehroutila. Mᚠurčitě koníčky nebo sportuješ, studuješ. Dělej to na 100% a pořád rozvíjej. Abys měla něco, co bude jenom tvoje a nebude to záviset na vztahu.

Ještě mě napadlo něco. Tvůj přítel je nějaký. Píšeš, že má spoustu přátel, je milý, empatický, společenský. Kdyby teď takový být přestal, byl by doma, přestal se stýkat s přáteli, trávil čas jenom s tebou, udělal si z tebe středobod světa - byl by to ještě ten kluk, kterýho chceš. Když použiju tvoje slova - ten do kterého jsi se zamilovala?
Třeba jsi ty tím svým sledováním, žárlením přestala být pro něho zajímavá.

Není tady

 

#40 9. 4. 2014 15:40

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

maciik - píšeš to správně, je to přesně tak...a vím, že jsem ho svým chováním otrávila...a vím, že by mohlo pomoct, to co píšeš...jen prostě překonat ten debilní pocit žárlení, který mi to komplikuje nebo to aspoň nedávat tolik znát

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 15:41)

Není tady

 

#41 9. 4. 2014 15:52

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Tak ono to nejde hned, je to dřina styrka
A i když to nedávᚠznát, tak je to stejně poznat. Zvl᚝ jestli on je citlivka - myšleno v dobrém hjarta - tak to pozná.

Já už jsem podobnou situaci řešila v životě několikrát. Vždycky jsem si myslela, že už mám vyřešno, ale ne. Momentálně jsem v tom zas. Je to jiná situace než u tebe, ale v podstatě jde o to samé. Závislost na chlapovi, očekávání věcí, které mi on dát nemůže (i kdyby chtěl). Urputná snaha ho někam natlačit, až on ochladne. To co ti radím, je pro mě práce asi na celý život - hledání jistoty a lásky sama v sobě.

Není tady

 

#42 9. 4. 2014 15:54

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

já holky vím, že v mnoha případech to je jak píšete, že ty dva pak spolu něco mají...ale co když je tohle případ opravdu o dobrém přátelství?..vím co říkají oba dva, vím jak se chovají přede mnou, před manželem, když jsme společně...vím co mi říkají...já nechci být naivní *****, ale zase to nechci zahodit jen proto, že jsem se poddala příliš žárlivosti...
není na mě kakabus...i se doma zasmějeme, povídáme, hrajeme i hry třeba...jenže vezme do ruky pak telefon a ve mě se probouzí žárlivost...vždycky si s kámoškou nepíše, ale často to tak je...
a srdíčka - on je píše všem, to on nezmění...

Není tady

 

#43 9. 4. 2014 15:55

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

maciik...je to tak, jsem teď hrozně přecitlivělá, často i pláču...dřív jsem taková nebyla...musím se "pochlapit" vím to, jen je to teď těžký, jenže já o něj moc stojím a chci zabojovat...nechci to vzdát

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 15:55)

Není tady

 

#44 9. 4. 2014 16:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

já holky vím, že v mnoha případech to je jak píšete, že ty dva pak spolu něco mají...ale co když je tohle případ opravdu o dobrém přátelství?..vím co říkají oba dva, vím jak se chovají přede mnou, před manželem, když jsme společně...vím co mi říkají...já nechci být naivní *****, ale zase to nechci zahodit jen proto, že jsem se poddala příliš žárlivosti...
není na mě kakabus...i se doma zasmějeme, povídáme, hrajeme i hry třeba...jenže vezme do ruky pak telefon a ve mě se probouzí žárlivost...vždycky si s kámoškou nepíše, ale často to tak je...
a srdíčka - on je píše všem, to on nezmění...

Bartep - tvoje koníčky - co tě baví? měla si přátele před tím,než si začala s přítelem chodit? Stýkᚠse s nima?
Jestli seš stíhačka, jak píšeš,  tak to ještě přihoršuješ. Ale jak to vyhnat z hlavy co?
Mně na trápení pomáhá meditovat. třeba jen sedět, koukat do blba a zaměstnat mysl něčím hezkým. Zastavit zavčasu tu blbou myšlenku.
Ujastni si, jestli mu věříš, že s ní nic nemá nebo nevěříš. Jestli nevěříš, tak to nemá cenu , to je začátek konce.

Upravil(a) dusička (9. 4. 2014 16:05)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#45 9. 4. 2014 16:19

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

já holky vím, že v mnoha případech to je jak píšete, že ty dva pak spolu něco mají...ale co když je tohle případ opravdu o dobrém přátelství?..vím co říkají oba dva, vím jak se chovají přede mnou, před manželem, když jsme společně...vím co mi říkají...já nechci být naivní *****, ale zase to nechci zahodit jen proto, že jsem se poddala příliš žárlivosti...
není na mě kakabus...i se doma zasmějeme, povídáme, hrajeme i hry třeba...jenže vezme do ruky pak telefon a ve mě se probouzí žárlivost...vždycky si s kámoškou nepíše, ale často to tak je...
a srdíčka - on je píše všem, to on nezmění...

Tak samozřejmě, že je to možný. Když ti všichni tady napíšeme, že jsou jen kamarádi, tak ti bude líp? Myslím, že ne.

Problém mᚠty sama v sobě. Když nebudeš žárlit na kamarádku, tak se objeví něco jinýho.

Začni si budovat svůj svět, svoje radosti. Začni pomalu, najdi si jednu věc denně - třeba. A na tu se těš, ta bude jenom tvá, nenechᚠsi jí vzít, užiješ si jí naplno. A další den zas. Maličkost - třeba kafe po obědě, cokoliv.  Pak budeš postupně přidávat, půjde to snadno.

Není tady

 

#46 9. 4. 2014 16:37

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep, nedá mi to a napíšu Ti svoji zkušenost.
Taky jsem měla takového kamaráda. On měl přítelkyni, já manžela. Sice jsme si neposílali srdíčka, ale psali jsme si, posílali smajlíky, flirtovali jsme spolu, ale nikdy před svými partnery. Hodně jsme si spolu rozumněli. I když jsme se snažili udržet to v nějakých rozumných mezích, nešlo to, prostě nás to k sobě táhlo. Zkoušeli jsme spolu třeba dva tři měsíce nekomunikovat, ale nešlo to, vždy to jeden z nás porušil. Pak mu přítelkyně vlezla do mobilu, zjistila co si spolu píšeme a dala mu nůž na krk. No a já taky neměla manželství ideální, byli jsme mladí, bezdětní, takže jsme šli s manželem od sebe. Kamarád se rozešel s přítelkyní a od té doby jsme spolu, už téměř deset let, máme děti, atd...

Není tady

 

#47 9. 4. 2014 17:08

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

nechci se ho zastávat teď holky...on je opravdu empatický celkově ke všem...i ke kamarádům - chlapům...když může, pomůže...umí naslouchat, poradit...to ochladnutí, které ve vztahu ke mě má, tak za to si můžu do určité míry sama (popisovat čím to bylo, by bylo na dlouho, udělali jsme prostě nějaké chyby oba dva)...s manželem kamarádky se dobře zná, tráví i spolu hodně času...radí si navzájem...všichni tři se znají roky...ono se těžko popisují všechny podrobnosti a souvislosti...já je oba taky dobře znám, kamarádka mi dokonce radí jak tu naši krizi zvládnout...což je úplně na hlavu tohle - žárlím na holku, se kterou si sama rozumím a ona  mi přitom radí, jak nᚠvztah zachránit...necítím z ní opravdu to, že by byla do mého přítele zamilovaná...proto si to žárlení dávám za vinu...kamarádíme se všichni dobře a já přesto mám ten užírající pocit žárlení...a přítel se snaží, není mu nᚠvztah lhostejný...vím, že dokud krizi s přítelem nepřekonáme, asi žárlení úplně neodstoupí...jen bych se chtěla trošku na to povznést a dát tomu šanci...nezabíjet to svým chováním...v jedné písničce se zpívá, že vyhrává ten, kdo má rád míň - a teď to tak je...nechci se nějak ponižovat a škemra u přítele, ale nechci ho zbytečně odhánět a zabíjet nᚠvztah...věřím, že to může být zase tak krásný, jako bylo...
a vím, že musím hodně zapracovat na svém sebevědomí...to mi to totiž ještě všechno stěžuje...

Já si myslím, že s tou jeho empatií nebude tak horký, jestliže ti takto neustále cpe pod nos svoje kamarádství s paní nebo vztah s paní. Možná je ochoten naslouchat a poslat smajlíka s přiblblým srdíčkem, ale empatie?
Já si říkám, dobře, když chce chlap zahnout, tak a´t si to někde vyřídí a netahá do toho mě a rodinu a potažmo další. Když to nezvládá, když je takový diletant, tak at prostě nezahýbá.
Neschvaluju nevěru, ale taky to není to nejhorší co se ve vztahu může stát.
Ale co mě vážně vytáčí, to je ta blbost, nehorázná drzost- s kterou pán (obecně - ne tvůj)hrdinně to svoje "právo na štastný život" , nacpe všem zúčastněným. To je neomalenost. To myslím obecně k nevěře.
A ten tvůj ví, že ti to vadí, a přesto jede dál? A před tebou. I kdyby jen velké kamarádství. Je ti to nepříjemné, tak proč  tě tomu vystavuje?
Písnička? to je úplná blbost. To, že mě více /méně sebere konec vztahu(lásky) není vítězství ani prohra. Pokud se tím chceš řídit, "vyhrávat ",  tak ok, nepust si nikoho k tělu, neprožívej to, projeď  to pěkně po povrchu a jsi vítěz. A můžeš takto vítězit třeba do důchodu. roll
Blbost viď?
Věř si dál, mᚠsprávný instinkty, mᚠsnahu řešit a klidně si pracuj na sobě. Ale nikdo nemá právo ti ubližovat, i kdybys sebevědomí neměla.

Upravil(a) Wikina (9. 4. 2014 17:16)

Není tady

 

#48 9. 4. 2014 18:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

ahoj holky, děkuju vám všem za vaše reakce. V podstatě jak rozdílné reakce tu čtu, tak podobně se to ve mě pere. Na jednu stranu chápu, že si třeba opravdu rozumí a protože je to pro ně čistý, nechápe tolik můj pohled. Na druhou stranu pokud mu na mě záleží, měl by asi víc zvolnit s kamarádkou.
Já jsem vám asi měla ještě více popsat přítelovu povahu. On je velmi citlivý, empatický člověk. V rodině si uměli dávat najevo city, dotyky, takže v tomhle směru nikdy neměl problém. Spíše já byla ze začátku ta chladnější - ale ne proto, že bych nechtěla, ale proto že jsem byla opatrnější a šla do toho pomaleji. Přítel si velmi rozumí s holkama, jednak díky tomu, že na střední byly ve třídě jen dva kluci a taky díky rodině, kde holek bylo vždy spoustu. Je to navíc velmi společenský člověk, umí bavit druhé a lidi jsou rádi v jeho společnosti. má spoustu kamarádek...Ty srdíčka on tak píše normálně. Není to u něho něco specifického pro jeho nejlepší kamarádku. Píše to i jiným kamarádkám, píše to i některým kamarádům  ale přeci jen ta míra, kterou si píše se svojí nejlepší kámoškou je jiná.
On mi říkal, že se k ní chová jako k jiným holkám, baví se s ní jako s jinýma. On umí polichotit ženám a vím, že to myslí dobře...dřív mi to nevadilo, ještě jsem si říkala, jak je fajn, že není studený jako spousta chlapů...ale tím, že se nᚠvztah dostal do určité krize, začalo mi tohle vadit...vím, že v tomhle je vina hlavně u mě...vždycky jsem měla problém se sebevědomím...přítelovi chci víc věřit, on chce na našem vztahu pracovat...snaží se psát si s kamarádkou méně (trochu to začalo vadit už i jejímu manželovi), takže se dohodli spolu, že to aspoň trochu omezí...není to pro ně lehké, protože se znají roky a tím, že říkají, že je to opravdu jak sourozenecký vztah, nevidí v tom takový problém...vím, že bych neměla být tak přecitlivělá a vztahovačná...že když se dokážu nad něco povznést, zlepší se to...asi si to stěžuju sama...ale je to pro mě strašně těžké...rozumem vím jednu věc, ale city neovlivním...nejvíc mě štve, že nechci ten vztah kazit víc svým žárlením...někdy jsem pak docela protivná...
před krizí jsem mi přítel dával najevo jak mě miluje, nemusel jsem se bát, proto mi i jeho povaha nevadila - myslím to jak se chová k holkám, jak jsem psala naopak - byla jsem ráda, že je takový citlivý...ale teď, když má ode mě odstup, tak je to najednou moc těžký...a pak mám někdy pocit, že jeho kamarádka je pro něj přednější než já...že nemám vedle ní šanci...vím, že je to hodně v mé hlavě...nepitvat to všechno tolik...jak někdo psal - hned špatnou myšlenku zahnat a neživit...nechci ho ztratit a věřím, že nᚠvztah se dá zase do pořádku...nemůžu ho k ničemu nutit, vím že on je tak vztah s kamarádkou nezmění...já si nechci nic vynucovat...a svým chováním ho nechci odhánět...
jen chci ještě říct, že dobře známe oba i jejího manžela...přítel s ním velmi kamarádí...a pořád si říkám, že by se přeci nemohli tak přetvařovat...tím, že společně trávíme dost času, bylo by to poznat...
jsem v tomhle hrozná, vím to...

Bartep, přijde mi, že ty si sypeš popel na hlavu a hledᚠchyby u sebe a jeho omlouváš. Mně jeho chování nepřijde absolutně v pořádku.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#49 9. 4. 2014 19:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Lenno - ale jde o to, že když s ním Bartep začínala tak jí to nevadilo. Nebo možná vadilo od začátku, ale  chtěla ho za každou cenu,tak dělala,že to nevadí?

Upravil(a) dusička (9. 4. 2014 19:38)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 9. 4. 2014 19:41

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

mně by to teda taky vadilo. kamarádka je ok, ale aby ráno otevřel oči a psal jí, pak během dne, večer a pořád dokola, tak to teda ne.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů