Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 3. 2014 14:25

Bohumila Holásková
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2014
Příspěvky: 1

Trvanlivé a čerstvé mléko

Ráda bych se Vás zeptala na zkušenosti s čerstvým mlékem, které neprošlo pasterizací. Někteří producenti a výrobci čerstvého mléka doporučují pít zpočátku menší množství, aby se s tím mikroflora vyrovnala. U nás doma se už několik let pije selské mléko a kefíry z rozvážkových dodávek a chřipku doma prakticky nepamatujeme.

Upravil(a) Bohumila Holásková (13. 3. 2014 16:07)

Není tady

 

#2 14. 3. 2014 8:08

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Nevidím souvislost mezi chřipkou a mlékem. Nepasterizované mléko nepiju, hrozně mi smrdí, a chřipku jsem neměla několik let. Dokonce i jakákoli viroza se mi vyhýbá a to neužívám žádné zázračné preparáty.

Není tady

 

#3 17. 3. 2014 14:07

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Mě celkově nedělá mléko dobře - zakysané výrobky mi nevadí, ale vypiju hrnek mléka a mám prostě trávící problémy.
U toho nepasterizovaného mléka bývá doporučení, aby bylo před konzumací převařené. Ochutnala jsem mléko z automatu a chuově dobré, ale přímo od krávy mi taky smrdí...
A chřipku taky nepamatujeme - manžel se nechává několik let očkovat, já jsem se naočkovala až vloni, ale zatím dobrý.smile

Není tady

 

#4 17. 3. 2014 14:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

ale přímo od krávy mi taky smrdí
Jako malí jsme jiný nepili... a jak nám chutnalo... úplně nejlepší čerstvě nadojený http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 17. 3. 2014 18:42

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Čerstvě nadojené mléko mě nikdy nechutnalo. Ale trávicí potíže s ním nemám.

Není tady

 

#6 18. 3. 2014 14:12

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Tchán vzpomíná na nejlepší mléko nastříkané přímo ze struku do pusu - ještě teplé... to bych nedala, jsem prostě zhýčkaná...smile

Není tady

 

#7 18. 3. 2014 14:20

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

annie napsal(a):

Tchán vzpomíná na nejlepší mléko nastříkané přímo ze struku do pusu - ještě teplé... to bych nedala, jsem prostě zhýčkaná...smile

Mně se protiví i ta představa mléka rovnou od krávy.
Smrdí mi i mléko přímo z mlékomatu. Dávám přednost plnotučmému mléku z obchodu.

Není tady

 

#8 18. 3. 2014 14:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Já taky pila u babička čerstvé mléko, ale jen z donucení - nechutnalo mi. Já piju mléko normálně z obchodu - pasterizované a plnotučné. Celý život jsem moc mléko nepila, to až teď. Trávicí problémy nemám. To spíš kupodivu občas jogurt mi nesedne.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9 25. 3. 2014 9:50

Peule V
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2014
Příspěvky: 2

Re: Trvanlivé a čerstvé mléko

Ze struku bych to asi taky nedala, i když spíš z psychologických důvodů. Doma na pití máme většinou mléko z trhů, na vaření používám trvanlivé, tam je to jedno.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů