Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#301 19. 2. 2014 20:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

pořádnou drzost, kterou z nás bohužel výchova vytloukla
Víš ty co? Čím dál víc zjišuju jak věk "macht frei"... třeba na to časem dojde... wink
Nakonec s mým zrakem vždycky můžu tvrdit, že jsem si spletla slušný hosty s prevítama z příbuzenstva lol

Upravil(a) helena (19. 2. 2014 20:24)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#302 19. 2. 2014 20:55

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Babinetí knihovna

A Astrid Lindgren smile Děti z Bullerbynu, Pipi, Ronja, Emil z Lönnebergy.. smile  Děti z Bullerbynu jsem četla furt dokola.  Dodneška mi zůstala hláška "alespoň bude mít člověk víc místa na ptačí vejce" když se např manžel chystá na několik dní pryč big_smile

Není tady

 

#303 19. 2. 2014 21:08

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

lupina montana napsal(a):

Ten mi zcela unikl - tak jsem si ho vygůglila a mrknu se. Já mám ráda Mohrovou, je to takové hravé - ale stejně mám zkušenost, že tohle cílené ovlivňování reality funguje, jen když jsem v jistém bodě...neřekla bych přímo rovnováha - něco jako střed se směrem radost smile Neumím to přesně pojmenovat. Pak fungujou věci; ale stačí maličko a prd.
Co mi funguje, je "Indiánská" - to jest, že si to představuješ tak dlouho a tak barvitě, až se to zrealizuje smile Ale zase tam musí být prvek hry a takové jako lehkovážnosti.

Toho zelanda si můžeš i bezbolestně přečíst na netu - je to stažený- na uloz to nebo kde. Má totiž asi 8-10knih. Je to ovšem bomba.
Nadchnul mě, mohrová mi proti němu přijde jak pohádka do mateřský.  Moc bych ráda, kdybys na to mrkla, ...není o tom s kým...  roll chňápeš? A zrovna tvůj širokoúhlý a otevřený mozek by mi hodně vyhovoval.. rodna
Nejpodstatnější jsou první 4 knihy, pak už se to v podstatě opakuje. On tam totiž má věci, které jsem vůbec nevěděla,netušila...víš sama že se to ve všech knížkách dost opakuje, jen trošku jinak obalí a vytiskne na jiném papíře. Ale on jde do hloubky a má informace.
Jak píšeš - barvitě představovat - on píše to samé, a nejen představovat, ale "to" žít, být v tom zapojena, nejen se na to "dívat". Sahat na to, dělat s tím, už to "mít". A o tom "nebrání to vážně"  tam píše, ale kdybych to volně parafrázovala, tak to znehodnotím. Až budu zase ulehat s fleškou a Vadimem, tak to zkopíruju....usínám s ním již několik měsíců rodnabig_smile cool

Není tady

 

#304 19. 2. 2014 21:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

haiel napsal(a):

A Astrid Lindgren smile Děti z Bullerbynu, Pipi, Ronja, Emil z Lönnebergy.. smile  Děti z Bullerbynu jsem četla furt dokola.  Dodneška mi zůstala hláška "alespoň bude mít člověk víc místa na ptačí vejce" když se např manžel chystá na několik dní pryč big_smile

Jo, ty taky smile Já si nejvíc pamatuju, jak Lise (nebo komu) udělali vlastní pokojíček...asi proto, že jsem nikdy neměla lol Tedy - mám až teď smile

Wiki, tos mně navnadila, jenže já si ho seženu papírovýho (aspoň doufám) protože posledně jsem četla z monitoru tři Cardy a pak mě šíleně bolely oči.

Jo - Orson Scott Card.....moje láska, boží vypravěč tummenupp


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#305 19. 2. 2014 21:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Mmch - předchůdce těchto psychoduchních literatur byl nějaký Lazarev.....taky moc zajímavej. Musím se mrknout, jestli ho někde najdu. Koukám, že na Uložto je taky.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#306 20. 2. 2014 8:08

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Babinetí knihovna

haiel napsal(a):

A Astrid Lindgren smile Děti z Bullerbynu, Pipi, Ronja, Emil z Lönnebergy.. smile  Děti z Bullerbynu jsem četla furt dokola.  Dodneška mi zůstala hláška "alespoň bude mít člověk víc místa na ptačí vejce" když se např manžel chystá na několik dní pryč big_smile

No jooo ... Pipi byla muj ajdol ... Obcas jsem chtela vymenit rodice za Pana Nelsona ... Ronja, Emil, Karkulin ... tillfreds


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#307 20. 2. 2014 8:44

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Babinetí knihovna

Děti z Bullerbynu mě jako dítě minuly. Já jsem je četla až našim dětem a líbily se mi i jako dospělé. Pipi na mě byla moc nestandardní, já jsem už jako dítě byla konzervativní. Zato jsem četla nějaké knížky o detektivu Kallem - Kalle Blómkvist zasahuje, nebo jak se to jmenovalo a to se mi moc líbilo. Myslím, že to taky napsala Lindgrenová.

Není tady

 

#308 20. 2. 2014 9:22

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

lupina montana napsal(a):

haiel napsal(a):

A Astrid Lindgren smile Děti z Bullerbynu, Pipi, Ronja, Emil z Lönnebergy.. smile  Děti z Bullerbynu jsem četla furt dokola.  Dodneška mi zůstala hláška "alespoň bude mít člověk víc místa na ptačí vejce" když se např manžel chystá na několik dní pryč big_smile

Jo, ty taky smile Já si nejvíc pamatuju, jak Lise (nebo komu) udělali vlastní pokojíček...asi proto, že jsem nikdy neměla lol Tedy - mám až teď smile

Wiki, tos mně navnadila, jenže já si ho seženu papírovýho (aspoň doufám) protože posledně jsem četla z monitoru tři Cardy a pak mě šíleně bolely oči.

Jo - Orson Scott Card.....moje láska, boží vypravěč tummenupp

jo, na netu seženeš všechny díly.
tak šup šup šup.... big_smile

Není tady

 

#309 20. 2. 2014 9:24

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

Tam byli -(?)  Hase, Lase,.....Ole, anna, brita ? nebo nevím proč mi k bulerbynu naskočilo...

Není tady

 

#310 20. 2. 2014 9:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

Anna, Britta, Olle a Bosse, Lasse a Lisa - to byla ta malinká.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#311 20. 2. 2014 9:45

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Babinetí knihovna

lupina montana napsal(a):

helena napsal(a):

Nojo... Durrell - taky autor, jehož není radno čísti v rozespalý ranní veřejný dopravě.

No já bych řekla naopak lol Jak se tak děsně řehoníš, tak je všechny hezky (po)vzbudíš!

jo, Durrell..... a taky mě spolehlivě dostával Wodehouse se svým komorníkem Jeevesem......Až naprší a uschne a další....... k tomu se taky dá vracet, jak má člověk splín, ale já vůl vždycky všecko rozpůjčuju, tak jsou některé v čudu hmm...

Není tady

 

#312 20. 2. 2014 9:46

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Babinetí knihovna

Pipi byla taky moje oblíbená, ale hrozně jsem ji litovala, že žije bez rodičů......sad

Není tady

 

#313 20. 2. 2014 9:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

já vůl vždycky všecko rozpůjčuju
Zkušenostma poučená nepůjčuju... nanejvejš dětem a kamarádce, u nichž můžu při návštěvách prolustrovat knihovnu a vybrat si to svý big_smile

Upravil(a) helena (20. 2. 2014 9:52)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#314 20. 2. 2014 9:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Já jsem zavedla výpůjční knihu cool protože se od nás půjčovalo kdeco a kdekomu a zmizelo tak spousta věcí...nejen knih, ale kazety, jedna šála a podobně.
Ovšem už dlouho na ni zapomínám gloria Ale měla bych si vzpomenout; oni to lidi nedělají schválně; knihy se strašně snadno domestikujou, mršky......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#315 20. 2. 2014 10:13

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Babinetí knihovna

často se ty půjčené knihy půjčujou zase ještě dál a pak holt často zapomenou cestu domů........ale jsouc poučena, nepůjčuju už to, co chci, aby mi zůstalo doma.........akorát tak mojí máti, pač ta vrací.....ani ségře moc ne, ta má tak rozlítaný život, že když nevrátí, tak za to ani snad nemůže....

Není tady

 

#316 20. 2. 2014 10:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

knihy se strašně snadno domestikujou, mršky
A množej... já ti mám občas pocit, že proshookaj celý dni, když nejsme doma http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#317 20. 2. 2014 10:22

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

Anna, Britta, Olle a Bosse, Lasse a Lisa - to byla ta malinká.

ano, dík big_smile

Není tady

 

#318 20. 2. 2014 10:25

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

lupina montana napsal(a):

Já jsem zavedla výpůjční knihu cool protože se od nás půjčovalo kdeco a kdekomu a zmizelo tak spousta věcí...nejen knih, ale kazety, jedna šála a podobně.
Ovšem už dlouho na ni zapomínám gloria Ale měla bych si vzpomenout; oni to lidi nedělají schválně; knihy se strašně snadno domestikujou, mršky......

Ano, takový dobrý nápad jsem měla taky. Ovšem - první "knihu"jsem nemohla najít, tak založila druhou, ..třetí, a pak jsem  zapomněla, že jsem něco založila, a taky že jsem to někam založila...
Bohužel, bylo to nad mé síly.

Není tady

 

#319 20. 2. 2014 10:29

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

knihy se strašně snadno domestikujou, mršky
A množej... já ti mám občas pocit, že proshookaj celý dni, když nejsme doma http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

lollollol ... tak proto jsem v jedné nedávno objevila takovou malou knížku ... gloria


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#320 20. 2. 2014 10:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

tak proto jsem v jedné nedávno objevila takovou malou knížku
Vkladní? http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#321 20. 2. 2014 11:06

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Babinetí knihovna

lupina montana napsal(a):

...Já jsem zavedla výpůjční knihu ..

Já taky. Ovšem zmizela. Podezírám jistou osobu, že si ji vypůjčila.

Ale protože jsem v jádru dobrá duše, tak určité knihy mám 2x (doma, knihovnu na chatě do toho nepočítám).
Kdybych náhodou vyměkla a půjčila, tak aby mi jedna zbyla.

A půjčuji tu novější, protože ráda objevuji známé fleky a drobky v textu smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#322 20. 2. 2014 11:13

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

tak proto jsem v jedné nedávno objevila takovou malou knížku
Vkladní? http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png

No baže ... ale zůstatek jen dvojmístný, asi jsem mateřskou knihu otevřela předčasně ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#323 20. 2. 2014 11:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

asi jsem mateřskou knihu otevřela předčasně
Zkus umělou líheň nebo starou dobrou troubu http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Třeba se zadaří.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#324 20. 2. 2014 13:20

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Babinetí knihovna

Tak padesát odstínů "sladkých pitomostí" odkládám, dala jsem tři stránky a fakt se to nedá.
Ale dnes jsem si koupila Nerudovy Arabesky a ty dám závratně rychle, jelikož to se fakt dá tummenupp


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#325 21. 2. 2014 22:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Babinetí knihovna

Mám velikou radost, že mi dnes přišel poštou z jednoho antikvariátu Ben Hur. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů