Oznámení

27. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec!

21. února : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#151 9. 2. 2014 18:14

Wikina
♥♥♥♥♥--

Re: Babinetí knihovna

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

sahleb napsal(a):

Mile damy ctenarky, vite co vam reknu?

Znam lidi, kteri nikdy necetli zadnou knihu. Byla jsem parkrat na navsteve a u tech lidi doma nebyla jedinna kniha. Vite , ze byt na  me  pusobil jako nejaka cela ve vezeni. Divne, divne, neprijemne.

Z takovych lidi mam docela strach, asi jsem takvova  "cía".   Nejak jim instinktivne neverim....

Sahleb - já mám ráda zase vzdušnost, vzdušný prostor. Knihy nekupuju, chodíme do knihovny. Jo máme plno dětských,to jo. (některé schované na půdě v krabici)
Neznamená,že když někdo doma nemá knihovnu,že nečte smile

Dusinko,  opravdu mam divny  pocit z domacnosti, kde neni zadna kniha.

Tihle lidi mohou cist, to asi jo. Ale ja znam i lidi, kteri nikdy zadnou knihu necetli....tak jsem to myslela. Ja davam prednost nakupu knizky pred cimkoliv jinym.  I na jidle bych klidne setrila.

Prave mi dosla SMS , ze mam v knihovne objednanou knihu od Nassim Nicholas Taleba Cerna labut. Tak se moc tesim.

Sahleb,  a zkoušela ses už stěhovat s těmi  knížkami?  lol  Já je přetáhla už 2x (máme cca 2tis. svazků)
Když jsme svoje knihy s partnerem dali dohromady, tak asi 200 knížek jsme měli dvakrát. big_smile

Není tady

#152 9. 2. 2014 18:19

Wikina
♥♥♥♥♥--

sahleb napsal(a):

Mile damy ctenarky, vite co vam reknu?

Znam lidi, kteri nikdy necetli zadnou knihu. Byla jsem parkrat na navsteve a u tech lidi doma nebyla jedinna kniha. Vite , ze byt na  me  pusobil jako nejaka cela ve vezeni. Divne, divne, neprijemne.

Z takovych lidi mam docela strach, asi jsem takvova  "cía".   Nejak jim instinktivne neverim....

Měla jsem známé, kteří měli nádherné knihy v kůži, vzácné kusy, v krásné knihovně v obýváku a přitom poslední knížka co četli byl Míša Kulička.

Není tady

#153 9. 2. 2014 18:36

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

Chazarský slovník - Milorad Pavić
Trojbarevná výprava do snů tří kultur a tří náboženství...
Slast veliká a dlouhá léta trvající :-)
Už ne beletrie a možná ještě ne odborný text, a možná víc než to. Eskalace otázek po vnímání a chápání reality.
Tohle mi chutná :-)

Zpomal.

Není tady

#154 9. 2. 2014 18:43

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

me se taky moc libila kniha od Tom Rob Smitha  Dítě číslo 44.

Desive napinavy a taky ukazalo alespon nevedomym na zapade, jak to vypadalo za komunismu v Rusku. A jeho dlasi khihy jsem taky cetla. Ted se nataci v Praze film Dite 44.

A jinak si cenim detektivek od Minette Walters a Val McDermid.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#155 9. 2. 2014 18:51

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Wikina napsal(a):

Sahleb,  a zkoušela ses už stěhovat s těmi  knížkami?  lol  Já je přetáhla už 2x (máme cca 2tis. svazků)
Když jsme svoje knihy s partnerem dali dohromady, tak asi 200 knížek jsme měli dvakrát. big_smile

Ano stehovala jsem se dvakrat s velkym mnozstivm a jednou s malym mnozstvim. PArtner prijel z daleka a zadne knihy si nebral, mluvi jinou reci, francouzsky, takze zadne spolecne nemame.

Ja mam asi urcite 2000 knih.  A uz zacinam tridit. Co prectu davam dal.  Drahocene knihy a odborne tedy naopak nikdy.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#156 9. 2. 2014 18:58

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

sahleb napsal(a):

Ja mam asi urcite 2000 knih.  A uz zacinam tridit. Co prectu davam dal.  Drahocene knihy a odborne tedy naopak nikdy.

Kolik je 2000 knih na metry? :-)

Zpomal.

Není tady

#157 9. 2. 2014 19:02

Wikina
♥♥♥♥♥--

sahleb napsal(a):

Wikina napsal(a):

Ano stehovala jsem se dvakrat s velkym mnozstivm a jednou s malym mnozstvim. PArtner prijel z daleka a zadne knihy si nebral, mluvi jinou reci, francouzsky, takze zadne spolecne nemame.

Ráda půjčuju knížky, ale zapomenu, takže taky dávám dál. Ale určitě ne záměrně. Zatím jen tahám a tahám domů.
Jak s přítelem mluvíte - spolu?

Není tady

#158 9. 2. 2014 21:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

gymnasión napsal(a):

sahleb napsal(a):

Kolik je 2000 knih na metry? :-)

Délkové, plošné, nebo kubíky? cool

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#159 9. 2. 2014 22:18

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Wikina napsal(a):

Ráda půjčuju knížky, ale zapomenu, takže taky dávám dál. Ale určitě ne záměrně. Zatím jen tahám a tahám domů.

Je to manzel a predstav si, ze  jo.  lol

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#160 10. 2. 2014 6:15

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

Na jednotce nezáleží, stačí ji uvést :-)

Zpomal.

Není tady

#161 10. 2. 2014 13:17

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

gymnasión napsal(a):

Chazarský slovník - Milorad Pavić
Trojbarevná výprava do snů tří kultur a tří náboženství...
Slast veliká a dlouhá léta trvající :-)
Už ne beletrie a možná ještě ne odborný text, a možná víc než to. Eskalace otázek po vnímání a chápání reality.
Tohle mi chutná :-)

Dík za typ, myslím, že přišel jeho čas tummenupp

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#162 10. 2. 2014 14:14

Wikina
♥♥♥♥♥--

sahleb napsal(a):

Wikina napsal(a):

Je to manzel a predstav si, ze  jo.  lol

no myslela jsem sice jakým jazykem spolu komunikujete, ale ok

Není tady

#163 10. 2. 2014 19:44

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Přečetla jsem všechny knížky od D. Browna vydané u nás, ale Inferno jsem dočetla, jen abych ho dočetla. Podle mě z jeho knížek nejslabší. Četla jsem už pak jen proto, že se odehrává v Benátkách a Florencii, kde jsem byla, tak jsem si to chtěla připomenout.
V poslední době mě hodně zklamalo Prázdné místo od Rowlingové, tam jsem se neměla čeho chytit, podle mě ani jedna sympatická postava.
Co se mi líbilo: Než jsem tě poznala od Jojo Moyes a  detektivky od Kathy Reichs, teď naposledy Kosti jsou věčné.
Mám ráda historické a vtipné detektivky od Vlastimila Vondrušky, jak Hříšné lidi Království českého (17 dílů) tak i Letopisy Královské komory(8 dílů) a taky od Jana Bauera.
Moc se mi líbily detektivky od slovenského autora Dominika Dána a taky knížky od Evy Urbaníkové, po dlouhé době jsem zase četla ve slovenštině.

Díky za toto vlákno, už jsem si poznamenala, co musím přečíst.

Není tady

#164 10. 2. 2014 19:49

lea64
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

Než jsem Tě poznala - Jojo Moyes

http://www.databazeknih.cz/knihy/nez-js … ala-155109

holky četla jste některá? Upřímně říkám, že v životě nikdy jsem u knihy tak neřvala, zasáhla mě fakt hodně a je to jedna z knih, kterou i když jsem četla na čtečce, tak si jí koupím i v papírové podobě. Ono jde o silný příběh, což je vidět i na té databázi z recenzí čtenářů. Po dočtení jsem jen tak seděla a přemýšlela a je fakt, že další asi tři dny jsem nepřečetla nic. Nevím proč to na mě tak působilo, ale u žádné knihy se mi to ještě nestalo.

Chystám se i na její další knihu, a sice Poslední dopis od Tvé lásky - je prý údajně také skvělá.

http://www.databazeknih.cz/knihy/posled … sky-166292

Autorku už mám v oblíbených a budu jí sledovat.

Přečetla jsem i Poslední dopis od tvé lásky, hezké, ale Než jsem tě poznala se mi líbila víc.

Není tady

#165 10. 2. 2014 20:00

lea64
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Me detstvi provazeli knizky Stanislava Rudolfa,uz jsem se k nim vratila v dospelosti a libi se me stale.Chystam se prihlasit do mestske knihovny,ale nevim jestli me na knizky zbyde nejaky cas,kdyz mam internet.

Na dovolené jsem se náhodou dostala ke knížkám Lenky Lanczové pro dívky a to mi připadá podobné jako Rudolf, ale v současné době. V knihovně jich bude mraky, ona toho hodně napsala a píše.

Není tady

#166 10. 2. 2014 20:35

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

lea64 napsal(a):

Přečetla jsem i Poslední dopis od tvé lásky, hezké, ale Než jsem tě poznala se mi líbila víc.

Na tu se chystám, už jí mám připravenou, ale hodně jsem slyšela názory, že obě dvě jsou skvělé, ale prostě to Než jsem Tě poznala je lepší, asi tím námětem, o čem kniha je, nevím. Každopádně je fakt, že sama ze sebe jsem knihu Než jstem tě poznala nominovala na knihu roku 2013, natolik mě zasáhla (nominace probíhá na databázi knih).

Není tady

#167 10. 2. 2014 21:15

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Prolínají se tam 2 období a já jsem se občas musela vracet, abych věděla, kde jsem.

Není tady

#168 10. 2. 2014 23:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

gymnasión napsal(a):

Tak spešl kvůli tobě lol odhaduji ca 3 cool

Není tady

#169 11. 2. 2014 7:13

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Tři knihy? :-D
Kuchařka, bible a vkladní knížka? :-D

Zpomal.

Není tady

#170 11. 2. 2014 7:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Kuchařka, bible a vkladní knížka?
Blázníš? Nechat si těma dvěma zabírat místo pro další vkladní? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#171 11. 2. 2014 8:37

kostka
♥♥♥♥---

Včera jsem dočetla Rozbité štěstí od T.Vasilkové-Keleové. Pokud máte rádi oddechové knihy, žádný hluboký příběh, zkrátka něco ze života, doporučuji. Přečetla jsem jedním dechem a za mě to je zatím nejlepší kniha této slovenské autorky.

Není tady

#172 11. 2. 2014 8:44

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

lea64 napsal(a):

Přečetla jsem všechny knížky od D. Browna vydané u nás, ale Inferno jsem dočetla, jen abych ho dočetla. Podle mě z jeho knížek nejslabší. Četla jsem už pak jen proto, že se odehrává v Benátkách a Florencii, kde jsem byla, tak jsem si to chtěla připomenout.
V poslední době mě hodně zklamalo Prázdné místo od Rowlingové, tam jsem se neměla čeho chytit, podle mě ani jedna sympatická postava.
Co se mi líbilo: Než jsem tě poznala od Jojo Moyes a  detektivky od Kathy Reichs, teď naposledy Kosti jsou věčné.
Mám ráda historické a vtipné detektivky od Vlastimila Vondrušky, jak Hříšné lidi Království českého (17 dílů) tak i Letopisy Královské komory(8 dílů) a taky od Jana Bauera.
Moc se mi líbily detektivky od slovenského autora Dominika Dána a taky knížky od Evy Urbaníkové, po dlouhé době jsem zase četla ve slovenštině.

Díky za toto vlákno, už jsem si poznamenala, co musím přečíst.

Vondrušku mám taky hrozně ráda, přečetla jsem od něj asi všecko, co vyšlo. Zrovna teď čtu cestou do práce Krev na kapradí, jsou to detektivní povídky s Oldřichem z Chlumu a středověké soudničky. Čtivé a napínavé.
Mám vůbec ráda historické detektivky, začalo to soudcem Ti od Roberta van Gulika, pak bratem Cadfaelem od Ellen Petersové a pak mám ráda detektivky z Japonska 17. století od Laury Joh Rowlandové a taky detektivky o sestře Fidelmě od Petera Tremaynea, je to z Irska 7. století.

Není tady

#173 11. 2. 2014 14:34

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Bratr Cadfael se mi hodně líbil, detektivky se sestrou Fidelmou už moc ne. Ze soudobých detektivek třeba severské autorky Yrsa Sigurðardóttir a Camilla Lackberg. Přiliš se mi nelíbí třeba opěvovaný Jo Nesbo, ještě to zkusím mu přijít na chu.

Není tady

#174 11. 2. 2014 19:47

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

lea64 napsal(a):

Bratr Cadfael se mi hodně líbil, detektivky se sestrou Fidelmou už moc ne. Ze soudobých detektivek třeba severské autorky Yrsa Sigurðardóttir a Camilla Lackberg. Přiliš se mi nelíbí třeba opěvovaný Jo Nesbo, ještě to zkusím mu přijít na chu.

Jo Nessbo taky moc ne. Mám ráda severské detektivky, ty dvě jsou super, ještě je dobrý Theorin- Mlhy Olandu apod., Stella Blomkvist se mi taky líbí.

Není tady

#175 12. 2. 2014 11:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

gymnasión napsal(a):

lupina montana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Tři knihy? :-D
Kuchařka, bible a vkladní knížka? :-D

Knihy?? Chtěl/a si metry, tak mᚠmetry lol

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí