Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#1 26. 1. 2014 19:07

pajanep
♥------
Registrovaný: 30. 8. 2007
Příspěvky: 3

Neschopenka v 7tt - je nutná?

Ahoj babinetky,
potřebuju radu, zkušenosti, uklidnit,názory...Vím a respektuju absolutně to,že to stejně záleží jen na tom, jak si to rozhodnu já a případně lékařská věda smile.
Jsem v 7tt, je mi přes 30, moje první dudlik . Už od začátku nemám absolutně žádné problémy, jen trošku cítím prsa. Nevolnosti, únava, nic...(to mám po mamině, taky o nás nevěděla, ségra taky nic). Práci mám sedavou, jsem kancelářská myš. Jen zvedám telefony a datluju do PC..
V práci jsem dohodnutá, že v květnu za mě nastoupí kolegyně a já v klidu a míru odejdu - podle zdravotního stavu samozřejmě.
No a teď v sobotu večer (klasika smile) se mi spustila jakoby menstruace. Trvalo to jen jednorázově, neměla jsem žádné bolesti, jen ze mně vytekla krev - světlá a pak už jen chvilku špinění. Přišlo to v době, kdy bych normálně měla menstruovat...
Okamžitě jsem letěla do porodnice, zburcovala půl města. Ultrazvuk byl v pohodě, dudlik prý odpovídá svému věku.
Dostala jsem Utrogestan a mám přijít pozítří na kontrolu, že mi napíše neschopenku.
No a teď co chci - když nemám žádné bolesti, krvácení přišlo a odešlo,  UTZ v pohodě, mám zůstat doma? Měla to některá maminka taky podobně? A nebo si poležela chvilku doma a když nebyly problémy, tak se nechala uschopnit?
V úterý to s mojí Dr. samozřejmě proberu, řeknu jí, že nemám potíže a jaký má ona na to názor, ale znáte to. Já jsem člověk plánující ,netrpělivý, hledám jakoukoliv podporu a názory, protože do úterka se tu doma zblázním dumbom

Není tady

 

#2 26. 1. 2014 20:37

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Neschopenka v 7tt - je nutná?

Ahoj,
krvácela jsem v obou těhotenstvích a vše bylo v pořádku. Teď podruhé jsem to měla jako ty, jednorázové silnější krvácení (já teda dost silné), jen o něco později. Dřív se na všechno doporučoval klidový režim a i dnes se zejména v okresních špitálech s tímto přístupem setkáš - jakmile těhotná krvácí, šup s ní do nemocnice nebo aspoň nakázat ležet doma.

V prvním těhotenství jsem to dodržovala, protože jsem se bála. Teď podruhé jsem se bála už míň a navíc jsem chtěla vědět, co je tom zázračném klidovém režimu pravdy, protože jsem se potřebovala starat o dvě děti. Takže jsem si k tomu hodně načetla a pokud nemáš jiné problémy a už nekrvácíš, není v podstatě k neschopence důvod. Chce to žít trochu v poklidu, žádné sportování, zvedání těžkých věcí apod., ale není naprosto nutné ležet (= být doma na neschopence). Naopak je prokázáno, že prodloužený pobyt na lůžku zhoršuje fyzický a psychický stav těhotné. Takže pokud pracuješ ráda, máš sedavé zaměstnání a nestresuje tě to, doporučuju neschopenku nebrat a v klidu do práce chodit. Pokud se má něco stát, to, že budeš ležet s nohama nahoře, tomu nezabrání.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#3 27. 1. 2014 8:50

BaraBara
♥♥-----
Registrovaný: 1. 4. 2009
Příspěvky: 83

Re: Neschopenka v 7tt - je nutná?

Ja u prvniho ( take po 30 smile) take krvacela. Dostala jsem Utrogestan a Ascorutin a zustala cca 14 dni doma. Krvaceni prestalo, ale nelezela jsem s nohama nahore. Jen byla spis v klidu a neco do prace delala z domova. Po 14 dnech jsem se nechala uschopnit a sla do prace. No hned druhy den v praci jsem zacala opet krvacet a to tak, ze jsem fakt myslela, ze je konec. Takze opet neschopenka a az do konce tehotenstvi a dopadlo to dobre. Ted u druheho jsem mela to same krvaceni jako s prvnim, ale to bohuzel nedopadlo a to jsem byla v pohode doma s prvnim. Takze opravdu to priroda zaridi bez naseho pricineni.

Není tady

 

#4 27. 1. 2014 9:40

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Neschopenka v 7tt - je nutná?

Ahoj Paji,

ono asi záleží, z jakého důvodu krvácení je..pokud by byl třeba hematom, tak bych doma určitě zůstala a dokonce i ležela..pokud by byla příčina jen v tom, že zrovna mám dostat MS, tak bych to s tím ležením zase nepřeháněla...no na tvém místě bych tedy alespoň pár dnů na neschopence zůstala, pokud by bylo vše OK, tak bych do práce určitě šla...

V mém případě - v prvním nepovedeném těhotenství - ve 14 tt lehké špinění a bylo všechno špatně...jednalo se o zamlklé těhotenství...tedy do druhého dne, než jsem šla na revizi, už jsem krvácela hodně a měla i velké bolesti, ale začlo to opravdu takto...ve druhém (již povedeném smile) těhotenství jsem začla špinit v 16 tt, hnala jsem hned k Dr., měla jsem šílený strach, že se situace opakuje, ale bylo naprosto vše v pořádku, pak už jsem nekrvácela, nic...a doktor mě jen řekl, že se mám víc šetřit, žádný pohlavní styk, atd., a neschopenku nenapsal, měla jsem též sedavé zaměstnání...taky mě sdělil, že lepší do práce a nepřemýšlet nad blbostmi, než být doma a vsugerovávat si něco do hlavy...pokud by ale něco zjistil, třeba i ten hematom nebo že se otvírám, určitě by mě doma nechal...takže záleží na situaci a jak psala Ronja, pokud se má něco stát, ani ležení s nohama nahoře nepomůže...


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#5 27. 1. 2014 22:46

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Neschopenka v 7tt - je nutná?

Jednou jsem mela neschopenku pro podobný problém, nechala jsem se po týdnu uschopnit. Vse ok.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů