Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 2. 2014 11:14

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: dobrodružství v dnešní době

lupina montana napsal(a):

Aha - tak to je pravda, že jak se přerazil v písáku ten kluk, že tam děti nějakou chvíli moc nechodily. Ale už je to zapomenuto, zrovna nedávno jsem viděla, jak se tam stejně pitomě vrhají další puboši cool

No jo, kdyby byla zkušenost přenositelná, tak lidský druh je už dávno na jiném stupni vývoje smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#27 19. 2. 2014 11:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

helena napsal(a):

A když už jsme u těch morbidit, i v masovým měřítku jsme byli světoví - http://www.kriminalistika.eu/muzeumzla/ … pnaro.html

Takže žádný "to za našich mladejch let..." Prd a vořech...

Pravda......krásná a šílená Hepnarová............lidi se pak báli chodit po Letný. No, já jsem neměla nějaký pocit ohrožení ani po plyšáku - spíš možná naopak. Za totáče, i když už náhodou člověčice uviděla esenbáka, tak si spíš řekla "další problém" než "pomoc přišla".


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#28 19. 2. 2014 11:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

tak si spíš řekla "další problém" než "pomoc přišla"
Hm... koukám, že se od tý doby zas tak moc nezměnilo http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#29 19. 2. 2014 12:00

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: dobrodružství v dnešní době

lupina montana napsal(a):

helena napsal(a):

A když už jsme u těch morbidit, i v masovým měřítku jsme byli světoví - http://www.kriminalistika.eu/muzeumzla/ … pnaro.html

Takže žádný "to za našich mladejch let..." Prd a vořech...

Pravda......krásná a šílená Hepnarová............lidi se pak báli chodit po Letný. No, já jsem neměla nějaký pocit ohrožení ani po plyšáku - spíš možná naopak. Za totáče, i když už náhodou člověčice uviděla esenbáka, tak si spíš řekla "další problém" než "pomoc přišla".

Je fakt, že před plyšákem nebylo tolik kapesních krádeží. Zato po plyšáku mi 2x čubli peněženku a 1x dokonce celou kabelku. Moje maminka celý život chodila s otevřenou kabelkou, nahoře položenou peněženku, aby k ní měla bezproblémový přístup usch Nic jí nikdy neukradli, až jsem se divila. Před plyšákem takhle chodilo plno ženských a nepamatuji si na jediný případ krádeže.

Není tady

 

#30 19. 2. 2014 13:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

helena napsal(a):

tak si spíš řekla "další problém" než "pomoc přišla"
Hm... koukám, že se od tý doby zas tak moc nezměnilo http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

To bych zase neřekla - ale je velký rozdíl mezi státníma a m욝ákama. Pokud jsem se s nějakýma natvrdlýma dohadovala, byli to zakomplexovaní m욝áci. Taky ne všichni - ale se státními byla vždycky nějaká slušná domluva.
Ale já s nimi přijdu do styku prakticky výhradně stran dopravních přestupků.....je pravda, že nic zásadnějšího nebylo.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#31 19. 2. 2014 13:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

se státními byla vždycky nějaká slušná domluva
Nejlép se jedná s kriminálkou... ti už si toho moc dokazovat nemusejí.
Ad m욝áci - "Pánové, prosím, nevěděli byste, kde je tu nejbližší XYZ?" "Jo - a v který ulici by to mělo bejt?" http://fora.babinet.cz/img/smilies/dumbom.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#32 19. 2. 2014 13:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

To je pravda - ale s kriminálkou jsme naštěstí měla do činění jen asi hodinu lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#33 20. 2. 2014 22:22

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: dobrodružství v dnešní době

Povinné čtení pro ty ,kteří se narodili před rokem 1980
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
My, co jsme se narodili před rokem 1980, jsme neskuteční hrdinové , kteří se podobají Hollywodským mistrům v boji o přežití. Ale opravdu!!! Jen se zamyslete MY co jsme se narodili- je to hotový zázrak že jsme přežili.
My jsme ještě neměli dětské sedačky v autech, skleničky na léky a chemikálie se daly velice snadno otevřít, šuplíky a dveře neměly bezpečnostní zámky. Když jsme šli jezdit na kole, nejen že jsme neměli přilby a chrániče, většina z nás neměla ani pořádné kolo . My jsme ještě pili vodu z vodovodu a neměli jsme představu o tom co znamená slovo minerálka . Nenudili jsme se když byla příležitost šli jsme si hrát ven. Ano ven!!! Celý den jsme byli venku a naši rodiče jen doufali, že ještě žijeme a jsme celí, ani klasický telefon neměl každý , a né že mobil . V létě jsme běhali ve vysoké trávě u lesa a přece jsme neměli vyrážky a alergické záchvaty. Když jsme spadli poranili se zlomili si nohu , rozbili si hlavu ,nikdo nikoho kvůli tomu nežaloval. Dokonce když z nudy silnější zbil slabšího i to bylo v pořádku. Takhle to fungovalo a rodiče se o to nestarali.
Naše strava podle dnešních poradců na zdravou výživu obsahovala smrtelné dávky škodlivin . I obézní americké dítě které denně posiluje u MC donald by z těchto dávek škodlivin padlo na zadek z toho co jsme všechno snědli. Jen si vzpomeňte na školní jídelnu A přece jsme tady !!! Kakao neobsahovalo vitamíny A,B,C,D, jmenovalo se prostě Granko a nám to ke štěstí stačilo. Pili jsme sirupy a sodovky , které ani ze zpráv z rádia nikdy nezaslechly pojem umělé sladidlo či konzervační látky, byly vyrobeny z opravdového cukru. Limonády a džusy jsme si vyráběly sami často z neumytého ovoce , na kterém jsme si pochutnávali i když jsme ho právě utrhli ze stromu. Měli jsme kamarády. Na krku nám visel klíč od domu když jsme si šli hrát na hřiště. Často jsme bojovali s klacky , házely po sobě kameny hráli si na indiány, schovávali se na nebezpečných staveništích a přece jsme tady!!!!
Lásku jsme se neučily z brazilských telenovel. Když jsme dostaly od učitele za ucho , neprobodli jsme ho hned nožem, nikdo se s ním nezačal hned soudit , právě naopak rodičům jsme nic neřekli. Znali jsme zákony a když jsme je porušily rodiče se nás nezastali. Protože nás učili žít tak aby jsme věděli co je to POVINNOST,SVĚDOMÍ, ZODPOVĚDNOST, ÚCTA. poznali jsme opravdový smysl těchto slov.
Tací jsme byli MY.
Hrdinové jedné minulé doby nad kterou se dnešní mládež jen nechápavě a opovržlivě pousmívá.........


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#34 20. 2. 2014 22:44

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: dobrodružství v dnešní době

Hrdinové jedné minulé doby nad kterou se dnešní mládež jen nechápavě a opovržlivě pousmívá..........                                                                                                                                                      godlike storstark a presne tak sme sa usmievali na nasich rodicov, ked nam rozpravali o svojej mladosti, a tak sa usmievali oni na svojich........ tummenupp

Upravil(a) kvietok medovy (20. 2. 2014 22:45)

Není tady

 

#35 21. 2. 2014 9:10

sidala
♥♥-----
Registrovaný: 21. 9. 2013
Příspěvky: 74

Re: dobrodružství v dnešní době

Tulipánka napsal(a):

Povinné čtení pro ty ,kteří se narodili před rokem 1980.........

Na mně to mělo zřejmě dobrý vliv, jediná "nemoc" , kterou jsem si jako dítě odfňukala, byla zlomená noha -uk uk

Není tady

 

#36 21. 2. 2014 9:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dobrodružství v dnešní době

Znali jsme zákony a když jsme je porušily rodiče se nás nezastali. Protože nás učili žít tak aby jsme věděli co je to POVINNOST,SVĚDOMÍ, ZODPOVĚDNOST, ÚCTA. poznali jsme opravdový smysl těchto slov.
Tací jsme byli MY.

Tak tohle se snažím učit i mé děti - narozené daleko později než v osmdesátým.
A jen tak mmch. - o těch autosedačkách - pěkná kravina - jsem ráda,že doba šla dopředu a že autosedačky a pásy - i na kočárku jsou a používaj se.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#37 21. 2. 2014 9:42

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: dobrodružství v dnešní době

Jedna věc jsou dětská dobrodružství.
A jaká jsou dospělá dobrodružství, když už si člověk ani nevzpomene, že by se taky mohl prohánět s klacky po stráních a poslouchat, jak mu z úst vyrazí indiánský pokřik? smile
Tuhle jsem si udělala individuální dovču na kole, jela jsem Jižní Čechy, aniž bych tušila, kam dojedu, kde budu spát, co budu jíst, koho potkám... Skončilo to nečekaně, protože mi praskl ráfek a byla jsem ráda, že se dohrabu na nejbližší nádraží smile

Upravil(a) gymnasión (21. 2. 2014 9:56)


Zpomal.

Není tady

 

#38 21. 2. 2014 9:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

A jaká jsou dospělá dobrodružství
Pravda - řvát po skalinách si už nedovolím... ono taky vysvětluj cajtům, že vzpomínᚠna dětství - to už z podstaty nepoberou tongue
Ale takový mraveniště... pokoukat se, jak černý makají, strčit dovnitř stýblo a olíznout... nebo mít na okně květináček s hyacintou a každej den sledovat o kolik povylezla... šmírovat kosáky, jak krmí a vyvádějí mladý... tyhle "obyčejný dobrodružství" si klidně užiju i dneska...
(Nebo že bych už dětinštěla? lol)

Upravil(a) helena (21. 2. 2014 9:59)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#39 21. 2. 2014 10:46

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

gymnasión napsal(a):

Jedna věc jsou dětská dobrodružství.
A jaká jsou dospělá dobrodružství, když už si člověk ani nevzpomene, že by se taky mohl prohánět s klacky po stráních a poslouchat, jak mu z úst vyrazí indiánský pokřik? smile
Tuhle jsem si udělala individuální dovču na kole, jela jsem Jižní Čechy, aniž bych tušila, kam dojedu, kde budu spát, co budu jíst, koho potkám... Skončilo to nečekaně, protože mi praskl ráfek a byla jsem ráda, že se dohrabu na nejbližší nádraží smile

My jezdívaly s dítětem takhle na blint - přibližně se určil kraj a zhruba, co se chce vidět a jelo se.
Ale pod stanem už bych asi nespala.....nevím. Nejlepší dobrodružství zažívám v hlavě/v hlavách.....to mně strašně baví a je to normálně objevitelská výprava.........

Už jsem to chtěla odeslat a napadlo mně - dobře, že tu není Srdénko......okamžitě a střelhbitě by se mně zeptala, kolik mám těch hlav lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#40 21. 2. 2014 10:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

okamžitě a střelhbitě by se mně zeptala, kolik mám těch hlav
Tys nikdá nezažila pocit, že mᚠhlavy dvě... a ta uvnitř je o dost větší? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#41 21. 2. 2014 10:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

lol ....musela jsem se soustředit a pak si vzpomenout - jo, ale dávno. Už jsem to zapomněla.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#42 21. 2. 2014 11:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

Už jsem to zapomněla.
Vidíš, co ti všecko připomenu... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 21. 2. 2014 11:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dobrodružství v dnešní době

helena napsal(a):

A jaká jsou dospělá dobrodružství
Pravda - řvát po skalinách si už nedovolím... ono taky vysvětluj cajtům, že vzpomínᚠna dětství - to už z podstaty nepoberou tongue
Ale takový mraveniště... pokoukat se, jak černý makají, strčit dovnitř stýblo a olíznout... nebo mít na okně květináček s hyacintou a každej den sledovat o kolik povylezla... šmírovat kosáky, jak krmí a vyvádějí mladý... tyhle "obyčejný dobrodružství" si klidně užiju i dneska...
(Nebo že bych už dětinštěla? lol)

Proc oliznout?va


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#44 21. 2. 2014 11:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

Proc oliznout?
Protože je kyselý http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 21. 2. 2014 11:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dobrodružství v dnešní době

Tulipánka napsal(a):

Povinné čtení pro ty ,kteří se narodili před rokem 1980
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
My, co jsme se narodili před rokem 1980, jsme neskuteční hrdinové , kteří se podobají Hollywodským mistrům v boji o přežití. Ale opravdu!!! Jen se zamyslete MY co jsme se narodili- je to hotový zázrak že jsme přežili.
My jsme ještě neměli dětské sedačky v autech, skleničky na léky a chemikálie se daly velice snadno otevřít, šuplíky a dveře neměly bezpečnostní zámky. Když jsme šli jezdit na kole, nejen že jsme neměli přilby a chrániče, většina z nás neměla ani pořádné kolo . My jsme ještě pili vodu z vodovodu a neměli jsme představu o tom co znamená slovo minerálka . Nenudili jsme se když byla příležitost šli jsme si hrát ven. Ano ven!!! Celý den jsme byli venku a naši rodiče jen doufali, že ještě žijeme a jsme celí, ani klasický telefon neměl každý , a né že mobil . V létě jsme běhali ve vysoké trávě u lesa a přece jsme neměli vyrážky a alergické záchvaty. Když jsme spadli poranili se zlomili si nohu , rozbili si hlavu ,nikdo nikoho kvůli tomu nežaloval. Dokonce když z nudy silnější zbil slabšího i to bylo v pořádku. Takhle to fungovalo a rodiče se o to nestarali.
Naše strava podle dnešních poradců na zdravou výživu obsahovala smrtelné dávky škodlivin . I obézní americké dítě které denně posiluje u MC donald by z těchto dávek škodlivin padlo na zadek z toho co jsme všechno snědli. Jen si vzpomeňte na školní jídelnu A přece jsme tady !!! Kakao neobsahovalo vitamíny A,B,C,D, jmenovalo se prostě Granko a nám to ke štěstí stačilo. Pili jsme sirupy a sodovky , které ani ze zpráv z rádia nikdy nezaslechly pojem umělé sladidlo či konzervační látky, byly vyrobeny z opravdového cukru. Limonády a džusy jsme si vyráběly sami často z neumytého ovoce , na kterém jsme si pochutnávali i když jsme ho právě utrhli ze stromu. Měli jsme kamarády. Na krku nám visel klíč od domu když jsme si šli hrát na hřiště. Často jsme bojovali s klacky , házely po sobě kameny hráli si na indiány, schovávali se na nebezpečných staveništích a přece jsme tady!!!!
Lásku jsme se neučily z brazilských telenovel. Když jsme dostaly od učitele za ucho , neprobodli jsme ho hned nožem, nikdo se s ním nezačal hned soudit , právě naopak rodičům jsme nic neřekli. Znali jsme zákony a když jsme je porušily rodiče se nás nezastali. Protože nás učili žít tak aby jsme věděli co je to POVINNOST,SVĚDOMÍ, ZODPOVĚDNOST, ÚCTA. poznali jsme opravdový smysl těchto slov.
Tací jsme byli MY.
Hrdinové jedné minulé doby nad kterou se dnešní mládež jen nechápavě a opovržlivě pousmívá.........

Tulipanko hezky napsane,neco podobneho jsem dostala meilem-Jak jsme mohli prezit
Nerikam,ze me deti nemeli dobrodruzstvi take jsem je nechavala,aby si behali kde chteli,kdyz povyrostli.Tak jako me nechavali rodice.Nedavno jsem o tom mluvila s dcerou a pry si to detstvi uzila.Treba moje znama sve deti nikam nepoustela nez bred barak.Neznali sankovani,maskarni bal,hrani si v prirode......


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#46 21. 2. 2014 11:42

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dobrodružství v dnešní době

helena napsal(a):

Proc oliznout?
Protože je kyselý http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Tak to me teda nenapadlo.To je kyselina mravenci ,to bych urcite neolizla ani ted.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#47 21. 2. 2014 11:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

to bych urcite neolizla ani ted
Proč ne?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 21. 2. 2014 12:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

Jo - proč ne? Je to dobrý! Pozorovat hmyzáky je taky zábava smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#49 21. 2. 2014 12:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dobrodružství v dnešní době

lupina montana napsal(a):

Jo - proč ne? Je to dobrý! Pozorovat hmyzáky je taky zábava smile

Pozorovat hmyzaky ano,ale olizovat jejich vymesky rozhodne ne.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#50 21. 2. 2014 13:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

olizovat jejich vymesky rozhodne ne
Med jíš?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů