Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 2. 2014 18:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

dobrodružství v dnešní době

Vyrostla jsem v době, kdy děti mohly volně běhat venku. Kdy podnikaly různé dobrodružné výpravy na smetiště, kde hledaly vyhozené poklady, v potůčku hledaly velké ryby, které tu schované v dlouhých "schovkách" unikly rybářům, kdy stavěli v hustých lesících bungry se sekyrou a hráli si na velké, stavěly si posedy, aby mohli ráno pozorovat srnky na pastvě, čistily tůňky, aby měly zvířata z čeho pít, hrály si na schovávanou ve slámě v kravíně nebo opékaly zeleninu tajně odnesenou ze zahrádek chatařů... dumbom

Mají ještě dnešní děti zájem o takováhle dobrodružství?


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#2 18. 2. 2014 19:06

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: dobrodružství v dnešní době

Dik. Pujdu jeste pro chleba do obchodu a pak se ti, Tuli, za krasny vzpominky a uvahy taky, ozvu... par


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#3 18. 2. 2014 19:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: dobrodružství v dnešní době

Tulipánka napsal(a):

Vyrostla jsem v době, kdy děti mohly volně běhat venku. Kdy podnikaly různé dobrodružné výpravy na smetiště, kde hledaly vyhozené poklady, v potůčku hledaly velké ryby, které tu schované v dlouhých "schovkách" unikly rybářům, kdy stavěli v hustých lesících bungry se sekyrou a hráli si na velké, stavěly si posedy, aby mohli ráno pozorovat srnky na pastvě, čistily tůňky, aby měly zvířata z čeho pít, hrály si na schovávanou ve slámě v kravíně nebo opékaly zeleninu tajně odnesenou ze zahrádek chatařů... dumbom

Mají ještě dnešní děti zájem o takováhle dobrodružství?

Děti zajisté mají zájem, ovšem rodiče je nikam nepustí... ani samotné do školy či ze školy...

Není tady

 

#4 18. 2. 2014 19:28

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: dobrodružství v dnešní době

aprill napsal(a):

...Děti zajisté mají zájem, ovšem rodiče je nikam nepustí... ani samotné do školy či ze školy...

Ejpril, jses si jista, ze jejich zajem (tech deti rodna ), je tak zcela bezpecny, jako ten nas, "ze stare doby"... gloria grater ? No, on ten NAS nebyl zrejme nicim ohrozen, pedofilama, obchodnikama s lidskymi organy... a pod., ... tak ta snaha rodicu doprovodit decka kamkoliv, je opodstatnena... dumbom a ty decka, touzici po dobrodruzstvi, vpodstate "deformuje", ba ne, to je jen "vydobytek nasi doby" - strach z cehokoliv, pac VSECHNO MUZE BYT ZNEUZITO... grater dumbom


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#5 18. 2. 2014 19:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

on ten NAS nebyl zrejme nicim ohrozen, pedofilama, obchodnikama s lidskymi organy
Tak až na ty "obchodníky" (ony taky transplantace nebyly na úrovni http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) to ohrožení bylo i dřív... několika pedofilními vrahy bych mohla posloužit - namátkou Papež...
Možná byly děti míň oběti krádeží a přepadení... jenže co taky měly? Tepláky, kapesník a padíka na eskymo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 18. 2. 2014 19:46

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: dobrodružství v dnešní době

No ja nevim, Hel, o zadnych ohrozenich, ktere jsem jmenovala, ja nemela ani potuchy (treba byly, pripoustim, ale rodice me na to neupozornovali...), chodila jsem "se svoji partou" svobodne kamkoliv, kam nas nase detske hry hnaly - k rece (byla cista), ke skalam (nic, krome hloupeho padu, nam tam nehrozilo, ale my, decka pubertalniho a adolescentniho veku je znaly gloria ), do temnych zakouti sklepu (pac tam jsme jen nevinne poznavali prvni PUSY a podobne "nevinne" radosti dospivani... rodna )...
Jo, ale take neco bylo jinak, nez je "normalni" dnes: Tata rekl: V deset doma - a TO PLATILO - a kdyz se to porusilo, tak byly tydenni, mesicni, nekde i dozivotni ( va zakazy vychazek... tummenupp ), no jo, stare zlate casy... styrka


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#7 18. 2. 2014 21:33

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: dobrodružství v dnešní době

Dorka napsal(a):

No ja nevim, Hel, o zadnych ohrozenich, ktere jsem jmenovala, ja nemela ani potuchy (treba byly, pripoustim, ale rodice me na to neupozornovali...), chodila jsem "se svoji partou" svobodne kamkoliv, kam nas nase detske hry hnaly - k rece (byla cista), ke skalam (nic, krome hloupeho padu, nam tam nehrozilo, ale my, decka pubertalniho a adolescentniho veku je znaly gloria ), do temnych zakouti sklepu (pac tam jsme jen nevinne poznavali prvni PUSY a podobne "nevinne" radosti dospivani... rodna )...
Jo, ale take neco bylo jinak, nez je "normalni" dnes: Tata rekl: V deset doma - a TO PLATILO - a kdyz se to porusilo, tak byly tydenni, mesicni, nekde i dozivotni ( va zakazy vychazek... tummenupp ), no jo, stare zlate casy... styrka

neměli jsme ani potuchy, ani ti rodiče to nevěděli...media byla na jiné úrovni, a neventilovalo se to.
Ale každá generace má svoje dobrodružství, to nej.Ne?

Není tady

 

#8 18. 2. 2014 21:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

Právě, že jsme neměli potuchy.....žádný obrovský hedlajny, který ochromí matku/otce, co si cestou do práce čtou noviny...maximálně černá kronika a když člověk slyšel "Óbralá zákazníka o všechopáčhonapředuspalá.....pédofíl na Petřinách zase číhal v pasážíí..." tak to byla spíš sranda.
A hlavně: nebyla taková doprava, tolik aut - a úplně nejhlavněji - nebyly MOBILY! Nebylo děcka jak kontrolovat smile Jediná kontrola byla "jakto, žes nepřišla ke svačině??? butter" "Byla sem u Brousků, mamí!" "No tak to jo..." lol

Dobrodružství........Tuli, já domala za největší dobrodrůžo považuju cestování vlastní myslí - potažmo každou myslí, kterou mi je kdo ochoten odhalit  smile Možná je to všeobecně platná, i když teprve nastupující zákonitost?
I když....teď jsem koukala na nějaký ty kluky na prknech...samozřejmě, tohle je už olympiáda. Ale stejně mě fascinuje, jak si umějí podmanit městský terén. Je to vidět i na těch vrcholových tratích. Možná je to vlastně stejné, jako v lese.....svým způsobem. Líbilo se mi to, moc....nebyli ani jako sportovci, spíš, jako lítající skřítci smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#9 18. 2. 2014 21:55

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: dobrodružství v dnešní době

Lupi,
možná, že si lidská mysl to dobrodružství vždycky najde a nemusí být zrovna u skal nebo u řeky
Ale myslím, že je škoda, že už děti neběhají v přírodě. Přeci jen v přírodě je svoboda, město znamená omezení. Všechno se teď omezuje - nařízeními z EU, zákazy - dříve se mohlo přespat prakticky kdekoliv a teď, aby si bezdomovec na přespání v přírodě zařizoval povolení roll
Docela by mě zajímalo, jestli ještě "frčí" dobrodružné knížky typu Správná pětka nebo Historie svorné sedmy - tu jsem jako dítě milovala big_smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#10 18. 2. 2014 22:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

No to ale není samotným EU, Tuli. To je nějak dobou....u nás v ulici je sice čtyřikráte víc aut, než kdysi - ale pořád jezdí pomalinku, nejsme průjezdní. A momentálně je tu zhruba 12 dětí ve věku od nuly po 14...ale že bys je viděla lítat někde spolu venku? Ani omylem. Ještě tak v létě, chvílema. Zrovna nedávno jsme se o tom bavila s jednou mladou maminkou z ulice, tak ve věku mých dětí a taky se divila a tak trochu si stěžovala, že se ty její nedají nahuckat.....má tři z těch dvanácti smile
A víš přece, co frčí..............Harry Potter smile Tedy frčel, donedávna. Možná se opravdu obracíme dovnitř, protože, co si budeme  povídat: hic SUNT leones.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 19. 2. 2014 6:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

nebyla taková doprava, tolik aut - a úplně nejhlavněji - nebyly MOBILY!
Zato bylo v ulicích a veřejnejch prostorech vůbec víc lidí... , kteří "kontrolovali" líp jak smartphony http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - a když nás (eufemisticky řečeno) napomenuli, netroufli jsme si poslat na ně tatínka nebo je do (_._) - ale to samý platilo i pro různý "podezřelý individua" - oni ti okrskáři, co znali ve svejch ulicích kdekoho (a chodili zásadně pěšky!) měli cosi do sebe.

škoda, že už děti neběhají v přírodě
Když se všichni - od obchodníků po rodiče - můžou přetrhnout, aby jim tu přírodu donesli až pod čeníšek... barevnou lesklou, plastovou, sterilní... vždy jich většina stejně nepozná rozdíl.
Mimo to si nemyslím, že "v přírodě je svoboda, město znamená omezení" - on totiž už každej kus přírody někomu (ne "nám všem") patří a vlastníci holt omezujou taky... nakonec se jim nelze divit.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 19. 2. 2014 8:29

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: dobrodružství v dnešní době

Myslím si, že je to dobou. Dřív neexistoval Blesk a jiná "hodnotná" média, která by neustále propírala každý trestný čin, který se stal, ale že by to bylo ve městech tak bezpečné, jak si někdo myslí, to určitě nebylo. Pamatuji si, že když jsem byla v druhé třídě, tak nějakou holčičku od nás ze školy zabilo auto, pamatuji se, že se jmenovala Danuška Slaná. A v blízkém parku, kam jsme si chodili hrát, se běžně vyskytovali exhibicionisti. Já jsem si tehdy myslela, že nám ukazují, jak čurají, bylo mi to divné proč to dělají, ale tak nějak jsem o tom nepřemýšlela. Taky mi jednou v mých asi třinácti ukazoval nějaký chlap na ulici jakési po*n, já jsem si teda všimal, že jsou na nich nějací nazí lidé, ale moc jsem se nekoukala a rychle prchala. Taky když mi bylo asi 10, tak někdo znásilnil nějakou holčičku. Vím, že jsem se ptala maminky, co to je, řekla mi, že to znamená, že ji zbil, o takových věcech se prostě nemluvilo. A když mi bylo asi 18, tak zavraždili a vykuchali tu Mátlovou, bylo to když se vracela z plesu.
Myslím, že dnes se lidi prostě víc bojí, protože jsou ze všech stran bombardováni detaily různých vražd, nehod atd.
Taky děti moc nebaví běhat venku, přece jen počítačové hry jsou velké lákadlo. Mě to tedy taky nebavilo, já si mnohem radši četla. Jen o prázdninách na chatě v Beskydech jsme celý den běhali v přírodě, chodili na houby, stavěli hráz na potoce, bunkry v lese a nikdo se o nás nebál.

Není tady

 

#13 19. 2. 2014 8:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dobrodružství v dnešní době

No nevím, ale mí kluci (20a17) ještě nedávno hráli večer (ve tmě) s partou klukou schovávanou u kostela. Lítali venku s klukama . Nevidím v tom žádný rozdíl. Jasně, hráli na pc, ale to spíš, když se nudili.
Dnešní děti toho maj o hodně víc na práci zkoumat, než my.
Holka je taky zatím tedy před barákem se sousedovic klukama venku. A vyhrajou si.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#14 19. 2. 2014 10:15

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: dobrodružství v dnešní době

lupina montana napsal(a):

Právě, že jsme neměli potuchy.....žádný obrovský hedlajny, který ochromí matku/otce, co si cestou do práce čtou noviny...maximálně černá kronika a když člověk slyšel "Óbralá zákazníka o všechopáčhonapředuspalá.....pédofíl na Petřinách zase číhal v pasážíí..." tak to byla spíš sranda.
A hlavně: nebyla taková doprava, tolik aut - a úplně nejhlavněji - nebyly MOBILY! Nebylo děcka jak kontrolovat smile Jediná kontrola byla "jakto, žes nepřišla ke svačině??? butter" "Byla sem u Brousků, mamí!" "No tak to jo..." lol

Dobrodružství........Tuli, já domala za největší dobrodrůžo považuju cestování vlastní myslí - potažmo každou myslí, kterou mi je kdo ochoten odhalit  smile Možná je to všeobecně platná, i když teprve nastupující zákonitost?
I když....teď jsem koukala na nějaký ty kluky na prknech...samozřejmě, tohle je už olympiáda. Ale stejně mě fascinuje, jak si umějí podmanit městský terén. Je to vidět i na těch vrcholových tratích. Možná je to vlastně stejné, jako v lese.....svým způsobem. Líbilo se mi to, moc....nebyli ani jako sportovci, spíš, jako lítající skřítci smile

ty mᚠteda za ušiskama..vlčice..pussa
radost počíst

Není tady

 

#15 19. 2. 2014 10:25

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: dobrodružství v dnešní době

Přidám svou zkušenost s pedofilem (jak mi nedávno vyprávěla moje máma, já si z toho nepamatuju ani zbla).
Tak asi ve druhé třídě jsem jako dítě s Klíčem na krku chodila z družiny sama domů.
Jednou máma byla doma dříve než já a když slyšela, jak otevírám dveře, šla mi naproti.
Krve by se v ní nedořezal, když uviděla ve dveřích stát mně a za mnou cizího obrovskýho chlapa.
Prý jsem jí vysvětlovala, že si pán potřebuje zavolat...
Takže tolik k pedofilům před cca 40 lety.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#16 19. 2. 2014 10:30

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: dobrodružství v dnešní době

Za mýho dětství se utopil kamarád v rybníce u kterého jsme s děckama ze vsi trávily veškerý čas. Žádná nostalgie, žádný hezký vzpomínky. Do dneška z toho mám noční můry. A ne jen já.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#17 19. 2. 2014 10:35

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

No, to měla maminka nos, Jess! Ale jinak je to pravda i jak říká Ivana - prostě se to tehdy tolik neřešilo. Potkala jsi exibicionistu? Dělej to a to. lol I s těma "hlídacíma" sousedkama je to sice pravda (jak píše Hela) ale zase si dobře pamatuju i od sebe i od dětí, že když člověk trochu chtěl, tak pěkně zmizel z očí smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 19. 2. 2014 10:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

Holga napsal(a):

Za mýho dětství se utopil kamarád v rybníce u kterého jsme s děckama ze vsi trávily veškerý čas. Žádná nostalgie, žádný hezký vzpomínky. Do dneška z toho mám noční můry. A ne jen já.

No, asi jak kde a kdo....tady se taky semtam někdo utopil, případně si blbým skokem do písáku přerazil páteř - ale že by z toho mělo město noční můry, o tom nic nevím smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#19 19. 2. 2014 10:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

Stávaly se v podstatě ty samý maléry jako dneska... od vraždících pedofilů po nezletilý matky...
Jenže "senzace" z toho byla pro okruh osob přímo úměrnej velikosti průs*eru, z čehož logicky vyplýval i okruh varovanejch děcek.
A co si budem povídat - i když se o tom před námi nemluvilo, stejně jsme skoro všechno věděly...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 19. 2. 2014 10:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

No, právě...............člověk někdy přemítá, jestli je lepší přeinformovanost, nebo nedoinformovanost lol
Ale Papež a pak ten.....spartakiádní vrah, tak to byly celospolo fenomény. Pamatuju si dodnes, jak se šířil strach.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 19. 2. 2014 10:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

Straka


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 19. 2. 2014 10:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

To byl ten spartakiádní, jo? Pěknej dáreček usch


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#23 19. 2. 2014 10:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dobrodružství v dnešní době

To byl ten spartakiádní, jo?
Jojo... http://www.policie-cr.cz/12-spartakiadn … traka.html
A když už jsme u těch morbidit, i v masovým měřítku jsme byli světoví - http://www.kriminalistika.eu/muzeumzla/ … pnaro.html

Takže žádný "to za našich mladejch let..." Prd a vořech...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 19. 2. 2014 10:56

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: dobrodružství v dnešní době

lupina montana napsal(a):

Holga napsal(a):

Za mýho dětství se utopil kamarád v rybníce u kterého jsme s děckama ze vsi trávily veškerý čas. Žádná nostalgie, žádný hezký vzpomínky. Do dneška z toho mám noční můry. A ne jen já.

No, asi jak kde a kdo....tady se taky semtam někdo utopil, případně si blbým skokem do písáku přerazil páteř - ale že by z toho mělo město noční můry, o tom nic nevím smile

Vesnice z toho noční můry neměla, to jen my děti - kamarádi. Byl to strašný šok.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#25 19. 2. 2014 11:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: dobrodružství v dnešní době

Aha - tak to je pravda, že jak se přerazil v písáku ten kluk, že tam děti nějakou chvíli moc nechodily. Ale už je to zapomenuto, zrovna nedávno jsem viděla, jak se tam stejně pitomě vrhají další puboši cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů