Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#126 2. 2. 2014 21:56

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Re: Zaměstnanci ve fabrikách

Jo. Kiarin prispevek vyjadruje vsechny me nazory... godlike
A co dopisala Kvietocka, to este podopiera, zvlast v tom, ze ked nechces ist k odbornikovi na "mocenie", preco nepouzit
apmpersky, ci ine "vymozenosti dnesnej doby"? va

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#127 2. 2. 2014 21:58

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

aprill napsal(a):

Dvořka napsal(a):

holcina napsal(a):

Přesně tak. Vzhledem k tomu, že mám problém s ledvinou a dost si pitný režim hlídám je opravdu 8x na pováženou. Ale může to být těma třema litrama plus dvě kávy. Špatný pitný režim

Já mám ledvinu jednu. A ta chudák dneska dostala zabrat.

nedávno jsem četla, že ten tak doporučovaný pitný režim není až tak pro tělo užitečný.

voda sa ma pit pomaly, po par glgoch, priebezne cely den, nie studena, ale izbovej teploty. Citala som to uz viac krat, ze vysoky pitny rezim moze telu ublizit.

Není tady

#128 2. 2. 2014 21:59

Dorka
Zablokovaný

aprill napsal(a):

...nedávno jsem četla, že ten tak doporučovaný pitný režim není až tak pro tělo užitečný.

O-ou, takovych poznani dnes je... grater
Kurnik, a nejenom dnes... dumbom

Není tady

#129 2. 2. 2014 22:02

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

PPavlaa napsal(a):

dycinky napsal(a):

holcina napsal(a):

Přesně tak. Vzhledem k tomu, že mám problém s ledvinou a dost si pitný režim hlídám je opravdu 8x na pováženou. Ale může to být těma třema litrama plus dvě kávy. Špatný pitný režim

já teda v práci za 10hod, dvě až tři kafata. jinak mi to nemyslí.pití 1,5-2 litry

tak to ale potom chodíš taky docela často, ne ?
já teda po kávě stopro .. když vím, že jdu/jedu někam, kde nebudu moct jít na záchod, kafe vynechávám.

godlikegodlike rovnako

Není tady

#130 2. 2. 2014 22:05

Dorka
Zablokovaný

Ja uz daaavno NEKDE cetla, ze rano, kdyz se vstane, se ma vypit sklenice vlazne vody... - - -  na procisteni organizmu.
Nemam moc v oblibe zadne navody na "zdrave byti a ziti"..., ale, nevim proc, tohle jsem jaksi od te doby zacla dodrzovat. Urco i proto, ze me k tomu sam muj organizmus nutil... rano se vzdy budim s silenou zizni...
Zkousim a dodrzuji to uz delsi dobu... (min. 12 let), kurnik, a porad to funguje... va stolt va

Upravil(a) Dorka (2. 2. 2014 22:33)

Není tady

#131 2. 2. 2014 22:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Dvořka napsal(a):

holcina napsal(a):

Dvořka napsal(a):

Ne. Nestačí. U ní to dělá psychika. Jde třeba i 3x za hodinu. Sice zbytečně, ale pocit je silnější.

3x za hodinu? To bych jako zaměstnavatel např.u pásové výroby taky netolerovala. Nejspíš si bude muset sehnat práci, kde bude moct odejít 3x za hodinu na wc

Jenže ona chodí i 3x za hodinu právě proto, že se to tam nesmí, je to taková jakási psychická purucha. Pořád myslí na to že nesmí až je z toho 3x za hodinu. Doma s tím problém nemá. Jak říkám, já mám zase problém kdykoliv vlezu do busu, okamžitě se mi začne chtít i když jsem byla před dvěma minutama...

Dvořko, tím spíš by si Tvoje kamarádka měla začít hledat něco jiného a odejít dřív, než ji kvůli tomu zaměstnavatel sám vyhodí ... tillfreds

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#132 2. 2. 2014 22:08

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

Dvořka napsal(a):

holcina napsal(a):

A kamarádce taky nestačí 5 wc přestávek plus dvě další.
S noční se nedivím, to by mě zabilo.
Jako student jsem byla 14 dní na brigádě u pásu a řekla jsem si, že se teda začnu učit, protože tohle celý život ne.

Ne. Nestačí. U ní to dělá psychika. Jde třeba i 3x za hodinu. Sice zbytečně, ale pocit je silnější.

potom by mala porozmyslat o zmene prace. To asi nikde nebudu tolerovat, 3x za hod. na wc...

Není tady

#133 2. 2. 2014 22:09

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

Dorka napsal(a):

Bych jako zamestnavatel fakt preferovala "trikrat a dost"... za hodinu - gloria - ale za tu dalsi bych si preferovala pouze JEDNOU...
Vazne jsem presvedcena, ze kdo cuuuraaaaa, vic jak petkrat za dvanactihodinovou smenu, je nemocnej a nema na tuhle praci jit... kapitulation ... Myslim to vazne, bez jakyhokoliv diskriminovani... gloria

godlike

Není tady

#134 2. 2. 2014 22:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

já teda po kávě stopro .. když vím, že jdu/jedu někam, kde nebudu moct jít na záchod, kafe vynechávám.

I já.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#135 2. 2. 2014 22:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Dvořko, nelze polemizovat o tom, jestli je zaměstnavatel Tvojí kamarádky nelida a kruas, když v té fabrice nastoluje podmínky takové, jaké tam jsou. Holt je to jednou fabrika, kde se jede na směny a kde se dělá u pásu, což s sebou pro dělníky nese řadu logických i méně logických omezení a ten, kdo tam nastupuje si musí uvědomit, jestli je nebo není schopen takové pracovní nasazení akceptovat. Pokud takové podmínky dotyčný neunese, musí jít pracovat jinam, to se nedá nic dělat stolt

Není tady

#136 2. 2. 2014 22:38

Dorka
Zablokovaný

Kiara napsal(a):

... kdo tam nastupuje si musí uvědomit, jestli je nebo není schopen takové pracovní nasazení akceptovat. Pokud takové podmínky dotyčný neunese, [u]musí jít pracovat jinam, to se nedá nic dělat[/b] stolt

Chjo, stejne, jako by nemohl treba restaurator jit rekonstruovat vez vysokou tisic metru, kdyby mel zavrate... skurt

Není tady

#137 2. 2. 2014 23:00

Dvořka
♥♥-----

Dorka napsal(a):

Ja uz daaavno NEKDE cetla, ze rano, kdyz se vstane, se ma vypit sklenice vlazne vody... - - -  na procisteni organizmu.
Nemam moc v oblibe zadne navody na "zdrave byti a ziti"..., ale, nevim proc, tohle jsem jaksi od te doby zacla dodrzovat. Urco i proto, ze me k tomu sam muj organizmus nutil... rano se vzdy budim s silenou zizni...
Zkousim a dodrzuji to uz delsi dobu... (min. 12 let), kurnik, a porad to funguje... va stolt va

Ono se to všechno hezky dodržuje, když mᚠkaždý den stejný režim. To je pak i to tělo "spokojenější".
Já dělám dlouhý krátký týden, střídám denní s noční a můžu ti říct, že o noční jdu na ten záchod za tu dvanáctku třeba jen 2x. A když pak přijde den a já mám spát abych byla na další směnu vyspalá, tak musím kvůli wc z postele třeba i 3x.

Není tady

#138 2. 2. 2014 23:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Dorko, trpím-li závratěmi, těžko si můžu vybrat povolání restaurátora, který se v rámci svého povolání někdy holt těm výškám nevyhne ... big_smile

Není tady

#139 2. 2. 2014 23:24

Dorka
Zablokovaný

Kiara napsal(a):

Dorko, trpím-li závratěmi, těžko si můžu vybrat povolání restaurátora, který se v rámci svého povolání někdy holt těm výškám nevyhne ... big_smile

Stejne jako ten, kdo vi (predem), ze nemuze chodit curat x krat za x cas, kdyz ma byt u pasu (nebo kdekoliv jinde, kde to neni mozne... kapitulation )...
Zakladatelka vlakna evidentne nevedela, o cem mluvi, rsp. o co jde ve fabrikach, ja mam dokonce dojem, ze nemela potuchy ani o mnoha jinych vecech ohledne PRACE..., krivdit ji opravdu nechci... gloria , ale myslim, mam dojem, ze krome te sve prace na pile. kterou spomina, nemela zadnou jinou..., zda se mi dokonce, ze jinou hleda - - - rodna gloria - - - a nevi presne, kam ma hledat...
Vpodstate mi je hodne sympaticka, i pres sve nazory, ze "ze sve prac.pozice" navstivila neajke anglicke fabriky, kde ty hrozne pritazene za vlasy podminky nebyly... kapitulation fandim ji, proste...

Upravil(a) Dorka (2. 2. 2014 23:35)

Není tady

#140 2. 2. 2014 23:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ono se to všechno hezky dodržuje, když mᚠkaždý den stejný režim. To je pak i to tělo "spokojenější".

Jojo.....Já má většinou tři směny v jednom týdnu. Chodím spát po noční a i když se snažím nepít, za chvilku se probudím a "musím". Ale já chodím i v noci..... Jinak já za 12 hod. směnu jdu tak 3 - 4x. A mohu jít, kdy chci.
Ale moje kamarádka po onkologické léčbě chodí dost často.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#141 2. 2. 2014 23:33

Dorka
Zablokovaný

Dvořka napsal(a):

...Já dělám dlouhý krátký týden, střídám denní s noční a můžu ti říct, že o noční jdu na ten záchod za tu dvanáctku třeba jen 2x. A když pak přijde den a já mám spát abych byla na další směnu vyspalá, tak musím kvůli wc z postele třeba i 3x.

Ani nemuzes vedet, jak ti rozumim... jednak, ze jsem to sama zazivala (a dlouho se srovnavala s tim, co je za den,jsetli je rano, ci vecer, jestli prac. den, ci vikend)..., hm, ale kdyz jsem mela pocit, ze TOHLE UZ MAM ZVLADNUTY, a nechcu to uz nikdy...
No, tak pak prisel manzel, se svoji fabrikou... uaaa!!! dumbom
Ja ho nemohla varovat (nechtela jsem)...

Vedela jsem, diky sve zkusenosti, ze "kdo nezazije, nepochopi"... kapitulation

Jo-o, nasi vladari by meli chodit cist se, do nasich babinetich vlakynek... grater

Není tady

#142 2. 2. 2014 23:35

Dvořka
♥♥-----

Dorka napsal(a):

Kiara napsal(a):

Stejne jako ten, kdo vi (predem , ze nemuze chodit curat x krat za x cas, kdyz ma byt u pasu (nebo kdekoliv jinde, kde to neni mozne... kapitulation )...
Zakladatelka vlakna evidentne nevedela, o cem mluvi, rsp. o co jde ve fabrikach, ja mam dokonce dojem, ze nemela potuchy ani o mnoha jinych vecech ohledne PRACE..., krivdit ji opravdu nechci... gloria , ale myslim, mam dojem, ze krome te sve prace na pile. kterou spomina, nemela zadnou jinou..., zda se mi dokonce, ze jinou hleda - - - rodna gloria - - - a nevi presne, kam ma hledat...
Vpodstate mi je hodne sympaticka, i pres sve nazory, ze "ze sve prac.pozice" navstivila neajke anglicke fabriky, kde ty hrozne pritazene za vlasy podminky nebyly... kapitulation fandim ji, proste...

Hlavně že ty dobře víš o čem mluvíš. V životě jsem v žádných fabrikách nebyla a to ani v těch anglických. Přečti si pozorně CO a hlavně KDO píše a pak dělej chytrou roll

Není tady

#143 2. 2. 2014 23:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Kiara napsal(a):

a já jednoho znám........ale teda trpí, to je fakt lol Když je rozviklaný lešení.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#144 2. 2. 2014 23:44

Dorka
Zablokovaný

ok, beru na vedomi... fuckyou

Není tady

#145 2. 2. 2014 23:55

Dorka
Zablokovaný

Judyna napsal(a):

I já.

Hm, bez ohledu na tohle vlakenko, nebo spise s ohledem na nej, klikam na offtopic , ale nemuzu si odpustit: Kdyz moje mama, na stari, poznala, jak casto se ji chce curat, zarizovala svuj zbytek zivota podle toho: JDU JENOM TAM, kde se muzu vycurat, az se mi zachce... kapitulation

PS: ... jeste pred odeslanim... rodna ... Neumiram jeste, (doufam gloria ), ale, kurna, zhruba to mam tak stejne. Kdyz zamykam barak, rikam si: Nechce se mi jeste curat? - Kdyz presne nevim, radsi si tam jdu sednout, a pak uvidim... grater dumbom styrka

Není tady

#146 3. 2. 2014 2:38

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

dusička napsal(a):

aprill napsal(a):

Normálně si začnu čárkovat kolikrát za úřeďák půjdu na záchod, ale myslím, že bych se vešla do toho limitu.

Když mám celý den (dvanáctku) nedělám teda u mašiny, ale taky se nestíhám ani napít. WC stačí za celý den 5x v klusu. (nestěžuju si(
Erem - ti jdi do pr.... s těma kecama zlatí komunisti. uschusch

Je tady zakazane rict vlastni nazor?Jinak je rozdil pracovat za komunistu a dnes.Dnes je to otrocina vsude.At pracujes ve fabrice nebo kdekoliv jinde.Mela jsem moznost vyzkouset si praci ve fabrice jak za komunistu tak pred 2 lety.Je to veeelky rozdil.
Co ja napletla svetru o prestavkach v dobach davno minulych.stolt

a je to tu... za komuniistů se práce dost často jen předstírala, věřím že se tohle hodně lidem mohlo líbit.. tillfreds
To fakt musí být nyní šok, ale za těch 25 let už si snad lidi mohli zvyknout.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#147 3. 2. 2014 2:51

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--

lol  za komuniistů se práce dost často jen předstírala= si mi pripomenula ze za komunistov sme predstierali ze pracujeme a komunisti predstierali ze nas platia lol

Není tady

#148 3. 2. 2014 7:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jenže ona chodí i 3x za hodinu právě proto, že se to tam nesmí, je to taková jakási psychická purucha.
Změnit místo zřejmě nepřichází v úvahu... takže zkusit to odblokovat pod odborným vedením. Jinak to může bejt jen horší, pokud tam zůstane a nebude s tím nic dělat... a zafixovat se tak, že to bude mít holka na furt.

ale za těch 25 let už si snad lidi mohli zvyknout
Nostalgie je sviňa lol
A představ si takový, jako (například - nic osobního!) erem, která odejde na mateřskou z fabriky, kde se za šichtu oddělají tak 3-4 hodiny... a po návratu padnou plnou hubou do kapitalistickýho pracovního procesu... to mᚠšok na zbytek života wink

Upravil(a) helena (3. 2. 2014 7:46)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#149 3. 2. 2014 10:36

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

eremuruss napsal(a):

To by tam asi nepotrebovali nikoho,protote takhle pracovali vsichni.Od 8-9 jsme byli na polivce a od 11-12 jsme meli obed ve 13 hodin jsme to zapichli a cekali na 14.30 az nam skonci smena.Byli tak nizke normy,ze kdyz jsem makla za tri hodiny jsem mela hotovo.
Ted se nemas cas jit ani vychc...

Z tohodle jsme si zoufali a rvali vlasy, kdyz jsme meli na dome delnictvo.  V 9 svacinka necelou hodku, v 11 odchod na obed a v pak prestavka na cigarety a kafco...15.00 odchod domu. 

Bylo mi z takovych lidi zle.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#150 3. 2. 2014 12:17

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

kvietok medovy napsal(a):

lol  za komuniistů se práce dost často jen předstírala= si mi pripomenula ze za komunistov sme predstierali ze pracujeme a komunisti predstierali ze nas platia lol

Ja jsem teda praci za komunistu nepredstirala.  Muj prvni palt byp 640 hrubeho mesicne.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí