Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 1. 2014 16:53

nikola007
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2013
Příspěvky: 12

Laserová operace očí?

Dobrý den, uvažuji vážně o operaci očí. Byla jsem v lednu na dni otevřených dveří v klinice Oftum, která je tu nová, ale je to relativně jednička na Slovensku. Nemáte náhodou někdo zkušenost? Byl tam perfektní servis a mají tam to nejlepší vybavení, takže dost vážně uvažuji, že do té operace půjdu - řekli mi, že na to jsem vhodná, trpím dalekozrakostí. Díky za Vaše zkušenosti, stále tak trochu váhám, ale je pravda, že brýle mě hodně omezují při sportu a čočky mě jsou nepříjemné, takže by to pro mě bylo asi vysvobození.

Není tady

 

#2 29. 1. 2014 20:34

blanch2008
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2008
Příspěvky: 17

Re: Laserová operace očí?

Ahoj Nikolo, osobní zkušenost nemám, ale můj kolega (35 let) podstoupil tuto operaci před 7 lety. Ze 7 dioptrií a téměř celoživotního nošení brýlí má dnes 0 dioptirií. Moje dcera (30 let) podstoupila u Duovize tuto operaci před rokem a ze 6 a 6,5 dioptirí má 0, na jedno oko by prý event. snesla 0,5 dioptrie. Oba si stěžovali pouze první půlrok na jakousi šeroslepost, při zšeření se jim špatně řídilo. Bolest téměř nulová, na první dvě tři hodiny dají prášek. Když si uvědomím, jak se moje dcera trápila nejdříve celé mládí s brýlemi a pak deset let s očními čočkami, tak teď se mi to zatím zdá jako zázrak. Už žádné tápání po ránu, kde má brýle, žádné problémy v moři, bazénu apod. S firmou Oftum zkušenosti nemám, u Duovize to bylo OK. Je dražší, dcera platila tuším 24 tis. za jedno oko. Jde to i levněji (18- 21 tis. Kč), u ní po deseti letech nošení čoček raději volili náročnější ošetření.

Není tady

 

#3 30. 1. 2014 10:49

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Laserová operace očí?

Operaci jsem podstoupila před 2 lety. Operovali mi jak krátkozrakost, tak dalekozrakost. Strašné byly 3 dny po operaci, kdy jsem ochrannou čočku vyslzela a nevěděla jsem o tom. Odvezli mě nakonec na pohotovost a tam to napravili během vteřiny. Jinak to nebolí.

Výsledek po dvou letech - 0 dioprtií na dálku a na blízko zatím čtu bez brýlí. Ale to mě varovali, že na blízko se mi oči zkazí do pěti let.

Negativa: nejsem skoro schopna řídit v noci, blbě vidím a nedá se to nijak napravit, např. brýlemi. Nevidím nejmenší detail, například nenavleču jehlu. Čím je člověk mladší, tím mu operace přinese více výhod. Rozhodě bych do toho šla znovu. Nosila jsem brýle od 9 let a nyní mám pokoj.

Není tady

 

#4 30. 1. 2014 11:26

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Laserová operace očí?

Na operaci jsem byla před deseti lety, měla jsem 6,5 dioptrie na každém oku. Po operaci jsem celý den a ještě část druhého dne nemohla vůbec otevřít oči, slzely mě, dřelo mě to - prý záleží, jakou metodou použijí...
Brýle nenosím, na jedno oko vidím slaběji, ale při běžném životě mi to nevadí, takže to zatím neřeším.
Zašera vidím hůř, ale jinak spokojená...

Není tady

 

#5 30. 1. 2014 18:52

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Laserová operace očí?

Byla jsem, je to už 11 let. Měla jsem 5,5 a teď mám 0,5. Brýle nosím jen při řízení za šera, nebo ve tmě v dešti. To je asi hodně časté, ta šeroslepost. Obě oči měli hotový za 15 minut i s přestávkou:-) pak jsem dva dny víceméně ležela, nečetla, bez PC. Pak už bez problémů. Šla bych do toho klidně zase.

Není tady

 

#6 20. 2. 2014 15:19

nikola007
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2013
Příspěvky: 12

Re: Laserová operace očí?

Díky všem za Vaše podněty, na základě jich jsem se nakonec rozhodla na operaci jít a risku i tu případnou šeroslepost. Takhle těch obtíží řeším mnohem víc. Stále setrvávám asi u té kliniky Oftum, pořád se mi jeví jako taková seriózní a mají pěkné ceny, zatím jsem na ně ale hlavně nikde nečetla jedinou negativní recenzi, což se u ostatních "zvučných" klinik říci nedá. Tak držte palce, jsem objednaná na březen...

Není tady

 

#7 20. 2. 2014 18:23

sidala
♥♥-----
Registrovaný: 21. 9. 2013
Příspěvky: 74

Re: Laserová operace očí?

Můj přítel byl na leserovce loni v březnu. Jen první den ho to trochu bolelo, nacpala jsem ho ibalginama a bylo dobře. Nemá jediný problém, uk uk  ...auto řídí denně i večer za tmy.
Jela jsem s ním jako řidič a zároveň psychická podpora, i druhý den na kontrolu , myslím že to je fajn, někoho si sebou vzít  smile

Není tady

 

#8 5. 3. 2014 15:12

Monča6
♥------
Registrovaný: 5. 3. 2014
Příspěvky: 1

Re: Laserová operace očí?

Dobrý den, já už laserovou operaci podstoupila v očním centru Ziris a jsem velmi spokojená. Operace jsem se obávala, ale nakonec vše dopadlo moc dobře. Jsem už rok a půl po operaci a vše je bez problému. Brýle nebo kontaktní čočky vůbec nenosím, nejsou už potřeba. Laserovou operaci můžu jen doporučit tummenupp

Není tady

 

#9 5. 3. 2014 19:20

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Laserová operace očí?

annie napsal(a):

Na operaci jsem byla před deseti lety, měla jsem 6,5 dioptrie na každém oku. Po operaci jsem celý den a ještě část druhého dne nemohla vůbec otevřít oči, slzely mě, dřelo mě to - prý záleží, jakou metodou použijí...
Brýle nenosím, na jedno oko vidím slaběji, ale při běžném životě mi to nevadí, takže to zatím neřeším.
Zašera vidím hůř, ale jinak spokojená...

Jako bych to psala já big_smile U mně to bylo (a je) téměř úplně stejné! Byla jsem na operaci v Ostravě a měla jsem 7 dioptrií. Po operaci jsem měla stejné "příznaky" a na jedno oko dnes vidím hůře (mám asi 0,5 dioptrie).
A šeroslepost mě bohužel taky postihla.

Upravil(a) Babucha (5. 3. 2014 19:23)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů