Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 2. 2014 10:43

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

nevlastní dcera je čuně

Dobrý den,holky potřebovala bych zná Vᚠnázor.Manžel má dceru z prvního manželství bude jí 14let a znám ji od dvou let.Vždycky byla tak jako čuně.Když jí člověk neposlal umýt-neumyla se,nevyčistila by si zuby,po záchodě neumyla ruce,bordelářka atd.Jezdí k nám jednou za 14 dní to ji k tomu pořád a celou dobu dokopáváme,tedy hlavně já.Manžel už to za celou tu dobu i několikrát říkal bývalce,ale žádná změna-ona naopak tvrdí,že doma to dělá což 100%lže a ani na ni nedohlíží.Zásadní problém,ale začal ted,kdy dostala menstruaci,má ji asi 2měsíce,já nevim jestli jí k tomu její máma něco řekla,nebo ne-ona se se mnou o tom nechce bavit-nebo spíš když se já chci bavit tak kouká jako tele a stejně nic neřekne.Ten problém spočívá v tom,že ona jde na záchod nechá celé prkýnko a i pod ním od krve a nechá to tam takto,omylem se jí ušpiní kalhotky a ona je vezme zmuchlá a dá si je do batohu se kterým přišla.Ríkala jsem jí co má dělat když se ušpiní prádlo,že si má po sobě umýt záchod,mytí rukou jí říkáme už x let.Navíc máme doma 2 děti 4 a 8let a prostě už se mi to úplně hnusí.Ted naposledy tady byla-odjela pak jsem dávala prádlo do pračky bílé a zase jsem tam našla kalhotky celé od krve a ještě umazaný od toho i jiné prádlo a v koši na záchodě hozený toaletní papír od krve-tak mě to příde,že snad místo vložky měla toaleták.Už nevím co s ní,ale už mě to přestává bavit a navíc,když tady mám dvě další děti.Nebo když je tady a má to, tak jsem jí říkala,že bude nosit kalhoty od pyžama,aby se tady neproducírovala před synem i námi v tričku těsně pod zadek a opět k ničemu.Už nevím.A my s tím nic asi neuděláme jednou za 14 dní ,když její matce je to jedno a sama moc čistotná taky asi není.Jak by jste to řešily vy?

Upravil(a) pramínek (26. 2. 2014 11:12)

Není tady

 

#2 26. 2. 2014 11:08

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastní dcera je čuně

Ja bych zprisnila regule, kontrolu  a dala ultimatum, jinak k vam nevkroci. Taky bych to napsala byvale, jeji matce.

Pokud nebude dodrzovat elementarni pravidla, tak tresty... ja nevim, Treba sebrat pores viken mobil.to je asi pro mladez to nejhorsi.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#3 26. 2. 2014 11:23

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: nevlastní dcera je čuně

Dokazes ji neco rict vlidne? Osobni hygiena je pomerne citliva zalezitost,zvlast ted,kdyz se z ni stala zena,mam z tveho psani dojem,ze ji moc rada nemas... To pak tezko neceho docilis...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#4 26. 2. 2014 11:33

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

Dorko- mezi námi kromě normálních věcí ,které jsou snad všude nemáme žádný problém,ona sem chodí ráda a normálně si rozumíme.A z mého psaní lze usoudit to,že nesnáším prasata a hlavně si myslím,že toto by měla řešit hlavně její matka a ne já ,ale bohužel to musím řešit já,když její matce je to jedno a je  u nás doma.Co se týká vztahů,když je tady tak jsou naprosto normální akorát z její strany trochu vázne komunikace,vše se z ní musí tahat,ale to není nic-ona je prostě taková-není ukecaná.

Není tady

 

#5 26. 2. 2014 11:39

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

A Dorko i kdybych ji ráda neměla(což tak není) tak nic proti,ale nevim jak to souvisí,že by měla dodržovat základní osobní hygienu-to jak ,že jí nemám ráda tak se nebude mýt?Tady přece nejde jen o mě a o ostatní naše děti,ale taky o ní-za chvili se začne stýkat s klukama atd a kam to dopracuje s takovou hygienou|?Mě toto prostě vadí a myslím,že by to vadilo každému čistotnému člověku.

Není tady

 

#6 26. 2. 2014 11:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

Mě toto prostě vadí
Pochopitelně... ale na druhou stranu jsi ta pravidla měla a asi i mohla nastavit dřív - jestliže slečně "bude 14let a znám ji od dvou let"...
Přece jen se líp učí batole než puberačka.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 26. 2. 2014 11:53

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: nevlastní dcera je čuně

pramínek napsal(a):

...nemáme žádný problém,ona sem chodí ráda a normálně si rozumíme...... 
. je prostě taková-není ukecaná.

Ale mate. Evidentne. A silne to souvisi s tim,jestli ji mas rada... To,co po ni chces a z domova to zrejme naucene nema,chce laskavy a trpelivy pristup,bez lasky to nedokazes. Je to sestra TVYCH deti,ne?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8 26. 2. 2014 12:28

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

Ty pravidla mi tady máme nastolené již dávno,pokaždé,když byla batole jsem ji když tady byla myla já každý den,čistila jí zuby ,pak když byla starší tak jsme jí k tomu vedly pořád a ne,že jsme to nechali ležet ladem a ted jí nutíme k hygieně,ale když pak přijde domu,kde je déle v kuse tak je asi holt zase po všem,ale nemyslím si,že je to naše chyba,mi jsme ji k tomu vždy vedly.Dorko promin,ale i mé 4leté dceři dojde a dělá to,že když se vyčůrá jde si umýt ruce,večer sama řekne já už se chci jít vykoupat.A jí bude 14 let a myslím,že takové věci se snad ani v tomto věku nemusí učit a vést ji k tomu to je snad automatický,že když umažu záchod tak ,že ho taky umyju.Dorka tady píše jako ,kdyby po ní někdo chtěl nadzázrak-chtějí se po ní úplně normální běžné věci nic extra-nebo to,že se má jít 14 leté dítě umýt se musí v tomto věku učit?

Upravil(a) pramínek (26. 2. 2014 12:33)

Není tady

 

#9 26. 2. 2014 12:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

to,že se má jít 14 leté dítě umýt se musí v tomto věku učit?
Teď už to má dávno umět.
Ale pokud neumí, tak nezbejvá než to zkusit.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 26. 2. 2014 12:38

sidala
♥♥-----
Registrovaný: 21. 9. 2013
Příspěvky: 74

Re: nevlastní dcera je čuně

Já tě chápu, lituju......ale co na to říct... - pokud jí k tomu nevede matka každý den, jestli jí to je jedno, tak si asi holka nemá kde vzít příklad. Je to smutný, ale takových lidí znám  - je jedno, jestli mladých nebo starších.......Nemytím rukou počínaje, zahnojeným wc konče - nebo nekonče? fuj ...  Někdy mám pocit, že nejsem normální, když mi to vadí.

U holky, která je v pubertě to chce hodně s citem,  musí to pro ní bejt taky nepříjemný sad

Není tady

 

#11 26. 2. 2014 12:52

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

Nevim jak to mám udělat.Říkáme jí to pořád i manžel s ní o tom několikrát mluvil,že si neumí vyčistit zuby ,umýt se atd.Myslím,že je jí to opravdu jedno i když se podívám jinde,jiné holky  v tomto věku sahají po šminkách,vonavkách,čančají se a ona ne je jí to jedno.Doma mají dva koně,kydá hnůj pak je v tom celej den a pak sem takhle přijede,kolikrát i smrdí,že příjde a smrdí mi celá kuchyn s obývákem a kolikrát i potem-doma se určitě nemyje každý den,nevím jak často,jestli se víc potí nevim,mi jsme ji i kolikrát koupily deodorant,další týden přišla a neměla ho a když se zeptáte ,kde ho má tak řekne někde doma.Já vim,že je to hrozný co tady píšu,ale fakt nevim co s tím mám dělat.

Není tady

 

#12 26. 2. 2014 12:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

Nešlo by - po dohodě s manželem, samozřejmě - na čas její návštěvy omezit? Něco v tom smyslu "milá zlatá, když se odmítᚠchovat civilizovaně, tak k nám jezdit nebudeš... s tátou se můžeš bez problémů vídat, ale někde jinde..."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 26. 2. 2014 13:13

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

Ted má přijet na víkend,sednu si s ní a znovu to s ní všechno proberu a pokud to bude trvat dál i potom tak to asi tak udělám,aby jí to došlo

Není tady

 

#14 26. 2. 2014 13:16

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: nevlastní dcera je čuně

sidala napsal(a):

......U holky, která je v pubertě to chce hodně s citem,  musí to pro ní bejt taky nepříjemný sad

styrka Ano.
Pises,ze nevis jak... Jednoduse. S laskou,jak rikam...
Prijde od koni a smrdi?
No tak pytel,oblecky od koni do nej hermeticky uzavrit a odevzdat az pri odchodu. Odeslat do koupelny k celkove hyg.ociste,s raneckem cistych odevu,ktere by si mohla nechavat u vas,pokud budes mit to srdce bud ju prevlect zpatky do “smradlaveho“,nebo to stihnes vyprat... Zuby a ostatni hygiena? Proste: Pojd,ted je cas na zuby,...po WC rovnou umyt ruce,...a pod. Nema navyky,nezbyva,nez ju ucit.A kdyz se vzepre,nebo bude prosazovat,ze “doma nemusi“,tak “Tady  musis!“
Durazne,dusledne a s laskou...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#15 26. 2. 2014 13:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

nebo to stihnes vyprat
Prosím??? "Stihnes"??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 26. 2. 2014 13:30

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: nevlastní dcera je čuně

helena napsal(a):

nebo to stihnes vyprat
Prosím??? "Stihnes"??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif

Tak nejak nevim,na co se ptas...
Predpokladam,ze Pramince “smrdi“ vsecko obleceni,co prinesla... Tak aspon jeden odev...zalezi,jak tam holka bude dlouho...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#17 26. 2. 2014 13:32

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: nevlastní dcera je čuně

Pramínku, to ani nemusí být výchovou, někdo je čunče od přírody a můžeš vychovávat horem dolem a nedopadne to na úrodnou půdu. Vím, co zažili naši s nejstarší ségrou. Taky byla tehdy v pubertě. Jenže máma měla pro ni slabost a tak jí nikdy nevyčinila ve zlým. Jenom vždycky obrátila oči v sloup a asi počítala do deseti a pak bylo „pocééém ty moje čunčaleno, já tě mám ráda aj když jsi taková špindíra“ a poobjímaly se a popusinkovaly a pak to šlo zase nanovo. A ségra jak ten tupoň, jako by jí to bylo všechno u pr…. Táta býval kvůli tomu zlý, hlavně když viděl, že já – nejmladší – s gustem opakuju její  manýry, tak řval, ale to nebylo dobře. My jsme o tom se ségrou kdysi už v dospělosti mluvily. Nutno teda podotknout, že ona se z toho časem vybabrala jaksi sama. Ona mluvila o tom, jaký byla tehdy tele, jak to všechno vnímala úplně jinak, jaksi posunutě, já to neumím tak interpretovat přesně, vzpomínala na tu mamku  s obdivem a tátovi měla to řvaní za zlý.
Tak proto si myslím, Pramínku, že Dorka má kus pravdy. Ta holka k tý čistotě časem dospěje tak jako tak  a pak se jednoho dne bude ohlížet a bude vidět, jaká byla  a jak se v těch citlivých věcech k ní kdo choval. Dost možná, že přísný a kritický postoj by mohl do budoucna znamenat definitivní tlustou čáru  mezi ní a tátou. Věřím, že s trpělivostí to půjde sice pomaloučku a chvílema vůbec big_smile , ale s kritikou to půjde všechno do kytek.  Tolik tedy jen z mého pohledu. Přeju ti pevné nervy smile

Není tady

 

#18 26. 2. 2014 13:33

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

Dorko,krom těch koní tohle dělám celou dobu pokaždé co je tady,od těch koní tak přišla asi párkrát a jiné věci tady neměla,vše si chce vždycky odnést-někdy jí i pujčuju svoje,ale k čemu to je,když přijde po 14dnech a je to to samé(ted navíc ta menstruace) co před tím a můžu tě říct,že jí je to prostě jedno.Proto jsem to sem taky napsala a jde hlavně o to,že i když to stejně dělám tak výsledek je 0.A nemám tady jen jí.To za ní budu chodit takhle do 18let?Prostě,když jí neřeknu jdi se vysprchovat,umyj si ruce,vyčisti si zuby tak si tak jak je klidně půjde do postele,ze záchoda-jen se převleče do pyžama.On člověk není na baterky

Není tady

 

#19 26. 2. 2014 13:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: nevlastní dcera je čuně

Ti, co radíte vydržet, s láskou atd., vážně by vám nevadilo přijít na své WC a nejdříve si ho umýt od krve?
Nebo hlídat, kdy nevlastní dcera jde na WC a má měsíčky a pak po ní WC umýt, aby ho měl zbytek rodiny čistý? va
Nebo si prakticky neumíte představit, co to přesně znamená, co popisuje pramínek?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#20 26. 2. 2014 13:39

sidala
♥♥-----
Registrovaný: 21. 9. 2013
Příspěvky: 74

Re: nevlastní dcera je čuně

Eva. napsal(a):

Ti, co radíte vydržet, s láskou atd., vážně by vám nevadilo přijít na své WC a nejdříve si ho umýt od krve?
Nebo hlídat, kdy nevlastní dcera jde na WC a má měsíčky a pak po ní WC umýt, aby ho měl zbytek rodiny čistý? va
Nebo si prakticky neumíte představit, co to přesně znamená, co popisuje pramínek?

A když ne s láskou, jak teda? Možná s bičem, když je od těch koní skurt

Není tady

 

#21 26. 2. 2014 13:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

Ta holka k tý čistotě časem dospěje tak jako tak
Jojo... jakmile vymění koně za prvního kluka... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Jenomže krom toho "čuňátka" vidím ještě určitou bezohlednost... bohužel. On je rozdíl mezi nemejt se a nechávat po sobě nechutnej nepořádek - "když vám to vadí, tak si to ukliďte"... to by mělo bejt možná první, o čem by si se slečnou měli pohovořit.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 26. 2. 2014 13:40

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastní dcera je čuně

Dorka napsal(a):

Dokazes ji neco rict vlidne? Osobni hygiena je pomerne citliva zalezitost,zvlast ted,kdyz se z ni stala zena,mam z tveho psani dojem,ze ji moc rada nemas... To pak tezko neceho docilis...

Promin, ale pravida jsou jasna, umyt si ruce po zachode snad musi ve 14 letech automaticky.  Uz to trva asi dost dlouho. Tohle musi jit samo od sebe.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#23 26. 2. 2014 13:41

pramínek
♥♥-----
Registrovaný: 26. 2. 2014
Příspěvky: 45

Re: nevlastní dcera je čuně

A to když jsem to viděla minule na tom prkýnku,nedej bůch,kdyby si do toho náhodou sedla mladší dcera.Tohle je prostě prasečina,to se na mě nezlobte

Není tady

 

#24 26. 2. 2014 13:42

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastní dcera je čuně

pramínek napsal(a):

A Dorko i kdybych ji ráda neměla(což tak není) tak nic proti,ale nevim jak to souvisí,že by měla dodržovat základní osobní hygienu-to jak ,že jí nemám ráda tak se nebude mýt?Tady přece nejde jen o mě a o ostatní naše děti,ale taky o ní-za chvili se začne stýkat s klukama atd a kam to dopracuje s takovou hygienou|?Mě toto prostě vadí a myslím,že by to vadilo každému čistotnému člověku.

Presne receno. Pouzivani vlozek nesouvisi s tim, zda mam nekoho rada nebo jsem vlidna. To jako dospela zenska nebudu budu delat curbes s vlozkami, nebudu dodrzovat hygienu, kdyz me nema manzel jako moc rad a neni na me vlidny?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#25 26. 2. 2014 13:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastní dcera je čuně

Tohle musi jit samo od sebe.
Nemusí - jak vidíš...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů