Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 3. 2014 17:07

ananha
♥------

Máma.Máma?

Jsme tři sourozenci.Jednoho máma kdysi vyvdala.Po smrti otce dotyčný sourozenec musel odejít z domu.Máma neměla zájem se o "cizího" starat.
Pak si našla máma přítele.Ale ten se k nám jako k dětem své partnerky neměl.Jeden zájem teda měl:chodil nás v noci osahávat.Máma to nechtěla slyšet.Že rpý to není pravda a že HO chceme jen pošpinit.
Pak jsme museli se ségrou taky opustit dům.Já tedy po té,co mne ten její frajer zmlátil pěstí.Nežila jsem doma 15 let.Jen jsem občas přijela a máma se mne vždy mezi dveřmi při příjezdu a na uvítanou ptala,kdy že jedu zase zpět do hor.Už to mi bralo náladu.Když jsem si s ní chtěla povídat,vždy mne odbyla-"teď buď ticho,dívám se na televizi".To bylo VŽDY.Nikdy si neudělala čas.Buď se dívala na telku nebo luštila křížovky.Nikdy u nás nebylo uklizeno.Je léta známá jako bordelářka.Vždy jsem byla ráda u kamarádek doma.Ta pohoda s jejich rodiči.Všude čisto,vždy seděli při jídle všichni u stolu.
Vánoce jsme taky nemívali dobré.Dokonce to několikrát došlo i tak daleko,že se o vánocích k večeru sbalila a vrátila se třeba až v deset večer.Takže jsme se ségrou byly doma na večři samotné.I tu večři jsme si musely udělat samy.Dárky jsme rozbalily jen ty své.Máma neholdovala alkoholu.Ale prostě jí nějak "bziklo"A odjela třeba courat po Praze.
Teď už jsem dospělá,bydlíme u ní v domě.Ale je čím dál horší.Dělá nesmyslné úkony,rozhodnutí,chová se nesmyslně.Odmítá jakoukoliv léčbu u lékaře.Tam už nebyla 25 let!Máme rozdělený dům a my tedy vlastní domácnost,ale nezřídka si děti od ní z návštěvy přitáhly vši,průjmy,vždy přijdou od ní špinavé,protože odmítá dbát na jakoukoliv čistotu.Když dětem zakážu tam chodit,tak chodí po sousedech a říká,že zakazuju dětem,aby se stýkaly s vlastní babičkou.Má pocit,že jen její rady jsou ty nejsprávnější a jen ona je dokonalá.Když se se svýma dětma pomazlím,povídáme si kolikrát jako kámoši,choději za mnou i-spolužáci mích dětí.Prostě si s dětma rozumím a máme bezva vztah,okamžitě mi říká,že to není správně.Že děti MUSEJI pomalu před rodičema v úctě klečet.Ale to jsme musely my.Nikdy jsem nepoznala,aby nás pohladila,pochválila,povzbudila.Dokonce řekla,že domek nenapíše ani na jednu.Že se uvidí,jak jako hyeny se budem o dům jedno rvát....Dokonce vyhrožuje,že dům zapálí,aby jsme nic po jejím odchodu neměly.Mluví i tak jakoby její vlastní děti(my)byly trest.Jakoby o nás nikdy nestála.Prý je její chování podle ní normální,že takhle byla vychovaná.
Moje děti za mno příjdou s každým problémem.Já za svou mámou nemohla přijít nikdy s ničím.
A nejvíc mne mrzí,že nás vyměnila za chlapa(úchyla).A aby ho nestratila,tak přehlížela vše,co jsme ji řekly,že dělá.Že nás chodí v noci hladit a osahávat.Nakonec ten frajer zemřel.a máma po něm nemá nic.Všechno shrábly jeho děti,které nejméně dvacet let neviděl.

Není tady

#2 23. 3. 2014 17:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Máma.Máma?

A teď ještě tu o Karkulce.
A pročpak u své mámy v domě bydlíš, když jsi byla 15 let pryč? Mᚠto psaní takové zmatené. Chtělo by to vylepšit styl. Dost si tam odporuješ a nesedí ti ani časové souvislosti. Děti od ní VŽDY přijdou špinavé. Přitáhnou si vši. hm. Dost jsi tu "povídku" odflákla.
Na jiném vlákně uvádíš jiný počet sourozenců, než dva - tebe a sestru. Když už, tak lži všude stejně. wink

Cituji:
zapomíná,že kdy vlastně měla děti.A to jsem já a moji sourozenci.Zapomíná,že jsme vůbec její děti

Jsme tři sourozenci.Jednoho máma kdysi vyvdala.Po smrti otce dotyčný sourozenec musel odejít z domu.
Pak jsme museli se ségrou taky opustit dům

Upravil(a) Eva. (23. 3. 2014 17:38)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#3 23. 3. 2014 21:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

No, mamu neprerobíš.... Buď sa zmier s tým, aká je (a snaž sa by teda iná...), alebo sa odsahuj. Dala ti život, to je vežká zásluha - a za to jej buď vďačná. Nič iné nemusíš, ani ma voči nej úctu, lásku, napodobňova jej vzor, riadi sa jej radami - nič z toho. Vďaka za dar života, to je celé. (Mmch, pripadá mi, že je psychicky nejaká narušená - ale ani to ty nevyriešiš...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4 23. 3. 2014 22:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Eva. napsal(a):

A teď ještě tu o Karkulce.
A pročpak u své mámy v domě bydlíš, když jsi byla 15 let pryč? Mᚠto psaní takové zmatené. Chtělo by to vylepšit styl. Dost si tam odporuješ a nesedí ti ani časové souvislosti. Děti od ní VŽDY přijdou špinavé. Přitáhnou si vši. hm. Dost jsi tu "povídku" odflákla.
Na jiném vlákně uvádíš jiný počet sourozenců, než dva - tebe a sestru. Když už, tak lži všude stejně. wink

Cituji:
zapomíná,že kdy vlastně měla děti.A to jsem já a moji sourozenci.Zapomíná,že jsme vůbec její děti

Jsme tři sourozenci.Jednoho máma kdysi vyvdala.Po smrti otce dotyčný sourozenec musel odejít z domu.
Pak jsme museli se ségrou taky opustit dům

Já nevím, co na tom nechápeš - v rodině byly celkem tři děti, jedno z nich bylo nevlastním sourozencem z otcovy strany, které v rodině žilo pouze určitou dobu. Mně to - na rozdíl od Tebe - jasné je. Co mi jasné není, to je skutečnost, že většinu příspěvků tady s oblibou podrobuješ faktografické analýze, chytᚠlidi za slovíčka a bazíruješ na každé maličkosti roll

Kdyby ses tazatelky slušně zeptala na další podrobnosti, možná by Ti odpověděla a uvedla na pravou míru ty skutečnosti, které se Ti nezdají, ale hned v druhém příspěvku po někom vyjíždět a osočovat ho ze lží se mi zdá poněkud přitažené za vlasy roll

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#5 24. 3. 2014 7:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

ananha, já se teda hodně divím, že jsi u své matky zůstala bydlet. Pokud je popisované pravda, tak bych s ní určitě bydlet nechtěla. Chtěla bych svůj život někde dál a v klidu.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#6 24. 3. 2014 11:08

annie
♥♥♥♥♥♥-

Přesně tak - zažít od matky to, co ty, tak nebudu bydlet s ní pod jednou střechou... Pořád lepší zaplatit něco navíc za bydlení a být svým pánem a neřešit co matka dělá a nedělá a koho si domů vodí a jak přijdou od ní děti...

Není tady

#7 24. 3. 2014 11:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Celé je to divné, i v kontextu s tím, co napsala na jiném vlákně o zapomínání rodičů ve stáří.
Proto také píšu - a teď ještě tu o Karkulce.

Není tady

#8 24. 3. 2014 16:00

Wikina
♥♥♥♥♥--

Píšeš to  ale každému "novému".

Není tady

#9 24. 3. 2014 18:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Wikina napsal(a):

Vážně každému? smile

Není tady

#10 24. 3. 2014 19:01

gemi
♥♥♥♥♥♥-

Eva, 
tebe  tohle OPRAVDU  baví ??

Navážet  se do lidí, slovíčkařit ...  dělat ze sebe  tu nejchytřejší  a vševědoucí  ...

Upravil(a) gemi (24. 3. 2014 19:03)

Není tady

#11 24. 3. 2014 19:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

Wikina napsal(a):

Vážně každému? smile

Evo, snad téměř každému. Alespoň to tak vypadá. Každého prolustrovat, to je tvoje specialita.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#12 24. 3. 2014 19:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

No a co? smile Každý máme nějaké speciality, jsme lidé různé. Já to dělám tak a někdo jiný zase jinak.

Věci jsou často jinak, než se zdají být. Ananha píše divně a já jsem napsala, že mi něco dost nesedí. Jestli jiným sedí, OK. Obojí je v pořádku.

Upravil(a) Eva. (24. 3. 2014 19:21)

Není tady

#13 24. 3. 2014 19:50

gemi
♥♥♥♥♥♥-

Osobo,  když   je  podle  tebe   " vše  v pořádku"    -  proč  imrvére   KRITIZUJEŠ  ,  co  ti  pod  ruku (oči)   přijde ?

Není tady

#14 24. 3. 2014 20:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Eva. napsal(a):

Celé je to divné, i v kontextu s tím, co napsala na jiném vlákně o zapomínání rodičů ve stáří.
Proto také píšu - a teď ještě tu o Karkulce.

Tak to proste preskoč a choď inam - ber to, že toto možno proste nie je určené TEBE... wink Alebo si daj pisatežku do Ignoru.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#15 24. 3. 2014 20:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

gemi napsal(a):

Osobo,  když   je  podle  tebe   " vše  v pořádku"    -  proč  imrvére   KRITIZUJEŠ  ,  co  ti  pod  ruku (oči)   přijde ?

Proto, že to pokládám za kritizováníhodné?
Já jsem psala, že vše je v pořádku v tom, že každý z nás píše takové příspěvky, jaké on sám uzná za vhodné. Ty to taky děláš. Nebo ne? Píšeš něco, co nechceš? Piš,co uznᚠza vhodné, a já taky. Osobo lol

Upravil(a) Eva. (24. 3. 2014 20:09)

Není tady

#16 24. 3. 2014 22:46

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Jak říkám majko, i z osady malomocných by tě snad museli vyštípat. vissla  Čtvrtodenní zimnice hadr.

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#17 24. 3. 2014 23:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ananho, podle toho, jak jsi popsala do detailů svoji matku nedovedu pochopit, proč ses i s dětmi dobrovolně přistěhovala nazpět do jejího domu, když jsi dopředu věděla, jaká Tvoje matka je. Věděla jsi, že je podivínská, že nebyla X let u lékaře, že je na štíru jak s úklidem domácnosti, tak i s osobní hygienou.

Proč sis proboha dobrovolně zvolila pro sebe a pro děti k bydlení takový dům hrůzy, to mi opravdu hlava nebere a asi jsi k tomu měla své důvody, ale myslím si, že si teď nemᚠprávo na matku stěžovat. Dům je její, ve svém domě si matka může počínat, jak uzná za vhodné a při vší úctě k Tobě - maminka opravdu neměla a nemá žádnou povinnost Tobě a Tvým dětem poskytovat bydlení: to, že vás tam nechává bydlet je jen a jen její dobrá vůle. Pokud se Ti spolubydlení s matkou nelíbí, snadná pomoc - musíš si najít jiné bydlení a odstěhovat se, ale nemůžeš očekávat, že Ti zde někdo poskytne neselhávající recept na to, aby se Tvoje matka začala na stará kolena konečně chovat podle Tvých představ stolt

Upravil(a) Kiara (24. 3. 2014 23:09)

Není tady

#18 24. 3. 2014 23:11

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

modrovous napsal(a):

Jak říkám majko, i z osady malomocných by tě snad museli vyštípat. vissla  Čtvrtodenní zimnice hadr.

lollollol tummenuppgodliketummenupp

Není tady

#19 25. 3. 2014 6:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Teď už jsem dospělá,bydlíme u ní v domě.
Nejsi dospělá...
Kdybys byla, nebudeš fňukat a stěžovat si, ale jednat.
Dokonce vyhrožuje,že dům zapálí,aby jsme nic po jejím odchodu neměly.
Není povinnost rodičů uchovávat majetek pro svoje děti... i když ony si to často nejen myslí, ale považujou za samozřejmý.
Nakonec ten frajer zemřel.a máma po něm nemá nic.Všechno shrábly jeho děti,které nejméně dvacet let neviděl.
Hodně tě to žere?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#20 25. 3. 2014 6:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Věci jsou často jinak, než se zdají být.
Neříkᚠnáhodou dost často cosi v tom smyslu, že "věci se dějou přesně tak, jak mají"? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Já jsem psala, že vše je v pořádku v tom, že každý z nás píše takové příspěvky, jaké on sám uzná za vhodné.
No fajn... tak jen aby sis na to vzpomněla, až zas budeš ty moje označovat za psaný s jediným oumyslem - aby tě nějakým způsobem podráždily... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Není tady

#21 25. 3. 2014 7:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Věci jsou často jinak, než se zdají být.
Neříkᚠnáhodou dost často cosi v tom smyslu, že "věci se dějou přesně tak, jak mají"?

To se nevylučuje. Jsou tak, jak mají být, ale často jinak, než se zdají být. wink Heleno, zase pozorně nečteš. smile

Není tady

#22 25. 3. 2014 8:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jsou tak, jak mají být, ale často jinak, než se zdají být.
"Čisté oko nevidí nic jiného ani jinak než jak se mu věc ukazuje. Podobně rozum zdravé mysli pochopí právě to a právě v takové velikosti a jakosti, co v jaké velikosti a jakosti se mu v jasném světle sdělí vjemem, protože jako každé zrcadlo i každé oko a každý rozum přijímá a zobrazuje snadno světlé jako tmavé, krásné jako hanebné, mrtvé jako živé, nebe jako zemi."
J. A. Komenský, Via lucis

Není tady

#23 25. 3. 2014 8:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Dva cestující andělé se zastavili, aby strávili noc
v domě bohaté rodiny. Rodina byla drzá a odmítla anděly nechat
v místnosti pro hosty. Místo toho byli andělé dáni do studeného
sklepního pokoje.
Když si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru
ve zdi a opravil ji. Když se mladší anděl ptal proč, starší
odpověděl: "Věci nejsou takové, jakými se zdají"

Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale
pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, když se s nimi
manž. pár podělil o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby
spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou.

Další ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách.
Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jejich jediným příjmem,
ležela mrtvá na poli. Mladší anděl se rozzuřil a ptal se
staršího: "Jak se to mohlo stát? První muž měl všechno a tys
mu pomohl" obviňoval ho. "Druhá rodina měla málo, ale byla ochotná
podělit se se vším, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva".
"Věci nejsou takové, jakými se zdají", odpověděl starší anděl.
"Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře
ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chtivostí
a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem tu stěnu, aby poklad nemohl
nikdy najít.
Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl
smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu. Věci nejsou takové,
jakými se zdají"

heleno wink

Upravil(a) Eva. (25. 3. 2014 8:14)

Není tady

#24 25. 3. 2014 9:51

annie
♥♥♥♥♥♥-

Proboha, Evo, Majko - fakt tě to baví? Každému pročteš všechna témata a pak chytᚠza slovíčka a nepřesnosti a ve všem vidíš čerta. A hlavně gesta, gesta, gesta... viz "umělé oplodnění je proti přírodě..." a na druhý den:" už se těším, až bude využito umělé dělohy, porod je pro mě xxx - už si doslovně nepamatuju ten výraz a hledat ho nebudu..."
Takže jednou je věc černá, podruhé zelená - přesně, jak se majka vyhajala...
Ano, něco mi to zrcadlí - jen co si přečtu 99 procent příspěvků od majky, zkroutí se mi oči v sloup, z úst vyjde povzdech a někdy se mi zvýší i tlak /díky bohu za to, mám ho docela nízký/dumbom

Není tady

#25 25. 3. 2014 9:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥

zkroutí se mi oči v sloup, z úst vyjde povzdech
Zkoušelas exorcismus? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí