Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 4. 2014 15:41

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Přítelova nejlepší kamarádka

potřebuji se trošku vypovídat nebo spíše řečeno vypsat ze svého problému. A třeba mi pomůže vᚠpohled na věc.

Jsem s přítelem 15 měsíců. Asi poslední 3 měsíce se nám trošku vleče menší krize, kdy vlivem několika problémů, které jsme řešili došlo k mírnému odcizení přítele. Ochladlo jeho chování ke mě, odcizil se mi...už nepřijde a nepohladí, nedá mi jen tak pusu... Vím, že je ale jinak citlivá a romantická povaha, o to víc mě jeho odstup mrzí...a není to jen o tom, že by ustoupila zamilovanost, on je takový od povahy - vím, že má rád doteky a je dost citlivý... V té době, kdy jsem začala cítit jeho odcizení jsem začala velmi žárlit na jeho nejlepší kamarádku. žárlila jsem již dříve, ale to bylo ještě takové normální žárlení, ne nic přehnaného. Jenže vzniklou krizí propuklo mé žárlení na plné obrátky. Jeho nejlepší kamarádku znám také dobře, je to má dobrá kamarádka. Je vdaná, známe s přítelem dobře i jejího manžela. Jenže problém je v tom, že i ona má ve svém manželství již dlouhodobou krizi. A proto se bojim. Dva citově zranění lidé, kteří se navzájem velmi rozumí? Bojim se, aby v tom nebylo něco víc. Na druhou stranu vím, že přítel se zná s kamarádkou již několik let. Oba tvrdí, že jsou jako brácha se ségrou. Mají se hodně rádi, rozumí si skoro ve všem. Ale pro mě je to těžké. Vidět to, jak si rozumí, jak na sebe reagují, nejhorší pro mě je, že spolu občas i trochu flirtují...kdyby nᚠvztah byl v pořádku, nežárlila bych tolik...ale takhle? navíc spolu tráví spoustu času, jednak kvůli práci ale i proto, že chtějí...trávíme tedy i čas společně všichni dohromady, ale oni si navíc spolu ještě hodně píšou...vlastně denně, pořád...večer, ráno...kdykoliv...píšou si milé sms, posílají srdíčka...mě to ubíjí...přítel mi píše tohle minimálně....s přítelem jsem se to snažila řešit už několikrát...na jednu stranu má pro mě určité pochopení, na druhou si myslí, že žárlim zbytečně, že si to dělám sama a vidím co chci...kamarádka taky tvrdí, že se bát nemusím...ale já si nemůžu pomoct...rozum říká jednu věc, ale city neovlivním...navíc to umocňuje fakt, že kamarádka je velmi atraktivní, zábavná...připadám si vedle ní jak šmudla...chci jen říct, že na žádnou jinou holku nežárlím....není to tak, že bych chtěla přítele sama pro sebe...nechci mu kamarádku zakazovat, ale měli by zvolnit myslím v jejich přátelství...oba jsou zadaní, oba nemají své vztahy v pořádku a oba ví, že jejich partnerům to není úplně lhostejné jejich kamarádství...přítel je velmi společenský, má více kamarádek, ale takovýhle přátelství má pouze s touto dotyčnou...navíc ona to prostě s chlapama umí a mám pocit, že má všechno, co by přítel u mě chtěl a že kdyby byli oba volní, budou spolu...

pořád mi tvrdí, že mu mám věřit...chci...ale zatím mě užírá pocit žárlivosti...a snažím se být soběstačná, chodit ven s kamarádkami, sportovat, nebýt na něm závislá...nevím, jak se toho zbavit...nevidět v každém jejich vzájemném pohledu hrozbu :-(

Není tady

 

#2 8. 4. 2014 15:52

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Víš, Bartep, nikdo ti nikdy nedokáže, že je ti věrný. Když tě bude přítel přesvědčovat, že je ti věrný, bude ti to podezřelé. Důkazy o věrnosti totiž neexistují. Existují pouze důkazy o nevěře a to ještě s.p.o.r.n.é.

Je to třeba nastavit u sebe – zakázat si hned na začátku takové myšlenky.

Mᚠnáskok – již víš, že tě trápí žárlivost. Takže znᚠproblém a můžeš s ním něco dělat.
Ale jen ty, přítele do toho netahej, to je jen tvůj job.

Navíc to trochu vypadá, jak bys neměla moc důvěry (tedy sebedůvěry) v sebe.
Takže další pole, kde se můžeš realizovat. Víš – jaký si to uděláš, takový to mᚠ
Hodně štěstí, Jess.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#3 8. 4. 2014 16:03

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Kdyby bylo mezi vámi všechno v pořádku, tak by ti kamarádka nevadila?
Řeš vztah mezi vámi dvěma a hlavně sama sebe. Ta kamarádka může být jen zástupný problém.
Chce to přijít na to, co vlastně chceš? Stojí ti ten vztah za to, i s tou kamarádkou?

Není tady

 

#4 8. 4. 2014 16:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Zapracovala by som na vašom vzahu, ak sa to ešte dá... Ich vzah nemᚠšnacu ovplyvni. Jeidné, čoti inak ostáva, je odís úplne... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5 8. 4. 2014 17:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Příteli a jeho "kamarádce" se to hezky cukruje a srdíčkuje, když spolu nemusejí sdílet všednodenní starosti ale naopak jen ty hezké zprávy a srdíčka a můžou si vzájemně vylívat srdce a stěžovat si na partnerskou krizi... to pak lehce sklouzne někam jinam. Mně osobně by takové neustálé cukrování a flirtování s "kamarádkou" taky vadilo.  Myslím si že to v pořádku není. A na nějaké "zapracování na vztahu" musejí být ochotní oba, to nestačí aby se snažil jen jeden.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 8. 4. 2014 17:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bety napsal(a):

Příteli a jeho "kamarádce" se to hezky cukruje a srdíčkuje, když spolu nemusejí sdílet všednodenní starosti ale naopak jen ty hezké zprávy a srdíčka a můžou si vzájemně vylívat srdce a stěžovat si na partnerskou krizi... to pak lehce sklouzne někam jinam. Mně osobně by takové neustálé cukrování a flirtování s "kamarádkou" taky vadilo.  Myslím si že to v pořádku není. A na nějaké "zapracování na vztahu" musejí být ochotní oba, to nestačí aby se snažil jen jeden.

Souhlasím s Bety. Aby si přítel psal od rána do večera sms a posílal srdíčka a cukroval denně po telefonu, tak to by mi taky vadilo a hodně. Pro mne osobně tohle už v pořádku není a už je to za hranicemi kamarádství nebo toho, co bych byla ochotná akceptovat. Co na to říká manžel kamarádky - nevadí mu to?
Ale jak psaly holky níže, zapracovala bych na vašem vztahu a hlavně také na sobě - ve smyslu na svojí sebedůvěře.
Držím moc pěsti!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 8. 4. 2014 17:57

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Tak tohle by mi taky vadilo . Posilani srdicek atd... ,to je snad uz vice nez pratelstvi. Zapracovala bych taky na Tvem sebevedomi ,at se nemusis citit vedle te kamaradky jako "smudla" . Myslim si ,ze takove "pratelstvi " mezi Tvym partnerem a kamaradkou uz obsahuje vse ,co patri do vztahu . Jenom ta postel chybi. V poradku to rozhodne neni.Bud ostrazita ,zarlivost,ale neukazuj a jen pozoruj. Jeste se snaz byt porad upravena  a uvidis . Myslim ,ze je to otazka casu.Pokud se pritel nechytne a bude se to dal ochlazovat ,uvazovala bych o rozchodu.

Není tady

 

#8 8. 4. 2014 19:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Mně by takové chování přítele vadilo. Nemyslím si, že je to vzhledem k tobě a vašemu vztahu vhodné. Popovídala bych si s ním o tom, co mi vadí a proč. Pokud by se jeho "vztah" s kamarádkou nezměnil, myslím, že bych se s ním ve tvé situaci, kdy jsi svobodná a bezdětná, rozešla. A nejenom kvůli způsobu jeho vztahu s jeho kamarádkou.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#9 9. 4. 2014 0:07

Konvalinka 21
♥♥-----
Registrovaný: 6. 5. 2011
Příspěvky: 89

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep, taky by mi to vadilo. A nemyslím, že bys byla nějak přehnaně žárlivá. Starej se o sebe, měj své aktivity, odcházej "neznámo kam", zajdi si ke kadeřnici a kup si něco hezkýho na sebe. Zapracuj vědomě na svém sebevědomí, protože tahle situace ti určitě na sebevědomí nepřidává.
Vkládám odkaz na článek vztahující se k tématu. Třeba ti to pomůže. Držím palce.
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex … y-rad.html

Není tady

 

#10 9. 4. 2014 7:51

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bety napsal(a):

Příteli a jeho "kamarádce" se to hezky cukruje a srdíčkuje, když spolu nemusejí sdílet všednodenní starosti ale naopak jen ty hezké zprávy a srdíčka a můžou si vzájemně vylívat srdce a stěžovat si na partnerskou krizi... to pak lehce sklouzne někam jinam. Mně osobně by takové neustálé cukrování a flirtování s "kamarádkou" taky vadilo.  Myslím si že to v pořádku není. A na nějaké "zapracování na vztahu" musejí být ochotní oba, to nestačí aby se snažil jen jeden.

Souhlasím s Bety.
A to, že je ona dáma vdaná, to nic neznamená.
Tohle v pořádku není a můj dojem je, že to je začínající vztah mezi tvým partnerem a jeho vdanou kamarádkou.
Každopádně bych se vyvarovala jakýchkoli výstupů a žárlivých scén,jakýchkoli poznámek na tuto skutečnost. Věnovala bych se sama sobě, svým aktivitám a partnerovi nechala "volné pole působnosti".
Jakákoli scéna a připomínka tvoji pozici jenom zhorší. Takže bych se chovala tak,jako by ti to bylo víceméně jedno. Když se tomá stát,stejně tomu nezabráníš,ani scénama a výčitkama.A ani tím přístupem,který ti doporučuju, ale aspoň si zachovᚠhrdost a nebudeš u toho a doprošující se chudinku.

Upravil(a) Modroočka (9. 4. 2014 7:54)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#11 9. 4. 2014 7:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep,
asi ti nenapíšu nic nového, v podstatě už to tu zaznělo.
Nejsi divná, žárlila bych taky. Normálně žárlivá nejsem, ale kdybych měla takovýhle důvod, sžíralo by mě to, a reagovala bych na tvém místě (věk, situace) úplně stejně.
Vztah mezi mužem a ženou, v jakémkoliv věku, je vždy jiný než mezi stejným pohlavím. To tak máme od přírody. Potřebujem stále nějaké to jiskření. Flirt je dobrý, ale proboha ne před tebou! To by mě strašně zraňovalo, ještě v situaci, kdy nemáte dobré období. sad
Podle toho co píšeš, tak jsi s ním o tom mluvila.
Tak ještě snad jen k tomu - nemůžeš mu asi říkat, co má dělat (zvolnit v přátelství, neposílat srdíčka...), ale můžeš muj říct, co to dělá s tebou. Jak tebe to zraňuje. 
Jinak, určitě je to motivace (by ne moc příjemná, ale funguje) k tomu, abys o sebe stále dbala, pečovala. Abys byla spokojené především ty sama.
Chjo, je to tíha, co
Držím pěsti!

Není tady

 

#12 9. 4. 2014 10:05

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

ahoj holky, děkuju vám všem za vaše reakce. V podstatě jak rozdílné reakce tu čtu, tak podobně se to ve mě pere. Na jednu stranu chápu, že si třeba opravdu rozumí a protože je to pro ně čistý, nechápe tolik můj pohled. Na druhou stranu pokud mu na mě záleží, měl by asi víc zvolnit s kamarádkou.
Já jsem vám asi měla ještě více popsat přítelovu povahu. On je velmi citlivý, empatický člověk. V rodině si uměli dávat najevo city, dotyky, takže v tomhle směru nikdy neměl problém. Spíše já byla ze začátku ta chladnější - ale ne proto, že bych nechtěla, ale proto že jsem byla opatrnější a šla do toho pomaleji. Přítel si velmi rozumí s holkama, jednak díky tomu, že na střední byly ve třídě jen dva kluci a taky díky rodině, kde holek bylo vždy spoustu. Je to navíc velmi společenský člověk, umí bavit druhé a lidi jsou rádi v jeho společnosti. má spoustu kamarádek...Ty srdíčka on tak píše normálně. Není to u něho něco specifického pro jeho nejlepší kamarádku. Píše to i jiným kamarádkám, píše to i některým kamarádům  ale přeci jen ta míra, kterou si píše se svojí nejlepší kámoškou je jiná.
On mi říkal, že se k ní chová jako k jiným holkám, baví se s ní jako s jinýma. On umí polichotit ženám a vím, že to myslí dobře...dřív mi to nevadilo, ještě jsem si říkala, jak je fajn, že není studený jako spousta chlapů...ale tím, že se nᚠvztah dostal do určité krize, začalo mi tohle vadit...vím, že v tomhle je vina hlavně u mě...vždycky jsem měla problém se sebevědomím...přítelovi chci víc věřit, on chce na našem vztahu pracovat...snaží se psát si s kamarádkou méně (trochu to začalo vadit už i jejímu manželovi), takže se dohodli spolu, že to aspoň trochu omezí...není to pro ně lehké, protože se znají roky a tím, že říkají, že je to opravdu jak sourozenecký vztah, nevidí v tom takový problém...vím, že bych neměla být tak přecitlivělá a vztahovačná...že když se dokážu nad něco povznést, zlepší se to...asi si to stěžuju sama...ale je to pro mě strašně těžké...rozumem vím jednu věc, ale city neovlivním...nejvíc mě štve, že nechci ten vztah kazit víc svým žárlením...někdy jsem pak docela protivná...
před krizí jsem mi přítel dával najevo jak mě miluje, nemusel jsem se bát, proto mi i jeho povaha nevadila - myslím to jak se chová k holkám, jak jsem psala naopak - byla jsem ráda, že je takový citlivý...ale teď, když má ode mě odstup, tak je to najednou moc těžký...a pak mám někdy pocit, že jeho kamarádka je pro něj přednější než já...že nemám vedle ní šanci...vím, že je to hodně v mé hlavě...nepitvat to všechno tolik...jak někdo psal - hned špatnou myšlenku zahnat a neživit...nechci ho ztratit a věřím, že nᚠvztah se dá zase do pořádku...nemůžu ho k ničemu nutit, vím že on je tak vztah s kamarádkou nezmění...já si nechci nic vynucovat...a svým chováním ho nechci odhánět...
jen chci ještě říct, že dobře známe oba i jejího manžela...přítel s ním velmi kamarádí...a pořád si říkám, že by se přeci nemohli tak přetvařovat...tím, že společně trávíme dost času, bylo by to poznat...
jsem v tomhle hrozná, vím to...

Není tady

 

#13 9. 4. 2014 10:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Společenský, hodně kamarádek, rozumí si s holkama. Takový byl můj BM. Ale já jsem to nechtěla vidět. Po 20 letech manželství jsem se dozvídala, jak moc si s holkama rozuměl. Teď má novou manželku, kvůli které ode mě odešel a pořád si rozumí s holkama... Moje zkušenost je, že do vztahu s mužem, který si takhle "rozumí" se ženami, bych už nešla. Udělala jsem tenkrát chybu. Ty mᚠještě čas přehodnotit, dokud nejsou děti.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#14 9. 4. 2014 11:09

rudolf
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 339

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep - rozhodně to není v pořádku. Je v jejich vztahu trochu víc než přiznávají. Jinak by řešili své problémy každý ve svém vztahu. A píšeš, že poslední 3 měsíce máte krizi-kamarádi jsou déle přeci.

Není tady

 

#15 9. 4. 2014 12:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep napsal(a):

On je velmi citlivý, empatický člověk. V rodině si uměli dávat najevo city, dotyky, Je to navíc velmi společenský člověk, umí bavit druhé a lidi jsou rádi v jeho společnosti. má spoustu kamarádek...Ty srdíčka on tak píše normálně. ..... ale přeci jen ta míra, kterou si píše se svojí nejlepší kámoškou je jiná.
On umí polichotit ženám .

slzička mi ukápla, úplný výkvět ctností - nejvyšší čas, aby se  takhle citlivě a empaticky začal chovat k člověku, který by mu měl být nejbližší - K TOBĚ.
A to další o tom, jak se oba znáte i s jejím manželem - nedej se vysmát...
Mně by teda každopádně vadilo, kdyby se někdo snažil ze mně takhle dělat blbce a ještě ve mně vyvolával pocit, že je to moje vina.  V tobě ho zřejmě už vyvolal - pořád ho omlouvᚠa hledᚠchybu jen u sebe.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#16 9. 4. 2014 12:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Chlap, "empatický" k jiným ženám je opravdu výhra do vztahu i do rodičovství.
To byla těžká ironie z vlastních zkušeností, aby si to někdo nevykládal jinak.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#17 9. 4. 2014 12:36

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bety napsal(a):

Bartep napsal(a):

On je velmi citlivý, empatický člověk. V rodině si uměli dávat najevo city, dotyky, Je to navíc velmi společenský člověk, umí bavit druhé a lidi jsou rádi v jeho společnosti. má spoustu kamarádek...Ty srdíčka on tak píše normálně. ..... ale přeci jen ta míra, kterou si píše se svojí nejlepší kámoškou je jiná.
On umí polichotit ženám .

slzička mi ukápla, úplný výkvět ctností - nejvyšší čas, aby se  takhle citlivě a empaticky začal chovat k člověku, který by mu měl být nejbližší - K TOBĚ.
A to další o tom, jak se oba znáte i s jejím manželem - nedej se vysmát...
Mně by teda každopádně vadilo, kdyby se někdo snažil ze mně takhle dělat blbce a ještě ve mně vyvolával pocit, že je to moje vina.  V tobě ho zřejmě už vyvolal - pořád ho omlouvᚠa hledᚠchybu jen u sebe.

Přesně, hledat chybu jen na své straně je ŠPATNÝ.
Chyba je v něm. A Bartep, to, co u partnera popisuješ, to není empatie, to je normální flirtování. A to by mi u chlapa setsakramentsky vadilo. To vztahu neprospívá. Empatický a citlivý k ženám..... no k tobě moc citlivý není. Flirtuje s jinou, není normální si posílat s kamarádkou pusinky a srdíčka. Prostě bych fakt přehodnotila tenhle vztah, ty o něj nechceš přijít, ale stojí on o tebe natolik, že by se zamyslel nad tím, že se nechová normálně? Mně to přijde, že si pohrál, hračka mu začíná být taková zevšednělá, tak si začíná hrát s jinou hračkou. To není chlap na pevnej vztah.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#18 9. 4. 2014 12:46

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

nechci se ho zastávat teď holky...on je opravdu empatický celkově ke všem...i ke kamarádům - chlapům...když může, pomůže...umí naslouchat, poradit...to ochladnutí, které ve vztahu ke mě má, tak za to si můžu do určité míry sama (popisovat čím to bylo, by bylo na dlouho, udělali jsme prostě nějaké chyby oba dva)...s manželem kamarádky se dobře zná, tráví i spolu hodně času...radí si navzájem...všichni tři se znají roky...ono se těžko popisují všechny podrobnosti a souvislosti...já je oba taky dobře znám, kamarádka mi dokonce radí jak tu naši krizi zvládnout...což je úplně na hlavu tohle - žárlím na holku, se kterou si sama rozumím a ona  mi přitom radí, jak nᚠvztah zachránit...necítím z ní opravdu to, že by byla do mého přítele zamilovaná...proto si to žárlení dávám za vinu...kamarádíme se všichni dobře a já přesto mám ten užírající pocit žárlení...a přítel se snaží, není mu nᚠvztah lhostejný...vím, že dokud krizi s přítelem nepřekonáme, asi žárlení úplně neodstoupí...jen bych se chtěla trošku na to povznést a dát tomu šanci...nezabíjet to svým chováním...v jedné písničce se zpívá, že vyhrává ten, kdo má rád míň - a teď to tak je...nechci se nějak ponižovat a škemra u přítele, ale nechci ho zbytečně odhánět a zabíjet nᚠvztah...věřím, že to může být zase tak krásný, jako bylo...
a vím, že musím hodně zapracovat na svém sebevědomí...to mi to totiž ještě všechno stěžuje...

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 12:51)

Není tady

 

#19 9. 4. 2014 12:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Jeho chování je krapet bezohledné. Když ví, jak Ti jeho chování vadí a dělá to dál....navíc se chová empaticky ke všem ostatním, jen k Tobě příliš ne....
Taky by mi to vadilo.
Na druho stranu - i já mám takového kamaráda - i když si nijak často nepíšem, známe se velice dlouho. Skamarádila jsem se i s jeho ženou, Vídávali jsme se často, ale všichni dohromady. A můžu Ti říct, že i když jeho žena už bohužel není mezi námi, my dva jsme se stejně nedali dohromady. Je to opravdu jen kamarádství.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#20 9. 4. 2014 12:59

Konvalinka 21
♥♥-----
Registrovaný: 6. 5. 2011
Příspěvky: 89

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Bartep, můžu mít jednu otázku? Spíte spolu, milujete se (fyzicky) ?

Není tady

 

#21 9. 4. 2014 13:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Taky jsme se znali s manželem kamarádky. big_smile Jo, a taky jsem s ní kamarádila. smile I jsme jí hlídali syna. Resp. můj empatický manžel jí hlídal. lol
Jak já byla naivní. smile Prostě jsem nechtěla vidět to, co bych měla, co je očividné, chránila jsem si svůj vymyšlený svět.

Upravil(a) Eva. (9. 4. 2014 13:01)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#22 9. 4. 2014 13:05

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Konvalinka...
ano, spíme spolu...on se ke mně chová hezky, snaží se na sobě pracovat a zvládnout tu krizi...jen vím jaký byl dřív před krizí, jak jsem od něj tu lásku hodně cítila - opravdu hodně,  a teď to tak není a to mě mrzí...vidím jak se chová k jiným - ne že by se ke mě choval hůř, ale přeci jen jsem jeho partnerka ne? ale zase s kamarádama neřeší každodenní problémy...

Není tady

 

#23 9. 4. 2014 13:07

Maciik
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2014
Příspěvky: 40

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

Tak začni s tím svým sebevědomím, to je docela dobrá věc do života wink

To co se zpívá v té písničce je kravina, na to se vykašli. Přece vztah není soutěž o tom, kdo má koho zrovna rád míň nebo víc. Důležitý je, jak se ve vztahu cítíš. Já si myslím, že kdybys byla spokojená, tak by ti nějaká kamarádka byla ukradená a nerozebírala jsi jí horem dolem. Jestli mᚠpocit, že ti přítel nedává to, co chceš, jestli tě vztah nenaplňuje, tak to začni řešit. Začla bych u sebe: kdo jsem, co chci, co od vztahu očekávám, co si všecho nechám nebo nenechám líbit.... Ty jsi popsala jak se přítel chová ke všem kolem, ale co TY? Vztah byl dříve krásný, ale co teď? Nejde žít z minulosti.

Není tady

 

#24 9. 4. 2014 13:59

Bartep
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2014
Příspěvky: 28

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

a ono to není tak, že by byl naprosto chladný...umí mě vyslechnout, podpořit, umíme spolu mluvit, umí mě obejmout...ale prostě dřív to dělal daleko víc, přišel a pohladil mě a dal mi pusu, jen tak...teď to udělá, ale víceméně jen když je potřeba...není to takové to spontánní jako dřív...je to ovlivněno tím útlumem...a právě proto, že vím jaký byl dřív ke mě je to teď tak těžký...
vím, že se ho teď zastávám asi moc, jen je to těžké všechno popsat aby to bylo objektivní...což asi stejně nikdy nebude...už kolikrát jsem se přesvědčila, že jsem měla na něco zkreslený pohled...vím, že hodně záleží na postoji - jak co chci vidět...pokud za každou jejich sms, každým pohledem budu chtít vidět flirtování, uvidím to tak...já to nechci tak vidět, nechci být tak přecitlivělá a vztahovačná...a oba dva se to snaží omezit...
a ty srdíčka a pusinky - posílá je komukoliv - i kamarádům a u nikoho jiného mi to nevadí, ani u jiného holky, jen tady mi to vadí...navíc má celkově spoustu kamarádů a píše si hodně s kýmkoliv - on je trochu mobilový závislák...snaží se to omezovat, ale stejně mám pořád pocit, že to je dost...

Upravil(a) Bartep (9. 4. 2014 14:05)

Není tady

 

#25 9. 4. 2014 14:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Přítelova nejlepší kamarádka

já to nechci tak vidět, nechci být tak přecitlivělá a vztahovačná..
špatně si přeješ. - Zkus vymyslet přání - pozitivní - aby tam nebylo to - ne.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů