Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 3. 2014 19:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Trochu jsem váhala, jestli tu s tím tématem vylézt, ale zas předpokládám, že tu vleze jen ten, kdo to téma může udýchat.

V jakém věku už je dobré vzít děti na pohřeb jejich rodiče?
Na jednu stranu je to konečné rozloučení s tím, kdo odchází, ukončení nejhoršího šoku a nástup reality.
Děti by měly vědět, že kdo se narodil, umře, a že k tomu patří rozloučení.

Na druhou stranu, co jsem slyšela povídání mého muže (bylo mu šest když mu umřel táta), a také vyprávění kolegyně (té bylo 8, když jí umřela maminka), byly to dost traumatické zážitky. Děti přesně nechápaly o co jde, jen to, že skončilo něco co se nedá vrátit, vnímaly atmosféru, pláč, tragedii, které nerozuměly.
Nevím, jestli se jim to nikdo ani nepokusil vysvětlit, nebo to v tom šoku nebyly schopné pochopit.Truchlení se vůbec nekonalo, prostě to nesplnilo účel a zůstalo jim jen temno a zmatek. Manžel si (bylo to ještě v době hluboké totality) akorát pamatuje to velké stigma - černý pásek na ruce, kterou musel nosit celý rok, a kterou nenáviděl, protože ho všichni litovali a ptali se ho...

Tyhle otázky ve mně vyvolala smrt manžela mé kamarádky. Má děti na prahu puberty, nedávno tohle museli absolvovat, ale tyhle děti už to braly dobře.


Já jsem tedy s mužem domluvená už delší dobu, že kdybych umřela už teď, pohřeb nechci vůbec. I když byly děti malé. Nemám s pohřbem celkově dobré zkušenosti (mám dojem, že se to posunulo jinam, než to původně bylo zamýšleno), ale to už je jiná historie.

Můžete k tomu napsat, jak tohle vidíte vy?  Jakou máte zkušenost?

Není tady

 

#2 2. 3. 2014 19:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Damila napsal(a):

Trochu jsem váhala, jestli tu s tím tématem vylézt, ale zas předpokládám, že tu vleze jen ten, kdo to téma může udýchat.

V jakém věku už je dobré vzít děti na pohřeb jejich rodiče?
Na jednu stranu je to konečné rozloučení s tím, kdo odchází, ukončení nejhoršího šoku a nástup reality.
Děti by měly vědět, že kdo se narodil, umře, a že k tomu patří rozloučení.

Na druhou stranu, co jsem slyšela povídání mého muže (bylo mu šest když mu umřel táta), a také vyprávění kolegyně (té bylo 8, když jí umřela maminka), byly to dost traumatické zážitky. Děti přesně nechápaly o co jde, jen to, že skončilo něco co se nedá vrátit, vnímaly atmosféru, pláč, tragedii, které nerozuměly.
Nevím, jestli se jim to nikdo ani nepokusil vysvětlit, nebo to v tom šoku nebyly schopné pochopit.Truchlení se vůbec nekonalo, prostě to nesplnilo účel a zůstalo jim jen temno a zmatek. Manžel si (bylo to ještě v době hluboké totality) akorát pamatuje to velké stigma - černý pásek na ruce, kterou musel nosit celý rok, a kterou nenáviděl, protože ho všichni litovali a ptali se ho...

Tyhle otázky ve mně vyvolala smrt manžela mé kamarádky. Má děti na prahu puberty, nedávno tohle museli absolvovat, ale tyhle děti už to braly dobře.


Já jsem tedy s mužem domluvená už delší dobu, že kdybych umřela už teď, pohřeb nechci vůbec. I když byly děti malé. Nemám s pohřbem celkově dobré zkušenosti (mám dojem, že se to posunulo jinam, než to původně bylo zamýšleno), ale to už je jiná historie.

Můžete k tomu napsat, jak tohle vidíte vy?  Jakou máte zkušenost?

myslím ,že i děti by se měly pohřbu zúčastnit.... je to jakýsi konec ...poslední rozloučení a finito

Není tady

 

#3 2. 3. 2014 19:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

A kdy myslíš že už je ten věk, kdy by to splnilo svůj účel? Batole asi ještě ne, předpokládám. Tak v předškolním věku už je to, myslíš vhodné? Asi záleží na konkrétní rodině a konkrétním dítěti (rozumová vyspělost), co?

Není tady

 

#4 2. 3. 2014 20:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Damila napsal(a):

A kdy myslíš že už je ten věk, kdy by to splnilo svůj účel? Batole asi ještě ne, předpokládám. Tak v předškolním věku už je to, myslíš vhodné? Asi záleží na konkrétní rodině a konkrétním dítěti (rozumová vyspělost), co?

myslím, že předškolák to zvládne. ale jak píšeš záleží na rozumové vyspělosti....

Není tady

 

#5 2. 3. 2014 20:12

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

No já vám nevím. Zažila jsem pohřeb bratrance, kde byly jeho dva synové, 6 a 7 let, a narovinu, nic příšernějšího jsem nikdy nezažila a nemyslím si, že by to pro ně bylo nějak přínosné. Z kostela jsme je víceméně vynesli. grater
Chápu, jak to aprill myslíš, ale neřekla bych, že to jsou děti schopné takhle pobrat. hmm


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#6 2. 3. 2014 20:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

modrovous napsal(a):

No já vám nevím. Zažila jsem pohřeb bratrance, kde byly jeho dva synové, 6 a 7 let, a narovinu, nic příšernějšího jsem nikdy nezažila a nemyslím si, že by to pro ně bylo nějak přínosné. Z kostela jsme je víceméně vynesli. grater
Chápu, jak to aprill myslíš, ale neřekla bych, že to jsou děti schopné takhle pobrat. hmm

víš, dříve se to neřešilo, teď se pořád dětem umetá cestička kapitulation . je jasné, že před pohřbem se to musí dětem hodně vysvětlit....

Není tady

 

#7 2. 3. 2014 20:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Asi bych jim dala vybrat... v závislosti na jejich momentálním stavu, věku, rozumu a samozřejmě po patřičným vysvětlení... jestli chtějí nebo nechtějí jít.
Pokud by chtěly, předem bych nechala někoho rozumnýho "pokrotit" ty nejhorší rodinný plačky, protože taková tetička-hysterka může bejt z celýho aktu nejhorší zážitek.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 2. 3. 2014 20:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Damila napsal(a):

Trochu jsem váhala, jestli tu s tím tématem vylézt, ale zas předpokládám, že tu vleze jen ten, kdo to téma může udýchat.

V jakém věku už je dobré vzít děti na pohřeb jejich rodiče?
Na jednu stranu je to konečné rozloučení s tím, kdo odchází, ukončení nejhoršího šoku a nástup reality.
Děti by měly vědět, že kdo se narodil, umře, a že k tomu patří rozloučení.

Na druhou stranu, co jsem slyšela povídání mého muže (bylo mu šest když mu umřel táta), a také vyprávění kolegyně (té bylo 8, když jí umřela maminka), byly to dost traumatické zážitky. Děti přesně nechápaly o co jde, jen to, že skončilo něco co se nedá vrátit, vnímaly atmosféru, pláč, tragedii, které nerozuměly.
Nevím, jestli se jim to nikdo ani nepokusil vysvětlit, nebo to v tom šoku nebyly schopné pochopit.Truchlení se vůbec nekonalo, prostě to nesplnilo účel a zůstalo jim jen temno a zmatek. Manžel si (bylo to ještě v době hluboké totality) akorát pamatuje to velké stigma - černý pásek na ruce, kterou musel nosit celý rok, a kterou nenáviděl, protože ho všichni litovali a ptali se ho...

Tyhle otázky ve mně vyvolala smrt manžela mé kamarádky. Má děti na prahu puberty, nedávno tohle museli absolvovat, ale tyhle děti už to braly dobře.


Já jsem tedy s mužem domluvená už delší dobu, že kdybych umřela už teď, pohřeb nechci vůbec. I když byly děti malé. Nemám s pohřbem celkově dobré zkušenosti (mám dojem, že se to posunulo jinam, než to původně bylo zamýšleno), ale to už je jiná historie.

Můžete k tomu napsat, jak tohle vidíte vy?  Jakou máte zkušenost?

Ja by som to nejako citlivo v každom prípade dieau povedala - a ak je väčšie, opýtala by som sa ho, či chce na ten pohreb (vysvetlila by som, aký asi bude...). Menšie - no, ažko poveda. Ono môže by aj trauma nerozlúči sa s rodičom, aj samotný pohreb... Trauma ej smr rodiča sama osebe, podža mňa, a ažko poveda, čo by viac pomohlo vysporiada sa s ňou. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 2. 3. 2014 20:34

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

aprill napsal(a):

modrovous napsal(a):

No já vám nevím. Zažila jsem pohřeb bratrance, kde byly jeho dva synové, 6 a 7 let, a narovinu, nic příšernějšího jsem nikdy nezažila a nemyslím si, že by to pro ně bylo nějak přínosné. Z kostela jsme je víceméně vynesli. grater
Chápu, jak to aprill myslíš, ale neřekla bych, že to jsou děti schopné takhle pobrat. hmm

víš, dříve se to neřešilo, teď se pořád dětem umetá cestička kapitulation . je jasné, že před pohřbem se to musí dětem hodně vysvětlit....

To přece není o umetání cestiček. K čemu jim pro další život je další trauma? Víc než rok sledovali v přímém přenosu, jak jim táta umírá, jak je mu zle, dusí se, jak je jejich máma zoufalá z bezmoci, a korunu tomu nasadil pohřeb.
Co jim to má dát do dalšího života?
Podle mě je to zbytečné drásání a nenacházím v tom nic pozitivního, kor u takhle malých dětí. sad


Možná u starších dětí, 10, 12, ale i tam bych to posuzovala kus od kusu.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#10 2. 3. 2014 20:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Počula som rozprávanie už dospelého dieaa, ktoré nepustili na pohreb STARÉHO RODIČA - a bol to dos masaker. Dušička dieaa podža mňa vníma, cíti skôr ako to rozum poberie a VIE, že sa deje niečo zlé, ale nemá možnos si to nejako v sebe vnútri, rituálom, usporiada a uzavrie. Ale je fakt, že niektorý pohreb je taký masaker, že majú čo robi aj dospelí. sjuk


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11 2. 3. 2014 20:35

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

modrovous napsal(a):

aprill napsal(a):

modrovous napsal(a):

No já vám nevím. Zažila jsem pohřeb bratrance, kde byly jeho dva synové, 6 a 7 let, a narovinu, nic příšernějšího jsem nikdy nezažila a nemyslím si, že by to pro ně bylo nějak přínosné. Z kostela jsme je víceméně vynesli. grater
Chápu, jak to aprill myslíš, ale neřekla bych, že to jsou děti schopné takhle pobrat. hmm

víš, dříve se to neřešilo, teď se pořád dětem umetá cestička kapitulation . je jasné, že před pohřbem se to musí dětem hodně vysvětlit....

To přece není o umetání cestiček. K čemu jim pro další život je další trauma? Víc než rok sledovali v přímém přenosu, jak jim táta umírá, jak je mu zle, dusí se, jak je jejich máma zoufalá z bezmoci, a korunu tomu nasadil pohřeb.
Co jim to má dát do dalšího života?
Podle mě je to zbytečné drásání a nenacházím v tom nic pozitivního, kor u takhle malých dětí. sad


Možná u starších dětí, 10, 12, ale i tam bych to posuzovala kus od kusu.

a myslíš, že to , že se s otcem nerozloučili by jim prospělo? nevím....

Není tady

 

#12 2. 3. 2014 20:41

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

April, myslíš že 6-7 l.  dítě CHÁPE  pohřeb takto?

Není tady

 

#13 2. 3. 2014 20:45

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

aprill napsal(a):

.....
a myslíš, že to , že se s otcem nerozloučili by jim prospělo? nevím....

Aprill, já si myslím, že rituál rozloučení se zesnulým člověkem nemusí mít jen ty formy, které jsou nervy drásající. Pro děti se může rozloučení konat i v komorní domácí atmosféře. Hudba, svíčky, fotky, povzpomínání....
Řeč obřadníka a případné hysterické plačky opravdu  těm dětem k ničemu dobré nejsou.

Není tady

 

#14 2. 3. 2014 20:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

haiel napsal(a):

aprill napsal(a):

.....
a myslíš, že to , že se s otcem nerozloučili by jim prospělo? nevím....

Aprill, já si myslím, že rituál rozloučení se zesnulým člověkem nemusí mít jen ty formy, které jsou nervy drásající. Pro děti se může rozloučení konat i v komorní domácí atmosféře. Hudba, svíčky, fotky, povzpomínání....
Řeč obřadníka a případné hysterické plačky opravdu  těm dětem k ničemu dobré nejsou.

chápu jak to myslíš... hysterické plačky se ovšem můžou najít i úzkém kruhu rodiny... a s ohledem na děti (a nejen na ně) , bych se pohřeb snažila (teď nemůžu najít to vhodné slovo) nějak "zpříjemnit"...nic zbytečně dlouhého...

Není tady

 

#15 2. 3. 2014 20:51

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Jinak - Damilo, záleží i na formě toho pohřbu. Něco jiného je mnoho lidí v obřadní síni, něco jiného je pietní akt s rodinou a nejbližšími, něco jiného obřad v kostele.....fakt je nejlíp se zeptat - tedy starších dětí, okolo puberty, malé děti bych toho ušetřila. Za mého dětství se ještě běžně pohřbívalo do země a občas naši vzali na pohřeb i mě a býval to pro mě tedy zážitek otřesný. A to se vždy jednalo o cizího člověka....

Není tady

 

#16 2. 3. 2014 20:54

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

modrovous napsal(a):

Víc než rok sledovali v přímém přenosu, jak jim táta umírá, jak je mu zle, dusí se, jak je jejich máma zoufalá z bezmoci, a korunu tomu nasadil pohřeb.

Tak tohle je opravdu noční můra. Pane Bože...sad
Chuďátka děcka. No tohle je přesně to, co jsem měla na mysli. Takové drama. Chjo.

Njn, asi neexistuje jednotný recept, to je mi jasný. Ale tohle mi přijde fakt skoro horší, než se nerozloučit. Nevím. Asi bych se toho snažila malé děti spíše uchránit.

Moje děti byly jako malé (7 a 9 let) na pohřbu babičky. To neprožívaly nijak strašně, patrně vůbec nevěděli o co jde. Dnes si na to nepamatují. Přitom se mi zdáli docela velcí na to už.

Není tady

 

#17 3. 3. 2014 7:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Víc než rok sledovali v přímém přenosu, jak jim táta umírá
Toho bych se děti snažila uchránit spíš než posledního rozloučení...
Nevím, možná to pokaždý nejde úplně, ale nějakej způsob, jak děcka "odstavit" od toho nejhoršího bych hledala zcela určitě

bych se pohřeb snažila (teď nemůžu najít to vhodné slovo) nějak "zpříjemnit"
Při tom předběžným povídání bych jim taky slíbila, že kdykoli budou chtít odejít ven, tak můžou, nikdo jim to za zlý mít nebude... a zas bych se domluvila s někým "příčetným", aby se o ně postaral/a


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 3. 3. 2014 9:50

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

helena napsal(a):

Toho bych se děti snažila uchránit spíš než posledního rozloučení...
Nevím, možná to pokaždý nejde úplně, ale nějakej způsob, jak děcka "odstavit" od toho nejhoršího bych hledala zcela určitě

Ona se jejich máma snažila, ale bylo to dost těžký, když měla muže skoro do poslední chvíle doma. Nechtěla ho
nechat v nemocnici, co si budeme povídat, jak leckdy vypadá péče o nemohoucí pacienty.




A ještě k tomu samotnému rozloučení, přikláněla bych se k tomu, co napsala haiel. My jsme to řešili podobně, když před několika lety zemřel tchán. Taky jsme se pořád nemohli rozhoupat, jestli děti vzít nebo ne, nakonec jsme byli rádi, že
se toho nezúčastnili. Tchýně manželova bratra tam uspořádala neuvěřitelnou scénu, kráva hysterická.

Já mám vůbec takový zážitky z pohřbů, že jsem nakázala rodině, že si přeju zpopelnit bez obřadu a potom a mě rozprášej nejlíp pod mojí milovanou hruškou. Oni si ušetří trauma a já budu mít krásnej výhled.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#19 3. 3. 2014 10:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

si přeju zpopelnit bez obřadu
a rozptýlit. Přála bych si to samý... ale když jsem to zveřejnila, vytklo mi dítko, že jsem morbidní, když o tom můžu jen tak mluvit.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 3. 3. 2014 10:35

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Myslím si, že smrt do života patří, jen jsme to umírání jaksi vytěsnili většinou do neosobních ústavů. Děti určitě vnímají, jak se k těm umírajícím hlavně chováme my.
Na pohřeb bych maličké dítě, které ještě nerozumí tomu, o co jde, nebrala. Asi by i nechtěně rušilo pietní chvíli. Ale když už je schopné pochopit, že jde o rozloučení, tak ano....záleží asi na tom dítěti.

Není tady

 

#21 3. 3. 2014 10:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

jen jsme to umírání jaksi vytěsnili většinou do neosobních ústavů
Nejen umírání... prakticky všechno, co nějak "obtěžuje"... i když výjimka smozřejmě jsou, jako u všeho - ale moc jich není.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 3. 3. 2014 11:15

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Pohřby považuji za drásání nervů blízkých a příbuzných.
Sama bych žádný pohřeb nechtěla a doufám, že mi to rodina jednou splní a rozptýlí mě na mnou vybraném místě.

Není tady

 

#23 3. 3. 2014 11:59

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Já pohřby považuji za rituální rozloučení se zesnulým a děti bych na pohřeb rozhodně vzala (od cca 3-4 let, kdy už to dokáže pochopit a nebude tam dělat brajgl). Tajit dětem, že existuje smrt a upřít mu poslední rozloučení s milovaným člověkem nepovažuji za dobrou výchovnou metodu.

Není tady

 

#24 3. 3. 2014 12:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

Pohřby považuji za drásání nervů blízkých a příbuzných.
Někdo to ovšem potřebuje zrovna takhle... na rozdíl od dřívějších dob už dokážu i pochopit "to byl krásnej funus, viďte, paní"...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#25 3. 3. 2014 12:27

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Dítě na pohřbu svého rodiče...jak se na to díváte vy?

helena napsal(a):

Pohřby považuji za drásání nervů blízkých a příbuzných.
Někdo to ovšem potřebuje zrovna takhle... na rozdíl od dřívějších dob už dokážu i pochopit "to byl krásnej funus, viďte, paní"...

Že jo? Třeba můj tatínek měl krásný pohřeb - zazpívali mu tam sboristé z Janáčkova divadla Sbor židů z Nabucca - zorganizoval to soused - sólista JD. Pomohlo mi to trošičku se smířit s jeho smrtí a to má být, podle mě, jeden z úkolů, které má dobrý pohřeb splnit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů