Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#326 22. 2. 2014 6:29

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

já vůl vždycky všecko rozpůjčuju
Zkušenostma poučená nepůjčuju... nanejvejš dětem a kamarádce, u nichž můžu při návštěvách prolustrovat knihovnu a vybrat si to svý big_smile

Knížky po špatných zkušenostech nepůjčuju.
Asi vypadám jako lakomec,ale to je mi fuk, půjčováním jsem pozbyla několik knížek a mají pro mě docela cenu.
Moje maminka si kupuje knížky, její kámoška si nekoupí nikdy žádnou a chodí za máti s tím, že a to rychle přečte a půjčí jí to.
Moje babička vždycky říkávala - blbec si všechno koupí, chytrák si to od něj vypůjčí.
My jsem byli vždycky ti blbci lol

Upravil(a) Modroočka (22. 2. 2014 6:31)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#327 22. 2. 2014 14:45

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Babinetí knihovna

Tak se už týden prokousávám Doktorkou Samanthou od B.Wood. Je to pěkná kniha, ale špatně se mi čte. Asi proto, že jsem na ni slyšela jen samou chválu, čekala jsem něco víc, ale např. Ranhojič od N.Gordona mě zaujal a bavil více.

Není tady

 

#328 22. 2. 2014 14:47

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Babinetí knihovna

Knihy si moc nekupuji a to málo co mám, nepůjčuji. Po špatné zkušenosti, kdy mi moje knihy byly zapřeny a už jsem je nikdy neviděla, tak půjčuji jen svoji mamce.

Není tady

 

#329 22. 2. 2014 17:36

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

kostka napsal(a):

Tak se už týden prokousávám Doktorkou Samanthou od B.Wood. Je to pěkná kniha, ale špatně se mi čte. Asi proto, že jsem na ni slyšela jen samou chválu, čekala jsem něco víc, ale např. Ranhojič od N.Gordona mě zaujal a bavil více.

Mě se naopak právě Doktorka Samantha četla skvěle, úplně mě pohltila. Ranhojiče jsem zatím nečetla, tak nemůžu porovnat. Teď jsem si půjčila v knihovně od B.Wood další knihu, tak jsem zvědavá.

Není tady

 

#330 22. 2. 2014 19:18

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Babinetí knihovna

AndreaP. napsal(a):

kostka napsal(a):

Tak se už týden prokousávám Doktorkou Samanthou od B.Wood. Je to pěkná kniha, ale špatně se mi čte. Asi proto, že jsem na ni slyšela jen samou chválu, čekala jsem něco víc, ale např. Ranhojič od N.Gordona mě zaujal a bavil více.

Mě se naopak právě Doktorka Samantha četla skvěle, úplně mě pohltila. Ranhojiče jsem zatím nečetla, tak nemůžu porovnat. Teď jsem si půjčila v knihovně od B.Wood další knihu, tak jsem zvědavá.

Co sis půjčila?
Mně se Doktorka Samantha moc líbila. Četla jsem  od B.W. více knih, Panenky z ráje, Pod africkým sluncem, Volání minulosti nebo Duhový had taky super, ale třeba Sedm démonů jsem vzdala a Dům vzpomínek jsem sice dočetla, ale podle mě nic moc.

Není tady

 

#331 22. 2. 2014 19:21

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Babinetí knihovna

Trilogii o Taáně a Alexandrovi jsem taky přečetla, první díl jsem zhltala, ale ty další dva mě už tolik nebavily.

Není tady

 

#332 22. 2. 2014 19:49

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Babinetí knihovna

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka, jak kniha, tak seriálové zpracování.
Doprovází mě už spoustu let smile


Zpomal.

Není tady

 

#333 22. 2. 2014 21:13

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

lea64 napsal(a):

Co sis půjčila?
Mně se Doktorka Samantha moc líbila. Četla jsem  od B.W. více knih, Panenky z ráje, Pod africkým sluncem, Volání minulosti nebo Duhový had taky super, ale třeba Sedm démonů jsem vzdala a Dům vzpomínek jsem sice dočetla, ale podle mě nic moc.

Půjčila jsem si Pod africkým sluncem, tak jsem zvědavá, jak se mi to bude líbit. Je to zase taková správná bichle tummenupp

Není tady

 

#334 22. 2. 2014 21:14

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

lea64 napsal(a):

Trilogii o Taáně a Alexandrovi jsem taky přečetla, první díl jsem zhltala, ale ty další dva mě už tolik nebavily.

Souhlasím, ne že by mě nebavily, ale první díl je bezkonkurenčně nejlepší z té trilogie.

Není tady

 

#335 22. 2. 2014 21:44

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Babinetí knihovna

gymnasión napsal(a):

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka, jak kniha, tak seriálové zpracování.
Doprovází mě už spoustu let smile

Seriál mě minul, ale knížka byla úžasná. Bohužel byla, jedna z posledních obětí z dob, kdy jsem také patřila mezi půjčující blbce. hmm

Včera jsem si z knihovny přinesla Ptáky v trní, zatím je tu obcházím, a nevím, jestli se mi do nich chce.
Ale asi mi nic jiného nezbyde, Ivanku Devátou jsem už dočetla.
Přinejhorším mám v záloze Cestu sněžných ptáků, kterou jsem dostala k svátku. Sakra, koukám, že se mi těch ptáků sešlo nějak moc najednou. big_smile


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#336 22. 2. 2014 22:10

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Babinetí knihovna

modrovous napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka, jak kniha, tak seriálové zpracování.
Doprovází mě už spoustu let smile

Seriál mě minul, ale knížka byla úžasná. Bohužel byla, jedna z posledních obětí z dob, kdy jsem také patřila mezi půjčující blbce. hmm

Včera jsem si z knihovny přinesla Ptáky v trní, zatím je tu obcházím, a nevím, jestli se mi do nich chce.
Ale asi mi nic jiného nezbyde, Ivanku Devátou jsem už dočetla.
Přinejhorším mám v záloze Cestu sněžných ptáků, kterou jsem dostala k svátku. Sakra, koukám, že se mi těch ptáků sešlo nějak moc najednou. big_smile

Na knihu Ptáci v trní mi přirozeně navazuje Nikos Kazantzakis a Poslední pokušení... smile

Upravil(a) gymnasión (22. 2. 2014 22:12)


Zpomal.

Není tady

 

#337 26. 2. 2014 18:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Babinetí knihovna

lea64 napsal(a):

Trilogii o Taáně a Alexandrovi jsem taky přečetla, první díl jsem zhltala, ale ty další dva mě už tolik nebavily.

třetí díl jsem jen proletěla do konce jen abych věděla jak to dopadne, těžké zklamání...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#338 26. 2. 2014 19:11

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Babinetí knihovna

Co jsem četla v poslední době - snažím se střídat žánry:
spoustu detektivek z řady Rizolli a Isles od Tess Gerritsen
Rutherford, Edward: Dublin  a pak ještě Londýn - velmi poutavé, ještě mám připravený od něj New York (jsou to delší knihy)
Mankel Henning - krimi Číňan - těžké zklamání pro mě
Kepler, Lars - Hypnotizér, Paganniniho smlouva, Písečný muž - krimi, ještě mám připravenou Svědkyni ohně
Adler-Olsen: Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi - krimi
Felix J.Palma - Mapa času - sci-fi
Tewis - Kroky slunce (nelíbilo) a Zpěv drozda (líbilo) sci-fi
Nesbo, Jo: všechnoco u nás vyšlo
a mezitím pořád čtu od Margit Sandemo Ságu Prokletých (o Lidech Ledu) to čtu v Polštině, zatím 28. díl romanticko-fantasicko něco  tím to všechno prokládám
Tanya Valkova - Arabská žena
Gillian Flynn - Ostré předměty
Melanie Gideon - Manželka 22 taková oddechovka moc mě to nevzalo
Meachamova Leila: Poselství růží - to jsem přečetla jaksi omylem je to román romantický, kdo rád čte romantiku tak by se mu to mohlo líbit, ale nebylo to nic pro mě konkrétně

a spoustu jsem určitě zapomněla a teď budu mít delší přestávku ve čtení, zítra jdu na první operaci s jedním okem a pak se uvidí, jdu jen se šedým zákalem zatím z těch problémů co se mi delší dobu vlečou s očima, tak jsem si připravila do mp3 nějaké mluvené slovo

jo a úplně jsem zapomněla - přečetla jsem celou Hru o trůny, doufám že brzo dopíše další díl a že bude u nás brzo k mání!

Upravil(a) Bety (26. 2. 2014 19:19)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#339 26. 2. 2014 19:29

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Bety, budu na Tebe myslet a přeji Ti, a  operace dobře dopadne a jsi brzy zase fit hjarta

Není tady

 

#340 4. 5. 2014 8:15

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Babinetí knihovna

DIVKA S PERLOU - Tracy Chevalier
DAS ERSTE JAHR IHRER EHE - Anita Shreve

Není tady

 

#341 11. 5. 2014 13:14

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Babinetí knihovna

Koupila jsem si novou čtečku, tak si jdu přečíst vaše tipy a něco poshánět:-)

Není tady

 

#342 11. 5. 2014 15:00

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

holcina napsal(a):

Koupila jsem si novou čtečku, tak si jdu přečíst vaše tipy a něco poshánět:-)

tummenupptummenupp super a a Ti čtečka přináší jen a jen radost.

Není tady

 

#343 11. 5. 2014 17:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Já jsem teď objevila skvělou detektivkářku z Paříže. Fred Vargas - to je pseudonym, je to baba, antropoložka a archeoložka. Ten její detektiv je opravdu typus - nemá nervy na vyšetřování, tak jde na obídek....no, je to něco úplně jiného, než drásavý sever, drsné Irsko, nebo hystericky akční Amerika. Úlevně jiného - je to fakt zábavný tummenupp


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#344 11. 5. 2014 17:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Ale teď zrovna čtu Sebevraždy panen......teda, po kouskách. Připadá mi, jako když sedíte na houpačce na terase za slunného dne a někde kolem se motá uprchlý vrah..... va Asi taková atmoška. Přemítám, jestli to mám dočíst.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#345 11. 5. 2014 17:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Já včera dočetla knihu (Ne)obyčejný kluk - http://www.databazeknih.cz/knihy/ne-oby … luk-167162 - a řekla bych k ní asi tolik, že je to kniha, kterou by si povinně měl přečíst každý, a to nejen děti a mládež, pro které je určená, ale i dospělí.

Není tady

 

#346 11. 5. 2014 17:54

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Babinetí knihovna

Já čtu knihu Agnes od Hannah Kentové. Je to o poslední popravené islandské vražednici. Smutné, ale velmi čtivé.

Není tady

 

#347 12. 5. 2014 9:53

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Babinetí knihovna

Přečetla jsem od J.Patersona Čtvrtý v pořadí. I když nemám ráda detektivky, a tahle se mi dostala do ruky čistě náhodou, bavila mě.

Není tady

 

#348 13. 5. 2014 19:49

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Babinetí knihovna

To je ze série Ženský vyšetřovací klub. Přečetla jsem 10 dílů a líbilo se mi, i když jiné knížky od Pattersona mě nebavily.

Není tady

 

#349 13. 5. 2014 19:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Hele, to neznám! Já miluju žirafí detektivky - myslím, že jich autor napsal 12, ale česky vyšly jen 4 hmm


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#350 13. 5. 2014 20:13

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Babinetí knihovna

Je to tento autor? Alexander McCall Smith.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů