Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 3. 2014 8:35

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

výchova z "duchovního" hlediska

Asi trochu hloupý název, nicméně bych potřebovala poradit.
Stále se v poslední době řeší otázka nevýchovy, spratků, nastavování hranic...
Mám totiž pořád problém se synem. Je mu 6 roků. Jedna paní, která se prý dokáže nacítit, mi řekla, že pokud budu v takovéto výchově pokračovat, tak budu mít z dítěte spratka, co mi domů přivede v 16 dítě.
Snažím se totiž o výchovu, kde se snažím co nejvíc vyhýbat trestům, zákazům, nařízením. Nechci, aby mé dítě vyrostlo v neustálém strachu, jako já. Chtěla bych, aby si dítě uvědomovalo následky svého jednání a proto to neudělalo, ne proto, že bude mít strach z výprasku.
Jenže syn mi to vůbec neulehčuje. Odsekává, občas i křičí nebo řekne, že to nebude dělat. A protože je ještě malý, nemůžu ho nechat pocítit následky svého jednání (nemůžu ho nechat samotného v obchodě na rušné ulici). Ano, asi jsem moc hodná, nejistá, on to cítí. Ale na druhou stranu, když zvýším hlas a řeknu to opravdu tvrdě, tak většinou poslechne (pokud tedy není unavený).
Jenže to už pak popírám vztah rodič*dítě jako partner, protože se musí podřizovat.
Mám pocit, že dítě v 6 letech ještě nechápe partnerství a pokud mu dá člověk volnost, tak začne překračovat hranice a začne si myslet, že on je tady ten pán.
Co myslíte vy?


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#2 21. 3. 2014 8:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Dítě potřebuje hranice. Cítí se pak bezpečně. Nemůžeš chtít u tak malého kluka to, co ty požaduješ. Ani u žádného svého dítěte. To není partner. To je syn. A ty jsi rodič. A vždy to tak bude. Neple si to.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 21. 3. 2014 8:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

vztah rodič*dítě jako partner
To je, s prominutím, nonsens - tenhle vztah už ze svý podstaty závislosti rovnoprávnej bejt nemůže - aspoň po tu dobu, co závislost trvá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#4 21. 3. 2014 8:50

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Tulipánka napsal(a):

Asi trochu hloupý název, nicméně bych potřebovala poradit.
Stále se v poslední době řeší otázka nevýchovy, spratků, nastavování hranic...
Mám totiž pořád problém se synem. Je mu 6 roků. Jedna paní, která se prý dokáže nacítit, mi řekla, že pokud budu v takovéto výchově pokračovat, tak budu mít z dítěte spratka, co mi domů přivede v 16 dítě.

Takhle "nacítit" se umí každej. Je to prostě věta typu obecný blábol lol

Snažím se totiž o výchovu, kde se snažím co nejvíc vyhýbat trestům, zákazům, nařízením. Nechci, aby mé dítě vyrostlo v neustálém strachu, jako já.

Se vykašli na starý mrtvý křivdy, nikdo z toho nic nemá, a ty už vůbec ne reta

Chtěla bych, aby si dítě uvědomovalo

to je poněkud předčasnéééé smile

následky svého jednání a proto to neudělalo, ne proto, že bude mít strach z výprasku.
Jenže syn mi to vůbec neulehčuje. Odsekává, občas i křičí nebo řekne, že to nebude dělat. A protože je ještě malý, nemůžu ho nechat pocítit následky svého jednání (nemůžu ho nechat samotného v obchodě na rušné ulici). Ano, asi jsem moc hodná, nejistá, on to cítí. Ale na druhou stranu, když zvýším hlas a řeknu to opravdu tvrdě, tak většinou poslechne (pokud tedy není unavený).
Jenže to už pak popírám vztah rodič*dítě jako partner

(a tuhle duchaplný blábol jsi vyčetla kde? lol)

, protože se musí podřizovat.
Mám pocit, že dítě v 6 letech ještě nechápe partnerství a pokud mu dá člověk volnost, tak začne překračovat hranice a začne si myslet, že on je tady ten pán.
Co myslíte vy?

Vykašli se na "duchovno" ve výchově a nekomplikuj si život smile.


Zpomal.

Není tady

 

#5 21. 3. 2014 9:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Díky za rady smile
Je ale pravda, že když přitvrdím, že se syn vzteká o hodně víc.
Viděla jsem u Katky Králové v Nevýchově a i u Hanky Havrilcové (její i mé kamarádky), že jim domluva i s malými dětmi funguje. Ale evidentně to není pro každé dítě....
A máte pravdu: tak moc se snažím neopakovat chyby své matky a přitom je to přeci můj život a tak bych měla brát ohled v první řadě na sebe stolt


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#6 21. 3. 2014 9:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

když přitvrdím, že se syn vzteká o hodně víc
Samozřejmě... protože už se (asi) naučil, že svým vztekáním tě nakonec dostane tam, kde tě chce mít... nebo se mejlím?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 21. 3. 2014 9:13

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Heleno,
ee, když se začne vztekat, tak se rozzuřím a pak to lítá big_smile
No asi si spíš brání to své vydobyté území wink


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#8 21. 3. 2014 9:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Tuli, tohle mně třeba trápilo až do dospělosti dětí: přesně jako ty - nechtěla jsem, aby vyrůstaly ve strachu, smutku, osamění, takže jsem taky tápala. A mmch měla jsem doma podobný dáreček jako ty a ta zase má podobný dáreček cool Jojo, pámbu nám naloží, jen co si uneseme......
Takže jednak on opravdu zkouší tvoje hranice a někde je prostě musíš mít, takže čím dříve si je uděláš, tím dříve bude....no, klid asi ne, ale jasněji mezi vámi.
Vnučka je totéž v bleděmodrým a  docela si odpočine u dědy, který se s nikým nemaže a kdo se nechá, toho sekýruje. Nadlouho by to asi nebylo, to by se servali jako psi - ale den/dva spolu vycházejí báječně. Podle mně je to pro malé děti dost náročné, to, jak se musejí pořád o něčem rozhodovat a jsou rády semtam za nějaké omezení.
Ale zase na druhou stranu musím říct, že pokud je mᚠpřipravit na svět, do kterého přijdou, tak by jim autoritářská výchova byla úplně k ničemu a za sebe vidím, že ta liberální má skvělé výsledky storstark i když teda pro rodiče je to strašnej záhul.
A nejsi a nemᚠbýt partner - to si nech, až mu bude tak dvaadvacet lol ty mᚠbýt milující maminka, která ví, co se může a co ne! A on holt zkouší, co až se může.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#9 21. 3. 2014 9:19

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Tulipánka napsal(a):

Heleno,
ee, když se začne vztekat, tak se rozzuřím a pak to lítá big_smile
No asi si spíš brání to své vydobyté území wink

Nech ho, a si to vytrpí. Vztekání bez odezvy totiž sakra bolí.
Tim jsi podlehla. 1:0 pro mladýho tummenupp lol

Upravil(a) gymnasión (21. 3. 2014 9:22)


Zpomal.

Není tady

 

#10 21. 3. 2014 9:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Na naše vzteklounky taky neplatilo, když jsi přitvrdila - tedy, asi platilo, jen se nepřestávaly tak honem vztekat. Zase na druhou stranu vztekaly/vztekají se jen v domácím, bezpečném prostředí..........
a ad ty chyby.....teď vidím, že nějakou chybu jsem očividně někde taky udělala, liberalita/neliberalita. Ještě nevím kde, ale zjevně nedostatek hranic udělá svoje stejně, jako přebytek. Ale jelikož to prostě nemᚠšanci přesně odhadnout, tak chyby prostě děláme pussa Nakonec, nejdůležitější je naučit je, jak si s chybami poradit, ne?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 21. 3. 2014 9:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

helena napsal(a):

když přitvrdím, že se syn vzteká o hodně víc
Samozřejmě... protože už se (asi) naučil, že svým vztekáním tě nakonec dostane tam, kde tě chce mít... nebo se mejlím?

To může, ale nemusí být, Helo.....my o tom s malou mluvíme a teď, kdy už si to umí trochu srovnat, tak se snažíme, aby si uvědomovala, co cítí a ono jí to fakt hezky jde. No a tuhle jsem jí právě říkala, jestli ten vztek je zvenku, jako že si na ni zasedne, nebo zevnitř? Tak se zamyslela a povídá, že zevnitř, že se jí udělá v bříšku horko a to se pak rozleze dokola. A ujišuju, tě, že když nechci, tak že mně NIKDO nedostane tam, kam by chtěl on coollol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#12 21. 3. 2014 9:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

asi si spíš brání to své vydobyté území
Zdá se mi, že spíš rozšiřuje... wink a jak tak koiukám, zjevně se mu to daří.

tak by jim autoritářská výchova byla úplně k ničemu
Mňo... ona úplně "liberální" taky není to pravý vořechový... nějaký hranice bejt musí, i když uznávám, že "svět, do kterého přijdou" je čím dál víc stírá - nebo spíš odmítá přijímat. Jenomže totální anarchie není to pravý místo k přežití.
když nechci, tak že mně NIKDO nedostane tam, kam by chtěl on
No právě - "když nechci".
Podle pohledu zvenčí bych řekla, že na rozdíl od matky vztekajícího se dítěte v tobě ta jistota je... big_smile

Upravil(a) helena (21. 3. 2014 9:29)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 21. 3. 2014 9:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

gymnasión napsal(a):

Nech ho, a si to vytrpí. Vztekání bez odezvy totiž sakra bolí.

To rozhodně (nejsou diváci - není divadlo) ale zase tohle někdy ublíží tomu děcku a to přece nechceme.......(říkám to proto, že mám vyzkoušených asi 250 metod boje proti vzteku pro den všední i sváteční) a navíc i člověčice/matka má jen jedny nervy a nárok na to, aby propadla hysáku.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#14 21. 3. 2014 9:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

helena napsal(a):

tak by jim autoritářská výchova byla úplně k ničemu
Mňo... ona úplně "liberální" taky není to pravý vořechový... nějaký hranice bejt musí, i když uznávám, že "svět, do kterého přijdou" je čím dál víc stírá - nebo spíš odmítá přijímat. Jenomže totální anarchie není to pravý místo k přežití.
když nechci, tak že mně NIKDO nedostane tam, kam by chtěl on
No právě - "když nechci".
Podle pohledu zvenčí bych řekla, že na rozdíl od matky vztekajícího se dítěte v tobě ta jistota je... big_smile

Jo - však říkám, že jsem asi tou liberalitou taky něco napáchala. Ale kdo nic nedělá, nic nezkazí...no a ta jistota je ve mně ale proto, že já už to mám komplet za sebou, já vidím výsledky a vidím, že mé dílo je dobré - to jsem teda jako matka taky neměla a taky jsem byla nejistá, jako Tuli a budovala hranice za pochodu. Popravdě, když jsi sama prošla výchovou na prd, tak jedna může být ráda, že jí z děcka nevyrostl kriminálník a všechno ostatní je bonus cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#15 21. 3. 2014 9:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

jedna může být ráda, že jí z děcka nevyrostl kriminálník a všechno ostatní je bonus
Tak tak... nebo z matky, že http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 21. 3. 2014 9:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: výchova z "duchovního" hlediska

To taky coollol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#17 21. 3. 2014 9:52

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Lupi, mᚠpravdu. Takové dítě v 16 je rozhodně lepší než kriminálník big_smile godlike


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#18 21. 3. 2014 9:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Takové dítě v 16 je rozhodně lepší než kriminálník
Zas o tom nebuď tak přesvědčená... nastanou okamžiky v životě matky, kdy by šestnáctiletýho puberáka s radostí vyměnila třeba za kultivovanýho tuneláře... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 21. 3. 2014 9:59

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Heleno,
když se to vezme kolem a kolem, tak vlastně nic není čistě špatně wink

Jinak on je Davídek skvělý, všichni ve školce ho mají rádi, učitelky o něm mluví jako o zlatíčku. On jinde nezlobí, to potěšení máme jen my rodiče lol

Upravil(a) Tulipánka (21. 3. 2014 9:59)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#20 21. 3. 2014 10:24

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Zdenek Matejcek godlike


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#21 21. 3. 2014 11:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Tulipánka napsal(a):

Asi trochu hloupý název, nicméně bych potřebovala poradit.
Stále se v poslední době řeší otázka nevýchovy, spratků, nastavování hranic...
Mám totiž pořád problém se synem. Je mu 6 roků. Jedna paní, která se prý dokáže nacítit, mi řekla, že pokud budu v takovéto výchově pokračovat, tak budu mít z dítěte spratka, co mi domů přivede v 16 dítě.
Snažím se totiž o výchovu, kde se snažím co nejvíc vyhýbat trestům, zákazům, nařízením. Nechci, aby mé dítě vyrostlo v neustálém strachu, jako já. Chtěla bych, aby si dítě uvědomovalo následky svého jednání a proto to neudělalo, ne proto, že bude mít strach z výprasku.
Jenže syn mi to vůbec neulehčuje. Odsekává, občas i křičí nebo řekne, že to nebude dělat. A protože je ještě malý, nemůžu ho nechat pocítit následky svého jednání (nemůžu ho nechat samotného v obchodě na rušné ulici). Ano, asi jsem moc hodná, nejistá, on to cítí. Ale na druhou stranu, když zvýším hlas a řeknu to opravdu tvrdě, tak většinou poslechne (pokud tedy není unavený).
Jenže to už pak popírám vztah rodič*dítě jako partner, protože se musí podřizovat.
Mám pocit, že dítě v 6 letech ještě nechápe partnerství a pokud mu dá člověk volnost, tak začne překračovat hranice a začne si myslet, že on je tady ten pán.
Co myslíte vy?

Bi ho nemusíš, ale zvýši naňho hlas nevidím ako problém - občas je to dokonca v jeho záujme. stolt tvojou úlohou je podža mňa pripravi ho na samostatný život, a ak si myslíš, že v tom živote naňho nikto nikdy hlas nezvýši, tak a uisujem, že sa mýliš. Svojmu dieau nemᚠby partnerom (alebo nie len), ale rodičom. Aj v pôvodných spoločenstvách, ktoré deti zbožňovali a netrestali, mali deti svoje  PRIRODZENÉ obmedzenia (napr. neskákali rodičom do reči, šli až za nimi, apod.) a nikto ich nespochybňoval. keď sa vzpierali, dospelí ich (prípadne po porade, vzájomnej, s náčelníkom, so šamanom...) potrestali. Záujem celku ide nad záujem jednotlivca, aj keď je to diea. Vzah rodič-diea NIE JE hlavne partnerský, nikdy nebol a nikdy nebude- aj keď sa mnohí, najmä osamelé matky bez partnera, snažia to poprie.  Ak nemᚠpartnera, nájdi i rovnocenného, ale nerob si ho z dieaa...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 21. 3. 2014 11:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Tulipánka napsal(a):

Díky za rady smile
Je ale pravda, že když přitvrdím, že se syn vzteká o hodně víc.
Viděla jsem u Katky Králové v Nevýchově a i u Hanky Havrilcové (její i mé kamarádky), že jim domluva i s malými dětmi funguje. Ale evidentně to není pro každé dítě....
A máte pravdu: tak moc se snažím neopakovat chyby své matky a přitom je to přeci můj život a tak bych měla brát ohled v první řadě na sebe stolt

Ja som sa snažila neopakova chyby mojich rodičov, chcela som da nevlastnému synovi benevolentnú výchovu - a v puberte potom zašiel až do krajnosti, len aby nás - oboch rodičov - donútil nastavi mu hranice. On zjavne nebol ten správny typ na benevolentnú výchovu, holt... nehžadiac na ďalšie okolnosti jeho ne/výchovy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#23 21. 3. 2014 11:41

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: výchova z "duchovního" hlediska

helena napsal(a):

Takové dítě v 16 je rozhodně lepší než kriminálník
Zas o tom nebuď tak přesvědčená... nastanou okamžiky v životě matky, kdy by šestnáctiletýho puberáka s radostí vyměnila třeba za kultivovanýho tuneláře... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

loltummenupp

Ale někdy je kultivovaný spratek na zabití víc, jak obyč. gloria

Upravil(a) Míša Kulička (21. 3. 2014 11:42)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#24 21. 3. 2014 11:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Eva. napsal(a):

Dítě potřebuje hranice. Cítí se pak bezpečně. Nemůžeš chtít u tak malého kluka to, co ty požaduješ. Ani u žádného svého dítěte. To není partner. To je syn. A ty jsi rodič. A vždy to tak bude. Neple si to.

souhlasím.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#25 21. 3. 2014 12:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výchova z "duchovního" hlediska

Ale někdy je kultivovaný spratek na zabití víc, jak obyč.
Když si ho rodičové vykultivovali, a trpěj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů