Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 3. 2014 8:51

Lucie87
♥------
Registrovaný: 18. 10. 2009
Příspěvky: 11

Hledání práce při práci

Dobrý den,

jsem nespokojená v současném zaměstnání a chtěla bych ho co nejrychleji změnit. V naší firmě to jde od deseti k pěti. V loňském roce jsme udělali provozní změny, které nepřinesli očekávaný výsledek. Od prosince firmu začalo postupně opouštět vedení a nyní kolegové.

Jak jsem předeslala, chtěla bych odejít co nejrychleji, než se to u nás zhroutí. Aktuálně řeším následující dilema. Dát výpověď a hledat novou práci nebo nedat výpověď a hledat novou práci. Bojím se, že kdybych svému potenciálnímu zaměstnavateli řekla, že jsem pracovní poměr stále neukončila, nebudu pro něj vhodný uchazeč. Samozřejmě v případě, že někoho potřebuje ihned, je to logické.

Další mojí obavou jsou pohovory. Ze zkušenosti většina pohovorů probíhá dopoledne a jak to v takovém případě skloubit se současným zaměstnáním? U nás je sice volnější režim, když potřebuji odejít dříve, tak není problém si hodiny napracovat dopředu nebo později, ale kdybych to takhle dělala častěji, zřejmě by získali nějaké podezření. Pracuji 42 km od Prahy a novou práci bych si ráda našla v Praze. Přesun z pracoviště do Prahy zabere nějaký čas. Nedovedu odhadnout, jak moc jsou potenciální zaměstnavatelé vstřícní přeložit pohovor do odpoledních hodin.

Neideálnější řešení je určitě jít z práce do práce, ale nevím, jak je to v tomto případě reálné. Práci mohu hledat dlouho a zůstat tak trčet buď v současném zaměstnání (kde to postupně bude o nervy), nebo na ÚP.

Prosím, podělte se se mnou o Vaše zkušenosti a názory. Jsem ve svém prvním zaměstnání, proto žádnou zkušenost s jeho změnou nemám.

Vůbec nevím, jak se k této situaci postavit.

Předem děkuji

Není tady

 

#2 16. 3. 2014 9:35

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Hledání práce při práci

Hodně záleží, v jakém oboru se chceš uplatnit, jaké se nabízejí možnosti. Taky na tom, jaké mᚠfinanční možnosti, jak dlouho si můžeš dovolit být bez práce, než něco najdeš, pokud dᚠvýpověď předem.

Není tady

 

#3 16. 3. 2014 11:47

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Hledání práce při práci

Já bych odešla dříve, než nebude na výplaty sad


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#4 16. 3. 2014 13:44

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Hledání práce při práci

Nevím, jaky je tvůj šéf, ale je dost mozny, ze se mu bude hodit, ze chceš odejít sama a vyjde ti vstříc s výpovědní lhůtou. Každopádně, já si vždycky nejdriv našla jinou práci a pak dala výpověď. Co se tyče plánování pohovoru, tak vetsinou dávají na vyber z více termínu. Můžeš si tedy třeba na jeden den naplánovat víc pohovoru najednou a vzít si na to den volna.

Není tady

 

#5 16. 3. 2014 16:05

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Hledání práce při práci

Nejdřív bych si něco našla,pak dala výpověd - když bude ve výhledu fakt něco zajímavého,tak stojí za to si vzít dovču,ne?

Pokud počkáš,až firma krachne,tak bys moha dostat taky nějaké odstupné,ne?I když vím,že ted už platí jiná pravidla,poněkud méně výhodná pro mladochy jako seš ty,kteří nejsou ve firmě tak dlouho.

Jinak pokud dᚠsama výpověd,tak si zjisti,jesli vůbec dostaneš podporu na pracáku nebo jestli neni nějak snížená pro ty,co odejdou sami.

Není tady

 

#6 17. 3. 2014 17:05

Kajjka
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 12. 2013
Příspěvky: 118

Re: Hledání práce při práci

Koukám, že to tady moc nežije, tak to zkusíme rozjet. Pojďme se podělit o zkušenosti s hledáním práce. (Ano,všichni jsme konkurenti, ale ne každý chce dělat to, co ty). Takže kde hledáte, jakou máte cca procentuální úspěšnost s pozváním na pohovor, když pošlete svoje CV. atd atd.
Za sebe můžu říct, hledám práci už 8 měséců, sleduju jobs, prace, businessanimals,nbabídku na úřadu. Cca z 20 odeslaných cv pohovor, měla jsem zatím 5, za těch 8 měsíců a pořád nic. Tak co vy? Jak jste na tom.

Není tady

 

#7 17. 3. 2014 17:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Hledání práce při práci

Cca z 20 odeslaných cv pohovor, měla jsem zatím 5, za těch 8 měsíců
Pět pohovorů za osm(!) měsíců? Co prosímtě hledᚠza místo?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 18. 3. 2014 8:28

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Hledání práce při práci

Já jsem práci hledala 6 měsíců, v podstatě téměř každý den jsem odpovídala na nějaký inzerát, životopisů jsem odeslala snad 80, ale pohovorů jsem taky neměla moc - asi 15. Většina firem životopisy, které je nezaujmou, hází hned do koše a ani se neobtěžuje odpovědět, natož pozvat na pohovor.

Není tady

 

#9 18. 3. 2014 14:07

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Hledání práce při práci

Hledám si práci 3 měsíce. Téměř denně odešlu několik životopisů a byla jsem pozvána na jeden pohovor. A to už hledám i mimo svůj obor. Jak píše Ivana, 99% firem se neobtěžuje s odpovědí, že nemají zájem.

Upravil(a) kostka (18. 3. 2014 14:08)

Není tady

 

#10 29. 5. 2014 16:13

joker89
♥------
Registrovaný: 29. 5. 2014
Příspěvky: 4

Re: Hledání práce při práci

Pro zoufalé anebo ty s kvantem času, zkuste http://www.databaze-zdarma.cz/, nemůžu si stěžovat smile.

Není tady

 

#11 28. 9. 2017 21:22

Michal.Novo
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2017
Příspěvky: 17

Re: Hledání práce při práci

Pokud hrozí, že firma nebude platit, okamžitě bych hledal novou práci. Jednou se mi stalo, že firma přestala platit a nakonec mi dodnes dluží 3 měsíce platů a to mě způsobilo dost nepříjemnosti. Doporučují si nastudovat téma výpověď z pracovního poměru, protože tím se připravíš na to, co tě čeká. Těch návodů, jak při výpovědi postupovat, těch je na internetu více.

Podle mojí zkušenosti je teď dobrá doba pro hledání práce. Firmy hledají hodně lidí. Ekonomika šlape...

Není tady

 

#12 29. 9. 2017 6:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Hledání práce při práci

Michal.Novo napsal(a):

Jednou se mi stalo, že firma přestala platit a nakonec mi dodnes dluží 3 měsíce platů a to mě způsobilo dost nepříjemnosti.
Těch návodů, jak při výpovědi postupovat, těch je na internetu více.

Zřejmě ty "návody na internetu" nejsou samospasitelný... jinak už by ty vejplaty dávno byly na vašem účtu... vissla


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů