Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 5. 2. 2014 6:11

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

čarodějka napsal(a):

big_smile jé ruční šití to mi připomělo jak jsem si ušila sukni v ruce dumbom Po porodu prvního dítěte mi nic nebylo stroj jsem neměla, pokud jsem něco chtěla šít jezdila jsem k našim.Tak jsem si koupila látku a sukni si ušila v ruce abych měla v čem jít ven.

Já jsem si v patnácti ušila svoje první "mrkváče" taky v ruce. Šicí stroj jsme doma měli, ale nechtěla jsem, aby to máti viděla. Nosila jsem je tajně.
Taky džíny jsem si zužovala v ruce, ale to ještě coby čtrnáctiletá.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#152 5. 2. 2014 6:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

Taky džíny jsem si zužovala v ruce
To je ale od*por*ná práce... tohle dělám nerada. A taky nerada všívám zipy skurt

Upravil(a) helena (5. 2. 2014 6:39)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#153 5. 2. 2014 7:03

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Heli, já jsem měla zakázaný ty džíny zužovat, takže ráno jsem je zúžila, po škole vypárala. Ruční steh se dobře páral. Na mašině jsem taky měla strach, že bych zlomila jehlu a máti by to poznala lol byla jsm ulítlá,ale tomi zůstalo dodnes.
Zipy taky měním nerada, ale naštěstí to není tak často.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#154 5. 2. 2014 7:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

já jsem měla zakázaný ty džíny zužovat
Tyhle zákazy... já měla zatrhnutý mini, tak jsem si z odloženejch šatiček jednu supermini přešila a převlíkala se buď ve sklepě nebo na nádražním WC cestou na intr big_smile

Upravil(a) helena (5. 2. 2014 7:15)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#155 5. 2. 2014 7:19

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

helena napsal(a):

já jsem měla zakázaný ty džíny zužovat
Tyhle zákazy... já měla zatrhnutý mini, tak jsem si z odloženejch šatiček jednu supermini přešila a převlíkala se buď ve sklepě nebo na nádražním WC cestou na intr big_smile

Koukám, žes byla taky pěkný číslo tummenupp
Kdyžmi bylo šestnáct, koupila jsem si krásnou látku, naprosto úžasnou, černej podklad a na ní karty, normální hrací karty. Ušila jsem si z ní kalhoty, už na mašině, šila jsem si na sebe u babičky, ta neměla řeči. Ty gatě jsem měla zakázaný nosit,taky jsem se do nich převlíkala za výtahem tongue
Šila jsem si hodně oblečení. Bavilo mě to a baví dodnes.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#156 5. 2. 2014 7:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

Koukám, žes byla taky pěkný číslo
Ale no tak... hovořme raději o konzervativním rodiči... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Spíš jsem přešívala, protože na nový jsem neměla... a dodneška mi zůstalo větší potěšení z "recyklace".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#157 5. 2. 2014 7:39

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

helena napsal(a):

Koukám, žes byla taky pěkný číslo
Ale no tak... hovořme raději o konzervativním rodiči... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Spíš jsem přešívala, protože na nový jsem neměla... a dodneška mi zůstalo větší potěšení z "recyklace".

Recyklaci mám taky raději, ale jako puberačka jsem moc neměla co recyklovat.Na látky jsem si vydělávala na brigádách.
Nedávno jsem koupila v sekáči závěs, že tím očalouním židle. Ale závěs teď visí v kuchyni,protože byl krátkej, kus jsem ho popustila a dole nastavila bavlněnou záclonkou, něco jako široká krajka. Vždycky se mi hodí něco, co jsem kdysi někde za pár šupů koupila a pak to vylosuju ze skříně, náhodně, protože kolikrát i zapomenu, že nějakej hadr mám.

Upravil(a) Modroočka (5. 2. 2014 7:39)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#158 5. 2. 2014 8:28

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Šicí kroužek ...

Dorka napsal(a):

mne prvni naucila teta, otcova sestra, kdyz mi bylo asi 9, nejdriv plest salu, jenom hladce (ta vypadala! skurt nekde uzsi, nekde sirsi, ocka priskrceny a pak zas volny... no a dnes si klidne troufnu na norske, ci krajkove vzory...), hackovat taky, prvni byl takovej modrozlutej pytlik, frivolitkama, vidim ho jako dnes... Zlata teta. Sit jsem zacla v jedenacti, tata koupil tehdy nejmodernejsi Veritas, ve skole byl kurz... A uz se jelo. Kdyz se narodila prvni dcera, zrovna jsem z nejakeho duvodu stroj nemela (asi jak jsme s muzem dostali vlastni byt, nemela jsem stroj prestehovanej), tak jsem ty prvni kojenecke kosilky, dupacky a saticky sila v rukach - to byly aj tak ty nejkrasnejsi vytvory... dudlik
Taky se na ty casy prijemne vzpomina... chjo, kde jsou, kdeze jsou? grater hjarta

Me naucila plest pani v praci.Sice hladce me naucila mama,ale sala se me bud rozsirovala nebo zuzovala a mama se mnou ztratila trpelivost,ze takove nemehlo to ucit nebude.Zesky v praci pletli krasne svetry a ja jen smudlila tu svou hroznou salu.Pani me rekla,ze to vypada hrozne jak pletu a rekla me plet ja te budu diktovat a ja vytvorila krasny krajkovy vzor.Pak me to tak chytlo,ze jsem opletala celou rodinu a deti,kdyz prisli na svet.Ted,uz jsem nepletla vice jak 10 let a takovy to byl muj konicek.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#159 5. 2. 2014 8:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Šicí kroužek ...

Sit jsem sila na stare slapaci masine na syna.Penize jsme nemeli a sekace nebyli.Mama me nosila latky s prace co meli na utirani stroju.Byla to bavlna a semis  co bylo vyrazene z jitexu.Sila jsem teplacky i mikyny.Kdyz se narodila dcera,uz jsem nesila nakupovala jsem v sekaci.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#160 5. 2. 2014 9:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

kolikrát i zapomenu, že nějakej hadr mám
Nebo klubíčka... to pak bejvá milý překvapení, co? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Sice rámcovej přehled mám, ale...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#161 5. 2. 2014 10:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

No, tak jsem doma města, potkala jsem cestou v obchodě s levnýma látkama pytel molitanové drtě a látku, plátno s lebkama, malinkejma, bílej podklad, černý lebky, spíš lebečky lol na dva malý polštářky a na šátek na krk, pro mě. A pak mě puste mezi obchody.
A měli tam krásný látky na dětská povlečení nebo plátěný pyžamka, plátýnko, krásný, za 20,- nekecám, dvacet korun za metr.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#162 5. 2. 2014 11:16

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Proč já tu nemám takový obchůdek s látkami za 20 Kč za metr, ach jooo. Bych tam byla pořád big_smile

Není tady

 

#163 5. 2. 2014 11:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Čím levnější, tím víc bys utrácela lol vlastní zkušenost.
Nemají za dvacku všechny látky, většinu mají tak do osmdesáti korun za metr. Ale pěkný. Taky mají nějaký látky na váhu, ale spíš na cíchy a ubrusy.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#164 5. 2. 2014 11:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Šicí kroužek ...

Tady si můžete objednat praktickou ženu v pdf. Jukněte na to,některé návody jsou tam i zdarma ke stažení
http://praktickazena.vlasta.cz/kreativni-publikace/


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#165 5. 2. 2014 14:52

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

eremuruss napsal(a):

...Ted,uz jsem nepletla vice jak 10 let a takovy to byl muj konicek.

TAk sup, vyhrabat nekde stary klubicka, jehlice a do toho... wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#166 5. 2. 2014 15:02

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

eremuruss napsal(a):

...Mama me nosila latky s prace co meli na utirani stroju...........Sila jsem teplacky i mikyny.....

Ja ucila v zavodni skolce, odevnich zavodu, rodice nam nosili spoustu ostrizku, delali jsme z toho s detickama ruzne darecky a hloupustky, nasly se aj vetsi kousky, prvni dcera mela tak rok a pul, dva.... vsecko jsem nasila, aj sukynky, saticky, laclace, stejne pro nu, jako pro jeji panenku Simonu - chichi reta
Jinak do sekace vlezu vzdycky, kdyz mam cas, aj kdyz nic nepotrebuju... A, chjo, nikdy neodolam. Tam, abych nekoupila, musim jenom bez penez, jinak se vzdy neco odnese. Kdyz ne na sebe, na nekoho, nebo na strih, tak proto, ze se mi libi matros, a odlozi se to na "pozdejsi blize neurcene siti"... tongue


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#167 5. 2. 2014 21:39

čarodějka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Nejdek
Registrovaný: 21. 9. 2008
Příspěvky: 3390
Web

Re: Šicí kroužek ...

big_smile tak jak to tu pročítám vzpomínám na mé úlety a jsem ráda že  jsem v mládí nebyla trhlá jen já.
Ve čtrnácti jsem chtěla proužkaté kalhoty (tehdy velká móda a novinka) táta mi je odmítl ušít že v pižamu chodit nebudu.No naši odjeli na zájezd nechali mě doma a já neletila vlítla jsem do bazaru koupila za dvacku látku (no hadr fakt dnes se tomu směju) a neý naši přijeli měla jsem kalhoty na sobě big_smile .Táta mi řek že by mě nejradši zmlátil že neposlouchám ale musí mě pochválit měla jsem je i přestřižený v kolenou.To se nosili ty od kolen hodně rozšířený.
A jednou mi táta ušil takovou hezkou hnědou sukni ze zbytku z obleku ale na můj vkus dlouhou.No proběhla debata že já mini jako že ne.Tak jsem jí na intru ustřihla a založila.Jelikož mě učil šít táta tak jsem to uměla jako on.Pak zase proběhla debata že tak krátkou mi jí neušil já ho přesvědčovala že jo tak skoumal ty stehy a říkal to je jak ode mě big_smile a nakonec byl tak zmatenej že mi uvěřil big_smile


Lepší je užívat života než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Není tady

 

#168 5. 2. 2014 22:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Šicí kroužek ...

Hani big_smile
Vzpomínám, jak jsme v 89 v létě jeli do NDR k moři. Abychom nevypadali jak vesnický burani, (mamka,ségra,já) každá jsme si ušili svoje. A to halenku (jednoduchou kimono) a kolovou sukni (s páskem, přepůlenou v bocích,nevím,jak se tomu říká) prostě z jedné látky, a komplet to vypadalo jako letní šaty.
My vám byli v Rostoku jak manekýnky. Němky totiž vůbec ale vůbec nechodí hezky oblíkaný.
JJ, mamka taky nosila hadry na čištění. To byli kousky. Ušila mi i takový letní overal.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#169 6. 2. 2014 6:36

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Moje máti nosila z práce taky hadry na čištění. Úplně kouzelná teplákovina, krásný barvy. Šila jsem z toho klukům tepláky a mikiny. Všechno to pak putovalo dál. Na mikiny jsem dělala různý aplikace, třeba usměvavou stříkající velrybu, mušličky,balónky, zvířátka, cokoliv.
Bavilo mě to a navíc fakt měli kluci hezký oblečení. Ze starých džínů maličký lacláče a bundičky. To jsem šila ve velký, pro všechny známý.
Na sebe jsme šily hodně ze sýpkoviny a z praporoviny. Nebo začali vyrábět barevný plátěný prostěradla.Ze světle hnědýho babičce letní gatě a sobě z bledě modrýho bundu, podšila jsem ji modrobíle károvaným flanelem ze staré dědovy košile a byla jsem frajerka wink


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#170 6. 2. 2014 6:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

proužkaté kalhoty
Ty se šily z roletoviny a když nebyla, tak z lehátkovýho plátna... ale to už bylo tvrdý... Jó, podník Řempo - kutilů ráj... big_smile
Dokonce i na kalhoty jsem vyšívala... kamarádovi muzikantovi. Široký bleděmodrý nohavice, na který si vybral obrázky z knížky o Beatles... barevný kytičky, motýlky... tenhle styl, i když teda v menším, jen vybraný detaily

http://www.levneucebnice.cz/files/photos/l/d/d31e457b22294f55e02c9a78712c02611f94d9d1.jpg?v=1

Na mikiny jsem dělala různý aplikace
Těma se taky dobře zakrejvaly fleky a zašitý díry wink
I když já spíš vyšívala... třeba i obrázky z mrňavejch korálků...

Upravil(a) helena (6. 2. 2014 6:45)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#171 6. 2. 2014 7:44

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Před rokem jsem koupila v sekáči látku, sedmdesátka šířka,dlouhý je to tři metry, pevný plátno, ale ne tvrdý,něco jako tenší džínovina - černobílej proužek. Teď jsem to vylosovala z almárky a zrovna to ždímám, měla jsem to namočený v umyvadle v teplé vodě, aby se to vysráželo wink
Ale gatě z toho dělat nebudu.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#172 6. 2. 2014 8:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

Ale gatě z toho dělat nebudu.
Bych jeden nápad měla http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

http://www.rafanek.cz/wp-content/uploads/2010/10/2.jpg


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#173 6. 2. 2014 8:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Super lol to se hodí, můj chlap dělá v kriminále wink
To mi připomnělo,na Silvestra jsme byli u známých na chalupě, bylo tam víc lidí, s některýma jsme se neznali. Něco se bavili a ten můj říká - nás pustili dnes z kriminálu v poledne.
Ta jedna kočena mi pak říká - on byl zavřenej? lol vysvětlila jsem jí,že ne, že je pustili v poledne z práce.
Ale ten její výraz lol


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#174 6. 2. 2014 8:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

nás pustili dnes z kriminálu v poledne
Táta měl něco podobnýho s blázincem, kde jednu dobu dělal... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#175 6. 2. 2014 11:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Šicí kroužek ...

Teda holky....big_smile

Jinak taky vzpomínám na gatě z barevných prostěradel. Taky se barvily doktorské kalhoty. A mamka mi jednou i ty nohavice vyšila - kytičkama. A jednou mi ušila z barevné fášoviny super sukni a halenku. A z bíléno jemného prostěradla letní minišaty. Kolem výstřihu se našily korálky, k tomu barevný pásek - kočka jak lusk big_smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů